Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję żeby dyskusję wyższości jednej technologii nad drugą prowadzić jedynie w tym wątku w wszelkie próby schodzenia z tematu w innych wątkach przekierowywać tutaj przy pomocy linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję żeby dyskusję wyższości jednej technologii nad drugą prowadzić jedynie w tym wątku w wszelkie próby schodzenia z tematu w innych wątkach przekierowywać tutaj przy pomocy linka.

Krzysiek na tak sformuowane pytanie odpowiedź jest tylko jedna PDP (nie dlatego, że wyświetla mniej "sztuczny" obraz tylko głównie z powodu, że w PDP świeci piksel - sub piksel), mimo że wiesz, że ja osobiście wolę LCD-ka z najwyższej półki od najlepszej na świecie plazmy i to się nie zmieniło ale może się zmienić dopiero po wprowadzeniu OLED-ów. Zagłosowałem na opcję 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako że wypróbowałem w domu telewizory w obu technologiach muszę powiedzieć że nie jest to dla mnie tak jednoznaczne. Owszem plazma ma bardziej naturalny obraz i spisuje się lepiej w SD pod jednym warunkiem że komuś nie przeszkadza miganie plazmy i że zapewni się odpowiednie warunki.

Moim zdaniem zaletą plazmy jest właśnie ta naturalność obrazu którą można zauważyć w plazmach z każdego przedziału cenowego.

Ale niestety jest to jedyna zaleta.

Wynika to być może z tego że niewiele firm inwestuje w PDP i tak naprawdę to telewizorów plazmowych jest naprawdę niewiele.

Najlepsze (nie mylić z najdroższymi) telewizory LCD mają akceptowalną naturalność obrazu zwłaszcza w HD (chociaż pod tym względem są nadal gorsze od plazmy) ale za to nie posiadają wad Plazmy które według mnie są dosyć dokuczliwe.

Z chęcią bym kupił telewizor który ma zalety obu technologii ale takowy na razie po prostu nie istnieje.

Dlatego z niecierpliwością czekam na OLED.

 

A na razie jestem zadowolonym użytkownikiem telewizora LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako że wypróbowałem w domu telewizory w obu technologiach muszę powiedzieć że nie jest to dla mnie tak jednoznaczne. Owszem plazma ma bardziej naturalny obraz i spisuje się lepiej w SD pod jednym warunkiem że komuś nie przeszkadza miganie plazmy i że zapewni się odpowiednie warunki.

Moim zdaniem zaletą plazmy jest właśnie ta naturalność obrazu którą można zauważyć w plazmach z każdego przedziału cenowego.

Ale niestety jest to jedyna zaleta.

Wynika to być może z tego że niewiele firm inwestuje w PDP i tak naprawdę to telewizorów plazmowych jest naprawdę niewiele.

Najlepsze (nie mylić z najdroższymi) telewizory LCD mają akceptowalną naturalność obrazu zwłaszcza w HD (chociaż pod tym względem są nadal gorsze od plazmy) ale za to nie posiadają wad Plazmy które według mnie są dosyć dokuczliwe.

Z chęcią bym kupił telewizor który ma zalety obu technologii ale takowy na razie po prostu nie istnieje.

Dlatego z niecierpliwością czekam na OLED.

 

A na razie jestem zadowolonym użytkownikiem telewizora LCD.

A ja jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem TV LCD i nie widzę tej powtarzanej do znudzenia nienaturalności, no ale jak już mówiłem, może mam inne potrzeby i napewno TV nie jest dla mnie obiektem kultu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem TV LCD i nie widzę tej powtarzanej do znudzenia nienaturalności, no ale jak już mówiłem, może mam inne potrzeby i napewno TV nie jest dla mnie obiektem kultu.

Ja bym to powiedział inaczej. Plazma jest bardziej naturalna od LCD co nie znaczy że LCD jest nienaturalne. Chociaż muszę przyznać że w telewizorach LCD widziałem taką kichę że nie dało się oglądać. W plazmach to się raczej nie zdarza.

Jedno jest pewne. W LCD rozbieżność miedzy bardzo dobrym i bardzo złym obrazem jest kilka razy większa niż przy PDP. Są telewizory LCD które są bardzo dobre i ekstremalnie złe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słonecznym pokoju u mnie sprawdza się tylko LCD LED, więc zagłosowałem na LCD. Nie widzę nienaturalności obrazu, plazmy wnerwiają mnie migotaniem głównie, ciemnym obrazem oraz piszczeniem w wielu modelach.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LCD rozbieżność miedzy bardzo dobrym i bardzo złym obrazem jest kilka razy większa niż przy PDP.

Też jestem tego samego zdania. (nawet kiedyś już to pisałem :) )

 

plazmy wnerwiają mnie (...) piszczeniem w wielu modelach.....

