Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Ci mucha przeleci koło nosa w realu a później oglądając TV 3D również przeleci to w/g Ciebie jest nierzeczywiste - gratuluję :D:D:D:D (czego nie napiszę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: w realu przeleci mi mucha. To jest rzeczywiste. W 3D (telewizorowym) przeleci mi mini-mucha w skali 1:5. To jest nierzeczywiste.

Po drugie: na stole stoi obiad, mogę go zjeść. To jest rzeczywiste. Na "stole" wysuniętym z ekranu 3D w moim kierunku stoi "obiad", którego jednakowoż nie jestem w stanie skosztować. Więc co mi z tego, że jest 3D i stoi blisko mnie, na wyciągnięcie ręki? Po co się więc na to silić? To jest właśnie ta karykatura rzeczywistości, o której cały czas piszę. 3D to jest kolejny skok na nasze portfele i konta bankowe. Marketing czysty.

W odniesieniu do niektórych owo marketingowe pranie mózgów jest skuteczne. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że nigdy poprzez telewizor lub inne medium nie będzie możliwe to Twoje "rzeczywiste" bo to niemożliwe.

Gdybyś mimo wszystko miał takie medium to byłoby ono niebezpieczne bo wyobraź sobie że włączyłeś sobie TV i krzątasz się po pokoju a tu nagle jakiś kotowaty np. lew bierze Cię za dupę albo jakiś jegomość Twoją żonę.

 

Mylisz rzeczywistość z 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: w realu przeleci mi mucha. To jest rzeczywiste. W 3D (telewizorowym) przeleci mi mini-mucha w skali 1:5. To jest nierzeczywiste.

Po drugie: na stole stoi obiad, mogę go zjeść. To jest rzeczywiste. Na "stole" wysuniętym z ekranu 3D w moim kierunku stoi "obiad", którego jednakowoż nie jestem w stanie skosztować. Więc co mi z tego, że jest 3D i stoi blisko mnie, na wyciągnięcie ręki? Po co się więc na to silić? To jest właśnie ta karykatura rzeczywistości, o której cały czas piszę. 3D to jest kolejny skok na nasze portfele i konta bankowe. Marketing czysty.

W odniesieniu do niektórych owo marketingowe pranie mózgów jest skuteczne. Niestety.

 

Ejże, boś się chyba zagalopował w tej dyskusji z Witkiem. Przecież muzyka i holograficzny obraz tworzony przez nasz sprzęt audio to odpowiednik idealny 3D! Też daje tylko złudzenia obecności muzyków w pokoju. A jednak nikt nie mówi, że to tylko chwyt marketingowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hologramów - masz całkowitą rację. Można muzyków obejść i obejrzeć zespół od tylu. Ale 3D z telewizora? Proszę mnie nie rozśmieszać.

Witek oprócz tego, że jest naprawdę równym gościem i ma ogromną wiedzę w tematyce AV - ma tę cechę, że nie toleruje opinii, a także gustów i upodobań odmiennych od swoich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma tę cechę, że nie toleruje opinii, a także gustów i upodobań odmiennych od swoich.

Nie o to chodzi Mr.

Chodzi o to że mylisz pojęcia, 3D to wrażenie położenia różnych przedmiotów w przestrzeni ale z jednego miejsca, a Ty mówisz ciągle o tym 3D jakbyś był w rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi Mr.

Skoro mój wpis, że nie bawi mnie 3D i tego nie lubię kwitujesz stwierdzeniem, iż jest to "opinia kuriozalna", a nastęnie dziesiątkami pytań przypierasz mnie do ściany, sugerując jak bardzo błądzę - to to chyba jednak o to chodzi.

 

Chodzi o to że mylisz pojęcia, 3D to wrażenie położenia różnych przedmiotów w przestrzeni ale z jednego miejsca, a Ty mówisz ciągle o tym 3D jakbyś był w rzeczywistości.

Perspektywa daje wystarczające wrażenie położenia różnych przedmiotów w przestrzeni. Nie potrzebuję do tego 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D daje lepsze wrażenie ... ale osobiście czekam na TV nie wymagające do efektu 3D okularów + na prawdę dużych ekranów tego typu. Kto wie ... może za 10 lat. Najpierw przydało by się dobre 2D (OLED) bo plazma i LCD to nie jest jeszcze to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D daje lepsze wrażenie ... ale osobiście czekam na TV nie wymagające do efektu 3D okularów + na prawdę dużych ekranów tego typu. Kto wie ... może za 10 lat. Najpierw przydało by się dobre 2D (OLED) bo plazma i LCD to nie jest jeszcze to.

W IMAX-ie i w domu na rzutniku + ekran 200"+ może i daje. Na zwykłym telewizorze - moim zdaniem nie. Masz rację z tym okularami. Porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

moi rodzice dojrzeli do nowego TV w 20m pokoju, z racji nieistnienia dziś godnego rywala led dla mojego 47lx9500 , wybrałem dla nich 46G30 , dobry i dziś kosztuje śmieszne pieniążki.

