Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak stawiamy sprawę to pragnę nieśmiało zauważyć, że KAŻDY telewizor miga, Twoja Toshiba również. 200 razy na sekundę. A mój LG 100 razy na sekundę. Bo Twoja Toshiba jest 200 Hz, a mój LG jest 100 Hz. Tylko że my tego nie widzimy.

Bzdura. Migotanie to cykliczne wygaszanie obrazu. Na LCD zmienia się "płynnie" kąt skręcenia ciekłych kryształów (nie ma wygaszania cyklicznego - barwy zmieniają się w sposób ciągły, bez przejścia przez czarny).

 

ps. są wyjątki, jak technologia nazwijmy to "pseudo" np. 200Hz (100Hz prawdziwych klatek z interpolowanymi + 100x/sek wygaszanie podświetlenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej dyskusji o migotaniu zapomnieliście że nie wszystkie Panasonic migotają tak samo, gdzieś na forum hdtv ktoś pisał że na G30 nie ma tego co było mocno dokuczliwe na GT20, więc to by potwierdzało rację obydwóch panów na raz :)

oprócz Panasonic są jeszcze Samsung i LG, które mają chyba jeszcze mniej widoczny ten efekt od Panasonica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też vt30 przy filmach nie mryga !

zamrygał jak kompa podłączyłem z dużym jasnym statycznym tłem ale to raczej kątem oka zauważalne niż efekt wypalający dziury w pamięci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotanie plazmy zauważam dość często w sklepach gdzie oświetlenie jest na typowych świetlówkach. Może w tym tkwi problem, bo jest to oświetlenie bardzo sprzyjające efektom stroboskopowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście mam głęboko w dupie migotanie lub lekko niewłaściwe kolory. Dla mnie liczy się to do czego telewizor służy przede wszystkim czyli wyświetlanie ruchomego obrazu bo w końcu w celu prezentacji ruchomego obrazu został skonstruowany, zdjęcia i wszelakiej maści plansze mogę sobie pooglądać w wersji papierowej, grafiki zawodowo na telewizorze tez nie będę tworzył.

No i stwierdzam, ze na LCD mydła pozbyć się nie da, a na pdp owszem w ruchu może być ostro, nie chodzi tylko o kontury ale i jakość nazwijmy to w miarę jednolitych tekstur np skóra, murawa itp. żeby nie był jestem posiadaczem dwóch LCD, oba samsungi, 42-650 i 66c7000 (symbole niepełne bo z głowy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe rozmowy w tym wątku:

 

nick 1 - kupiłem plazmę, szczęka opadła, efektu migania nie widać

nick 2 - ale przecież plazma miga

 

nick 3 - mam plazmę, obraz świetny, migania nie zaobserwowałem

nick 2 - ale przecież plazma miga

 

nick 4 - mam 2 plazma, żadna nie miga, oglądanie filmów to przyjemność

nick 2 - ale przecież plazma miga

 

I tak już będzie, sugeruję więc z nickiem nr 2 nie dyskutować w temacie urojonego migania, bo jest to tzw karmienie trolla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję więc z nickiem nr 2 nie dyskutować w temacie urojonego migania, bo jest to tzw karmienie trolla.

Spróbujmy przewidzieć Odpowiedz Nicka 2: "ale przecież plazma miga. Takie jest moje zdanie, a jeśli fakty temu przeczą - to tym gorzej dla faktów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miga bo tak działa, ale tego nie widać w 99,5% czasu oglądania, a jak miga to tragedii nie ma, widać ledwie kątem oka, problem rozdmuchany

 

No i stwierdzam, ze na LCD mydła pozbyć się nie da, a na pdp owszem w ruchu może być ostro, nie chodzi tylko o kontury ale i jakość nazwijmy to w miarę jednolitych tekstur np skóra, murawa itp. żeby nie był jestem posiadaczem dwóch LCD, oba samsungi, 42-650 i 66c7000 (symbole niepełne bo z głowy).

mam takie samo spostrzeżenia, mydło to świetne określenie na fakturę wewnątrz tekstur obrazu na LCD, obraz przez to wydaje się znacznie mniej ostry niż na plaźmie, nawet mimo nieco dokładniej odwzorowanych krawędzi (konturów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miga bo tak działa, ale tego nie widać w 99,5% czasu oglądania, a jak miga to tragedii nie ma, widać ledwie kątem oka, problem rozdmuchany

 

