Skocz do zawartości
IGNORED

dac w okolicach 3 tysiaków


Gość Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Nobody's perfect ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się WE JW396A w Havanie - lampka naprawdę warta uwagi. Szczególnie jakość basu jest niesamowita - kontrola wybrzmienia kontrabasu, odróżnienie drgań strun i rezonansu pudła... to powala! Słucham właśnie Kind of Blue 50'th Anniversary i piękno tej muzyki odbiera mi ochotę do robienia czegokolwiek innego (a mam sprawy na mieście i muszę jechać, gdy skończę pić poranną kawę, psiakość).

Naprawdę - aż się nie chce wyłączać sprzętu!

W dziedzinie źródła nie tyle doszedłem do ściany, co nie chce mi się nigdzie dalej iść. Zero motywacji. Podobnie jeśli chodzi o wzmacniacz.

Zdecydowanie pora na kolumny!

 

Havana to jest uniwersalny przetwornik, może zagrać tak jak chcemy, (wymieniając lampy, kondensatory, chipy itd..)

od zamulonego komplenie po super szczegółowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore no widzisz jak dobre NOSki graja;) Lampka powinna jeszcze leciutko uspokoic gore, na ogol lampy potrzebuja tych 90 godzin grania by grac pelnym potencjalem. Te lampy co miales zwyczajnie zamulaly Havane. Dobra lampa ma i muzykalnosc i rozdzielczosc. Nie musza wystepowac osobno;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa już gra na 100% możliwości bo brałem używaną (sprawdzona testerem). Także to nie jest NOS tylko UOS... :)

Teraz gdy już wiem, jak ona gra, poszukam NOS ale to już jest znacznie większy wydatek, niż 28€ które zapłaciłem.

Ze starych lamp tylko ruska muliła zdecydowanie, za to średnica jak z bajki! :)

Seryjna lampa to świetny kompromis, nie można powiedzieć, że muli, ale bas nie jest tej jakości co z WE.

A WE? Cóż... gra jak... świetny tranzystor! Power, precyzja, gladkość i muzykalność:)

W porównaniu do seryjnej znacznie bardziej obiektywna ale i przez to trochę... bezduszna.

Najlepsza modyfikacja Havany to by było kombo ruskiej i WE. WE niech obsługuje skraje pasma a ruska niech zaczaruje średnicę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - matko, jakie maleństwo z tego metrum :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie kupuj NOS skoro ta gra fajnie. Moze Czas do tej konfiguracji dopasowac kolumny;) Albo inny NOS. Ja zawsze przerzucam tych lampek az w koncu trafiam. U mnie np najlepiejw pre sprawdza sie bardzo dynamiczna i przestrzenna lampka a w koncowce ciut cieplejsze. Zachecam do eksperymentow, inaczej sie nie znajdzie optymalnej konfiguracji.

 

P.S. Prodyucent Havany dal uniwersalna lampke co by wiecej ludziom dac wpasowal sie w system. Nie oznacza to wcale, ze nie mozna zrobic sobie lepiej, duzo lepiej;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie 2 dokupione lampy zagrały... inaczej. A czy lepiej to już zależy od indywidualnych gustów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie 2 dokupione lampy zagrały... inaczej. A czy lepiej to już zależy od indywidualnych gustów.

 

Mogę wysłać Ci 'pożyczaka" 6385 jak wróci ze Stanów jak chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przyjechały dziś do Havany japońskie kości! :) Niestety - nie udało mi się dostać K-spec, tylko J, ale czym chata bogata.

Brak czasu nie pozwolił na natychmiastową instalację.

Ale jutro rano atakuję przetwornik ze śrubokrętem w łapie i dam Wam znać jak to hula! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem - relacja z "tuningu" Havany. Nawet fotorelacja.

 

Japońskie kości już na swoim miejscu - choć muszę przyznać że nie było łatwo! Co prawda kości są na podstawkach i lutować nie trzeba, jednak wymiana wymaga pewnych zdolności manualnych. Ale udało się i - oto są! :)

 

img0924ri.jpg

 

 

il Dottore's Sound Clinic w całej okazałości - w Havanie pięknie prezentuje się 57-mio letnia(!!!) wojskowa lampka Western Electric JW396A a obok widoczne pozostałe okazy z kolekcji: ta mała to seryjna GE JAN 5670W (mistrz kompromisu) , ta duża zaś to radziecka 6N3P-E (mistrz słodkiej i dopalonej średnicy).

