Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

od 3 serii wstecz poziom czerni był w zasadzie taki sam.

Nie chcę się mądrzyć, w temacie plazm jestem świeży. Ale chyba gdzieś czytałem, że seria 30 ma lepszą czerń niż poprzednia 20. Dobrze zapamiętałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reklamówkach LCD tak stoi napisane: ileś-tam milionów kolorów.

16 777 216 kolorów - przyzwoite monitory tyle wyświetlają (te tanie bez ditheringu wyświetlają 262144 kolory .. ale dzięki mieszaniu podobnym do plazmowego, symulują te ~16 mln) ... czyli 256 odcieni każdego koloru podstawowego (256 czerwonego x 256 niebieskiego x 256 zielonego). 256 odcieni każdego kanału daje 16 777 216 kolorów (przy wyświetlaczu RGB). Telewizory w najlepszym razie mogą wyświetlić nieco ponad 200 odcieni jakoś (było o tym kiedyś pisane, że video ma trochę mniej odcieni / kanał od pełnych 8 bit).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz kupić czegoś "naj" bez tych paru zbędnych dupereli.pzdr

Ale ja właśnie mam "naj" telewizor 2D. Stąd wewnętrzne poczucie zadowolenia.

Pozdrawiam Cię również Mczaj :)

 

Telewizory w najlepszym razie mogą wyświetlić nieco ponad 200 odcieni jakoś (było o tym kiedyś pisane, że video ma trochę mniej odcieni / kanał od pełnych 8 bit).

Czyli mamy pełną jasność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory w najlepszym razie mogą wyświetlić nieco ponad 200 odcieni jakoś (było o tym kiedyś pisane, że video ma trochę mniej odcieni / kanał od pełnych 8 bit).

 

Video kodowane jest w formie YCbCr, gdzie Y - luminancja ("sygnał kontrastu"), Cb i Cr sygnały koloru w zapisie różnicowym zieleni do czerwieni i żółci do niebieskiego. Wg. standardu kanał Y ma 219 poziomów gradacji, a Cb i Cr po 224. Więc tak jak napisałeś, nie jest to pełne 8 bitów na kanał i nie warto rozpoczynać po raz kolejny dyskusji o tysiącach odcieni szarości, bo już format sygnału wejściowego gwarantuje że nie będzie z nich użytku ;) Warto też wspomnieć, że rozdzielczość "koloru" w standardzie Full HD to w rzeczywistości 960 x 540.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, chyba się nie rozumiemy.

Nie masz najlepszego telewizora 2D.

Takim był VT30, teraz VT50.

Oba są telewizorami 2D wyposażonymi w funcjonalność 3D :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, chyba się nie rozumiemy.

Nie masz najlepszego telewizora 2D.

Takim był VT30, teraz VT50.

Oba są telewizorami 2D wyposażonymi w funcjonalność 3D :)

Nie bawmy się w akademickie deliberacje ani nie wprowadzajmy własnych definicji. Telewizor 2D wyposażony w funkcjonalność 3D potocznie nazywany jest telewizorem 3D. Niewyposażony w tę funkcjonalność - telewizorem 2D.

 

Chyba doskonale wiesz co mam na myśli. Mam najlepszy telewizor spośród wszystkich niewyposażonych w funkcjonalność 3D. Czy teraz dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się mądrzyć, w temacie plazm jestem świeży. Ale chyba gdzieś czytałem, że seria 30 ma lepszą czerń niż poprzednia 20. Dobrze zapamiętałem?

Nie, V20 ma lepszą czerń niż G30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii 20 był zarówno model VT jak i V. Przy czym faktycznie VT20 miał lepszą czerń od G30, tylko że porównujemy różne serie. Biorąc pod uwagę czerń w VT30 i VT20 wygrywa ten pierwszy, minimalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak prezentuje się VT50 na ustawieniach fabrycznych i po kalibracji? Zapraszam do artykułu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper, muszę z przykrością stwierdzić, że jestem zawiedziony testem VT50 w AV.

To taki trochę technokratyczny rabort z laboratorium, trochę jak pisany przez robota.

 

Piszesz o kolorach - to liczą się tylko delty - a gdzie jakieś subiektywne wrażenia jak np. wyglądają ludzkie twarze i po prostu, jak prezentują się kolory w filmach???

 

Gdzie jakikolwiek komentarz odnośnie ruchu - przypomnę, że TV służy do oglądania obrazów w ruchu, a nie tylko do wyświetlania statycznych planszy testowych.