 

mam takie samo spostrzeżenia, mydło to świetne określenie na fakturę wewnątrz tekstur obrazu na LCD, obraz przez to wydaje się znacznie mniej ostry niż na plaźmie, nawet mimo nieco dokładniej odwzorowanych krawędzi (konturów)

dokładnie też tak to spostrzegam , obraz w lcd w ruchu to najczęściej dobrze ostro wycięte plamy kolorowe bez detali, ale w statycznym pierwsza klasa ostro kontrastowo ma robić wrażenie obok stojącej pdp ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się wypada zgodzić z tym mydłem Edsona. Zrobiłem porównanie. BD o małym lewku, w zasadzie lwim niemowlęciu. Chowa się wśród ludzi, bawi z domowymi psami. Czasem kamera robi zbliżenie, sam łebek, na przykład w momentach posiłku, gdy ssie mleko z butelki przez smoczek. Na LCD gdy nie rusza łebkiem widać każdy włosek futerka. Ale wystarczy, że trochę poruszy i już włoski się rozmywają. Na PDP widać szczegółowo i ostro każdy włosek oddzielnie w każdej sytuacji. Specjalnie na to zwróciłem uwagę. Wreszcie zrozumiałem co mieliście na myśli pisząc o pogarszaniu się ostrości na LCD na ruchomych obrazach. Podczas gdy PDP trzyma ostrość zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ale metamorfoza aż dziw.

Doświadczenie czyni mistrza. :)

Ja nim nie jestem. Tylko słucham gdy mi ktoś ma coś do powiedzenia.

 

Bobcat co zrobisz jak żona po jakimś czasie zaproponuje zamianę telewizorów?

Scenariusz bardzo mało prawdopodobny. W zasadzie nierealistyczny. Nie zanosi się na to.. Jest urzeczona LG. Oglądała przecież mojego Panasa kilka razy i ma porównanie. O LG nie wyraża się inaczej jak "mój piękny nowy telewizor".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek ja bym tego nie nazwal metamorfozą. Raczej jest to zasługa posiadania w domu obydwu technologii. Mogę sobie czynić porównania niejako w czasie rzeczywistym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek ja bym tego nie nazwal metamorfozą. Raczej jest to zasługa posiadania w domu obydwu technologii. Mogę sobie czynić porównania niejako w czasie rzeczywistym.

A nie pomyślałeś o tym że twój LG jest po prostu kiepski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś o tym że twój LG jest po prostu kiepski?

Nie pomyślałem. Bo nie jest. Od początku pisałem i powtarzam, że ma piękny obraz i piękne kolory. A że Panas wypada jeszcze lepiej? No cóż... Lepsze jest wrogiem dobrego. Telewizory LG serii Infinia cieszą się zasłużenie dobrą opinią. Pisaniem o nich że są (cytuję) "kiepskie" (koniec cytatu) ośmieszyłeś się, a także dowiodłeś: (a) braku wiedzy merytorycznej; (b) zacietrzewienia. Jeżeli już mamy coś mówić o kiepskich telewizorach to należy ich poszukać raczej wśród oferty firmy Toshiba.

 

Jest takie przysłowie: "tonący brzytwy się chwyta". Sztaudynger to strawestował na: "tonący brzydko się chwyta" co mogę zadedykować Tobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem. Bo nie jest. Od początku pisałem i powtarzam, że ma piękny obraz i piękne kolory. A że Panas wypada jeszcze lepiej? No cóż... Lepsze jest wrogiem dobrego. Telewizory LG serii Infinia cieszą się zasłużenie dobrą opinią. Pisaniem o nich że są (cytuję) "kiepskie" (koniec cytatu) ośmieszyłeś się, a także dowiodłeś: (a) braku wiedzy merytorycznej; (b) zacietrzewienia. Jeżeli już mamy coś mówić o kiepskich telewizorach to należy ich poszukać raczej wśród oferty firmy Toshiba.

 

Jest takie przysłowie: "tonący brzytwy się chwyta". Sztaudynger to strawestował na: "tonący brzydko się chwyta" co mogę zadedykować Tobie.

Ale piszesz że rozmazuje w ruchu. Mi tam nic nie rozmazuje. No jeżeli rozmazuje to jest kiepski. Co do zacietrzewienia. Weź ze trzy głębokie oddechy i jeszcze raz przeczytaj swojego powyższego posta. Nieźle się przy nim zaplułeś.

