Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma vs LCD


KrzysiekA

Plazma vs LCD  

326 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktróra z technologii wyświetlania obrazu jest lepsza.

    • LCD
    • PDP
    • Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety.


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli: jakbyś nie usiadł - d... z tyłu.

To chyba dobrze. Bo jak bym usiadł i miał d... z przodu to bym się chyba wystraszył.

 

podsumuje te 3 strony watku krotko... - ale o co chodzi???

Pocieszę cię że też nie wiem o co chodzi chociaż ten wątek założyłem.

 

Chyba chodzi o zabijanie czasu. Zawsze to lepsze niż dłubać sobie w nosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu jest fanów "oczojebnego" obrazu LCD.

Poklepujcie się dalej po plecach, piszcie w kółko te same farmazony,

"Oczojebny" obraz na LCD? To tak jak by jechać samochodem 180 km/h i twierdzić że jest za szybki. Jak ktoś nie umie zdjąć nogi za gazu (lub obniżyć jasności podświetlenia) to już jego problem, że taki nieporadny.

 

Wy tu sobie, szanownicy miłośnicy figur woskowych,

Figury woskowe ("maski" na twarzach/rozmycie detali twarzy) to też sytuacja a'la każdy pies wabi się "burek". U mnie tego efektu nie ma pomimo włączonego upłynniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę cię że też nie wiem o co chodzi chociaż ten wątek założyłem.

A już mi się przypomniało. Założyłem temat z ankietą żeby się LCDkowcy z plazmowcami nie naparzali po całym forum. Tu mogą się naparzać do woli i nikomu to nie będzie przeszkadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu sobie, szanownicy miłośnicy figur woskowych, z dzióbków spijacie, a wyniki ankiety mówią same za siebie.

Niewielu jest fanów "oczojebnego" obrazu LCD.

Poklepujcie się dalej po plecach, piszcie w kółko te same farmazony, jak takie nieszkodliwe dziadki na ławeczce w parku :)))

Mógłbym w Twoim stylu napisać, że po powrocie do domu chciałem zobaczyć te figury woskowe, ale widać wyczuły co się święci więc się pochowały. Wy powtarzacie stale te same farmazony jaka to plazma jest ach i och i wogóle beautiful, a jaki LCD paskudny - więc dlaczego nam bronicie?

 

Powtarzam raz jeszcze, że ankieta taka jak niniejsza może być traktowana wyłącznie w kategoriach zabawy towarzyskiej. Nie są spełnione wymogi procedury pobierania próbki losowej i w związku z tym badanie jest niereprezentatywne, a formułowanie na jego podstawie jakichkolwiek wniosków - nieuprawnione. Od razu pragnę zaznaczyć, że to samo bym napisał gdyby wyniki tutaj wskazywały, że 90% kocha LCD. To nie są żadne wyniki i nie mówią nic. Akurat na ten temat mogę się mądrzyć gdyż w ramach studiów (ekonometria) miałem zakończony egzaminem przedmiot zwany Metoda Reprezentacyjna. Jest to jedna z gałęzi statystyki matematycznej, traktująca o metodologii pobierania próbki losowej tak, aby była ona odzwierciedleniem całej populacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez tego obraz na lcd jest nie płynny?

Bez tego obraz na LCD jest tak płynny jak wyświetlany film. Czyli materiał 24 fps skacze tak samo jak film wyświetlany w kinie.

 

(w I-MAX , gdzie obraz jest na prawdę nierozmyty, dobitnie to widać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankieta taka jak niniejsza może być traktowana wyłącznie w kategoriach zabawy towarzyskiej. Nie są spełnione wymogi procedury pobierania próbki losowej i w związku z tym badanie jest niereprezentatywne

Zaraz zaraz. Może konkretnie. Na podstawie czego sądzisz, że populacja badawcza na tym forum jest niereprezentatywna? W jaki sposób naukowo byś ją tu dobrał?

