Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno TX-P42GT50 jest już w MM (cena: 5200 zł) i w Saturnie (4989 zł). Nieźle jak na 42" :)

Za taką cenę można mieć 2 telewizory (tej samej wielkości) serii 30.

 

Z zainteresowaniem chyba czekamy na najnowszy numer Audio Video, a w nim test VT50.

 

Na razie kolejny wpis Wojo4 z forum HDTV. Facet nie mieszka w Polsce, GT50 już ma. Poprzednie Jego (mało pochlebne dla produktu) spostrzeżenie zamieściłem powyżej. Oto kolejne (też z HDTV):

 

TV zepsuty trzeba było przywieść nowy. Generalnie jeśli w Polsce GT30 za pół ceny to się nie zastanawiać. Te nowe nagłaśniane systemy wcale nie robią takiego wrażenia jak by na to wskazywały informacje prasowe. No może na planszach testowych będzie inaczej. Ja różnice w cenie między GT30 a GT50 miałem śmiesznie małą a VT30 był w takiej samej cenie. I tu się rozegrało porównanie.

 

Kiedyś wchodząc do sklepu oglądając TV kineskopowy bez trudu każdy rozpoznał, system 50Hz i 100Hz. Nie żebym za tymi czasami tęsknił ale... Wybierając TV miałem przed oczami ST30 GT50 i VT30. GT30 stał daleko i było na nim wyświetlane coś innego cena nie atrakcyjna więc nie był brany pod uwagę.

 

I tak GT50 vs VT30 przy takich samych ustawieniach - jaśniejsza lepsza biel i tu skończyły się różnice w obrazie, a przecież GT50 ma dwu-rdzeniowy procesor 4 razy więcej stopni gradacji na nowo opracowaną matryce, z 4 razy szybciej reagującymi luminoforami i specjalnych efektów brak. Oczywiście różnice są jeszcze w wyglądzie i mediach. Wybrałem GT50 i wcale tego zakupu nie żałuję.

 

Teraz trochę o wadach;

 

Na szybko poruszających się postaciach występują na konturach nazwę to "krzaki",

przy gepardzie goniącym gazele (obraz HD) również sobie nie radzi

jeśli kamera przesuwa obraz zbyt szybko np; przy żaglowcu dwu-rdzeniowy procesor nie radzi sobie z obrazem i gubi liny

szybki przejazd przez widownie zgromadzoną w studio - krzaki

 

To efekt chyba 50hz i tu nasuwa się pytanie?

 

Gdzie te różnice w technologii przecież nowy GT50 na papierze jest 4 razy lepszy!

Ale przynajmniej w nocy czerń jest powalająca. TV nie posiada z tyłu wiatraków ma dużo otworów wentylacyjnych.

 

Natomiast Paterka1000 pisze (również HDTV):

 

Tak właśnie sobie pomyślałem że jak koncern zadłużony po uszy może pracować nad nową technologicznie plazmą jak modli się o przetrwanie tej całej biedy . Poprostu chcą łatać kieszenie na szybko nic więcej . A szkoda bo zawiodłem się , już myślałem że Panas VT50 wyeliminuje to przez co sie chce rzygać nie raz jak się patrzy na ruch kamery i jak się rozłazi ostrość .

 

I jeszcze Wojo4 (HDTV):

 

Choć mam 7 dni na zwrot bez żadnego tłumaczenia dlaczego mi nie odpowiada TV do sklepu tego nie zrobię. Jednym z powodów jest pomimo wady 50Hz dobry wyświetlany obraz ( kolory, czerń, biel biała nie szara ) bardzo dobry filtr.

 

Zobaczymy co napisze Maciej Koper. Czytając powyższe: czyżby wielkie rozczarowanie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pokazał się test GT50 dla zainteresowanych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojo4 nic konkretnego nie napisał w zasadzie,

trzeba wykonać profesjonalne porównanie obok stojących vt30 i vt50 wtedy będzie wiadomo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojo4 napisał spostrzeżenia użytkownika. Moim zdaniem tego typu uwagi są interesujące i cenne. Na przykład że w bardzo szybkich scenach (gepard goni gazelę) telewizor sobie nie radzi. W tekście po angielsku który umieściłem powyżej było jednoznacznie napisane, że rezygnacja z 600 Hz sub-field na rzecz 2500 Hz focused-field to krok wstecz ("regression"). Również narzędzie marketingowe, jako że 2500 sprzedaje się lepiej niż 600.

