Skocz do zawartości
IGNORED

dac w okolicach 3 tysiaków


Gość Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Znalazłem info na czym jest zbudowany DAC w DX-7911:

2xSM 5864AP i 2X 5843AP

Czy z tego może wynikać podobieństwo w brzmieniu do Havany?

 

Całościowo Havana jako produkt jest naprawdę inna od konkurecji.

Testujecie 10 różnych Daców, nieważne z jakiej półki cenowej i Havanę od razu oznaczacie jako Dac "inaczej brzmiący".

 

Prawdopodobieństwo żeby te dwa daci zagrały tak samo jest prawie równe 0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej bajki, ale też chodzi o Havanę.

 

Mam składany multimedialny komputer (baza Silverstona z 6x2-3T)nie ma on jeszcze karty dźwiękowej. Mój planowany dźwięk dla kompa to: Havana + wzmacniacz Sugden A21a + kolumny Usher (w przyszłości do wymiany). Czy jest sens montowania w komputerze karty dźwiękowej? Wcześniej wybrałem kartę ASUS Xonar ESSENCE ST powszechnie uważaną, ża najlepszą nieprofesjonalną kartę quasi-audiofilską:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ta karta ma wiele zalet, widzę je na papierze, ale jakoś nie jestem w stanie powiązać ją mentalnie z moim systemem pc audio opartm na Havanie... Mógłbym do karty podpiąć bezpośrednio Havanę przez S/PDIF, ale, jak to zostało już powiedziane, tu lepszym rozwiązaniem dla Havany jest użycie konwertera, takiego jak v-link.

 

Może to kwestia przyzwyczajeń - trudno mi sobie wyobrazić komputer bez własnej karty dźwiękowej, choć po prawdzie zewnętrzny DAC może pełnić rolę takowej. Zatem czy montować kartę Asusa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem podobnie zrobić z Asusem Xonarem One , byłem też właścicielem Asusa Xonar ST , ale powiedział mi pewnien pan co się znał na rzeczy ze nie ma znaczenia co jest źródłem sygnału cyfrowego , możne to być nawet zintegrowana karta w PC , ale widzę ze Havana ma wejście USB , wiec chyba dobrym rozwiązaniem było by podpięcie jej pod PC kabelkiem USB i korzystanie ze sterowników ASIO, ale nie wiem jestem amatorem mogę sie nie znać : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem podobnie zrobić z Asusem Xonarem One , byłem też właścicielem Asusa Xonar ST , ale powiedział mi pewnien pan co się znał na rzeczy ze nie ma znaczenia co jest źródłem sygnału cyfrowego , możne to być nawet zintegrowana karta w PC , ale widzę ze Havana ma wejście USB , wiec chyba dobrym rozwiązaniem było by podpięcie jej pod PC kabelkiem USB i korzystanie ze sterowników ASIO, ale nie wiem jestem amatorem mogę sie nie znać : )

 

Ja tak jak wcześniej pisałem nie wykorzystuje komputera do audio, mam płytę Aususa która ma wyście coaxialne spdif, toslink oraz oczywiście USB.

Kiedyś podłączałem Havanę po wszystkich trzech wyjściach, dla mnie dużych różnic nie było.

Podobno Havana gra najlepiej przez spdif. Wielkich różnic na plus dla spdif nie zauważyłem.

Może używałem nieodpowiedniego programu, był to windowsowski media player 9 lub 10 wersja.

Odtwarzałem pliki wav kopiowane wcześniej kompa za pomocą programu EAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Moich zmagań ciąg dalszy. Zawiedzinony brakiem wpływu Havany na mój system, dzisiaj podłączyłem Nostromo 3. I tutaj słychać wyraźną przewagę Onkyo Integra 7911. Po podłączeniu DAC-a system gra z dużą mniejszą głębią i przestrzenią. Do tego spada też dynamika.Efekty te są róznie słyszalne na różnych płytach, ale sa wyraźne. Więc to raczej u mnie nie wina napędu, tylko wszystko na to wskazuje, że brzmieniowo Havana jest bardzo podobna do DACa w moim CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich zmagań ciąg dalszy. Zawiedzinony brakiem wpływu Havany na mój system, dzisiaj podłączyłem Nostromo 3. I tutaj słychać wyraźną przewagę Onkyo Integra 7911. Po podłączeniu DAC-a system gra z dużą mniejszą głębią i przestrzenią. Do tego spada też dynamika.Efekty te są róznie słyszalne na różnych płytach, ale sa wyraźne. Więc to raczej u mnie nie wina napędu, tylko wszystko na to wskazuje, że brzmieniowo Havana jest bardzo podobna do DACa w moim CD.

