Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Odcienie barw na plazmie powstają na skutek różnej ilości mrugnięć (plazma albo świeci albo nie). 600 Hz subpolowo, oznacza że plazma może w ciągu sekundy mrugnąć (lub nie) 600x. Jeśli oglądasz film z 50 klatkami/sek, to wychodzi do max 12 mrugnięć na klatkę dla pojedynczego piksela (czyli 13 odcieni razem z czarnym). Na plazmie 600 Hz na skutek ditheringu, obraz nie wygląda jakby miał tylko 13x13x13 kolorów.

 

Nie mogę się dokopać teraz do materiałów, czy każde mrugnięcie może być generowane z różną intensywnością (to by dało więcej odcieni, te 13/każdą składową coś mi się wydaje za mało).

ditheringfd7.png

tu na przykładzie starszej plazmy 400/480hz

 

wszystko jest ze sobą powiązane, subfield i jasność itd

 

każdy kolor jest generowany osobno (R,G,B) i ma swoją jasność która zależy właśnie od sterowania subpól (subfield), każda klatka jest generowana z max 12 subpól z których każde ma inną wartość jasności (od najciemniejszego do najjaśniejszego)

ciemny kolor - to może być suma kombinacji np subpól 1+2, średnia jasnośc np 2+3+5 a najjaśniejszy to suma wszystkich (wartość 0 lub 1 - czyli świeci lub nie, dla każdego koloru RGB, dla każdego cyklu subpola)

najlepiej obejrzeć parę obrazków i wszystko będzie jasne, bardzo prosto wytłumaczone tutaj na prezentacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej obejrzeć parę obrazków i wszystko będzie jasne, bardzo prosto wytłumaczone tutaj na prezentacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten "LINK" coś nie przekierowuje :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych technologii.

Wystarczy juz nie wiele czasu poczekać na TV Oled:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piękny obraz, piękny wygląd, rewelacyjne parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych technologii.

Wystarczy juz nie wiele czasu poczekać na TV Oled.:

Tiaaa... Od kilku lat słyszymy nieodmiennie tę samą śpiewkę: OLED? Już-już, lada miesiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy spiskowej teorii dziejów powiadają, że OLED-y są celowo opóźniane gdyż najpierw muszą się zwrócić niewyobrażalne sumy pieniędzy, które zainwestowano w rozwój technologii LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy spiskowej teorii dziejów powiadają, że OLED-y są celowo opóźniane gdyż najpierw muszą się zwrócić niewyobrażalne sumy pieniędzy, które zainwestowano w rozwój technologii LCD.

I mi zrobiło się do tego stopnia wszystko jedno że nawet jak pojawią się OLED'y i będą kosztowały w granicach rozsądku to i tak nie zmienię telewizora.

Mało tego. Mi jest do tego stopnia wszystko jedno że najnowsze filmy oglądam w SD i nie czekam aż pojawią się w HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi zrobiło się do tego stopnia wszystko jedno że nawet jak pojawią się OLED'y i będą kosztowały w granicach rozsądku to i tak nie zmienię telewizora.

Mało tego. Mi jest do tego stopnia wszystko jedno że najnowsze filmy oglądam w SD i nie czekam aż pojawią się w HD.

Co się stało? - depresja? a może coś innego. (martwie się o kolegę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało? - depresja? a może coś innego. (martwie się o kolegę)

Jak się obejrzy pierwszych dziesięć filmów w HD to są ochy i achy. Po pierwszych 100 robi się wszystko jedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się obejrzy pierwszych dziesięć filmów w HD to są ochy i achy. Po pierwszych 100 robi się wszystko jedno.

To podobnie jak z kobietami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak z kobietami :)

Podobnie mam z dźwiękiem. Kiedyś sprzęt dzielił się na taki co gra źle, tak sobie i super. Teraz jak się człowiek przyzwyczaił to z super zrobiło się normalnie a cała reszta jest do dupy.

A czasami przy pewnych filmach to nie chce mi się nawet włączyć amplitunera tylko oglądam z dźwiękiem z telewizora bo mi żona marudzi że jest jej za głośnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się obejrzy pierwszych dziesięć filmów w HD to są ochy i achy. Po pierwszych 100 robi się wszystko jedno.

To zależy. Znam takich, co obejrzawszy kilkanaście filmów w HD obecnie nawet nie chcą spojrzeć na film SD. Chyba że jakaś szacowna klasyka, typu Charlie Chaplin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie SD, to oglądanie filmu wypranego z detali. Takie "DEMO" filmu, zamiast filmu. Na dużym ekranie (w stosunku do odległości z jakiej się go ogląda) to bardziej widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie SD, to oglądanie filmu wypranego z detali. Takie "DEMO" filmu, zamiast filmu. Na dużym ekranie (w stosunku do odległości z jakiej się go ogląda) to bardziej widać.

A ja mam na SD dobry sposób. W playerze mam zoom i po prostu trochę zmniejszam tak żeby obraz miał mniej więcej 32 cale i da się oglądać nawet DIVXa.