 

Zajrzałem na link podamy przez Adriana85. Typowy, wręcz klasyczny tekst sponsorowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję znaczenia profesjonalnie przeprowadzanych testów. Są one niezbędne i przekazują cenną informację o produkcie. Ale w nich jest tylko sucha wiedza oraz zmierzone parametry. Testy nie wykażą niuansów w rodzaju przytoczonego geparda albo braku lin na żaglowcu. Dlatego z zainteresowaniem czytam teksty takie jak Wojo4. Praktyczne spostrzeżenia i wnioski z codziennej, zwykłej eksploatacji. Natomiast nie cenię laurek jak w linku Adriana85. Same ochy i achy, wynajdywanie coraz to bardziej kwiecistych superlatywów, od lukru aż się wszystko lepi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...widzę że wszyscy myślą podobnie jak ja,że takie testy są tylko do poczytania,ale w/g mnie niektóre warto,żeby chociaż częściowo wyrobić sobie zdanie.

Z opiniami użytkowników też bywa różnie.......

Z tego co do tej pory wyczytałem na zagranicznych forach,to zdania są dość mocno podzielone na temat nowej serii,ale tak w skrócie,to ''szału nie ma'' w porównaniu do poprzedniej.

 

Następny test do porównania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobcat było już wałkowane o wadach i zaletach, dla mnie nowa generacja pdp ma szansę niwelować niekoniecznie w dużym stopniu wady i podkreślać zalety już istniejące, o to tyko mi chodzi, nie po to wydają nową generację pdp żeby cofnąć się do tyłu, tam są poważni inżynierowie którzy wiedzą co robią większość z nich wcześniej tworzyła kuro, pomiary to jedno a weryfikacja swoimi oczami to drugie, sądzę że obie metody pokażą że nowa seria nie jest gorsza tak zakładam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nowa generacja pdp ma szansę niwelować niekoniecznie w dużym stopniu wady i podkreślać zalety już istniejące

Pytanie czy spełnia te oczekiwania. Z tego, co już była okazja przeczytać (pominąwszy panegiryki na obstalunek) - niekoniecznie.

 

nie po to wydają nową generację pdp żeby cofnąć się do tyłu, tam są poważni inżynierowie którzy wiedzą co robią większość z nich wcześniej tworzyła kuro

Mikson... No jak dziecko... Przecież i Ty i ja doskonale wiemy, że obecnie firmami nie rządzą inżynierowie-wizjonerzy, lecz księgowi. Nową (?) generację wydaje się po to, aby ją sprzedać. najlepiej drogą robienia potencjalnym klientom wody z mózgu pozornymi "nowościami" i "udoskonaleniami". Bo tak naprawdę idzie o to aby była tańsza w produkcji, a można było sprzedać ją drożej.

 

Na marginesie: uwielbiam pasjami gdy ktoś używa sformułowania "cofnąć się do tyłu". Można wogóle cofnąć się do przodu?

 

Pomiary to jedno a weryfikacja swoimi oczami to drugie, sądzę że obie metody pokażą że nowa seria nie jest gorsza tak zakładam,

Weryfikację swoimi oczami już jedną mamy, vide cytowany Wojo4. Również sceptyczna opinia angielska. Jeśli potwierdzą się spostrzeżenia Wojo4 - to jakie znaczenie mają wyniki pomiarów? Co komu po tym, że będą (być może) perfekcyjne i lepsze od poprzednich generacji? Skoro jak jest w rzeczywistości- każdy będzie widział? Pomiary dla pomiarów?

 

Pozdrawiam Cię MIksonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to są jego oczy a ja nie koniecznie mam do niego zaufanie w tym co pisze a dwa że moje oczy czy mój zmysł może inaczej odbierać obraz ,

tak masz rację głupio napisałem cofnąć się do tyłu :) zrobić krok do tyłu już lepiej :)

co do spełniania oczekiwań to widzisz masz g30 i spełnia twoje oczekiwania moja vt30 spełnia moje

komuś może vt50 spełniać nie można założyć odgórnie że nie spełni, każdy musi sam zweryfikować

dla mnie amatorskie wypowiedzi na forach należy czytać z dużą rezerwą tak samo jak lukrowane laurki

uważam że cały czas jest progres w istniejących technologiach obrazu , sądzę również że panasonic nie zrobi gorszej matrycy nowszej od obecnej

