Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat to, że Gammę trzeba w Panasach na 2.4 aby tak naprawdę było 2.2 - można przeczytać w każdej recenzji i w każdym teście. Więc coć musi być na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,hehe widze ze tutaj wesolo ,niektorzy to by najlepiej sie pobili zeby tylko pokazac swoje ze LCD jest idealne a Plazma bee :D.

Ja krotko i wezlowato stawiam na plazme, czern,naturalnosc kolorow i obrazu,obraz blizszy kinowemu niz obraz z LCD.

Poz znajomych z HDTV forum :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie jest na rzeczy

jeżeli robisz pomiary to widzisz odchylenie, u mnie przy firmowej gamma 2.2 było troszkę mniej w stronę 2.1 ale nie było skoku na 2.0 po kalibracji jest idealnie 2.2 :)

i nie może być inaczej :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co piszesz Mikson. Czytałem nie tak dawno test gdzie było stwierdzenie, że ustawienie 2.4 daje tak naprawdę 2.25. A ustawienie 2.2 to jest faktycznie coś w okolicach 2.0. Wyniki były opatrzone komentarzem, że nie odbiegają od wszystkich poprzednio testowanych plazm Panasonica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 a VT30 to kalibracja 2-puntkowa i 10 punktowa, mogą się różnić w kwestii gammy

w przypadku większości Panasoniców faktycznie 2.2 gamma dawała coś między 2 a 2,1, nie pamiętam jak w VT30 ale tu może być ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się ustawić 2 stopniową kalibrację bieli na oko, bez kolorymetru, sam gdzieś mam takie plansze gdzie obok siebie lecą pasy z gradientami RGB

nie będzie to tak dokładne jak za pomocą kolorymetru ale różnica będzie niewielka

nie da się natomiast bez kolorymetru ustawić właściwych odcieni kolorów

Kalibracja bieli to jest mniej niż zero ... jeśli wyświetlacz jest nieliniowy to na białym ustawisz 6500K (powiedzmy cudem na oko trafisz) a w szarościach będzie 8000K. Jeśli doprowadzisz do "przepalenia" któryś kanał, to nawet na super-liniowym wyświetlaczu wyjdzie kaszana, nawet jeśli idealnie na oko ustawisz 6500K na białym (w ciemniejszych odcieniach będzie zupełnie inna temp. barwowa).

 

"Lecące pasy gradientów RGB" - cokolwiek to jest, nie pozwolą na kalibrację nawet samej bieli do 6500K "na oko". Jeszcze najdokładniej "na oko" to się robi, kiedy obok stoi skalibrowany dokładnie do 6500K inny wyświetlacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem plansze testowe takich gradientów zarówno do szarości jak i wzmocnienia, na 2 stopniowej takiej szybkiej kalibracji na oko, ustawiłem to z kilku % błędem, zrobiłem to z czystej ciekawości bo i tak mam kolorymetr...więc jak widać można a biorąc pod uwagę że tv na fabrycznych nastawach mają kilkanaście-dziesiąt % odstępstwa od normy to lepsza taka chałupnicza metoda niż nic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co piszesz Mikson. Czytałem nie tak dawno test gdzie było stwierdzenie, że ustawienie 2.4 daje tak naprawdę 2.25. A ustawienie 2.2 to jest faktycznie coś w okolicach 2.0. Wyniki były opatrzone komentarzem, że nie odbiegają od wszystkich poprzednio testowanych plazm Panasonica.

 

mnie nie interesuje co pisali, tylko to co faktycznie ja zmierzyłem dwoma różnymi kalorymetrami i efekt jest taki jak pisałem wcześniej nie było takiego przeskoku w gammie , 2.2 wyszedł w pomiarach w okolicy 2.1

 

Kalibracja bieli to jest mniej niż zero ... jeśli wyświetlacz jest nieliniowy to na białym ustawisz 6500K (powiedzmy cudem na oko trafisz) a w szarościach będzie 8000K. Jeśli doprowadzisz do "przepalenia" któryś kanał, to nawet na super-liniowym wyświetlaczu wyjdzie kaszana, nawet jeśli idealnie na oko ustawisz 6500K na białym (w ciemniejszych odcieniach będzie zupełnie inna temp. barwowa).

 

"Lecące pasy gradientów RGB" - cokolwiek to jest, nie pozwolą na kalibrację nawet samej bieli do 6500K "na oko". Jeszcze najdokładniej "na oko" to się robi, kiedy obok stoi skalibrowany dokładnie do 6500K inny wyświetlacz.