 

 

Moim zdaniem napęd wyraźnie ogranicza Havanę i być może też przetwornik który jest w Onkyo. Jestem przekonany na 100% że Onkyo i Havana nie mogą grać tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Moim zdaniem napęd wyraźnie ogranicza Havanę i być może też przetwornik który jest w Onkyo. Jestem przekonany na 100% że Onkyo i Havana nie mogą grać tak samo.

No na pewno grają tak samo. A czego to jest efektem nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mija już pewien czas od chwili gdy w domu gości Havana. Był to świetny zakup, wnoszący najwięcej zmian w muzyce. Przetestowałem w tym czasie kilka lamp w tym philips, jan, ge, aeg, dwie rosyjskie, ale tung sol odmienił Havanę całkowicie. Duża przestrzeń, oddech w muzyce, spokój, piękny bas. Tung Sol kupowałem sparowane. Jedną z nich wrzyciłem na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Również mam od kilku miesięcy Havanę czy którąś z testowanych lamp mógł byś jeszcze polecić oprócz wspomnianej Tung Sol , kusi mnie aby przetestować kilka lamp a że na razie posiadam do Havany jeszcze dwie lampy Tesle i rosyjską 6N3P-EW coś bym jeszcze dokupił .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam od kilku miesięcy Havanę czy którąś z testowanych lamp mógł byś jeszcze polecić oprócz wspomnianej Tung Sol , kusi mnie aby przetestować kilka lamp a że na razie posiadam do Havany jeszcze dwie lampy Tesle i rosyjską 6N3P-EW coś bym jeszcze dokupił .

 

Masz niepowtarzalną okazje nabyć najlepszą lampę do tego przetwornika na allegro.

Bendix 6385 to legenda, to najwierniejszy przekaz, szczegółowe, wyrafinowane brzmienie, ale jak lubisz ciepełko

z GE5670 to ten Bendix(1964) nie jest dla Ciebie. Najlepszy ciepły bendix 6385 jest z lat '50, dla mnie za bardzo przekłamuje,

ale są tacy co go kochają.

 

Jeszcze godne uwagi są ericsson 2C51 (koniecznie gold pins, steel pins - przeciętna lampa)i JWWE396a (koniecznie JW),

resztę z rodziny 2C51 możesz sobie odpuścić.

 

Bendix jest drogi ale deklasuje wszystko, to zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zupełnie współczesnych lamp zagra w Havanie jeszcze podwójna trioda JJ 6385LGP ze Słowacji. Droga, ale podobno gra bosko...

jjtubes_6386LGP.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zupełnie współczesnych lamp zagra w Havanie jeszcze podwójna trioda JJ 6385LGP ze Słowacji. Droga, ale podobno gra bosko...

 

 

Faktycznie o tej TESLI JJ6386 zapomianłem, jest niezła, jej cena ok. $150 jest zupełnie nieuzasadniona,

Bendix dużo jest lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że ta lampa to nie jest NOS. Pochodzi ze współczesnej produkcji, masz zatem normalną gwarancję, zaś sama lampa powstaje z użyciem współczesnych technologii i materiałów. Można więc oczekiwać większej stałości parametrów i długowieczności.

Nie, żebym miał cokolwiek przeciw Bendixowi... ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że ta lampa to nie jest NOS. Pochodzi ze współczesnej produkcji, masz zatem normalną gwarancję, zaś sama lampa powstaje z użyciem współczesnych technologii i materiałów. Można więc oczekiwać większej stałości parametrów i długowieczności.

Nie, żebym miał cokolwiek przeciw Bendixowi... ;P

 

Bendix jest ciężki do pobicia jeżeli chodzi i długość życia, minimalny czas pracy to 10.000h, w przypadku Havany napewno dużo dłużej.