to raczej nie w stylu panasa, jedynie może zabrać kilka udogodnień z nastawów czy możliwości kalibracji i finalnie okaże się że kalibracja nie eliminuje czegoś choć nie sądzę że tak będzie , nie można też oczekiwać w w nowej serii radykalnych zmian czy nagłego skoku jakości obrazu zmiany mogą być subtelne, szkoda że nie rozwiązali problemu 50Hz choć ja osobiście nie używam takiego sygnału,,, marketing zwraca raczej uwagę na nowe rozwiązanie np pikseli i korzyści i uświadamia to potencjalnemu klientowi w dosyć "błyskotliwy" sposób ale też nie przekazuje fałszywej informacji, każdy z nas mając jakieś pojęcie o av nie będzie kupował tylko na podstawie reklamy tylko po przetestowaniu tego produktu, więc mnie akurat to co wypisuje panas czy inna firma w broszurach mało mnie interesuje i nie jest wagą dla wyboru,

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze jeden cytat wpisu przytaczanego juz przeze mnie Wojo4 z forum HDTV na temat posiadanego przezeń GT50:

 

TV może oceniłem surowo, ale PANAS sam sobie jest winien. Jeśli jest jakiś postęp to powinien być widoczny gołym okiem np; częstotliwość odtwarzania klatek na sekundą 50hz a 100hz wszyscy zauważą, a 600 Hz Sub Field Drive vs 2,500 Hz Focused Field Drive już nie koniecznie. Podobnie sprawa się ma z liczbą odcieni koloru gradacji 24,576 stopni gradacji vs 6,144 przy porównaniu GT50 z VT30 (bo je przy zakupie porównywałem).

 

Jeśli jest jakiś postęp to powinien być widoczny gołym okiem.

 

Pod tą sentencją podpisuję się oburącz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zobacz i porównaj to swoim okiem a potem uśrednimy kto widzi a kto nie bo jedna osoba napisała że nie widzi bo oczekiwała czegoś radykalnego , a ktoś inny napisze że różnica jest i co w tedy?

ano nic, trzeba obejrzeć i porównać samemu

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Paterka1000 pisze (również HDTV):

 

Tak właśnie sobie pomyślałem że jak koncern zadłużony po uszy może pracować nad nową technologicznie plazmą jak modli się o przetrwanie tej całej biedy . Poprostu chcą łatać kieszenie na szybko nic więcej . A szkoda bo zawiodłem się , już myślałem że Panas VT50 wyeliminuje to przez co sie chce rzygać nie raz jak się patrzy na ruch kamery i jak się rozłazi ostrość .

po co takie coś cytować ? kolega Peterka nie widział nic tylko zawiódł się po przeczytaniu testów i stamtąd wywnioskował, że nie ma poprawy i nie musi wymieniać na nowy model :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest amator jakich wielu i nic sensownego nie napisał ,, nic nie zmierzył żeby pokazać nawet prawdopodobnie nie porównywał bezpośrednio vt30 i vt50 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem subiektywne wrażenia i spostrzeżenia zwykłego użytkownika są równie interesujące jak wyniki pomiarów. Nie fetyszyzujmy samych pomiarów. Na ten temat kiedyś, w innym wątku użyłem takiego oto porównania:

 

To jest tak, jak gdyby chcieć przyrządzić potrawę idealną z punktu widzenia teorii żywienia człowieka. Mającą optymalną, podręcznikową zawartość białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin, mikroelementów i czego tam jeszcze. Tyle że potrawa wyjątkowo niesmaczna. A obok stoi golonka i zimne piwo. Wszystko razem niezdrowe jak jasna cholera. Lekarze i dietetycy się tym brzydzą. Ale jakie to pyszne.

 

Wróćmy "na nasze podwórko". Wspominałem już, że ustawiając telewizor zgodnie z zaleceniami red. Filipa Kulpy (którego skądinąd bardzo cenię i szanuję zasób Jego wiedzy) otrzymujemy obraz może i idealnie zgodny z normami, standardami, teoriami, tablicami - ale (przynajmiej dla mnie) nieakceptowalny. Ciemny jak u murzyna w d...., nieostry, niekontrastowy, z wyblakłymi kolorami których się należy raczej domyślać, gdyż zobaczyć je trudno. Użyłem nawet porównania, że w dawnych latach u moich Rodziców na Rubinie 710p był lepszy. Bo był.

