Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś informację (a może plotkę) że gdy już się wreszcie pojawią OLED to 40" będzie kosztował gdzieś w okolicach 13000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś informację (a może plotkę) że gdy już się wreszcie pojawią OLED to 40" będzie kosztował gdzieś w okolicach 13000 zł.

od kogo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem. Faktycznie jak na LCD Panasonica całkiem niezłe, zwłaszcza że w przeciwieństwie do PDP - LCD tego producenta były dotychczas takie sobie.

 

A ja w swoim G30 zmniejszyłem kontrast na 45. Stwierdziłem, że dotychczasowe 50 jednak za bardzo daje po oczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja w swoim G30 zmniejszyłem kontrast na 45. Stwierdziłem, że dotychczasowe 50 jednak za bardzo daje po oczach.

A nie mówiłem :D:D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :D:D:D

Chylę czoła i przyznaję rację.

 

ja na moim kalibrowanym, sorki wstępnie kalibrowanym vt30 nie mogę jeszcze wyjść z podziwu jaki potencjał w nim drzemie :)

Mam takie same spostrzeżenia odnośnie mojego G30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam pisałeś na Forum, że Panas robi lepsze plazmy niż inni :)

No i dlatego to piszę bo powoli zaczyna mnie mój LG irytować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt zaczyna irytować - to najwyższa pora go zmienić. Proponuję "przyuważyć" coś z serii 30. Można dostać za całkiem przyzwoitą cenę.

 

Ktoś wspominał, że seria 50 ma być nieprzyzwoicie droga. Nie wiem, może to się będzie tyczyło plazm, bo nowe LCD Panasa z serii 50 mają normalną cenę. Jeżeli sprawdzą się przypuszczenia, że PDP serii 50 będą bardzo drogie - to serii 30 mogą już bardziej nie popuszczać z ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz byłem o włos od kupna g30 ale wstrzymałem się na rzecz serii 50, szczerze mówiąc seria 30 mi sie nie podoba wizualnie a seria 50 to już inna bajka. Nie wydaje mi sie aby była baaardzo droga, to przeciez nastepca serii 30 więc droga moze byc pół roku a pozniej ceny będa normalne, tak więc ja czekam tylko ze względu wizualnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Cannabiscup

 

Tyle, że następcy G30 (czyli G50) nie będzie. Wszystkie 50 mają być 3D. Pozatym powiedzcie proszę, na czym ma polegać owe Focused Fields Drive z serii 50 i czym to się różni od obecnego Sub Field. Ktoś mi niedawno próbował w rozmowie wyjaśnić, ale czynił to tak mętnie, że odszedłem mniej rozumiawszy niż w chwili rozpoczęcia konwersacji. Zrozumiałem tylko tyle, że Focused ma wprawdzie być 2500 Hz (nie 600) ale gościu właśnie podkreślał słowo "focused fields". Czyli te, na które zwrócono uwagę (domyślam się, że to elektronika telewizora ma być tym, kto skupia swą uwagę). I (wg tego co mi gościu mówił) tylko te subpola (rozumiem, że obsługujące jakąś bardzo szybko zmieniającą się część obrazu, np. wykopaną piłkę) będa pracowały w reżimie 2500 Hz. Reszta (np. publiczność na stadionie) bynajmniej nie. Czy jest ktoś bardziej oblatany, kto to wyłoży w prostrych, żołnierskich słowach?

 

@ Mikson

 

Pytanie, czy to są zmiany w matrycach wnoszące rzeczywistą nową wartość, czy też jest to li tylko tzw. "marketing czysty". Doczytałem w Instrukcji Użytkownika się, że taki np. ST50 nie będzie miał trybów obrazu: Profesjonalny1 i Profesjonalny2. Również nie będzie trybów THX i Zdjęcie. Brak Profesjonalnych oznacza, że w tym modelu nie będzie możliwa (tylko w nich dostępna) precyzyjna kalibracja ISFccc. Balans bieli można w ST50 ustawiać (jak we wszystkich trybach), tylko poprzez ustawianie następujących parametrów RGB: (*) Wzmocnienie, (*) Cutoff. W Profesjonalnych jest dostęp do dodatkowych, jeszcze bardziej precyzyjnych ustawień RGB, w takich parametrach, jak: (*) Odcień, (*) Nasycenie, (*) Luminancja.