 

img0927h.jpg

 

 

Wszystko zamontowane i - o dziwo - działa! :)

Moje wrażenia po "tuningu" - największe zmiany przynosi wymiana lamp - każda lampka ma swoje specyficzne brzmienie i wydaje mi się, że właśnie w ten sposób najlepiej każdy właściciel Havany (i innych przetworników MDHT Labs) może dopasować brzmienie do swoich upodobań.

Zmiana kości... hmmm... za cholerę nie mogę doszukać się różnicy pomiędzy koreańskimi a japońskimi J-grade.

Być może, gdybym dopadł gdzieś japońskie K-grade... niestety - nie jest o nie łatwo. :(

W każdym razie samopoczucie właściciela dużo lepsze - zrobiłem, co się dało!

Jeśli ktokolwiek teraz posłucha mojego przetwornika i powie, że on "muli" to osobiście takiego osobnika zwiążę i dostarczę do najbliższego oddziału laryngologii na przymusowe płukanie uszu! :)

 

Wszystkim życzę pięknego brzmienia Waszych systemów w te Święta Wielkanocne! :)

 

img0925dg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do nowego ps audio dac linkIII są też kity upgrejtowe?

 

Drogi miksonie,

co Ty chcesz tam wymienić? W Twoim DAcu nie ma lamp ani kości na podstawkach...

A jak poszukasz sobie w internecie to znajdziesz firmę robiącą tuningi Twojego DACa, tyle tylko że to IMO bez sensu:)

 

Jak obiecałem - relacja z "tuningu" Havany. Nawet fotorelacja.

 

Jak zwykle piękne zdjęcia! Zawsze mi szczęka opada jak widzę Twoje fotki:)

 

W havanie widać, że nie oszczędzali na częściach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przyjechały dziś do Havany japońskie kości! :) Niestety - nie udało mi się dostać K-spec, tylko J, ale czym chata bogata.

Brak czasu nie pozwolił na natychmiastową instalację.

Ale jutro rano atakuję przetwornik ze śrubokrętem w łapie i dam Wam znać jak to hula! :)

 

Nie chcę Cię bardzo martwić, ale te kości to nie są BB tylko podróbki, testowałem takie w swojej Havanie, szczerze powiem, bardziej podobały mi sie L-grade. Japońskie grają zupełnie inaczej, są szczegółowe i ostre w porównaniu z oryginalnymi "L". Różnice pomiędzy chipami są ogromne, prawie takie jak pomiedzy lampami, szukaj "K" grade Koreańskichi, (są najbardziej muzykalne, delikatne), resztę olej.

W tamtym roku kupiłem trzy pary Koreaskich "K" na allegro za grosze.

Zdjęcia super :)

 

W havanie widać, że nie oszczędzali na częściach.

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię bardzo martwić, ale te kości to nie są BB tylko podróbki,

 

+1. Obecnie niezwykle ciężko jest kupić oryginalne koći K, tak samo jak TDA1541 W (single crown) lub WW (double crown).

 

99% tego co na rynku to podróbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi miksonie,

co Ty chcesz tam wymienić? W Twoim DAcu nie ma lamp ani kości na podstawkach...

A jak poszukasz sobie w internecie to znajdziesz firmę robiącą tuningi Twojego DACa, tyle tylko że to IMO bez sensu:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w poprzedniej wersji można było dokupić kit u firmy która robiła up i ponoć ten dac grał zdecydowanie lepiej mimo iż bazowo jest ok w relacji do ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię bardzo martwić, ale te kości to nie są BB tylko podróbki, testowałem takie w swojej Havanie, szczerze powiem, bardziej podobały mi sie L-grade. Japońskie grają zupełnie inaczej, są szczegółowe i ostre w porównaniu z oryginalnymi "L". Różnice pomiędzy chipami są ogromne, prawie takie jak pomiedzy lampami, szukaj "K" grade Koreańskichi, (są najbardziej muzykalne, delikatne), resztę olej.