 

Poza tym skoro mamy zabawę towarzyską to w takim razie tak samo należy traktować wszelakie testy i opinie w prasie specjalistycznej.

 

Widze koledzy, że skrupulatnie dobieracie tezy do swojej hipotezy. Nieładnie.

Wyniki nie satysfakcjonują, więc należy je podważyć albo ośmieszyć. Naukowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, zdajesz sobie sprawę, że się ośmieszasz?

Z chęcią bym się pośmiał. Mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego Bobcat jest śmieszny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki nie satysfakcjonują, więc należy je podważyć albo ośmieszyć. Naukowo.

 

Raczej pseudonaukowo, bo inaczej nie jestem w stanie opisać wpisu Bobcata, jak dla mnie czysto satyrycznego w kontekście ankiety, do której się odnosi.

Ok, egzamin zdany, cóż z tego, skoro materiał wkuty na pamięć ale bez zrozumienia. Trzeba wiedzieć co do czego należy stosować, czy ma być reprezentatywna próbka czy nie, kiedy potrzebne techniki doboru próby, kiedy nie.

To, o czym w ostentacyjnie naukowy sposób pisze Bobcat (i przez to przypominający pseudonaukowy bełkot intelektualisty z "Rejsu") to jest stosowane, owszem, ale w zupełnie innych celach i okolicznościach, ot choćby w celu oszacowania wstępnego wyniku wyborów, oglądalności programów w TV w społeczeństwie, czy też dla identyfikacji elementów zawodzących w jakimś procesie.

Pisanie takich "mądrości" w kontekście nieniejszej ankiety jest zwyczajnie bez sensu. Bo my tu nic nie szacujemy/estymujemy, tylko zwyczajnie każdy z nas oddał głos w ankiecie, zliczone są wszystkie głosy, dostęp do ankiety był swobodny, głosowali ludzie zainteresowni tematem. I wyniki są w pełni klarowne i wiarygodne. Bobcat - krótko - mylisz wiarygodność sondażu z wynikiem wyborów. Rozumiesz? Kwestionujesz wynik wyborów, argumentując, że jakiś sondaż przedwyborczy nie był zrobiony zgodnie ze sztuką. Wpadka.

 

Choć w sumie tego, że Bobcat będzie kwestionował wynik ankiety, można się było spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym się pośmiał. Mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego Bobcat jest śmieszny?

Jak to dlaczego? Mam inne zdanie niż Mczaj. Nie lubię plazmy. Lubię LCD co jest wystarczającym powodem obwołania kogoś śmiesznym. A do tego bezczelnie próbuję swojego zdania bronić. Zamiast posypać głowę popiołem.

 

Mczaj właśnie dał popis buty, aroganckiego tupetu i pewności siebie. Widać zabrakło argumentów a nerwy puszczają. Nazwanie metody reprezentacyjnej, dyscypliny naukowej, "pseudonaukowym bełkotem" kompromituje autora takich stwierdzeń.

 

Do ankiety mam zastrzeżenia natury metodologicznej. O czym ona mówi? Tylko o preferencjach tego nielicznego gronka które tu zajrzało i zechciało zabrać głos. Bo napewno nie o tym co jest lepsze: PDP czy LCD. Nie namawiam aby pójść na ulicę z mikrofonem i zagadywać o to przechodniów. Choć tak naprawdę przytoczone przeze mnie statystyki światowej sprzedaży telewizorów na to pytanie już odpowiedziały. Klienci wybrali LCD mimo wyższej ceny. Oczywiście można teraz robić intelektualne wygibasy (w czym Mczaj osiągnął perfekcję) i pisać, że głupi motłoch chodzi na pasku rozwydrzonego marketingu. Ale kto się da przekonać tego typu "argumentacji"?