Trochę mi przypominasz świadków Jehowy z tym swoim czarno białym widzeniem świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwy puszczają? Bo zaczynasz dyskutować przy pomocy mało eleganckich narzędzi słownych.

 

Tobie nic nie rozmazuje... Tobie również plazma miga... Czy zauważasz, że jesteś w swoich doznaniach odosobniony? Pozatym ja użyłem sformułowania "rozmywa" a nie "rozmazuje". To jest pewna subtelna różnica. Przy rozmazywaniu włoski na futerku małego lewka zlałyby się w jednolitą jasno-brązową plamę. Tak nie jest. Nadal widać pojedyńcze włoski, ale przy ruchu są one nieco mniej ostre. Na PDP tego nie ma. Są cały czas tak samo ostre.

 

Nie zgodzę się z zarzutem czarno-białego oglądu świata. Z LG jestem niezmiennie bardzo zadowolony, pisałem jakie rzeczy i które funkcjonalności barziej mi się w LG podobają.

 

Sprawdziłem rzeczonego BD w scenach z karmieniem małego (tam są największe zbliżenia pyszczka) na kilku LCD w tym z bardzo wysokiej półki. Rozmywa wszędzie. To jest chyba immanentna cecha technologii LCD. Czy rozmywa w stopniu przeskadzjącym oglądanie? Absolutnie nie. Zaryzkowałbym nawet stwierdzenie, że jeśli się nie wie i specjalnie nie szuka - to się tego wogóle nie zauważa. Ale ja wiedziałem na co patrzeć i dostrzegłem od razu.

 

Więc nie serwuj proszę bajek o nierozmywającm LCD i migającej plaźmie. Teoretyzujesz, a gdy przedstawiam argumenty wynikające z bezpośredniego porównania "w czasie rzeczywistym" - walisz z grubej rury. Na ringu dostałbyś ostrzeżenie za atakowanie głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru wątku na tym i konkurencyjnym forum doszedłem do wniosku, że podstawowym błędem jest generalizowanie: plazma to, lcd tamto. Jak zauważył don111 są plazmy, które bardziej migają, są też takie które mniej migają, i prawdopodobnie są takie, które nie migają. Podobnie z elcedekami i rozmywaniem obrazu: jeden bardziej rozmywają, inne mniej, a na niektórych z pełnym wspomaganiem może tego w ogóle się nie zauważy. W sumie to się tyczy każdego parametru. Zamiast uogólniania powinno się skupić na konkretnych modelach, zaletach i wadach, bo jak widać wykorzystanie tych dwóch technologii może być bardzo szerokie. Generalizowanie powoduje stereotypy i niepotrzebne "nawalanki słowne".

 

Eee, wyszło kazanie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwy puszczają? Bo zaczynasz dyskutować przy pomocy mało eleganckich narzędzi słownych.

 

Tobie nic nie rozmazuje... Tobie również plazma miga... Czy zauważasz, że jesteś w swoich doznaniach odosobniony? Pozatym ja użyłem sformułowania "rozmywa" a nie "rozmazuje". To jest pewna subtelna różnica. Przy rozmazywaniu włoski na futerku małego lewka zlałyby się w jednolitą jasno-brązową plamę. Tak nie jest. Nadal widać pojedyńcze włoski, ale przy ruchu są one nieco mniej ostre. Na PDP tego nie ma. Są cały czas tak samo ostre.

 

Nie zgodzę się z zarzutem czarno-białego oglądu świata. Z LG jestem niezmiennie bardzo zadowolony, pisałem jakie rzeczy i które funkcjonalności barziej mi się w LG podobają.

 

Sprawdziłem rzeczonego BD w scenach z karmieniem małego (tam są największe zbliżenia pyszczka) na kilku LCD w tym z bardzo wysokiej półki. Rozmywa wszędzie. To jest chyba immanentna cecha technologii LCD. Czy rozmywa w stopniu przeskadzjącym oglądanie? Absolutnie nie. Zaryzkowałbym nawet stwierdzenie, że jeśli się nie wie i specjalnie nie szuka - to się tego wogóle nie zauważa. Ale ja wiedziałem na co patrzeć i dostrzegłem od razu.

 

Więc nie serwuj proszę bajek o nierozmywającm LCD i migającej plaźmie. Teoretyzujesz, a gdy przedstawiam argumenty wynikające z bezpośredniego porównania "w czasie rzeczywistym" - walisz z grubej rury. Na ringu dostałbyś ostrzeżenie za atakowanie głową.