Bobcat poproszę te twoje ustawinia by dobrze skalibrować plazmę na obraz typu led.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daje

Mnie daje. Proponuję zakończyć tę dyskusję, gdyż staje się to jałowa szermierka słowna. Ty i tak nie usznujesz faktu, że ktoś ma zdanie odmienne od Twojego i będziesz go traktował jak zagubione dziecko we mgle.

 

Bobcat poproszę te twoje ustawienia by dobrze skalibrować plazmę na obraz typu led.

Proszę uprzejmie:

Tryb obrazu: Dynamiczny

Kontrast: 45

Jasność: 0

Kolor: 23

Ostrość: 5

Balans bieli: Normalny

Intensywne kolory: Włączony

Color Remaster: Włączony

Tryb Eco: Wyłączony

Redukcja szumów: Wyłączony

Podwyższona rozdzielczość : Maksimum

 

W ustawieniach zaawansowanych:

Balans bieli

R-Wzmocnienie: 2

G-Wzmocnienie: -10

B-Wzmocnienie: 1

R-Cutoff: 2

G-Cutoff: -10

B-Cutoff: 1

 

Gamma: 2.4 (tak trzeba ustawić, Panasy mają fabrycznie ten parametr mniejszy niż to co pokazuje Menu, ustawiając na 2.4 masz tak naprawdę 2.2, czyli to co powinno być).

 

 

To nie jest obraz typu LED tylko coś lepszego niż można wyciągnąć z LED

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, a mi podawałeś kontrast 50? Tak podajesz z pamięci, czy jak?

Nie. Nic z pamięci nie piszę, mam to zakonotowane. Po naszej wymianie myśli, któregoś wieczora stwierdziłem, że przy 50 jednak za bardzo daje po oczach. Dlatego zmniejszyłem na 45. Sorry że nie napisałem korekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie daje. Proponuję zakończyć tę dyskusję, gdyż staje się to jałowa szermierka słowna. Ty i tak nie usznujesz faktu, że ktoś ma zdanie odmienne od Twojego i będziesz go traktował jak zagubione dziecko we mgle.

 

Mr. J zrozum że mnie nie chodzi o to co się komu podoba.

Mnie chodzi o stan faktyczny a Ty piszesz po prostu nieprawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, a mi podawałeś kontrast 50? Tak podajesz z pamięci, czy jak?

litości, no ale takie absolutnie podstawowe sprawy jak kontrast czy jasność to chłop z widłami potrafi ustawić sam jak mu bardziej pasuje :)

ważniejsze są te zaawansowane opcje do balansu bieli i gamma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bobcat dziękuję.

p.s Bobcat kiedyś pisał o zmniejszeniu parametru z 50 na 45

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważniejsze są te zaawansowane opcje do balansu bieli i gamma

No to przecież podałem. Trybami Profesjonalnymi (przepraszam: Profesjonalnylmi), gdzie mam po pięć "suwaczków" na każdy kolor RGB pobawię się gdy skądś skombinuję kolorometr. Tego chyba bez tego "ustrojstwa" nie powinno się ruszać.

 

Mr. J zrozum że mnie nie chodzi o to co się komu podoba.

Mnie chodzi o stan faktyczny a Ty piszesz po prostu nieprawdę.

Przestań proszę uważać wszystkiego, co się TOBIE podoba za prawdę obiektywną, absolutną, objawioną, bezdyskusyjną i niepodważalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież podałem. Trybami Profesjonalnymi (przepraszam: Profesjonalnylmi), gdzie mam po pięć "suwaczków" na każdy kolor RGB pobawię się gdy skądś skombinuję kolorometr. Tego chyba bez tego "ustrojstwa" nie powinno się ruszać.

dobrze że podałeś, chodziło mi o to żeby Waldek zwrócił na to uwagę a nie zajmował się drobną różnicą w kontraście, który ustawia się wg własnych preferencji :)

jeśli chodzi o te kolory RGB to najłatwiej kolorymetrem, wg specjalnych plansz testowych da się ustawić "na oko" też całkiem przyzwoicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o te kolory RGB to najłatwiej kolorymetrem, wg specjalnych plansz testowych da się ustawić "na oko" też całkiem przyzwoicie

Wolałbym jednak bawić się w Profesjonalne z kolorymetrem. Za pomocą plansz testowych to jest taka trochę metodologia legendarnego greckiego geometry Pirazyoko (jego system mierniczy stosowany powszechnie w Polsce) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak bawić się w Profesjonalne z kolorymetrem. Za pomocą plansz testowych to jest taka trochę metodologia legendarnego greckiego geometry Pirazyoko (jego system mierniczy stosowany powszechnie w Polsce) :)

Po kiego Ci kalorymetr jeśli nie widzisz różnic. (wszelakich)

 

Przestań proszę uważać wszystkiego, co się TOBIE podoba za prawdę obiektywną, absolutną, objawioną, bezdyskusyjną i niepodważalną.