 

Gdzie komentarz odnośnie ostrości obrazu???

 

W czym VT50 jest lepszy od VT30 przy oglądaniu filmów / programów TV (w praktyce) ???

 

Tego się niestety nie dowiedziałem. A bez tego ten test ma wartość bardzo ograniczoną, żeby nie powiedzieć dosadniej.

Mniej skrupulatnych pomiarów (tyle co prezentował F. Kulpa w zupełności wystarczało), więcej testów praktycznych na przyszłość pls.

Rozumiem, że jesteś fanem mierzenia, natomiast warto zachować proporcje, założenie, że wszyscy czytelnicy uwielbiają plansze testowe i pasjonują się % odchyłki w lewym rogu trójkąta, jest błędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu prowadzimy wielce uczone deliberacje co lepsze, a dzisiejsza Gazeta Wyrorcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pisze o OLED w tonie bałwochwalczo-laurkowym. Już sam tytuł daje po oczach:

 

OLED - obraz, jakiego nie widziałeś.

 

i dalej wstęp w tym samym duchu:

 

Pierwszy europejski pokaz telewizji nowej generacji nie pozostawia złudzeń co do jednego: z ekranem organicznym nie wygra żadna plazma i żadne LCD. Gdy telewizory OLED pojawią się na rynku, racją bytu wszystkich pozostałych będzie już tylko niższa cena.

 

W tekście aż słodko od peanów:

 

Zacznijmy od obrazu: do bólu kontrastowy (w danych technicznych pada określenie: "nieskończony współczynnik kontrastu"), o imponującej czerni, świetnej jasności i żywych barwach ("najwierniejsze odwzorowanie kolorów w historii"). I to niezależnie od pozycji widza ("nieograniczony kąt widzenia") czy intensywności oświetlenia.

 

Aby zachować pozory wiarygodności umieszczono jednak taką oto sentencję:

 

Choć wydaje się to niewiarygodne, te bałwochwalcze formułki marketingowców nie są przesadą.

 

Sam jestem bardzo ciekaw OLED w najnowszym wydaniu, napewno jest to rewolucyjny krok naprzód. Ale bawi mnie ten napuszony styl gazeciarzy.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper, muszę z przykrością stwierdzić, że jestem zawiedziony testem VT50 w AV.

To taki trochę technokratyczny rabort z laboratorium, trochę jak pisany przez robota.

No tak ... niektórzy wolą poezję pisaną. Może test powinny robić dwie osoby - jedna od ładnego lania wody i w ogóle subiektywizm na max ... a druga od ścisłej prawdy "pisana przez technokratycznego robota z laboratorium".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... niektórzy wolą poezję pisaną. Może test powinny robić dwie osoby - jedna od ładnego lania wody i w ogóle subiektywizm na max ... a druga od ścisłej prawdy "pisana przez technokratycznego robota z laboratorium".

Uważam, że sztucznie tworzymy dylamat, jak w pytaniu małego Jasia przed pójściem spać: mamusiu czy mam dziś umyć ręce czy nogi?

 

Masz umyć ręce i nogi. Mczaj ma całkowitą rację. Ty, Kyle, również. Jedno nie wyklucza drugiego. Wprost przeciwnie: znakomicie się dopełniają. Podawanie samych tylko suchych liczb, wykresów i wyników pomiarów powoduje, że telewizor staje się bytem samoistnym, istniejącym wyłącznie dla samego siebie. Parametry dla parametrów. A przecież (nie lubię powtarzać truizmów, ale w tym miejscu same się nasuwają) telewizor ma dawać obraz, który cieszy nasze oko. Perfekcyjne wartości poszczególnych parametrów mogą, ale nie muszą zapewnić spełnienie tego warunku. I nietrudno sobie wyobrazić sytuację, gdzie nie spełniają. Ponadto jest wiele aspektów niemierzalnych.

 

Dlatego subiektywna opinia osoby testującej jest moim zdaniem równie ważna i interesująca jak wyniki z laboratorium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... niektórzy wolą poezję pisaną. Może test powinny robić dwie osoby - jedna od ładnego lania wody i w ogóle subiektywizm na max ... a druga od ścisłej prawdy "pisana przez technokratycznego robota z laboratorium".