Swoją drogą słyszałem piszczącego LCD Samsung ... co ciekawe tylko w trybie czuwania.

 

Sądzę że piszczenie w plazmach nie jest winą technologii plazmowej jako takiej (tylko np. niedostatecznie dobrego zasilacza, w którym nie zabezpieczono np. cewek w należyty sposób).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wspominana dolegliwość plazm w postaci migotania związana jest bardziej z niedoskonałym sygnałem, niedopracowaną lub wadliwą elektroniką a nie samą technologią matrycy pdp.

 

Jesli sygnał jest dobrej jakości a do budowy plazmy użyto odpowiednich technologii o migotaniu nie będzie mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wspominana dolegliwość plazm w postaci migotania związana jest bardziej z niedoskonałym sygnałem, niedopracowaną lub wadliwą elektroniką a nie samą technologią matrycy pdp.

 

Jesli sygnał jest dobrej jakości a do budowy plazmy użyto odpowiednich technologii o migotaniu nie będzie mowy.

Powtarzaj sobie te bajki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli sygnał jest dobrej jakości a do budowy plazmy użyto odpowiednich technologii o migotaniu nie będzie mowy.

Widziałem w sklepie większość plazm które są obecnie produkowane i każda migała w mniejszym lub większym stopniu. Fakt LG migały trochę mniej ale jednak migały. Jeżeli chodzi o nowe Panasoniki to te migają naprawdę mocno. Powiedziałbym że na granicy akceptowalności.

W Panasoniku którego miałem w domu jak wyłączyło się IFC to nie dało się oglądać. Migał niewiele mniej od 50 Hz telewizora.

 

Podejrzewam że jak ktoś przesiada się z telewizora CRT 50Hz na plazmę to jest to duży krok do przodu. Ja jednak przesiadałem się CRT 100Hz i muszę przyznać że starałem sobie wmawiać że miganie mi nie przeszkadza ale jakoś mi się to nie udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słonecznym pokoju u mnie sprawdza się tylko LCD LED, więc zagłosowałem na LCD. Nie widzę nienaturalności obrazu, plazmy wnerwiają mnie migotaniem głównie, ciemnym obrazem oraz piszczeniem w wielu modelach.....

noooo bo jak się ma sajsunga C8000

 

 

Sądzę że piszczenie w plazmach nie jest winą technologii plazmowej jako takiej (tylko np. niedostatecznie dobrego zasilacza, w którym nie zabezpieczono np. cewek w należyty sposób).

To nie zasilacz piszczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Miałem LCD i zamieniłem na plazmę. Warto było. Dużo wyższa jakość obrazu. Żadnego, absolutnie żadnego migotania obrazu. Potwierdzam że plazma to TV do dobrej jakości zestawu kina domowego. Moim zdaniem nie sprawdzi się jako TV w słonecznym, dziennym pokoju. Alternatywą dla dobrej plazmy może być tylko LED z pełnym podświetleniem matrycy. Każdy LED krawędziowy moim zdaniem nie dorówna dobrej plaźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LCD i zamieniłem na plazmę. Warto było. Dużo wyższa jakość obrazu. Żadnego, absolutnie żadnego migotania obrazu. Potwierdzam że plazma to TV do dobrej jakości zestawu kina domowego. Moim zdaniem nie sprawdzi się jako TV w słonecznym, dziennym pokoju. Alternatywą dla dobrej plazmy może być tylko LED z pełnym podświetleniem matrycy. Każdy LED krawędziowy moim zdaniem nie dorówna dobrej plaźmie.

Z jakiego telewizora zmieniłeś na jaki? Chodzi mi o modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy Y-sus i Z-sus a nie zasilacz.

Y-sus i Z-sus to są całe płytki drukowane z ... dosyć sporą ilością elementów. Chyba wszystkie nie piszczą? x-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała KrzyśkowiA za załoęnie tego wątku z ankietą. Niestety pytania są dość niefortunnie sformułowane. Tam powinny być jeszcze dwie opcje odpowiedzi:

 

* Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale wolę LCD

* Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale wolę PDP

 

W obecnym układzie większość będzie chyba wstrzymywać się od od głosu, czyli wybierze opcję nr 3 (to już widać, sam zresztą też tak głosowałem), czyli ankieta odpowie nam - no właśnie na co? Niestety na nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała KrzyśkowiA za załoęnie tego wątku z ankietą. Niestety pytania są dość niefortunnie sformułowane. Tam powinny być jeszcze dwie opcje odpowiedzi:

 

* Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale wolę LCD

* Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale wolę PDP

 

W obecnym układzie większość będzie chyba wstrzymywać się od od głosu, czyli wybierze opcję nr 3 (to już widać, sam zresztą też tak głosowałem), czyli ankieta odpowie nam - no właśnie na co? Niestety na nic.