 

Można by się pokusić o stworzenie tutaj próbki reprezentatywnej gdyby w bazie danych osobowych Forumowiczów były numery telefonów. Ustala się wielkość próbki (są metody) i losuje nazwiska z listy wszystkich z Forum. A następnie do nich dzwoni z pytaniem. Takie badanie niczym się nie różni od powszechnej praktyki badań ankietowych rynku (czy wolisz wodę mineralną A czy B?).

 

Trawestując skierowane do mnie pytanie Mczaja (czy zdaję sobie sprawę, że się ośmieszam) mam podobne pytanie do Niego: czy zdajesz sobie sprawę, że uważałem Cię za gentlemana? Przepraszam. Pomyliłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pseudonaukowo, bo inaczej nie jestem w stanie opisać wpisu Bobcata, jak dla mnie czysto satyrycznego w kontekście ankiety, do której się odnosi.

Ok, egzamin zdany, cóż z tego, skoro materiał wkuty na pamięć ale bez zrozumienia. Trzeba wiedzieć co do czego należy stosować, czy ma być reprezentatywna próbka czy nie, kiedy potrzebne techniki doboru próby, kiedy nie.

To, o czym w ostentacyjnie naukowy sposób pisze Bobcat (i przez to przypominający pseudonaukowy bełkot intelektualisty z "Rejsu") to jest stosowane, owszem, ale w zupełnie innych celach i okolicznościach, ot choćby w celu oszacowania wstępnego wyniku wyborów, oglądalności programów w TV w społeczeństwie, czy też dla identyfikacji elementów zawodzących w jakimś procesie.

Pisanie takich "mądrości" w kontekście nieniejszej ankiety jest zwyczajnie bez sensu. Bo my tu nic nie szacujemy/estymujemy, tylko zwyczajnie każdy z nas oddał głos w ankiecie, zliczone są wszystkie głosy, dostęp do ankiety był swobodny, głosowali ludzie zainteresowni tematem. I wyniki są w pełni klarowne i wiarygodne. Bobcat - krótko - mylisz wiarygodność sondażu z wynikiem wyborów. Rozumiesz? Kwestionujesz wynik wyborów, argumentując, że jakiś sondaż przedwyborczy nie był zrobiony zgodnie ze sztuką. Wpadka.

 

Choć w sumie tego, że Bobcat będzie kwestionował wynik ankiety, można się było spodziewać.

Czy ankieta jest reprezentatywna? Dla naszego forum jak najbardziej. Ale musisz przyznać że tylko dla naszego forum.

Myślę że Bobcat miał na myśli jedynie to że ankieta jako taka nie rozstrzyga wyższości jednej technologii nad drugą ale pokazuje jedynie upodobania w bardzo wąskim środowisku jakim jest społeczność forum Audiostereo.

Gdy jednak weźmiemy pod uwagę ogół populacji w kraju i zestawimy to z wynikami sprzedaży telewizorów LCD i plazmowych to reprezentatywność powyższej ankiety dla populacji nie będzie już tak oczywista.

Można oczywiście wątpić w fachowość oceny ogółu populacji w naszym kraju. (co też może być ciekawym tematem do dyskusji) Jednego się jednak nie da zaprzeczyć.

Ankieta jest reprezentatywna dla forum Audiostereo i zupełnie niereprezentatywna dla ogółu populacji w naszym kraju co udowadniają liczby dotyczące sprzedaży.

Tłumacząc na polski. Rodacy mają inne zdanie na temat niż forumowicze a sposobu głosowania nie da się podważyć. W końcu głosują gotówką co zmusza do bardzo dokładnego przemyślenia wyboru.

 

Zresztą co do tego czy ankieta jest reprezentatywna dla naszego forum też mam pewne wątpliwości. Na forum zarejestrowanych jest kilkaset ludzi a głosowało jak do tej pory 38

 

I mam jeszcze jedną prośbę. Moglibyście skoncentrować się bardziej na atakowaniu argumentów a mniej na atakowaniu autorów tych argumentów.

