Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Czasem lubię nie mieć racji. Tak było, gdy napisałem swoje obawy po pierwszych enuncjacjach zapowiadających nową serię plazm Panasa. Zawarte tam sformułowania w rodzaju "jeszcze lepsza emisja światła", "udoskonalona technika wyładowań", "poprawiona płynność", "ulepszony filtr" itd itp jako żywo przypominały mi marketingowy bełkot o "jeszcze większej ilości jogurtu (przepraszam: owoców) w jogurcie", "udoskonalonym wywabianiu plam" czy "jeszcze szybszym efekcie odchudzania".

 

Przeczytawszy (przytoczony przeze mnie powyżej) wpis autorstwa posiadacza i użytkownika serii 50 zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, że moje obawy były słuszne. Żaden technologiczny krok naprzód. Po prostu kolejna marketingowa ściema. Niestety, stwierdzam to z żalem. Oby się jeszcze okazało że nie mam racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pomiarów i własnego porównania to możemy jedynie zakładać jakiś stan rzeczy, moim zdaniem a tak zakładam że w vt50 zrobili krok do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam że w vt50 zrobili krok do przodu.

A ja się obawiam, że jest jak w tej rozprawce Lenina: "krok naprzód, dwa kroki wstecz".

Masz rację.Poczekajmy na wyniki pomiarów i recencje. Tylko tu jest zawsze obawa, że jest to tzw. "artykuł sponsorowany". A pomiary pod z góry ustalone wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z forum HDTV opisał swoje spostrzeżenia, ale jak pewnie zauważyliście momentami niezbyt wie o czym mówi, więc wrzućcie na luz. Kończę właśnie recenzję modelu VT50, będzie w najnowszym wydaniu Audio Video za tydzień. Mam nadzieję, że nie pozostawi wątpliwości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Maciej Koper

 

Jaka jest Twoja opinia na tematy poruszone na HDTV? 2500 Hz? 24576 odcieni? Rzeczywisty postęp czy marketingowa ściema? Pozatym, jakby to powiedzieć... Pisma żyją z reklamodawców. Czasem trzeba pisać tak, aby nikomu się nie narazić. Możesz wskazać choćby jeden przykład, gdy Audio Video lub Audio schlastało totalnie coś, co na taką negatywną opinię w pełni zasługuje? Ja takowych nie znam. Pisze się conajwyżej w konwencji "aczkolwiek... to jednak...". Opinie na Forum takim jak tu, czy też HDTV są pisane zupełnie "od serca". Dlatego bym ich tak nie dezawuował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisma i fachowe strony mają tę przewagę, że testują rzeczywiste walory produktów, a nie marketingowe sny. Co do obiektywności to wiem, że bywa różnie, ale ja bynajmniej nie podpisałbym się pod artykułem, gdybym miał naciągać pewne fakty. W odpowiedzi na Twoje pytanie - 2500Hz odnosi się do odświeżania subpolowego subpikseli, nie do odświeżania obrazu i w pewnym przybliżeniu powinno być prawdziwe (przynajmniej w zeszłym roku i 600Hz tak było). 24576 odcieni ma natomiast w sobie tyle rzeczywistości co kontrast 6 milionów do jednego w LCD ;) Plazma generalnie cierpi na brak kolorów od samego początku. Nie chodzi mi tu o zbyt małe spektrum, tylko o zbyt małą gradację, dlatego używane są np. techniki ditheringu (mrowienia), aby uzyskać dodatkowe odcienie. W chwili obecnej absolutnie wystarczające było by 255 odcieni kanałów R G i B (a nawet mniej, bo sygnał video nie używa ich wszystkich) przy 8 bitowym video jakie dostajemy i będziemy dostawać dopóki producenci nie zrobią użytku ze standardu deep colour.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Maciej Koper

 

Dzięki za wyczerpującą i bardzo ciekawą odpowiedź. Nasuwa się w związku z nia kilka refleksji:

 

1. Opinie uzytkowników na Forach nie są obciążone żadnymi relacjami czy układami zewnętrznymi. Dlatego je z uwagą czytam, choć nie zawsze mogę się zgodzić.