 

nie pozwolą na kalibrację składowych rgb które dają stopnie szarości bo jeden gradient będzie potem w pomiarach lekko niebieski a drugi sąsiedni lekko czerwony o tym pisałem też a na oko wydaje się ok, na oko to można kontrast i jasność ustawić i gdzieś tam kolor i tyle :)

 

G30 a VT30 to kalibracja 2-puntkowa i 10 punktowa, mogą się różnić w kwestii gammy

w przypadku większości Panasoniców faktycznie 2.2 gamma dawała coś między 2 a 2,1, nie pamiętam jak w VT30 ale tu może być ok

 

2 punktowa kalibracja bieli nie daje takiej dokładności co jest zrozumiałe , działa na zasadzie krzywej osadzonej w 2 punktach chyba 30 i 70 z tego co pamiętam reszta jest uśredniana, jeżeli źle piszę proszę o korektę, dlatego ciężko jest uzyskać idealnie równą w całym zestopniowaniu gamme, nie da rady, musi być szczęśliwy traf z zastawem :) może obniżyć się poniżej lub lekko powyżej progu błędu akceptowalnego ciężko uzyskać idealnie równą linię ,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyłem dwoma różnymi kalorymetrami i efekt jest taki jak pisałem wcześniej nie było takiego przeskoku w gammie 2.2 wyszedł w pomiarach w okolicy 2.1

A z kolei red. Kulpie wychodzi (również z pomiarów) to, co powyżej napisałem. Przytoczona informacja pochodzi z testów w Audio Video. I kto ma rację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rację bo więcej czasu poświęciłem na vt30 w kalibracji zapewne niż redaktor,, i robiłem to dwoma różnymi urządzeniami z osobą która ma pojęcie o tym :)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 punktowa kalibracja bieli nie daje takiej dokładności co jest zrozumiałe , działa na zasadzie krzywej osadzonej w 2 punktach chyba 30 i 70 z tego co pamiętam reszta jest uśredniana, jeżeli źle piszę proszę o korektę, dlatego ciężko jest uzyskać idealnie równą w całym zestopniowaniu gamme, nie da rady, musi być szczęśliwy traf z zastawem :) może obniżyć się poniżej lub lekko powyżej progu błędu akceptowalnego ciężko uzyskać idealnie równą linię ,,

2-stopniowa jest wystarczająca do poprawnego wyświetlania kolorów z niewielkim marginesem błędu, 10-stopniowa da idealny wynik w całym zakresie IRE ale na oko ciężko będzie to odróżnić

 

co do gammy to nie trzeba trafiać z zestawem, w końcu gamma to jeden z najważniejszych parametrów i jeśli tv nie ma 10-stopniowej kalibracji to ona musi być dobrze ustawiona już fabrycznie

 

nie pozwolą na kalibrację składowych rgb które dają stopnie szarości bo jeden gradient będzie potem w pomiarach lekko niebieski a drugi sąsiedni lekko czerwony

tu nie bardzo rozumiem, dlaczego tak właśnie miałoby być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rację bo więcej czasu poświęciłem na vt30 w kalibracji zapewne niż redaktor,, i robiłem to dwoma różnymi urządzeniami z osobą która ma pojęcie o tym :)

pozdr

Ach ta skromność :) Nie wszystko co radzi red. Kulpa mnie akurat się podoba, ale przecież nie musi. Natomiast nie dezawuował bym tak Jego wyników. Raz, że robi pomiary zawodowo, dwa że czynił le na różnych modelach plazm Panasonica i zawsze dochodził do takich samych konkluzji w kwestii Gammy. Jest de facto niższa niż pokazuje Menu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wyszła niższa,, 2.2 faktycznie wyszła 2.1 ale nie 2.0

pozdr

A ustawienie 2.4 jaką dawało u Ciebie wartość faktyczną? W Audio Video było to 2.25.

Również Cię pozdrawiam.

 

u mnie też wyszła niższa,, 2.2 faktycznie wyszła 2.1 ale nie 2.0

pozdr

A ustawienie 2.4 jaką dawało u Ciebie wartość faktyczną? W Audio Video było to 2.25.

Również Cię pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak się spieracie o tą wartość faktyczną gammy? Jeżeli w dolnych skrajach dynamiki będzie zaniżona, a w górnych zawyżona, to po uśrednieniu wartości okaże się, że wszystko jest OK, a przecież nie będzie.

 

Ustawienia działają różnie na różnych egzemplarzach G i VT trzydziestek. Czasem potrafią być peaki około 90 IRE w górę, czasem w dół. Zazwyczaj faktycznie wartość średnia jest delikatnie zaniżona, ale po dobraniu odpowiedniej wartości kontrastu możemy uzyskać dobry przebieg przez cały zakres jasności. Zazwyczaj nie udaje się tylko skorygować na dole <15 IRE, gdzie gamma jest niższa niż być powinna. Z 10 punktowym balansem gammy i wb w VT30 radzę bardzo uważać i weryfikować rezultaty na gradientach.