Ale co było takie mało eleganckie? Mógłbyś mnie zacytować.

Mało elegancka to była twoja powyższa wypowiedź z całym szeregiem wycieczek personalnych.

No ale to typowe gdy ktoś nie panuje nad własnymi nerwami. Wtedy pisze się co ślina na język przyniesie.

 

Rozmazuje czy rozmywa co to za różnica mi ani nie rozmazuje ani tym bardziej nie rozmywa i nie jestem odosobniony w tej opinii.

 

Test WL768 w "Audio Video" "WL768 zalicza się do ostrych elcedeków. Obraz jest tak klarowny i bogaty w detale, że WL768 bez trudu wytrzymuje porównanie z dobrymi plazmami. Ostrość oddania ruchu jest świetna. Dzięki systemowi Active Vision M200 Pro nawet szybko przesuwające się obrazy są ostre, csałkowicie wolne od smużenia."

 

Test 40 WL768 w magazynie "Kino Domowe" Dzięki zastosowaniu skanującego podświetlenia oraz zaawansowanego układu o nazwie 200 Hz Active Motion Rate osiągnięto poziomą rozdzielczość obrazów ruchomych rzędu 1050–1080 linii (!). Jest to jeden z najlepszych wyników wśród obecnie produkowanych telewizorów i plasuje Toshibę 40WL768G w absolutnej światowej czołówce w tej kategorii.

 

Skoro tobie coś rozmywa ups.. rozmazuje to faktycznie jest coś nie tak z twoim telewizorem.

Ale proszę nie generalizuj tej opinii na wszystkie telewizory LCD. Porównujesz model A firmy B z modelem C firmy D i twoje wypowiedzi mogą być prawdziwe ale tylko dla tych dwóch modeli.

Twoją logika wygląda mniej więcej tak. Ratlerek jest mały, ratlerek jest psem a więc każdy pies jest mały.

Radziłbym w dyskusji używać więcej rozumu a mniej emocji.

 

Po przeczytaniu paru wątku na tym i konkurencyjnym forum doszedłem do wniosku, że podstawowym błędem jest generalizowanie: plazma to, lcd tamto. Jak zauważył don111 są plazmy, które bardziej migają, są też takie które mniej migają, i prawdopodobnie są takie, które nie migają. Podobnie z elcedekami i rozmywaniem obrazu: jeden bardziej rozmywają, inne mniej, a na niektórych z pełnym wspomaganiem może tego w ogóle się nie zauważy. W sumie to się tyczy każdego parametru. Zamiast uogólniania powinno się skupić na konkretnych modelach, zaletach i wadach, bo jak widać wykorzystanie tych dwóch technologii może być bardzo szerokie. Generalizowanie powoduje stereotypy i niepotrzebne "nawalanki słowne".

 

Eee, wyszło kazanie. ;)

Może i kazanie ale wyjąłeś mi to z ust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu a Ty znowu uprawiasz swoją ulubioną cytatologię marketingowego bełkotu. Mógłbym wkleić to samo odnośnie LG. Tylko po co. Nie jest to kwestia wyłącznie mojego telewizora. Nie rozumiem dlaczego żeś się tego uczepił i powtarzasz z uporem maniaka. Powtarzam, że scenę tę (intencjonalnie) obejrzałem na kilku telewizorach LCD, w tym topowych. I wszędzie to rozmywanie jest. W mniejszym czy większym natężeniu, ale jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu a Ty znowu uprawiasz swoją ulubioną cytatologię marketingowego bełkotu. Mógłbym wkleić to samo odnośnie LG. Tylko po co. Nie jest to kwestia wyłącznie mojego telewizora. Nie rozumiem dlaczego żeś się tego uczepił i powtarzasz z uporem maniaka. Powtarzam, że scenę tę (intencjonalnie) obejrzałem na kilku telewizorach LCD, w tym topowych. I wszędzie to rozmywanie jest. W mniejszym czy większym natężeniu, ale jest.

nie dogadacie się :)

obejrzyjcie film na swoim wypasionym tv i zrelaksujcie się :)

wesołych świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek ja bym tego nie nazwal metamorfozą. Raczej jest to zasługa posiadania w domu obydwu technologii. Mogę sobie czynić porównania niejako w czasie rzeczywistym.

Jeśli jakaś babka Ci się totalnie nie podoba a za jakiś czas odwrotnie - to co to jest. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.