Podam może przykład: "Bobcat nie ośmieszaj się" to atakowanie Bobcata. "Bobcat twoje argumenty są śmieszne" to atakowanie argumentów Bobcata.

Za jedno można się obrazić za drugie tylko jeżeli jest się niedorozwiniętym emocjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku nie jest reprezentatywna nawet dla Forum Audiostereo. Co zrobić aby była - napisałem. To jest tylko wynik towarzyskiej dyskusji w bardzo wąskim gronku.

 

Moi Szanowni Adwersarze stwierdzili, że to było oczywiste iż będę podważał wyniki tej ankiety. Nie zauważyli tylko (celowo?) mojego wpisu, w którym stwierdziłem że tak samo bym podważał gdyby były odwrotne. Mam bowiem (powtarzam) zastrzeżenia metodologiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z płynnością to już dawno nieaktualne. Porównywałem w sklepach na reklamie Panasonika. Poruszająca się z lewa na prawo tablica przylotów odlotów. Najlepszy był pod tym względem Grundig LCD 200 Hz. Stał obok Panasonika G20. Owszem na plazmie uszło ale była gorsza od tego Grundiga. Zresztą Ten Panasonik który miałem też był trochę gorszy pod tym względem od tej Toshiby którą mam teraz. Ale tragedii nie ma. W sumie to na Panasoniku ujdzie. Co do ilości szczegółów to też nie mogę się zgodzić. Panasonik był wyjątkowo nieostry w SD. Ale nie było w nim żadnych układów skalujących poprawiających ostrość przy skalowaniu do HD. W Toshibie jest Rezolution+ i co najważniejsze działa przy każdej rozdzielczości. Muszę powiedzieć że 1080p z włączonym Rezolution plus jest tak realnie ostry że aż działo to surrealistycznie pod warunkiem że upłynnianie ruchu jest włączona na maksa.

byłoby nieaktualne, zgadzam się w 100% pod warunkiem, że ruch pozostałby naturalny

LCD to dalej stare "dobre" LCD, smużenie zaczyna się szybciutko w ruchu, upłynniacze są konieczne żeby to poprawić i nic się tutaj nie zmieniło od paru lat, mój obecny LG bez ulepszaczy może ma minimalnie lepszy czas reakcji od 5 letniego LG, który stał do tej pory u rodziców

całe szczęście ten nowy ma wyostrzanie w ruchu bez teatru (2 opcje upłynniacza, wyostrzanie/redukcja juddera - tego 2giego powodującego teatr totalny, nie używam bo się po prostu nie da oglądać) i źle nie jest, smużenia brak choć jest gorzej niż w pdp z uwagi na to, że wizualnie nadal tak jakby ucieka 1/4 - 1/3 klatek mimo teoretycznie podobnej płynności, przynajmniej ja to widzę jak na razie wyraźnie na każdym LCD bez wyjątku (o ile nie leci w danej chwili teatrzyk bo tu problemu z tymi klatkami nie ma)

jak dużym dla mnie to jest problemem w porównaniu do innych aspektów obrazu ? takie małe zestawienie %, subiektywnie plusy i minusy jak ja to widzę w warunkach nocnego oglądania...

 

+ czerń, kontrast z local dimmingiem +30%

+ idealna stabilność, jednolitość obrazu ogólnie (w tym m.in. brak migotania, gg, fałszywego konturu) +15%

+ ostrość w HD +15% (w SD jest gorzej)

+ mniejszy judder w 24p +2%

+ świadomość braku możliwości wypaleń... tak, to zwiększa komfort oglądania ;) +5% (powidoki nie są ŻADNYM problemem na Panasonicu, bo ich nie widać)

 

- ruch bez teatru -25% (z teatrem już w ogóle nie da się oglądać)

- "maski" (jednolitość kolorów), mniej szczegółów w tonacji i ogólnie (nie mylić z ostrością konturów) -15%