 

Kyle, twój wpis mnie nie dziwi, wszak nie od dziś jesteś znany z tego, że pytany o to, co ostatnio oglądałeś, zaczniesz wymieniać plansze testowe.BTW, czytaj uważniej / wolniej / dwa razy - w każdym razie tak, żebys zrozumieł co człowiek chciał napisać, i nie przeinaczał wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele LCD Philipsa 9707

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panasonica ZT 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Telewizory Laserowe zapowiadają się też imponująco :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, twój wpis mnie nie dziwi, wszak nie od dziś jesteś znany z tego, że pytany o to, co ostatnio oglądałeś, zaczniesz wymieniać plansze testowe.BTW, czytaj uważniej / wolniej / dwa razy - w każdym razie tak, żebys zrozumieł co człowiek chciał napisać, i nie przeinaczał wszystkiego.

A ty jesteś znany z pisania kłamstw i złośliwości :) ... oczywiście znany też jesteś z zupełnego nierozumienia pomiarów.

 

Nowe modele LCD Philipsa 9707

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Panasonica ZT 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Telewizory Laserowe zapowiadają się też imponująco :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedynie ten laser jest ciekawy. Swoją drogą jego grubość to zaleta jeśli ktoś używa wbudowanych głośników ;) - wiadomo jak grają super-cienkie TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jesteś znany z pisania kłamstw i złośliwości :)

 

Może złośliwości tak, natomiast co do kłamstw, to przegiąłeś. Spadaj dziwolągu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle ja już kiedyś dałem pewne porównanie. Jeśli mam do wyboru:

1. Jedzonko na którym pomiary wykazują wzorową wg norm żywienia zawartość wszystkich niezbędnych składników, ale za to niesmaczne;

2. Golonkę i zimne piwko (wszystko razem bardzo niezalecane przez żywieniowców, ale za to jakie pyszne);

- to zdecydowanie wybieram opcję nr 2.

 

W testach telewizorów na łamach Audio Video są podawane ustawienia dające obraz ściśle zgodny z normami i standardami. Tyle że jest to obraz dla mnie nie do oglądania. Nieakceptowalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper, muszę z przykrością stwierdzić, że jestem zawiedziony testem VT50 w AV.

To taki trochę technokratyczny rabort z laboratorium, trochę jak pisany przez robota.

 

Zdaję sobie sprawę, że mój styl pisania jest czasami zbyt techniczny, ale pracując przy kalibracjach przez długi czas nabierałem właśnie takiego podejścia. Będę prawdopodobnie starał się dawać więcej subiektywnych odczuć w kolejnych testach, jednak z tego co zauważyłem to artykuły w AudioVideo od zawsze miały w sobie dużo technicznych testów.

 

 

Piszesz o kolorach - to liczą się tylko delty - a gdzie jakieś subiektywne wrażenia jak np. wyglądają ludzkie twarze i po prostu, jak prezentują się kolory w filmach???

 

Nie przesadzaj, napisałem o niesamowitej głębi i plastyczności obrazu. Rozwodzenie się nad wyglądem twarzy i kolorów było by już tylko "słodzeniem". Kolory są takie jak wyszły podczas korekty barwnej - bo TV ma bardzo niewielkie przekłamania, czyli wiadomo dobrze przygotowany materiał - doskonała naturalność i kolorystyka. Zarówno na wprost jak i pod kątem. Nie ma żadnych niepokojących zachowań, kolorystyka jest stabilniejsza niż na VT30 (o tym napisałem odnośnie testu balansu bieli na zmieniającym się tle), tyle że takie informacje trzeba wyłuskać i wywnioskować. Rozumiem, że ty wolisz bardziej łopatologiczne opisy i podejrzewam, że należysz z tym do większości ;)

 

 

Gdzie jakikolwiek komentarz odnośnie ruchu - przypomnę, że TV służy do oglądania obrazów w ruchu, a nie tylko do wyświetlania statycznych planszy testowych.

 

Gdzie komentarz odnośnie ostrości obrazu???

 

Tę część może faktycznie potraktowałem tym razem trochę po macoszemu, a to chyba dlatego, że zmiany w stosunku do VT30 są niewielkie. Niemniej, napisałem o podwójnych konturach, problemie 50Hz itp. czyli o czymś o czym nie masz wprost w innych subiektywnych recenzjach.

 

 

W czym VT50 jest lepszy od VT30 przy oglądaniu filmów / programów TV (w praktyce) ???

 

Nie rozumiem ?