 

Dlatego pomiary są dla mnie bardzo ważne, ale nie jedynie istotne. Równie ważne są obserwacje, spostrzeżenia i subiektywne uwagi. Również amatorów i zwykłych użytkowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, czy naprawdę jakaś jedna koślawa i fragmentaryczna opinia jakiegoś anonima "wojo4" jest dla Ciebie wystarczająca do snucia od dłuższego czasu teorii jakoby seria 50 była niewypałem?

 

Swoją ścieżką dziwna ta "opinia", sprytnie tendencyjna - znasz gościa? wiesz że miał VT30 i od razu zmienił na VT50? jesteś pewien że to nie handlarz, któremu wygodnie dawać takie opinie, bo nie zeszły mu jeszcze VT30-tki ?

 

Nie sądzisz, że warto byłoby poczekać na więcej opinii, w tym specjalistów którzy znają się na rzeczy? Albo chociaż userów do których masz tam jakieś zaufanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem VT50 do VT30 i nowa seria jest widocznie lepsza od starej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skończyłem Test ST 50 i jest znakomita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

dziękuję za profesjonalne porównanie! miło się czyta!

i to jest właśnie to o czym mówiłem że jest progres jakości obrazu tylko trzeba wiedzieć w czym rzecz i co porównać

świetny test! to rozwiewa na zawsze wątpliwości bobcata! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozwiewa na zawsze wątpliwości bobcata! :)

Nic nie rozwiewa. Locoloco umieścił tam zdjęcia obrazu z VT50/VT30. Twarze, owoce, widzoczki dziewczyny. Czy może mi ktoś objaśnić w czym VT50 jest (na tych zdjęciach) lepszy? Moim zdaniem są identyczne. Owszem. Jakieś tam czasy ma lepsze. Czy to jest istotne? Widać to gołym okiem? Czy może tylko na przyrządach w laboratorium?

 

Z zainteresowaniem przeczytałem wpis Locoloco. Na tym właśnie polega dyskusja. Ścierają się różne opinie. Locoloco wysoko ocenił VT50. Wojo4 stwierdził, że nic nadzwyczajnego. Podnoszenie opinii jednego do rangi prawdy objawionej przy jednoczesnym dezawuowaniu opinii (a nawet samej osoby) drugiego - to nie jest uczciwa dyskusja.

 

Co znaczy zdanie w tekście cytowanego tu testu: "Pierwszy raz widać jest bardzo dużą ostrość obrazu. Ostrość której zawsze brakowało w plazmach". Czyżby? WSZYSTKIE (nie tylko mój) plazmy Panasonica, które miałem okazję widzieć - miały wyjątkowo ostry obraz. Nie wpadajmy więc w cielęcy zachwyt z samego tylko faktu, że to nowość i wszystko poprzednie do wczoraj

było cacy (nawet bardzo) a od dzisiaj staje się be.

 

Sam bym chciał zobaczyć i się przekonać. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy:

1. To jest właśnie test handlarza.

2. Różnice w obrazie VT30 vs VT50 są prawie zerowe (VT30 ma lekko jaśniejszy obraz).

ad. 1 - odniosłem dokładnie takie samo wrażenie.

ad. 2 - tak pisał inny cytowany przeze mnie użytkownik. Zamiast merytorycznych argumentów ad meritum przeczytałem potem argumenty ad personam przeciwko niemu (chyba VT50 jest rochę jaśniejszy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, czy naprawdę jakaś jedna koślawa i fragmentaryczna opinia jakiegoś anonima "wojo4" jest dla Ciebie wystarczająca do snucia od dłuższego czasu teorii jakoby seria 50 była niewypałem?

 

Swoją ścieżką dziwna ta "opinia", sprytnie tendencyjna - znasz gościa? wiesz że miał VT30 i od razu zmienił na VT50? jesteś pewien że to nie handlarz, któremu wygodnie dawać takie opinie, bo nie zeszły mu jeszcze VT30-tki ?

 

Nie sądzisz, że warto byłoby poczekać na więcej opinii, w tym specjalistów którzy znają się na rzeczy? Albo chociaż userów do których masz tam jakieś zaufanie?

1. Nie znam gościa. Dlatego z równym prawdopodobieństwem powinienem założyć, że opinia jest rzetelna, jak też i przyjąć iż jest to bullshit.