 

2. Dlaczego przy 600 Hz mówi się o "sub-field" a przy 2500 Hz o "focused-fields"? Jak jest różnica? Czy to prawda, że 2500 Hz dotyczy tylko niektórych, wybranych (focused) pól?

 

3. Plazma cierpi na brak kolorów??? To jakieś zupełnie rewolucyjne stwierdzenie. Wszystcy tutaj zgodnym chórem (ja również) powiedzą, że kolory na plaźmie są znacznie lepsze, piękniejsze i bardziej naturalne niż na LCD.

 

Z innej beczki:

 

TX-P42GT50 kosztuje w UK 1179 GBP. Po kursie dzisiejszym jest to 6140 PLN. U nas pewnie będzie jeszcze drożej. Niezła cena jak na 42".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z forum HDTV opisał swoje spostrzeżenia, ale jak pewnie zauważyliście momentami niezbyt wie o czym mówi, więc wrzućcie na luz. Kończę właśnie recenzję modelu VT50, będzie w najnowszym wydaniu Audio Video za tydzień. Mam nadzieję, że nie pozostawi wątpliwości ;)

powiedz chociaż jak nisko schodzi z czernią VT50?

AV i tak kupię ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plazmach na każdą rzeczywistą klatkę obrazową, przypada jeszcze kilka szybkich "mignięć" w obrębie każdego piksela, w celu wygenerowania odcienia pośredniego, gdyż sama matryca nie potrafi wyświetlić odpowiedniej liczby tych odcieni metodą tradycyjną.

Takie szybkie impulsy wypełniające (8 lub 10), ludzkie oko uśrednia i w zależności od ich ilości w ramach jednej klatki obrazowej odbiera jako odcień koloru podstawowego.

Metoda ta nosi nazwę Sub Field Driving i jest nieodłączną właściwością nowoczesnych matryc plazmowych.

 

Te dodatkowe "mignięcia" nie mają wpływu na odwzorowanie ruchu, a wyłącznie na zwiększenie ilości wyświetlanych kolorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Plazma cierpi na brak kolorów??? To jakieś zupełnie rewolucyjne stwierdzenie. Wszystcy tutaj zgodnym chórem (ja również) powiedzą, że kolory na plaźmie są znacznie lepsze, piękniejsze i bardziej naturalne niż na LCD.

To co napisał Maciej Koper, Ja pisałem już nie raz. Dziwię się więc że jesteś taki "przebudzony" :). Plazma wyświetlić potrafi kilka kolorów i koniec (zapalić/zgasić R i/lub G i/lub B) ... reszta to dithering + sterowanie ilością mrugnięć. ... czy tylko ja widzę na VT30 "cyfrowy szum" ditheringu? :) (widoczny z niewielkiej odległości, jako np. "Zabłąkane" mrugające w losowych miejscach zielone piksele. Prawdopodobnie VT50 będzie po prostu ewolucją, która zmniejszy dostrzegalność takich artefaktów (jak te piksele czy pewna niestabilność - której też niby nie widzicie ... ja widzę)

 

A kolory bardziej naturalne mają LCD ... ale monitory (te pro) i najlepiej przy stałych obrazach (zdjęcia), bo w ruchu ostrość jednak nie ta (szczególnie jak obok się postawi CRT i porówna face-to-face), i najlepiej na wprost (bo na PVA, nawet na lepszych monitorach widać zmiany w barwach pod kątem, a na IPS w czerni - po tym jak zrezygnowano z polaryzatorów A+TW).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to wyświetlić/zgasić R/G/B + dithering + sterowanie ilością mignięć daje w sumie lepszy efekt końcowy (czytaj: ładniejsze i bardziej naturalne kolory) niż LCD. Czy się przebudziłem? Może. Gdy czegoś nie wiem lub nie rozumiem - nie wstydzę się zapytać. Na tej zasadzie będę wdzięczny za odpowiedź czym się różni Sub-Field od Focused-Field.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mnie obchodzi w jaki sposób uzyskiwane są kolory, skoro finalnie i tak obraz jest nieporównywalnie bardziej plastyczny, naturalny i kontrastowy i szczegółowy? Zresztą - zobaczymy co Maciej Koper napisze w teście o samym obrazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał Maciej Koper, Ja pisałem już nie raz. Dziwię się więc że jesteś taki "przebudzony" :). Plazma wyświetlić potrafi kilka kolorów i koniec (zapalić/zgasić R i/lub G i/lub B) ... reszta to dithering + sterowanie ilością mrugnięć. ... czy tylko ja widzę na VT30 "cyfrowy szum" ditheringu? :) (widoczny z niewielkiej odległości, jako np. "Zabłąkane" mrugające w losowych miejscach zielone piksele. Prawdopodobnie VT50 będzie po prostu ewolucją, która zmniejszy dostrzegalność takich artefaktów (jak te piksele czy pewna niestabilność - której też niby nie widzicie ... ja widzę)