- kolory (ogólnie), naturalność/nasycenie/soczystość -5% (obydwa tv skalibrowane)

- input lag w grach, dużo gorszy obraz i płynność w trybie gra -5%

- halo, kąty -2% (marginalny problem, oglądam na wprost, z kąta halo to już spory problem)

 

w sumie obraz jednego z lepszych LCD w stosunku do 3 letniej średniej klasy plazmy, nieco na plus dla akurat tego LCD +62 / -52, głównie z uwagi na efektowność nocnego oglądania z local dimmingiem, bez tego oceniłbym go niżej

ciekawe co by było jakbym porównał jakiegoś podobnego cenowo LCD, gdzie być może doszłyby problemy z równomiernością podświetlenia, gorszą czernią, uciekłaby ocena za kontrast

podsumowując, mimo gorszych kolorów, w LCD jest nieco efektowniejszy obraz, ale na tym się z grubsza kończą zalety w stosunku do PDP, moim zdaniem oczywiście i starałem się tu być obiektywny albo może nawet z lekką korzyścią dla LCD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A ja tam wolę uwierzyć swoim oczom.

O i już mamy postęp. Poprzednio prawiłeś prawdy objawione za Wikipedią. A skoro już wolisz sam to sprawdzić organoleptycznie to pytałem czy widziałeś migotanie na VT30?

Mnie we wszystkich LCD i LED krawędziowych razi nierównomierne podświetlenie matrycy i clouding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - o co chodzi w klepaniu już 4 stron na temat tak prostej ankiety.

 

Jesteśmy na forum "Kino domowe" (czyli nie "smerfów", monitorów itp. - tacy maja swoje fora).

 

Pojawiła się dość prosta ankieta (i słusznie - nawet 3go punktu nie powinno być, bo zbędny).

 

Obojętne od wyniku "kinomaniaków" - wynik jest wynikiem, o czym to te 4ry strony?.

 

Jest to forum tematyczne....i tylko wnioski wyciągać, jak fani "Kina Domowego" postrzegają obraz na tych 2 technologiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz będzie że ankieta jest niewiarygodna bo mało osób zagłosowało :)

jak widać z tej małości i tak większość wybrała by pdp i to już daje coś do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ankieta jest reprezentatywna? Dla naszego forum jak najbardziej. Ale musisz przyznać że tylko dla naszego forum.

Myślę że Bobcat miał na myśli jedynie to że ankieta jako taka nie rozstrzyga wyższości jednej technologii nad drugą ale pokazuje jedynie upodobania w bardzo wąskim środowisku jakim jest społeczność forum Audiostereo.

Gdy jednak weźmiemy pod uwagę ogół populacji w kraju i zestawimy to z wynikami sprzedaży telewizorów LCD i plazmowych to reprezentatywność powyższej ankiety dla populacji nie będzie już tak oczywista.

 

KrzysiekA, mylisz pojęcia, co gorsza Bobcat również, choć podobno zdał egzamin. Pomimo, że tutejsze głosowanie nazywane jest "ankietą", to jest de-facto otwartym głosowaniem użytkowników niniejszego forum.

O reprezentatywności próbki możemy mówić wtedy gdy na podstawie wyników sprawdzenia tej próbki wyciągamy wnioski nt jakiejś populacji, której ta próbka jest jedynie małym wycinkiem. A tu nikt nie ma zamiaru wnioskować nt większej populacji - wnioski są znane, gdyż znane są wyniki sprzedaży (tak jak w przypadku systemów all-in-one, które sprzedają się lepiej niż audiofilskie sprzęty).

Dalej, o doborze tej reprezentatywnej próby można by mówić wtedy, gdyby ktoś ją dobierał wg jakichś kryteriów, określił z góry jej liczebność i strukturę.

A tu w ogóle nie mamy żadnej próby! Bobcat, jak Ty zdałeś te egzaminy? Ściągałeś?