 

 

 

 

Kyle ja już kiedyś dałem pewne porównanie. Jeśli mam do wyboru:

1. Jedzonko na którym pomiary wykazują wzorową wg norm żywienia zawartość wszystkich niezbędnych składników, ale za to niesmaczne;

2. Golonkę i zimne piwko (wszystko razem bardzo niezalecane przez żywieniowców, ale za to jakie pyszne);

- to zdecydowanie wybieram opcję nr 2.

 

W testach telewizorów na łamach Audio Video są podawane ustawienia dające obraz ściśle zgodny z normami i standardami. Tyle że jest to obraz dla mnie nie do oglądania. Nieakceptowalny.

 

Tylko często właśnie obraz po kalibracji jest jak golonka i zimne piwko :) Szczególnie po ustawieniu odpowiedniej temperatury barwnej kiedy kolory stają się ciepłe i pastelowe. Jeżeli myślisz, że poprawnie reprodukowany obraz jest "jak dieta" mylisz się - dążymy do wyglądu reżyserskiego, a wątpię by któryś z reżyserów nie chciał aby film wyglądał powalająco.

Co do ustawień to gdyby można były je tak przenosić to telewizory wychodziłyby skalibrowane już z fabryki. Pisałem o tym wielokrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jednak co nie którzy wciąż albo nie wierzą, albo nie chcą uwierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper, być może nie do końca jasno się wypowiedziałem, więc jeszcze raz:

- cenię pomiary i uważam że recenzja bez nich jest niepełna a często bajkopisarstwem. Dlatego np. cenię "Audio" - za laboratorium właśnie

- natomiast poświęcenie 95% tekstu na pomiary i skwitowanie wrażeń subiektywnych paroma okrągłymi zdaniami jest mocnym przegięciem w drugą stronę. Recenzja napisana dla fanatykow planszy testowych typu Kyle.

 

Kwestia proporcji, które tu zostały zaburzone dość mocno.

 

Nie rozumiesz mojego pytania czym w praktyce różni się VT50 od VT30? Co w nim niejasnego?

Ale OK, już podpowiadam:

TV służy najczęściej do oglądania filmów.

Czy podczas oglądania tychże filmów (czyli test praktyczny, nie laboratorium) widoczna jest przewaga VT50 nad VT30 (oprócz czerni).

 

Nie wiem jak jeszcze mógłbym spytać, staram wyrażać się jasno.

 

Nie przesadzaj, napisałem o niesamowitej głębi i plastyczności obrazu. Rozwodzenie się nad wyglądem twarzy i kolorów było by już tylko "słodzeniem". Kolory są takie jak wyszły podczas korekty barwnej  

 

Przeczytałem jeszcze raz i potwierdzam. W całej sekcji "kolory" nie ma ani słowa o wrażeniach nazwijmy to praktycznych. A czemu to takie ważne wg mnie? Ano temu, że przecież jako kalibrator możesz spokojnie osiągnąć taką samą zgodność z trójkątem barw np. w plaźmie LG (które mają / miały szerokie możliwości kalibracji). Czy w takim razie obraz z tych dwóch TV będzie taki sam pod względem kolorystyki? No chyba nie. Dlatego właśnie przydałyby się wrażenia praktyczne, np. z oglądania paru "dyżurnych" filmów na BR.Już więcej nie marudzę, i tak AV jest jedynym czasopismem gdzie można coś sensownego przeczytać na temat TV (teksty w HiFi-Choice to nieporozumienie).To po prostu moje sugestie jako czytelnika, możesz wziąć pod uwagę albo olać. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko często właśnie obraz po kalibracji jest jak golonka i zimne piwko :) Szczególnie po ustawieniu odpowiedniej temperatury barwnej kiedy kolory stają się ciepłe i pastelowe. Jeżeli myślisz, że poprawnie reprodukowany obraz jest "jak dieta" mylisz się

 

Sorry, ale nie jestem w stanie się z Tobą zgodzić. Moim zdaniem - poprawnie (wg Audio Video) ustawiony obraz to (pozostańmy przy żywieniowych porównaniach) dieta dla osoby ciężko chorej na przewód pokarmowy :) Jak dla mnie obraz za ciemny, nieostry, niekontrastowy z bladymi, wyblakłymi kolorami, których raczej należy się domyślać, albowiem zobaczyć je trudno. Sztandarowy argument, że "jest identycznie tak, jak w naturze" mnie nie przekonuje. A musi tak być? Jeżeli można sobie ustawić jeszcze ładniej? Dyskutowaliśmy już kiedyś ten temat z Kolegami na Forum. Mczaj definiując moje gusta i upodobania użył wyjątkowo trafnego porównania: lubię obraz w stylu malarstwa impresjonistów.