 

2. Żadna plazma Panasonica nie jest (i nie może być) z definicji niewypałem. 50 przeto też nim nie jest. Powstaje jednak wątpliwość czy zmiany i udoskonalenia nie są przypadkiem bardzo kosmetyczne i w sumie z punktu widzenia użytkownika nieistotne.

 

3. Stwierdzenie (użytkownika), że 50 źle sobie radzi z szybko poruszającym sięobrazem jest sprawą poważną i wymaga dokładnego sprawdzenia.

 

4. Dziwnie się dyskutuje. Opinia krytyczna jest "koślawa", a jej autor "handlarzem". Panegiryki są w oczach wielu "rzetelnymi opiniami". Oskarżasz Wojo4 o "handlarstwo" .O to samo Soryu podejrzewa Locoloco.

 

5. Mam zaufanie np. do Ciebie. Dlatego z zainteresowaniem przeczytam Twoją opinię na temat 50. I bedę wiedział, że jest obiektywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bobcat, pamiętasz jak kupowałeś lcd pisaliśmy i ja stwierdziłem , że nie zrobią na 2012 lepszego i tańszego leda od LX9500 (pomijam sprawę pasywnego 3D)- niestety miałem rację, pdobenie z pazmami serii 50 , ich lepszość vs 30 jest praktycznie marginalna i oczywiście można znaleźć jakieś punkty poprawy i wskazać je ale total to tak naprawdę produkty nieco odświeżone a sporo droższe. wszyscy producenci przebierają nogami bo oled tak naprawdę dalej w lesie a każdy chce wcisnąć nowe tv i czym to zrobić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Stench

Obawiam się, ze masz całkowitą rację.

Gdy się poczyta teksty jak np. z linka wklejonego przez Locoloco - można odnieść wrażenie że 50 w porównaniu z 30 to prawie rewolucja technologiczna porównywalna w wprowadzeniem CD w epoce wszechpanującego wtedy winyla/kaset, lub plazmy/LCD w miejce CRT. A tu się okazuje, że wiele wskazuje na to, iż są to zaledwie kosmetyczne udoskonalenia i pozorne nowości. Co nie przeszkadza w sprzedawaniu tego za jakieś astronomiczne kwoty (42" za 1199 GBP w UK, u nas podobno gdzieś był widziany za 5200 zł). Ci marketingowcy - oni to mają łeb jak sagan :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardziej daję wiarę w test locoloco niż woja,

osobiście gdybym kupował teraz tv to jeżeli różnica w cenie pomiędzy vt30 a vt50 nie była by większa niż dajmy 10% a nie widziałbym różnicy to może bym kupił vt50 dla samej np poprawionej obsługi usb wiadomo o co chodzi,

natomiast jeżeli sam dostrzegł bym nawet nie ujmującą w skali różnicę w obrazie na korzyść vt50 to może by i dał maks 30% więcej w stosunku do vt30

ogólnie oddaję głos na szalę testu locoloco , i tak też zakładam że progres w jakości obrazu jest ale nie duży jak niektórzy się spodziewali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson: podchodzisz do sprawy bardzo zdroworozsądkowo. Dałbyś +10% (lub +30%) przy podanych przez Ciebie warunkach.

Realia natomiast są nieco inne. 42GT30 kosztuje 2499 zł (MM Okęcie). 42GT50 był pododno widziany w jakimś MM, cena 5200 zł. Według najnowszej matematyki jest to +108% Chyba, że cena jest nieprawdzwia, ale jest jeszcze drugi sygnał, że stał w jakimś Saturnie za 4989 zł.

Jak na 42" są to ceny BARDZO MOCNO przesadzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson: podchodzisz do sprawy bardzo zdroworozsądkowo. Dałbyś +10% (lub +30%) przy podanych przez Ciebie warunkach.

Realia natomiast są nieco inne. 42GT30 kosztuje 2499 zł (MM Okęcie). 42GT50 był pododno widziany w jakimś MM, cena 5200 zł. Według najnowszej matematyki jest to +108% Chyba, że cena jest nieprawdzwia, ale jest jeszcze drugi sygnał, że stał w jakimś Saturnie za 4989 zł.

Jak na 42" są to ceny BARDZO MOCNO przesadzone.

cena już przesadzona! ojca namówiłem właśnie na pdp 42 gt30 :) pożyczę mu jedne okulary :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.