Masz rację słońce jest kwadratowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości, no ale takie absolutnie podstawowe sprawy jak kontrast czy jasność to chłop z widłami potrafi ustawić sam jak mu bardziej pasuje :)

Zdaje się, że forum jest od tego żeby czasami pytać i o podstawowe sprawy. Z mojej strony to była zwykła ciekawość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego Ci kalorymetr jeśli nie widzisz różnic. (wszelakich)

Gdybym nie widział różnic to bym pozostał przy LCD.

A kolorymetr jest mi po to, abyś mógł zadawać tego typu mało poważne pytania.

 

Masz rację słońce jest kwadratowe.

Tak jest O Wszechwiedząca Krynico Mądrości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg specjalnych plansz testowych da się ustawić "na oko" też całkiem przyzwoicie

Wg. plansz testowych to kolorów zupełnie nie da się ustawić ... jedynie można zoptymalizować na odpowiednim gradiencie (np. moim - wpisać w google "Kyle gradient", ma rozdziałkę 1536x1024

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) tak by wyświetlacz miał max gradację i ustawić gammę na 2.2 (plansza LCD butcher

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się ustawić 2 stopniową kalibrację bieli na oko, bez kolorymetru, sam gdzieś mam takie plansze gdzie obok siebie lecą pasy z gradientami RGB

nie będzie to tak dokładne jak za pomocą kolorymetru ale różnica będzie niewielka

nie da się natomiast bez kolorymetru ustawić właściwych odcieni kolorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 stopniowa ma duże odchyły więc może i się da,

 

Mnie daje. Proponuję zakończyć tę dyskusję, gdyż staje się to jałowa szermierka słowna. Ty i tak nie usznujesz faktu, że ktoś ma zdanie odmienne od Twojego i będziesz go traktował jak zagubione dziecko we mgle.

 

 

Proszę uprzejmie:

Tryb obrazu: Dynamiczny

Kontrast: 45

Jasność: 0

Kolor: 23

Ostrość: 5

Balans bieli: Normalny

Intensywne kolory: Włączony

Color Remaster: Włączony

Tryb Eco: Wyłączony

Redukcja szumów: Wyłączony

Podwyższona rozdzielczość : Maksimum

 

W ustawieniach zaawansowanych:

Balans bieli

R-Wzmocnienie: 2

G-Wzmocnienie: -10

B-Wzmocnienie: 1

R-Cutoff: 2

G-Cutoff: -10

B-Cutoff: 1

 

Gamma: 2.4 (tak trzeba ustawić, Panasy mają fabrycznie ten parametr mniejszy niż to co pokazuje Menu, ustawiając na 2.4 masz tak naprawdę 2.2, czyli to co powinno być).

 

 

To nie jest obraz typu LED tylko coś lepszego niż można wyciągnąć z LED

 

nie do końca się z tym zgodzę, 2.4 jest do ciemnych pomieszczeń , ja osobiście kalibrowałem 2.2 i największy rozjazd na 10 stopniach był w okolicy 80 czyli zaczyna się od 60 do 100 największa odchyłka , dodatkowo każda szarość miała rozjechane lekko nastawy rgb czego efektem jest np 50% szarości lekko niebieski a np 60 lekko czerwony :) wszystko da się pomierzyć i naprostować, ja aż takiej odchyłki na gammie nie miałem że 2.4 na tv to faktyczne 2.2 :) natomiast wracając 10punktowa gamma daje niesamowitą ingerencję w dokładność przejść półcieni detali etc możliwość ustawienia rgb dla każdego kroku a tu potrafią być spore wahania, same kolory całkiem nieźle wskoczyły w wierzchołki lekka korekta była wskazana ale nie były tak rozjechane kolory jak difultowo na wielu lcd przed kalibracją :), sam kumpel który przyjechał pomagać mi kalibrować a ma tochibę zRGB Y powiedział że zaskoczył go vt30 pozytywnie i prawdopodobnie sprzedaje swoją toshibę bo nie jest w stanie gamutu rgb ustawić jest rozjazd którego się nie da poprawnie skorygować,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 stopniowa ma duże odchyły więc może i się da,

 

2 czy 10 stopniowa to bez różnicy jeśli idzie o sam balans bieli, zasada jest taka sama :)

przy 10 stopniowej tylko lekki problem byłby bo gamma się może nieco rozjechać

 

oczywiście mam na myśli tą metodą "na oko" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111 na oko pewnie można ustawić ale potem ciekaw jestem jak byś kalorymetrem odczytał jaka różnica jest :)

 

 

promocji czas zacząć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.