 

Może nie śledziłeś dawnych wątków i nie wiesz, że kiedyś należałem do obozu LCD i wypisywałem różne głupoty oraz brednie na temat PDP, o których obecnie myślę z zażenowaniem. Powód był prosty: miałem poprzednio okazję oglądać wyłącznie PDP ustawione może i zgodnie z regułami sztuki, ale dające obraz taki, jak napisałem powyżej. W moim rozumieniu: dietetyczny. Dlatego gdzieś z tyłu głowy zapisała mi się tożsamość: plazma = właśnie to. Dopiero cierpliwe i bardzo merytoryczne perswazje Mczaja i Witka_Z (za co mają moją bezterminową wdzięczność) spowodowały, że się przełamałem, poszedłem do marketu aby się samemu pobawić plazmą i ustawić ją po swojemu. Efekt? Natychmiastowy. Byłem już za pierwszym razem urzeczony, jak piękny może być obraz na PDP. Kupiłem więc G30 i jestem nim oczarowany. Jestem teraz w obowize PDP. Ale ustawiłem sobie G30 po swojemu, co Ty pewnie uznasz za horrendum:

 

Tryb obrazu: Dynamiczny.

Kontrast: 50

Jasność: 0

Kolor: 23

Ostrość: 5

Balans bieli: Normalny

Intensywne kolory: Włączony

Color Remaster: Włączony

Tryb Eco: Wyłączony

Redukcja szumów: Wyłączony

Podwyższona rozdzielczość : Maksimum

 

W ustawieniach zaawansowanych:

 

Balans bieli

R-Wzmocnienie: 3

G-Wzmocnienie: -12

B-Wzmocnienie: 5

R-Cutoff: 2

G-Cutoff: -7

B-Cutoff: -9

 

Gamma: 2.4

 

W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) piszez o "przejaskrawieniach zamiast niedoświetlenia, przesyceniu a nie niedobarwienia". Co ja zrobię, że ja własnie to lubię? Obraz jak z pocztówek albo reklamowych folderów?

 

Piszesz również: "Powoduje to sytuacja z jaką stykamy się przystępując do kalibracji – wyświetlacze nie są powtarzalne, a więc i ustawienia nie będą". Z tym również nie do końca mogę się zgodzić. Oprócz TX-P42G30E mam również LG 42LV5500. Ustawienia fabryczne LG są tak dobre, że w zasadzie można nic nie robić. Mówią to również inne osoby posiadające telewizory tego producenta, zwrócił też na ten fakt uwagę red. Filip Kulpa przy okazji testu jednego z nich. Więc jak się chce (LG) to można.

 

Pozdrawiam Cię Maćku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może złośliwości tak, natomiast co do kłamstw, to przegiąłeś. Spadaj dziwolągu.

Kłamiesz pisząc, że na pytanie co ostatnio oglądałem wymieniam tylko plansze testowe ... dziwolągu :). Dobrym przykładem jest choćby Panasonic VT30 65", na którym paradoksalnie nie wyświetliłem ani jednej "planszy testowej". Ten cyfrowy szum (zielone przemieszczające się "zabłąkane" piksele) widziałem oglądając zwykły koncert. To samo zmiany koloru skóry pod kątem na SONY EX720 - widać to na zwykłych programach.

 

Każdy LCD na obrazie statycznym (np. zdjęcie) wyświetla owe znakomicie, gdy włączymy film już jest tylko dostatecznie

To nie jest prawda. Na obrazie statycznym "każdy LCD" wcale nie wyświetla znakomicie. Natomiast przy dynamicznym może być już tylko gorzej.

 

Kyle ja już kiedyś dałem pewne porównanie. Jeśli mam do wyboru:

1. Jedzonko na którym pomiary wykazują wzorową wg norm żywienia zawartość wszystkich niezbędnych składników, ale za to niesmaczne;

2. Golonkę i zimne piwko (wszystko razem bardzo niezalecane przez żywieniowców, ale za to jakie pyszne);

Ja bym na to popatrzył nieco inaczej. Ty dostajesz Golonkę i zimne piwko, a następnie golonkę dosalasz i dopiepszasz ... a do piwa nalewasz soku. Natomiast ja nie "doprawiam" ani jednego ani drugiego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.