Współczesne technologie mogą tworzyć nowoczesne komputery a nie lampy.

Już w latach 60-tych zaczęto oszczędzać i produkować lampy z gorszych materiałów, a w lachach '70 było jeszcze gorzej.

Bendix 6385 był produkowany za zamówienie rządowe do celów militarnych, bez ograniczenia kosztów.

Prawdopodobny koszt tej lampy był w granicach $250, czyli jak na lata '50 to majątek.

 

Nawet jakby porównywać na wagę te lampy to :), Bendix dużo cięższy, sprawia wrażenie budowy czołgu.

 

Nie mam nic przeciwko tej Tesli, jest niezła, ale do Bendixa to jej daleko pod każdym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że WÓWCZAS Bendix spełniał wymagania militarne. Bo spełniał. Te lampy produkowano bez oglądania się na koszty. Były częścią układów logicznych naprowadzania rakiet międzykontynentalnych. Od tych lamp w sensie dosłownym zależało istnienie USA. Więc MUSIAŁY być dobre. I były.

Ale... minęło 60 lat. Trzeba to brać pod uwagę i kłopoty z lampami NOS nie są moim wymysłem. Wiele przykrych historii w necie można sobie poczytać. Nie chciałbym wydać 200 baksów na Bendixa, żeby po 1000 godzin mi padł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że WÓWCZAS Bendix spełniał wymagania militarne. Bo spełniał. Te lampy produkowano bez oglądania się na koszty. Były częścią układów logicznych naprowadzania rakiet międzykontynentalnych. Od tych lamp w sensie dosłownym zależało istnienie USA. Więc MUSIAŁY być dobre. I były.

Ale... minęło 60 lat. Trzeba to brać pod uwagę i kłopoty z lampami NOS nie są moim wymysłem. Wiele przykrych historii w necie można sobie poczytać. Nie chciałbym wydać 200 baksów na Bendixa, żeby po 1000 godzin mi padł.

 

Na żadne lampy nie ma gwarancji, nawet jak kupisz nowiutki lampowy klocuszek, to gwarancja jest 24 m-ce ale nie na lampy.

Niektóre firmy udzielają gwarancji na lampy max 3 m-ce.

Nigdzie w necie jeszcze nie przeczytalem, żeby ktoś miał problemy z tym bendixem ale mogą się zdarzyć, tego wykluczyć nie możemy.

Ja osobiście wole ryzyko i cieszyć się znakomitym dźwiękiem, co do ceny lampy, $200 trzeba dać za Bendix 6385 RTMA,

który uważam za kiepski do Havany. (są nieosiągalne, mam 1szt).

Natomiast roczniki 1964 i 1968 są osiągalne w cenie od $100 do $150.

Obecnie na allegro masz na aukcji za ok. 50zł, za dużo więcej nie pójdzie, w Polsce to mało znana lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Onkyo jest takim samym mułem bez mikrodynamiki i szczegółów jak Havana ? Do tego niezbyt przejrzysty system i wtedy faktycznie nie słychać różnic.

 

Proponuje spróbować coś o innej sygnaturze brzmienia, coś bardziej przejrzystego - np Style Audio Carat Saphire lub Arcam rDAC - i zobacz wtedy co się stanie. Tylko w tej sytuacji to już nie kupuj a tylko pożycz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, Elberoth dziwię ci się.

Zachowujesz się jak małe dziecko.

A niby poważny człowiek...

Cóż - z drugiej strony, skoro z Tadziem Pardo geszeft nie wypalił i skoro ten rDAC nie okazał się tak cudowny jak usiłowaliście ludziom wmówić (zwykły tani DAC, jakich na rynku wiele), to nic dziwnego że dyszysz żądzą pomsty.

Zły adres! Mnie to wisi. :)

Mój sprzęt ma się podobać mnie a nie tobie czy komu innemu. I bardzo się podoba.

Nie muszę rozdymać swojego ego zakupami co 7 dni. :)

Choć dzisiaj COŚ ma się stać... ale o tym wkrótce na zakładce STEREO... :)

 

Na żadne lampy nie ma gwarancji, nawet jak kupisz nowiutki lampowy klocuszek, to gwarancja jest 24 m-ce ale nie na lampy.