Wcześniej przesuwałem telewizor na szafce do przodu i do tyłu w zależności od tego w jakiej rozdzielczości był obraz ale pół metra w tą czy w tamtą nie dawało wielkiej różnicy. Zoom rozwiązał ten problem. Obraz SD po zmniejszeniu z 40 do 32 zali jest ostry jak żyletka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz SD po zmniejszeniu z 40 do 32 cali jest ostry jak żyletka.

A po zmniejszeniu do 14 cali będziemy mieli nawet Ultra HD i żadna Japonia nam nie podskoczy.

Krzysiu: bądźmy poważni. Nie po to każdy z nas wydaje ileś-tam kasy na porządne telewizory Full HD, żeby potem robić takie ekwilibrystyczne łamańce, zmniejszać obraz i cieszyć się SD. Nie każdy ma zwyczaj mówić papu na g...o, nie każdy lubi wsuwać leniwe pierożki wmawiając sobie i wszystkim dookoła, że to bażant z truflami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zmniejszeniu do 14 cali będziemy mieli nawet Ultra HD i żadna Japonia nam nie podskoczy.

Krzysiu: bądźmy poważni. Nie po to każdy z nas wydaje ileś-tam kasy na porządne telewizory Full HD, żeby potem robić takie ekwilibrystyczne łamańce, zmniejszać obraz i cieszyć się SD. Nie każdy ma zwyczaj mówić papu na g...o, nie każdy lubi wsuwać leniwe pierożki wmawiając sobie i wszystkim dookoła, że to bażant z truflami.

Ja na plazmie to bym się nawet bał bo może się ramka wypalić.

A tak na poważnie to nie jest żadną tajemnicą że dla każdej rozdzielczości istnieje optymalna odległość od ekranu dla danej wielkości. O ile na 40 calach mogę oglądać w HD z 2 metrów to już przy SD musiałbym oglądać z 4 metrów. No chyba że mam telewizor 32 cale. I to właśnie robię. Zmniejszam sobie zoomem telewizor. Oczywiście lepiej oglądać w HD no ale przecież wiemy jak wygląda polska rzeczywistość. Nie wszystko da się oglądać w HD bo n.p. w HD nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko da się oglądać w HD bo n.p. w HD nie nadają.

W ofercie Cyfry+ jest mnóstwo programów HD. Do tego jeszcze dochodzą FTA HD. Jest w czym wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Cyfry+ jest mnóstwo programów HD. Do tego jeszcze dochodzą FTA HD. Jest w czym wybierać.

Ale też jest mnóstwo programów SD.

 

To co jak jakiś program leci akurat w SD to na znak protestu że jest w SD nie będę oglądał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też jest mnóstwo programów SD.

Odbierasz Cyfrę+ w Niemczech? To jest złamanie Regulaminu i warunków Umowy, które powiadają, że obowiązują i dotyczą tylko terytorium Polski. Chyba, że masz jakąś miejscową umowę.

 

To co jak jakiś program leci akurat w SD to na znak protestu że jest w SD nie będę oglądał?

A kto tak powiedział? Ogląda się SD wiedząc że to jest SD. I nie oczekuje się przysłowiowych "cudów na kiju" że będzie "obraz jak żyleta" bo sobie zmniejszę zoomem do 32". Wracając do mojego przykłądu: gdy spożywam leniwe pierożki (które nota bene bardzo lubię) to wiem co to jest i nie próbuję sobie wmawiać że są czymś innym niż w rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierasz Cyfrę+ w Niemczech? To jest złamanie Regulaminu i warunków Umowy, które powiadają, że obowiązują i dotyczą tylko terytorium Polski. Chyba, że masz jakąś miejscową umowę.

Akurat nie pisałem o Cyfrze. W Niemczech jest kilka dostawców telewizji w HD ale nie jestem zainteresowany. Przede wszystkiem HD+ z satelity. Tylko że po pierwsze to większość programów jest tak kiepskiej jakości że mam wrażenie że to skalowane SD do HD a po drugie to większość programów można odbierać przez DVB-T tylko że w SD i naprawdę nie nadają nic na tyle ciekawego że chciałbym płacić za HD+ żeby to oglądać w HD. To lepiej wydać te pieniądze na wypożyczalnie filmów lub szybkie łącze Internetowe.

 

A kto tak powiedział? Ogląda się SD wiedząc że to jest SD. I nie oczekuje się przysłowiowych "cudów na kiju" że będzie "obraz jak żyleta" bo sobie zmniejszę zoomem do 32". Wracając do mojego przykłądu: gdy spożywam leniwe pierożki (które nota bene bardzo lubię) to wiem co to jest i nie próbuję sobie wmawiać że są czymś innym niż w rzeczywistości.

Bobcat. Czy ty się dzisiaj wypróżniłeś? Nie wiem czy zauważyłeś ale masz objawy przewlekłego zaparcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak przekonujące "argumenty" na poziomie.

Po prostu zrobiłeś się marudny i szukasz dziury w całym gdzie żadnej dziury nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.