 

A kolory bardziej naturalne mają LCD ... ale monitory (te pro) i najlepiej przy stałych obrazach (zdjęcia), bo w ruchu ostrość jednak nie ta (szczególnie jak obok się postawi CRT i porówna face-to-face), i najlepiej na wprost (bo na PVA, nawet na lepszych monitorach widać zmiany w barwach pod kątem, a na IPS w czerni - po tym jak zrezygnowano z polaryzatorów A+TW).

 

mrowienie ekranu jest widoczne z maks metra i potem już nic więc robienie z tego wielkiego problemu jest lekko szalone zwłaszcza że oglądam jak np ja 50cali z 3.5-4m :)

co do kolorówi ich gradacji to wynikowo pdp jak widać nie ma z tym problemów , gdyby miała to obraz byłby nie do przyjęcia a tak nie jest, nie można patrzyć jak technologia została zaprojektowana tylko jaki efekt jest końcowy w przypadku pdp jakoś ostatnio nie mówi się o dziwo że obraz pozostawia wiele do życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wiele do zarzucenia LCD jak i plazmom. Tak więc ... kiedy te OLED lub CrystalLED się pojawią!? ;) Po samplach (telefony komórkowe) widzę że ma to potencjał. Aha ... Bobcat - mówiłeś coś że z czernią na Nokia N8 (OLED) jest coś nie teges? Dziwne ... bo ja oglądałem ten telefon jakoś dwa tygodnie temu i w ciemnym pokoju czerń była IDEALNA pod każdym kątem. ... więc? Z tym że nie bawiłem się regulacją jasności. Z resztą SONY XEL1 (ten monitor OLED) miał czerń poza zakresem pomiarowym (smoła absolutna), więc ... nie wiem co Ty (?) tam widzisz że jest coś nie tak.

 

Na tej zasadzie będę wdzięczny za odpowiedź czym się różni Sub-Field od Focused-Field.

Jeszcze nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle przpomnij mi proszę kiedy/co pisałem na temat czerni w Nokii N8? Zupełnienie kojarzę. Skleroza - chyba nie (cholesterol mam wzorowy) :) Wiem, że pisałem w kwestii czułości na wilgoć, że zdarza mi się rozmawiać przez telefon na ulicy podczas deszczu bez jakichkolwiek ujemnych skutków. Pisałem również, że jasność mam na maksa. O czerni?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub-Field Drive= 600Hz, a Focused Filed Drive = 2500Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle przpomnij mi proszę kiedy/co pisałem na temat czerni w Nokii N8? Zupełnienie kojarzę. Skleroza - chyba nie (cholesterol mam wzorowy) :) Wiem, że pisałem w kwestii czułości na wilgoć, że zdarza mi się rozmawiać przez telefon na ulicy podczas deszczu bez jakichkolwiek ujemnych skutków. Pisałem również, że jasność mam na maksa. O czerni?????

Sprawdziłem. Nie byłeś to Ty urwisie :)

Tylko:

Patrzyłem na wyświetlacza AMOLED w aparatach Samsunga i pod kątem obraz robi się jakby lekko niebieski.