Niektóre firmy udzielają gwarancji na lampy max 3 m-ce.

Nigdzie w necie jeszcze nie przeczytalem, żeby ktoś miał problemy z tym bendixem ale mogą się zdarzyć, tego wykluczyć nie możemy.

Ja osobiście wole ryzyko i cieszyć się znakomitym dźwiękiem, co do ceny lampy, $200 trzeba dać za Bendix 6385 RTMA,

który uważam za kiepski do Havany. (są nieosiągalne, mam 1szt).

Natomiast roczniki 1964 i 1968 są osiągalne w cenie od $100 do $150.

Obecnie na allegro masz na aukcji za ok. 50zł, za dużo więcej nie pójdzie, w Polsce to mało znana lampa.

 

Wiesz, nie to dobre co jest dobre, ale to co się komu podoba! :)

Zamiana Havany w przyrząd grający ultraprecyzyjnie to absolutnie "not my cup of tea"...

Ja zostanę chyba przy ciepełku lampy seryjnej, w związku z planowaną wymianą kolumn, może nawet ruska lampa (jeszcze cieplejsza) wróci do łask... :)

Mi precyzji w Havanie nic a nic nie brakuje już z seryjną lampą, więc po co mam się spinać na studolarowy upgrade? W imię czego?

Znam kilka lepszych sposobów na pozbycie się kasy - choćby kolacja z żoną w dobrej knajpie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta ma wiele zalet, widzę je na papierze, ale jakoś nie jestem w stanie powiązać ją mentalnie z moim systemem pc audio opartm na Havanie... Mógłbym do karty podpiąć bezpośrednio Havanę przez S/PDIF, ale, jak to zostało już powiedziane, tu lepszym rozwiązaniem dla Havany jest użycie konwertera, takiego jak v-link.

 

Daruj sobie kartę, a kasę którą chciałeś na nią wydać zainwestuj w naprawdę dobry konwerter USB/SPDIF. V-Link może być na początek (jeżeli budżet masz bardzo ograniczony), ale do Havany znacznie lepsze będą Halide Bridge lub Audiophileo 2.

 

V-Link na sygnaturę dźwięku która idzie w stronę Havany - jest analogowe, płynne i delikatnie zmiękczone na krawędziach. Halide ($400), a w szczególności Audiophileo 2 ($550) grają w sposób zdecydowanie bardziej transparentny - więcej przejrzystości, więcej szczegółów, lepsze oddanie akustyki sali, lepsza stereofonia, większa precyzja.

 

V-Link + Havana to może być po prostu klasyczny przykład 'too much of a good thing'. Z tego samego powodu do Havany nie polecam JKSPDIF 3 - mimo że znakomity, to bardziej idzie w stronę V-Linka niż Audiophileo 2, jeżeli chodzi o ogólny charakter dźwięku.

 

Dobry przetwornik USB/SPDIF jest kluczowy w przypadku Havany, bo ma ona przestarzały input receiver 8414 sprzed 15 lat i jest bardzo wrażliwa na jakość transportu - po prostu nie radzi sobie tak dobrze jitterem jak nowsze konstrukcje oparte o kość Wolfsona 8804 czy TI DIR9001.

 

USB seryjnie montowane w Havanie jest bardzo niskiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To święta

USB seryjnie montowane w Havanie jest bardzo niskiej jakości.

 

To akurat święta prawda.

Havana z konwerterem a bez to jest niebo a ziemia. Do tego trzeba pamiętać że to NOS-DAC a więc urządzenie ekstremalnie wrażliwe na jakość sygnału na wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz, nie to dobre co jest dobre, ale to co się komu podoba! :)

Zamiana Havany w przyrząd grający ultraprecyzyjnie to absolutnie "not my cup of tea"...

Ja zostanę chyba przy ciepełku lampy seryjnej, w związku z planowaną wymianą kolumn, może nawet ruska lampa (jeszcze cieplejsza) wróci do łask... :)

Mi precyzji w Havanie nic a nic nie brakuje już z seryjną lampą, więc po co mam się spinać na studolarowy upgrade? W imię czego?

Znam kilka lepszych sposobów na pozbycie się kasy - choćby kolacja z żoną w dobrej knajpie.

