Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

powracają stare, dobre tradycje tego wątku :)

A już myślałem że wątek zdechnie. Wprawdzie Bobcat próbował podtrzymywać go swoimi wpisami ale jakoś nikomu nie chciało się odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na SD dobry sposób. W playerze mam zoom i po prostu trochę zmniejszam tak żeby obraz miał mniej więcej 32 cale i da się oglądać nawet DIVXa.

Wcześniej przesuwałem telewizor na szafce do przodu i do tyłu w zależności od tego w jakiej rozdzielczości był obraz ale pół metra w tą czy w tamtą nie dawało wielkiej różnicy. Zoom rozwiązał ten problem. Obraz SD po zmniejszeniu z 40 do 32 zali jest ostry jak żyletka.

 

zoom przecież powiększa... też mam playera i jakoś w drugą stronę nie da rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja jeden próbowałem. Ale dobrze, że wątek ożył :)

 

Konsekwentnie uważam ten wątek za potrzebny i pożyteczny.

Potrzebny jest jakiś element emocjonalny.

Nawet dobrze zacząłeś z tym wybrzydzaniem ale ja akurat z tobą nie jestem w stanie się kłócić. Jak dla mnie to jesteś za bardzo układny.

 

zoom przecież powiększa... też mam playera i jakoś w drugą stronę nie da rady

Jak nie da jak da. Mam wkleić zdjęcie? Ja mogę na moim odtwarzaczu zoomować w obie strony z dokładnością 5%.

A co mi tam. Idę szukać aparatu.

 

50% wielkości wygląda tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie może być tak źle, żeby zmniejszać obraz...

ja z 2,5m na 47' led oglądam SD i nie narzekam na jakość, sygnał również z C+, niektóre kanały wyglądają niewiele gorzej od HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak SD bez skalowania, jaki to player?

Odtwarzacza Fantec R2650 z tunerem DVB-T . W zasadzie to na zmniejszonym obrazie oglądam tylko filmy z Divx'a. Z DVD większość filmów ma wystarczającą jakość. Dużo zyskuje telewizją ale moja żona nie radzi sobie z obsługą odtwarzacza to oglądam tak tylko wtedy gdy jej nie ma w domu. A moja żona może zamarudzić na śmierć jak z czymś sobie nie radzi.

Zdjęcie jest nieostre. Faktycznie to przy takim pomniejszeniu obraz jest zajebiście ostry. No tylko że go mało. Ja zmniejszam do 90%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA, jakim cudem SD ma Ci się polepszać, jeśli pomniejszysz to np. oko tej pani będzie odtwarzało mniej pikseli niż bez zoomu.

Jak zmniejszysz kiepskiej jakości obraz, to będzie on wyglądał lepiej ... choć ja wolę oglądać jednak obraz SD na całym ekranie.

 

ps. a oko tej pani jak się składało z np. 5 pikseli, tak po skalowaniu w górę te 5 pikseli jest wyświetlane co prawda przez więcej pikseli fizycznych ekranu, ale więcej detali na skutek skalowania w górę się i tak nie pojawi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA, jakim cudem SD ma Ci się polepszać, jeśli pomniejszysz to np. oko tej pani będzie odtwarzało mniej pikseli niż bez zoomu.

Witek. Oko ma określoną rozdzielczość kątową. Jeżeli teraz rozdzielczość obrazu jest kilkukrotnie mniejsza niż rozdzielczość kątowa oka to będziesz ten obraz odczuwał jako nieostry.

Gdy teraz oddalasz się od telewizora to ilość pikseli na jeden stopień rozdzielczości kątowej oka zaczyna rosnąć i zaczynasz odczuwać obraz jako bardziej ostry mimo że rozdzielczość obrazu wcale się nie zmieniła. Oczywiście zmniejsza się kąt między krawędziami obrazu przez co nie oddziałuje tak bardzo jak duży ekran.

Trochę to pokrętnie opisałem ale mam nadzieję że można zrozumieć o co mi chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ilość głosów na PDP przekroczyła magiczną barierę 100. Spojrzałem na górę i widzę, że jest 29:102:68.

 

Ciekawe ile spośród tych 102 jest takich, którzy od zawsze preferowali plazmę, a ile tych których dopiero dyskusja w niniejszym wątku do plazmy przekonała (jak nie wskazując palcem: mnie).

 

W każdym razie KrzyśkowiA możemy podziękować za założenie tego wątku. Na moje odczucie nie ma sensu wątku zamykać. Wymiana spotrzeżeń i doświadczeń z eksploatacji jednego i drugiego może być ciekawa i przydatna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic pracuje nad OLED:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden mały cytat z linku wklejonego przez Kyle:

 

Of course, OLED televisions will remain expensive for the time being, although the race to compete may well see prices shorn down to the point where the technology becomes attainable for consumers prepared to fork out for premium products.

 

Czyli reasumując: nie łudźmy się, że to będzie miało rozsądną (jak na realia rynku polskiego i w proporcji do naszych zarobków) cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się inny news. Jaki? Ano taki, że ktoś wreszcie zastopuje ten jakościowy badziew cyfrowy jaki dostajemy. Albo trzymasz jakość albo nie nadajesz, trzeba sobie to jasno powiedzieć, technika cyfrowa to technologiczny krok w przód ale w znakomitej większości daje możliwość przesyłania taniej sieczki jakościowej. Przykład pierwszy z brzegu - Sportklub, żadne plazmy, oledy ani sroledy nie pomogą, te cyfrowe piękności można wymieniac długo.