W tamtym roku kupiłem trzy pary Koreaskich "K" na allegro za grosze.

Zdjęcia super :)

 

A na jakiej podstawie twierdzisz że to podróbki? Bo J z Japonii grają tak samo jak J z Korei?

A nie powinny grać tak samo? :)

Jak masz 3 pary Koreańców K to sprzedaj jedną! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie twierdzisz że to podróbki? Bo J z Japonii grają tak samo jak J z Korei?

A nie powinny grać tak samo? :)

Jak masz 3 pary Koreańców K to sprzedaj jedną! :)

 

BB nigdy nie produkował kości PCM56PK-J, nie gra tak samo jak "L", posłuchaj kilka dni na spokojnie

a potem zamień. Koreańskich mam dwie pary, jedną sprzedałem. Trzymam w razie jakby coś padło, ale jak znajde je

gdzies w necie to dam Ci znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrum ,może i fajny ale jak na DAC do kompa to przydało by się jednak wejście USB :-)

W czerwcu ma być wersja z XLR i usb, ale w cenie ponad 2000 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie nie oszczędzali na firmowych kondach :).

 

Nadzieja rozwoju audio w normalnych cenach to właśnie sprzedaż direct. Havana (850$) i yulong d18 (700$) to dobre przykłady, że to ma sens. Yulong za jakiś czas ma też wypuścić porządny konwerter USB do kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak muszę wysyłać muzykę w formacie 24-bit bo tylko taki przyjmuje V-Link.

Więc trudno mi oceniać to w kategoriach "lepiej-gorzej" gdyż innej alternatywy nie mam, by używać V-Linka.

Z V-Linkiem jest oczywiście dużo lepiej, ktoś inny może powiedzieć że to zasługa upsamplingu w Foo... :)

Kto wie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty NOSowy fighter używasz upsamlingu? Upsampling to podobne zło co oversampling;)

 

Z drugiej strony lepiej upsamplować w Foobarze niż w większości kości w DACach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty NOSowy fighter używasz upsamlingu? Upsampling to podobne zło co oversampling;)

 

 

...ale to tylko zmiana długości słowa poprzez wypełnienie ostatnich bitów zerami. Jakie zło? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc koszerne w 100% to nie jest, przyznaję, ale - to działa! :)

Pewnemu Klubowiczowi w zakładce STEREO laptop + zasilacz aqvox (następny w kolejce na mojej liście zakupów) + V-LInk II gra tak samo jak drogi transport C.E.C. - trzeba lepszej rekomendacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej z mocnej baterii z wylaczonym trybem oszczedzania? Ktos juz probowal? Mysle, by kupic laptopa wylacznie pod odtwarzanie plikow, Win7 do tego fidelizer z najbardziej hardcoreowa opcja, czyli laptop wylacznie do odtwarzania muzyki. Na dysku jedynie foobar i pliki. Narazie robie testy ze stacjonarnym PC z opcja audifile i jest ciut przejrzysciej niz bez fide ale mysle, ze moze byc lepiej, niemniej gdy porownuje z budzetowym cd Denona jako transport jest na wlasciwie tym samym poziomie, wczesniej CD byl lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie ma również połączenie konwerter-DAC.

Naprawdę proponuję wypróbowanie łączówki Viablue zamiast cyfrowego kabla coax - o ile nie wierzę we wpływ kabla USB to kabel cyfrowy IMO ma znaczenie.

Eksperyment z Viablue nie jest drogi - ja płaciłem za łączówkę 2€ a efekt (przynajmniej u mnie w porównaniu do Monster Digital Coax) powoduje opad szczeny.

To kolejny wynalazek (po V-Linku) oferujący "tak wiele za tak za tak niewiele".

Kupiłem Viablue z polecenia gościa który jest profesjonalnym realizatorem dźwięku w studiach w Paryżu. Ja nie mam takich doświadczeń z kablami cyfrowymi, ale zdaniem tego klienta Viablue zmiata KAŻDY kabel cyfrowy bez względu na cenę.

A on tych kabli trochę przerzucił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.