I żeby finalnie wyklarować - wcześniejszy "naukowy" wpis Bobcata miałby jakąkolwiek rację bytu, gdyby zamiast otwartych wyborów (fakt, z niską frekwencją, ale w domyśle głosowali tylko zainteresowani) mielibyśmy sytuację, gdy np. KrzysiekA stwierdza, że zbadamy preferencje forumowiczów w ten sposób, że:

- wybierzemy 5 forumowiczów

- spytamy ich co wolą

- na podstawie ich głosów oszacujemy, co sądzą wszyscy użytkownicy.

 

I tu np. mamy zbyt małą liczebność próby, może nie być reprezentatywna, bo złe były kryteria doboru (np. sami fani pdp/LCD).

 

Staram się pisać jasno jak to tylko możliwe, mam nadzieję że wyklarowałem dlaczego wpis Bobcata był "śmieszny". Nie przyjmuje do wiadomości, że mało kto wśród forumowiczów preferuje LCD i kwestionuje co tylko można, w tym wyniki naszych mini-wyborów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już mi się przypomniało. Założyłem temat z ankietą żeby się LCDkowcy z plazmowcami nie naparzali po całym forum. Tu mogą się naparzać do woli i nikomu to nie będzie przeszkadzać.

 

uwazaj bo to jest karalne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

jeśli chodzi o ankietę to jedynie odpowiedź 3 jest prawdziwa, każdy wybiera zestaw wad, który bardziej mu odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ankietę to jedynie odpowiedź 3 jest prawdziwa, każdy wybiera zestaw wad, który bardziej mu odpowiada

 

Czyli chcesz odpowiedzieć że na obecną chwile ponad 77% wypowiedzi w ankiecie jest kłamstwem?

PODSTAWY...logiki i nie tylko (nawet szacunku dla innych)!!!

-------------------

Chyba odezwie się ktoś, co raportuje posty nagminnie - bo tym razem znowu atak na niewinnych ankieterów.

 

 

----------------------

Ps - Panowie, logikę w szkole zabronili?

(nie znam współczesnych tendencji)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i już mamy postęp. Poprzednio prawiłeś prawdy objawione za Wikipedią. A skoro już wolisz sam to sprawdzić organoleptycznie to pytałem czy widziałeś migotanie na VT30?

Mnie we wszystkich LCD i LED krawędziowych razi nierównomierne podświetlenie matrycy i clouding.

Nie ja tylko próbowałem przekonać niedowiarków o czymś o czym nie mogą przekonać się na własne oczy bo są poszkodowani(a może nie poszkodowani wręcz obradowanie bo mają więcej radoch z plazmy) przez naturę. To że fal radiowych nie widać nie znaczy że one nie istnieją. Co do VT30 to obiecuję że zwrócę uwagę przy następnej wizycie i zdam relację.

Co do cloudingu to już pisałem w większości telewizorów nie przeszkadza. W moim musiałbym ustawić jasność na ponad dwadzieścia żeby w ogóle było widać i to jedynie na napisach końcowych gdy tło jest czarne. W normalnym oglądaniu nie widać w ogóle.

 

Czyli chcesz odpowiedzieć że na obecną chwile ponad 77% wypowiedzi w ankiecie jest kłamstwem?

PODSTAWY...logiki i nie tylko (nawet szacunku dla innych)!!!

-------------------

Chyba odezwie się ktoś, co raportuje posty nagminnie - bo tym razem znowu atak na niewinnych ankieterów.

 

 

----------------------

Ps - Panowie, logikę w szkole zabronili?

(nie znam współczesnych tendencji)

Moim celem założenia tematu z ankietą było odciągnięcie ludzi kłócących o to co jest lepsze się ze wszystkich wątków do jednego tematu aby po prostu nie robić siary w całym forum.

Nie za bardzo rozumiem też tej wypowiedzi o szacunku do innym i podstawach logiki.