 

Jak mawiał tow. Lenin: krok naprzód, dwa kroki wstecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Będzie miał wszystkie pięć suwaczków. Ale VT to jest naj-najwyższa półka i dziwne, gdyby nie miał. Natomiast G nie lokuje się tak wysoko jak VT, a też ma pięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Cannabiscup

 

Tyle, że następcy G30 (czyli G50) nie będzie. Wszystkie 50 mają być 3D.

Wiem , ubolewam nad tym ale cóż , może sie kiedyś do czegoś to 3D przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat 3D był szeroko dyskutowany na Forum. Konsekwentnie uważam, że jeśli już - to wyłącznie w wersji projektor Full HD plus ekran 200". Na telewizorze (choćby dużym) mamy tylko widowisko kukiełkowe. Prawda: trójwymiarowe. Dlatego jestem zadowolony, że udało mi się dostać coś, co już jest zaawansowane technologicznie, ale jeszcze bez 3D.

 

Powiadasz, że może 3D się do czegoś przyda. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić do czego, ale niech tam. Tylko że "może" i "kiedyś". Wszelako zapłacić za tę funkcjonalność musisz napewno i teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku: Ty lubisz 3D. Rozumiem i szanuję Twój suwerenny wybór. Ja i wiele innych osób (jak wynika z wpisów na Forum, tu i w innych wątkach) - nie lubi. Uszanuj mój (nasz) suwerenny wybór.

 

I nie podciągajmy prywatnych gustów czy upodobań do rangi prawd ogólnie obowiązujących. Używajmy sformułowań w rodzaju JA LUBIĘ, a nie od razu TO JEST OBIEKTYWNIE LEPSZE (a kto ma inne zdanie - ten błądzi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż to ja razy czytałem wcześniej "ja lubię LCD, ona jest najlepsza i koniec", miałem wręcz wrażenie że gdybyś mógł to byś nas pobił, nas plazmowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubię LCD

Nie wypieram się. Tak kiedyś pisałem.

 

ona jest najlepsza

Zawsze to było poprzedzone wstępem JA UWAŻAM. Nigdy w formie kategorycznej JEST.

 

miałem wręcz wrażenie że gdybyś mógł to byś nas pobił, nas plazmowców.

To już są Twoje konfabulacje. Czyli tzw. "bujna fantazja". Gdzie i kiedy to miało miejsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już są Twoje konfabulacje. Czyli tzw. "bujna fantazja". Gdzie i kiedy to miało miejsce?

Takie miałem wrażenie, innymi słowy mega zacietrzewienie. (ale nic to, było minęło [na szczęście])

 

Zawsze to było poprzedzone wstępem JA UWAŻAM. Nigdy w formie kategorycznej JEST.

to jest równoznaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest równoznaczne.

Otóż nie masz racji. Poprzedzając wstępem w rodzaju "ja uważam" głoszę tylko własny, subiektywny osąd, do czago mam niezbywalne prawo. Bez tego wstępu obwieszczam coś co uważam za prawdę powszechną i obiektywną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście polecili w rozmiarze 50 cali do około 3000zł? W tej cenie pewno tylko plazmy ale jakie. Jest nowe niedrogie LG50PA6500 no i sprawdzony Panasonic TX-P50G30E (oby nie buczał ;) ) a może coś innego? Pokój około 22m2 dość ciemny, okno z boku z zasłonami więc można zmniejszyć natężenie światła. Przede wszystkim kablówka cyfrowa i filmy BluRay..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konio jeśli plazma to tylko Panasonic. Dystansuje inne o kilka długości. Tak więc wogóle się nie zastanawiaj tylko bierz GT30 (jeśli chcesz 3D) lub G30 (jeśli Cię 3D nie bawi jak np. mnie i wielu tutaj innych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.