 

Jak chcesz wydać 100 baków na kolację z zoną, to wydaj i pisz o tym na innym forum, tu jest forum audio i ludzie

chcieli by wiedzieć coś np. o lampach, zamiennikach do Havany, kolega kilka postów wyżej o to pytał.

 

PCM56P "k" jest bardzo delikatny i bardzo szczegółowy mimo tego że to NOS DAC, PCM56P "L" to same zniekształcenia, przekłamania, dodatkowo zamulony przez kiepskie elementy w Havanie, szczególnie lampę i kondensatry produkcji własnej MHDT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piszę właśnie: dla mnie zamiana lampy w Havanie nie ma najmniejszego sensu. Szczegółowość jest dla mnie absolutnie wystarczająca już na seryjnej lampie.

Co do wymiany kości to jeszcze widzę sens, bo to tania zabawa, więc czemu nie?

Choć żadnych "zniekształceń ani przekłamań" ani ja ani setki ludzi na świecie za cholerę nie słyszy na seryjnych kościach... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć żadnych "zniekształceń ani przekłamań" ani ja ani setki ludzi na świecie za cholerę nie słyszy na seryjnych kościach... :)

 

Nie słyszą bo nie słyszeli "K" grade.

Kiedyś doszedłem do momentu w brzmieniu mojego systemu audio, że wszystko wydawało mi się super, pomyślałem, że nie może być już lepiej,

super barwa, wyrafinowanie, przestrzeń, niesamowity fun, a jednak jeszcze doznałem opuszczenia szczęki po wymianie

kości, niemożliwe? A jednak. I jeszcze kilka razy miałem okazje słyszeć według mnie lepszy dźwięk.

 

Kup lepsze DACi i spóbuj, tylko szukaj koreańskich albo japońskich i tylko oryginalnych BB, co nie będzie proste !! bo podróbki BB to shit, jeszcze gorsze od tego

co masz w Havanie. Charakter nie zmieni się bardzo tego Daca po włożeniu lepszych kości, ta zmiana napewno spodoba Ci się. Będzie zwiewniejszy, lekki, bardzo przyjemny sound. Nie znam osoby,która by napisała w necie ze jest gorzej po wymianie "L" chipów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to piszę właśnie: dla mnie zamiana lampy w Havanie nie ma najmniejszego sensu. Szczegółowość jest dla mnie absolutnie wystarczająca już na seryjnej lampie.

 

Dla mnie przyśpieszenie Fiata 126p jest również na zadowalającym poziomie, co po szybciej? Masz chłopie racje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat głupie porównanie - jeśli porównywać szczegółowość Havany do samochodów to mówimy może nie o Ferrari ale o solidnym BMW. I zgadzam się, ze wielu użytkownikom to wystarcza.

No chyba, że jest się fanem dźwięku prosektoryjnego, ale wówczas rynek ma wiele innych propozycji dla miłośników tak specyficznie pojmowanego dźwięku.

W szczególności przetworniki jednobitowe z oversamplingiem.

Dla każdego coś miłego. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To co możnaby było kupic bez słuchania wcześniej, najlepiej na asynchroniczne USB 24/96(192) tak max do 3000, by grało to przyjemnie i melodyjnie a nie np "prosektoryjnie" jakkolwiek to brzmi:) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOSy to podstawa, te wszystkie Golden Dragony itp. to mozna od razu do smietnika wyrzucic jezeli ma sie dobry sprzet. Poprawa baedzi jedynie przy przejsciu ze standardowej ruskiej taniochy. Przerzucilem troszke lampek i jak dotychczas im starsza tym lepsz;) Sa konstrukcje wybitne, znane z trwalosci, mocy i jakosci dzwieku. Kazdy typ lampy ma takiego Gralla i wspolczesne konstrukcje sa z nimi nieporownywalne w zadnym aspekcie brzmienia..

Dottore nie boj sie starych lamp, jezeli zrodlo zakupu pewne nie powinno byc problemu. Kiedys kupilem taka parke z lat 40 stych co to system wywindowala o conajmniej dwa poziomy wyzej i naprawde nie jest to przesada. Poprostu poprzednie lampiszony tak mocno go ograniczaly!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.