O reprezentatywności ankiety pisałem już powyżej.

Jest reprezentatywna dla osób które w niej zagłosowały.

Pewnie jest reprezentatywna dla działu Kino Domowe bo ludzie którzy tu zaglądają pewnie z ciekawości zaglądają do tego tematu chociaż nie zdziwiłbym się że po tych całych wojenkach plazma LCD nie mają na to zbyt dużej ochoty.

Zresztą miedzy innym dlatego wklejam zdjęcia żeby mniej więcej zorientować się po ilości otwarć jakie jest zainteresowanie tematem.

W tej chwili zdjęcia które wkleiłem otworzyło 46 osób. Trzeba by sprawdzić ile osób w tym samym czasie wchodziło na dział Kino Domowe i można by wtedy powiedzieć coś na temat reprezentatywności ankiety w dziale Kino domowe.

Co do reprezentatywności dla całego forum to mam bardzo duże wątpliwości czy 40 głosów jest reprezentatywne dla tysiąca użytkowników forum.

Teraz mam pytanie co w tym wszystkim co napisałem powyżej jest obrażaniem kogokolwiek? No i co jest nielogiczne?

Jeżeli chodzi już o obrażanie innych to chciałbym zauważyć że masz większe doświadczenie w tym względzie. Jeżeli ktoś nazywa współdyskutantów dzieci neostrady i wysyła do piaskownicy ponieważ nie jest w stanie przegadać ich w normalnej dyskusji to niech się nie dziwi że jest raportowany.

I niech mi nie pociska pierdół o szacunku bo to szczyt bezczelności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście (trudny) egzamin z Metody Reprezentacyjnej zdawałem u jednego z najwybitniejszych przedstawicieli w całej historii polskiej statystyki matematycznej, prof. Antoniego Banasińskiego. Nie u prof. Mczaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA - znowu zabierasz glos za kogoś (jakie Ty masz upoważnienia by odpowiadać już w sumie za kilka osób).

 

Poprzednik napisał, co napisal (chyba że to Twój tajny "nick").

 

Ty zaś: cytuję:

Jest reprezentatywna dla osób które w niej zagłosowały.

, więc w porównaniu z porzednikem , znowu zacytuję (bo brak logiki jest ogromny):

jeśli chodzi o ankietę to jedynie odpowiedź 3 jest prawdziwa, każdy wybiera zestaw wad, który bardziej mu odpowiada

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

 

Zdecyduj wreszcie co chcesz przekazać, bo te 2 cytaty się wykluczają.

(i nie ma w nich nic mojego - można zaraportować, że cytuję innych co mają odmienne stanowiska i ukarać "mnie"....)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

hajlo1 , a co w tym dziwnego i złego, że moja wypowiedź jest sprzeczna z wypowiedzią kogoś innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA - znowu zabierasz glos za kogoś (jakie Ty masz upoważnienia by odpowiadać już w sumie za kilka osób).

 

 

Zabieram głos nie za kogoś innego ale na temat twojej wypowiedzi. Po prostu nie mogę wytrzymać tego że osoba która najczęściej obraża forumowiczów wyciera sobie gębę słowem szacunek.

 

hajlo1 , a co w tym dziwnego i złego, że moja wypowiedź jest sprzeczna z wypowiedzią kogoś innego ?

No właśnie? Też mnie to dziwi. Tyle ile osób tyle zdań na temat ankiety. I ktoś tu będzie komuś wypominał brak logiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nikogo nie zmusza do głosowania więc są sami ochotnicy

 

a wynik ankiety pokazuje że ludzie wybierają pdp a nie lcd

 

Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości.

61 % ludzi głosujących w ankiecie woli plazmę, 17 % woli LCD a 21% jest niezdecydowanych.

Nie jest to jednak dowodem na wyższość jednych z technologi a jedynie pokazuje preferencje wśród głosujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.