Blu-ray owszem ale ile można oglądać te same filmy albo koncerty? Z resztą ten standard też się zdegraduje tak jak DVD, potanieje i proporcjonalnie się skiepści, Pulp Fiction na jednowarstwowej płytce i nie do końca zapisanej, miałem taką w reku, przykro było oglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się inny news. Jaki? Ano taki, że ktoś wreszcie zastopuje ten jakościowy badziew cyfrowy jaki dostajemy. Albo trzymasz jakość albo nie nadajesz,

Parametry ekonomiczne są ustalone tak, a nie inaczej. Nadawca płaci od ilości transmitowanych/emitowanych MB. Stąd przemożna pokusa (szczególnie jaskrawo widoczna w niektórych stacjach, może na razie nie wskazujmy palcem) obniżania bitrate na ile się da, albo nawet jeszcze bardziej. Pomóc może tylko wprowadzenie regulacji na szczeblu państwowym lub UE ustalających dopuszczalne minima jakościowe. Ale zaraz podniesie się wrzask o "ingerowaniu biurokratów w wolny rynek". Niestety życie dowodzi, że taka ingerencja jest czasem niezbędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nadawane są w moim miejscu zamieszkania 22 programy polskie (w tym Polo TV, kopie programu 1,2,regionalnego x2, 2 programy testowe - można te 7 spokojnie usunąć). Wszystko oczywiście w SD 576i - i tak wygląda ilość nie jakość. ... i co za wsiok wpadł na pomysł przyznania koncesji Polo TV ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry ekonomiczne są ustalone tak, a nie inaczej. Nadawca płaci od ilości transmitowanych/emitowanych MB. Stąd przemożna pokusa (szczególnie jaskrawo widoczna w niektórych stacjach, może na razie nie wskazujmy palcem) obniżania bitrate na ile się da, albo nawet jeszcze bardziej. Pomóc może tylko wprowadzenie regulacji na szczeblu państwowym lub UE ustalających dopuszczalne minima jakościowe. Ale zaraz podniesie się wrzask o "ingerowaniu biurokratów w wolny rynek". Niestety życie dowodzi, że taka ingerencja jest czasem niezbędna.

Dzisiejszy przykład. Dzisiaj na ARD były jakieś zawody saneczkowe i po włączeniu szczęka mi opadła. Czasami widziałem gorsze 720p od tego obrazu a to było tylko SD. Czyli że można jak się tylko chce. Podejrzewam że wynikało to z tego że ARD nadaje w HD i w SD i sygnał HD został zamieniony na SD dopiero przed samym nadajnikiem. SD nie jest wcale takie słabe jak widzimy to na co dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od bitrate, czasem sprawdzam w moim tunerze z ciekawości, HD innemu HD nie równe, nawet ten sam kanał w zależności od tego co nadaje, zmienia bitrate

dobre SD o bitrate w okolicach 400-500Kb/s wygląda prawie jak "słabsze" HD, z kolei HD wygląda ekstra bardzo rzadko, kilka razy na tvn hd, TVP HD oraz na Canal plus bitrate dobijał do prawie 2000Kb/s i to było widać, rozczarowują mnie za to kanały HBO, najlepsze kanały filmowe i ekstra płatne, a najczęściej bitrate oscyluje w okolicach 800-1000Kb/s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Don 111

 

Czy jest możliwość sprawdzenia aktualnego bitrate na moim Sagemcom-ie Cyfry+ ? Jeśli tak: jak się to robi?

 

"Na oko" najlepszy obraz ma National Geographic HD, National Geographic Wild HD, Planete HD, Animal Planet HD oraz MTV HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Ci nie powiem czy jest w Sagecom :)

wiem tylko że taka opcja jest na dekoderach Ariva, na Sagem SD i Pace takich opcji nie widziałem

te kanały sprawdzę przy okazji, jak to u nich z bitrate

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, błagam, napisz, że zjadło ci się jedno zero w tych bitratach bo jeśli się nie zjadło to świat zszedł na psy.

nie jest tak tragicznie, w końcu bitrate podawałem a nie w kbit a w Kb/s (kbit x8) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co mi z OLED-a lub Panasa z serii 50 jak w eterze i tak leci "sieczka".

To jest właśnie sprzeczność naszych czasów. Technologia stwarza możliwość coraz doskonalszej emisji i perfekcyjnego odbioru. Ekonomia wymusza nadawanie technicznych knotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak tragicznie, w końcu bitrate podawałem a nie w kbit a w Kb/s (kbit x8) :)

Uff, choć prawidłowo byłoby kB lub KB zamiast Kb, dane z C+ jakie podałeś mogą lekko szokować, gdyby tak inni poszli za przykładem...ho, ho, byłoby malinowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, choć prawidłowo byłoby kB lub KB zamiast Kb, dane z C+ jakie podałeś mogą lekko szokować, gdyby tak inni poszli za przykładem...ho, ho, byłoby malinowo.

właśnie Kb jest prawidłowo. Od pierdyliona lat bit pisało się z małej, a Bajt z dużej. Przedrostek kilo itp. w informatyce pisało się z dużej KB, MB, GB, Kb, Mb. Kb i KB = prawidłowo. kB - HGW co to jest. Od jakiegoś czasu jest MiB, Gib itp., ale kto by się tym przejmował.

 

ps. humorek mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.