Jestem za dodaniem tych opcji ... KarzysieA ... da się ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała KrzyśkowiA za załoęnie tego wątku z ankietą. Niestety pytania są dość niefortunnie sformułowane. Tam powinny być jeszcze dwie opcje odpowiedzi:

 

* Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale wolę LCD

* Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale wolę PDP

 

W obecnym układzie większość będzie chyba wstrzymywać się od od głosu, czyli wybierze opcję nr 3 (to już widać, sam zresztą też tak głosowałem), czyli ankieta odpowie nam - no właśnie na co? Niestety na nic.

Odpowie ilu mamy "fanatycznych" ;-) zwolenników jednej i drugiej technologii (pkt1 i 2) a ilu starających się być obiektywnymi w temacie (pkt3).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym zmienił ale nie mam zielonego pojęcia jak.

Niestety, nie da się technicznie. Ale można założyć nowy wątek z poprawioną ankietą i poprosić moderację o przeniesienie tam wpisów a ten zamknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w ankiecie jest bardzo dobrze postawione.

Punkt trzeci jest zbędny i do niczego nie prowadzi ponieważ wiadomo że nie ma narazie technologii idealnej.

 

Y-sus i Z-sus to są całe płytki drukowane z ... dosyć sporą ilością elementów. Chyba wszystkie nie piszczą? x-P

No fakt, ale na pewno nie piszczy zasilacz chyba że jest to zasilacz w jakimś słabym jakościowo sprzęcie typu "no name" i szajsung. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w ankiecie jest bardzo dobrze postawione.

Nie jest dobrze postawione. Zgadzam się z Lechem36: odpowie tylko ilu mamy fanatyków LCD a ilu fanatyków PDP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze postawione. Zgadzam się z Lechem36: odpowie tylko ilu mamy fanatyków LCD a ilu fanatyków PDP.

A kto ma jeszcze odpowiedzieć?, ten który się nie zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze postawione. Zgadzam się z Lechem36: odpowie tylko ilu mamy fanatyków LCD a ilu fanatyków PDP.

Nie wiem jak u was ale u mnie pokazuje opcję "usuń mój głos". Nie próbowałem tej opcji ale wygląda na to że można zmienić zdanie. Jeżeli ktoś nie jest zadowolony ze swojej decyzji to proponował bym zmienić. Radził bym nie sugerować się poprawnością polityczną. Ja osobiście spróbuję zmienić.

 

Opcja jak najbardziej działa. Zapraszam do korekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Skoro ma zostać jak jest - skorzystałem z tej opcji i przerzuciłem swój głos do LCD.

 

Nadal jednak uważam, że najbardziej by mnie satysfakcjonowała mozliwość zagłosowania na (niestety nieistniejącą) opcję "Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety ale wolę LCD".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Skoro ma zostać jak jest - skorzystałem z tej opcji i przerzuciłem swój głos do LCD.

 

Nadal jednak uważam, że najbardziej by mnie satysfakcjonowała mozliwość zagłosowania na (niestety nieistniejącą) opcję "Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety ale wolę LCD".

Wymagałoby to założenie nowego tematu. Moim zdaniem nie ma co zawracać głowy moderatorowi.

 

A tak poza tym to w końcu chodzi tu tylko o telewizor. Jak by nie wypadła ankieta nie zmieni to przecież przyjemności z oglądania własnego telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagałoby to założenie nowego tematu. Moim zdaniem nie ma co zawracać głowy moderatorowi.

 

A tak poza tym to w końcu chodzi tu tylko o telewizor. Jak by nie wypadła ankieta nie zmieni to przecież przyjemności z oglądania własnego telewizora.

Bardzo ładnie powiedziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że technologia LCD jest o wiele lepsza, świadczy o tym ilość sprzedanych egzemplarzy, ilość produkowanych modeli, mały pobór prądu, lepsza i biała biel, większa żywotność, ostrość obrazu, lepsza czerń (local dimming), ruch jest oddawany naturalnie szczególnie w modelach z szybkimi matrycami (2 ms), brak green ghosting, nie występuje efekt utrwalania obrazu, matryce są matowe, co tu jeszcze napisać hmmmmmm, chyba wszystko, a nie, jest jeszcze coś, jest lekki i co nie mam racji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia nie powinno być problemu by na ekranie plazmowym zrobić matową powierzchnię rozpraszającą refleksy. Tak samo jak nie ma problemu ze zrobieniem LCD z szybą (nawet pancerną). Swoją drogą bawią mnie te testy chyba panasonica z metalową kulką upuszczaną na ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.