 

Nie ważne kto robił testy i co wyszło, bo to zależy od:

- charakterystyki danego egzemplarza TV

- ustawień na jakich tv pracuje

- plansz jakie zostały wykorzystane do pomiaru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem pomiary drugim kalorymetrem 1 Display Pro i softem calmana, generatorem plansz był sam tv dla konfiguracji filmów na kluczach :) , wcześniej był wd player

2.4 nie mierzyłem konfigurowałem 2.2 jako optymalne dla mnie, ale zobaczę jak wyjdzie 2.4 jak wrócę po urlopie.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz ;) Różne modele różne ustawienia. Plansze APL-large, tryb ISF-Day

 

65" VT30 gamma 2.2 po kalibracji wb 2p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

55" VT30 gamma 2.4 bez kalibracji

55vt30g24.th.jpg

 

50" VT30 gamma 2.4 bez kalibracji

50vt30g24.th.jpg

 

50 VT30 gamma 2.2 bez kalibracji

50vt30g22.th.jpg

 

50 VT30 gamma 2.2 po kalibracji wb 2p

50vt302g22.th.jpg

 

50 G30 gamma 2.4 po kalibracji wb 2p

50g30g24.th.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz ;) Różne modele różne ustawienia. Plansze APL-large, tryb ISF-Day

Wielkie dzięki :) Czy mógłbyś jeszcze wrzucić G30 gamma 2.2 po kalibracji wb 2p?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postaram się zrobić zrzuty swojej gammy i gamuta po kalibracji bo ten wyżej po kalibracji vt30 jeszcze ma margines do wykalibrowania , u mnie jest w tej chwili wyraźnie lepiej patrząc po wykresach a uważam że jeszcze to nie jest to bo soft nam robił lekko nie stabilne pomiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11640704,Wytlumacze_ci_w_60_sekund__Jak_dziala_telewizor_LCD_.html

 

:) zabawne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdybyśmy byli muchą chodzącą po włączonym ekranie, łatwiej byłoby nam uwierzyć, że tworzy go ponad sześć milionów gęsto stłoczonych komórek, które przypominają maleńkie świetlówki. Każda taka świetlówka, podobnie jak te na suficie, ma w środku gaz szlachetny
... w świetlówkach kompaktowych z oparami rtęci na czele (najbardziej szkodliwa postać). W plazmach chyba rtęci nie ma (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum HDTV jest taka oto opinia na temet nowego Panasa serii 50 autorstwa wojo4

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dnia 13 kwietnia Panasonic TX-P50GT50 wjechał mi na chatę.

Wymiary kartonu; 1390/815/225mm do kombiaka wchodzi bez problemu.

Pierwsze wrażenia są w o.k. Ale nie ma się czym podniecać. TV jak TV.

W porównaniu z LCD szajsung, który notabene mi padł po 4ech latach niebo a ziemia !

Kolory wreszcie są takie jak maja być - czyli normalne, a nie cukierkowate.

Pilot koloru fortepianowego można by ściągać odciski palców gdyby ktoś potrzebował.

W ciemnościach przycisk do podświetlenia pilota jest fluorescencyjny wiec szukanie go nie przysporzy problemów.

Recenzja;

Panasonic TX-P50GT50 review from the experts at whathifi.com

specyfikacja;

TX-P50GT50 - specifications - Panasonic Polska

Wieczorem słychać lekkie syczenie (nie brzęczenie) przy białym kolorze, ale to normalne w plaźmie. Generalnie nie dokucza, a w dzień zupełnie jest nie słyszalne.

Czerń wieczorem powala! Filtr w dzień pozytywnie daje rade.

Pisząc na początku, że nie ma się czym podniecać miałem na myśli pseudo 2500 Hz (Focused Field Drive) oraz 24,576 stopni gradacji. Nic takiego nie widać - no chyba, że na papierze bo on wszystko przyjmie. Prawdziwe tylko 100Hz (3D 120Hz) Oraz 6,144 stopnie gradacji podzielone na cztery sektory co daje razem 24,576 i jeśli któryś z Was się łudzi, że zobaczy choćby 1en stopień gradacji więcej niż te 6,144 to życzę powadzenia.

Generalnie w porównaniu z serią "30" cudów nie widać.

Ja przy zakupie dostałem 2 pary okularów 3D model TY-ER3D4ME gratis (seryjnie nie ma) oraz 5 lat gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto poczekać na profesjonalne pomiary 30 i 50, czuję że 50 jednak pokaże progres w jakości obrazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i do poczytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.