... może nie oglądał OLED tylko LCD? ;)

 

Sub-Field Drive= 600Hz, a Focused Filed Drive = 2500Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki! ... jednak z powodu tego linka mam obawy o stabilność wyświetlania (łatwiej zauważalne mruganie). Przy topowym VT30 przyznaję że migotanie było ciężko dostrzec (minimalnie tylko coś tam było widać "kątem oka"). Oby w VT50 nie było gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Nie byłeś to Ty urwisie :)

Słyszałeś ten hałas? To kamień, który mi spadł z serca :)

Do czerni na wyświetlaczu N8 nie mam najmniejszych zasrzeżeń. Smoła absolutna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! ... jednak z powodu tego linka mam obawy o stabilność wyświetlania (łatwiej zauważalne mruganie). Przy topowym VT30 przyznaję że migotanie było ciężko dostrzec (minimalnie tylko coś tam było widać "kątem oka"). Oby w VT50 nie było gorzej.

W podanym przez Soryu (wielkie dzięki!) linku najwięcej do myślenia daje poniższy wyimek:

 

On a “marketing bullshit” point of view, this would be a regression: you lose the 600 subfields to “gain” a single Focus Field, synchronized with the source much lower refresh rate. Against a “240 SPS” or a “XR960” LCD, that’s an issue. For GT50 and VT50, you have a 0.4ms subfield. If you convert this number to Hertz, you get 2500Hz which sounds much better than the highest phony number LCD manufacturers are advertizing. Those Hz are not linked to actual number of images displayed but to the panel reactivity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub-Field Drive= 600Hz, a Focused Filed Drive = 2500Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tekst bardzo dobrze tłumaczy zagadnienie moim zdaniem, tylko trzeba by jeszcze wspomnieć o problemie fałszywych konturów, które są właśnie przyczyną techniki subfield drive. Oko podążając za ruchomym obiektem "sumuje" impulsy z nieprawidłowych pól i widzi fałszywy kontur. To jest główna poprawa w focused field drive.

 

Sprawdziłem. Nie byłeś to Ty urwisie :)

Tylko:

... może nie oglądał OLED tylko LCD? ;)

 

Przykro mi, ale to o czym dyskutujecie dotyczy także OLEDa. Zrobiłem test na moim samsungu galaxy s II (wyświetlacz Super AMOLED+) wyświetliłem na ekranie kolorowe paski SMPTE i zbadałem je spektroradiometrem na wprost i pod kątem. Niestety obraz na AMOLED pod kątem wcale nie jest stabilny, chociaż pierwszy rzut oka wszystko jest OK, bo nie spada kontrast (tak jak w LCD). Kolory rozjeżdżają się jak cholera:amoled.jpg

 

pomiar pod kątem:

60stopni.jpg

 

Na diagramy chromatyczności naniesione zostały punkty referencyjne standardu AdobeRGB. Ogólnie ma się to nijak do tego co chcielibyśmy mieć na telewizorze (Rec 709) ;)

Druga sprawa to problemy z czernią. Jest poplamiona, ale widać tylko przy świetle zewnętrznym bliskim zeru

 

foto wyświetlacza w psp:

psvy.jpg

 

 

 

powiedz chociaż jak nisko schodzi z czernią VT50?

AV i tak kupię ;)

 

0,011cd/m2 na planszy ANSI w 60Hz

 

mrowienie ekranu jest widoczne z maks metra i potem już nic więc robienie z tego wielkiego problemu jest lekko szalone zwłaszcza że oglądam jak np ja 50cali z 3.5-4m :)

co do kolorówi ich gradacji to wynikowo pdp jak widać nie ma z tym problemów , gdyby miała to obraz byłby nie do przyjęcia a tak nie jest, nie można patrzyć jak technologia została zaprojektowana tylko jaki efekt jest końcowy w przypadku pdp jakoś ostatnio nie mówi się o dziwo że obraz pozostawia wiele do życzenia.

 

Samo mrowienie ekranu nie jest problemem, wręcz przeciwnie ono jest próbą rozwiązania problemu ;) I nie do końca się to udajeimg0950o.png

 

Uwaga bo duża fotka (PNG) żeby zniwelować przekłamanie kompresji zdjęcia. Prezentuje ona gładki gradient kołowy wyświetlony na VT30. Widać... banding jak cholera. Spowodowany właśnie brakiem gradacji w plaźmie. To samo widać dobrze przy filmach, szczególnie na chmurach itp.

 

Sam posiadam plazmę i nie zamieniłbym na elcedeka, ale problemy są i to ewidentne. Nie wiem jak wy ich możecie nie zauważać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam plazmę i nie zamieniłbym na elcedeka, ale problemy są i to ewidentne. Nie wiem jak wy ich możecie nie zauważać ;)

ewidentne ale nie przesadzajmy, banding też zależy od sygnału

w większości i tak kompresja sprawia, że jest on widocznie większy niż "generuje" sama plazma

 

Maciej Koper,

A testowałeś może LG LX9500? Chodzi mi o adekwatność kolorów po kalibracji.

 

tutaj -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

1110lg.cal.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst bardzo dobrze tłumaczy zagadnienie moim zdaniem, tylko trzeba by jeszcze wspomnieć o problemie fałszywych konturów, które są właśnie przyczyną techniki subfield drive. Oko podążając za ruchomym obiektem "sumuje" impulsy z nieprawidłowych pól i widzi fałszywy kontur. To jest główna poprawa w focused field drive.

 

 

 

Przykro mi, ale to o czym dyskutujecie dotyczy także OLEDa. Zrobiłem test na moim samsungu galaxy s II (wyświetlacz Super AMOLED+) wyświetliłem na ekranie kolorowe paski SMPTE i zbadałem je spektroradiometrem na wprost i pod kątem. Niestety obraz na AMOLED pod kątem wcale nie jest stabilny, chociaż pierwszy rzut oka wszystko jest OK, bo nie spada kontrast (tak jak w LCD). Kolory rozjeżdżają się jak cholera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pomiar pod kątem:

60stopni.jpg

 

Na diagramy chromatyczności naniesione zostały punkty referencyjne standardu AdobeRGB. Ogólnie ma się to nijak do tego co chcielibyśmy mieć na telewizorze (Rec 709) ;)

Druga sprawa to problemy z czernią. Jest poplamiona, ale widać tylko przy świetle zewnętrznym bliskim zeru

 

foto wyświetlacza w psp:

psvy.jpg

 

 

 

 

 

0,011cd/m2 na planszy ANSI w 60Hz

 

 

 

Samo mrowienie ekranu nie jest problemem, wręcz przeciwnie ono jest próbą rozwiązania problemu ;) I nie do końca się to udajeimg0950o.png

 

Uwaga bo duża fotka (PNG) żeby zniwelować przekłamanie kompresji zdjęcia. Prezentuje ona gładki gradient kołowy wyświetlony na VT30. Widać... banding jak cholera. Spowodowany właśnie brakiem gradacji w plaźmie. To samo widać dobrze przy filmach, szczególnie na chmurach itp.

 

Sam posiadam plazmę i nie zamieniłbym na elcedeka, ale problemy są i to ewidentne. Nie wiem jak wy ich możecie nie zauważać ;)

 

ile chmur masz w filmie ;) chyba że w przyrodniczym ze statycznymi obrazami :) osobiście akurat takie przypadki gradacji jak w teście nie istnieją w tej silnej formie w obrazie ruchomym w filmie osobiście nie wyłapuję takowych ,, a tak poważnie każda technologia jest mieszanką wad i zalet dla mnie wynikowo pdp jest bardziej w generowanym obrazie do przyjęcia ,

 

co do gamutu oleda to katastrofa faktyczna rozjazd duży,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banding na filmach nie występuje, tzn pewnie jest, tylko go nie widać.

Zresztą, jak ktoś zna fragment filmu gdzie jest widoczny niech go wskaże, chętnie sprawdzę.

 

Nawet na animacjach, których mam sporo, np. Auta i Auta 2, gdzie występują duże, jednokolorowe powierzchnie, zmieniające odcień, nie widać tego efektu.

 

Oczywiście nie zaprzeczam, że jest widoczny np. na niektórych menu czy planszach statycznych.

 

0,011cd/m2 na planszy ANSI w 60Hz

 

Zacny wynik.

Subiektywnie również jest to widoczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tutaj -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Dołączona grafika

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.