Skocz do zawartości
IGNORED

dac w okolicach 3 tysiaków


Gość Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnijcie o Havanach, Bitfrostach i innych Schiitach, i kupcie sobie Metrum Octave (koszt ok 3500zł chyba). Podziękujecie na koniec :)

 

Wygląda mega zachęcająco - tylko szkoda, że przed zakupem nie można posłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info że Audio Forte właśnie weszło w dystrybucję Metrum.

 

Niestety nic więcej nie wiem, jaka będzie cena w PLN ani za ile będą mieli towar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne... ;)

Wracając do Havany: lampa Western Electric JW396A z 1955r. przyleciała z USA. Swoją drogą - nie do wiary. Czas dostawy niesamowity.

Seryjna GE natychmiast wyleciała z gniazda.

A ja słucham i uśmiecham się szeroko!

Wszystko, co napisano o tej lampie to prawda. Za wyjątkiem tego, że przesładza. Jeśli szukacie lampowego ciepełka - pozostańcie przy lampie seryjnej a jeszcze lepiej - wsadźcie ruską 6N3P. Będzie mulić ale za to na średnicy ruski wynalazek bije absolutnie każdą inną lampę. Unurzacie się w syropie! :)

JW396A jest dużo bardziej "prawdziwa" od lampy seryjnej. Dużo lepszy bas,dynamika. Basu jest także więcej, do tego zrobił się bardziej zwarty. Średnica - cóż, zawsze była zjawiskowa i taka została. Może przybyło precyzji, co niekoniecznie mi się podoba. Wysokie również precyzyjniejsze i - niestety - pojawiły się sybilanty tam gdzie ich nie było. Nie tego szukałem... :(

Taka jest cena "prawdy". Zysk na górze to lepsza przestrzenność, separacja, dużo więcej smaczków i wybrzmień. WE w stosunku do lampy seryjnej jest szybsza, bardziej precyzyjna i bardziej otwarta.

Ogólnie lampa grająca bardzo mało lampowo, mimo swojego słusznego wieku i szlachetnego rodowodu.

Potwierdza się opinia, że na najwyższym poziomie jakości różnica między lampą a tranzystorem się zaciera.

Za największy plus WE JW396A uznaję jednak ogromny postęp w różnicowaniu wielkości źródeł pozornych. Obecnie doskonale słyszę, że harmonijka ustna jest mniejsza od saksofonu. Wspaniałe wrażenie.

Ogółem świetna lampa - trzeba powiedzieć, że nigdy nie brzmi agresywnie, mimo wysokiej precyzji.

Mam jednak wrażenie, że wcale nie będzie to moja główna lampa - jest prawdą, że Havana to dzieło skończone.

Zespół projektowy stroił całość "na słuch" i żaden element układu nie znalazł się na swoim miejscu przypadkowo.

Wprowadzanie wszelkich zmian do Havany ma sens tylko pod warunkiem, że Wasz ideał dźwięku różni się od ideału projektantów tego przetwornika.

Mnie chyba do muzycznego gustu Myszy, Konia, Psa i Tygrysa (nazwa MHDT to skrót od angielskich nazw chińskiego zodiaku, pod którymi urodzili się Jiun Hsien, Lin Li, Ting Ann i Gia Ann - konstruktorzy i właściciele laboratorium) jest bardzo blisko, bo ze wszystkich lamp próbowanych do tej pory najbardziej podoba mi się seryjna.

WE JW396A jest obiektywnie lepsza, ale dla mnie to nie jest krok w pożądanym kierunku.

Wydaje mi się że balans pomiędzy stereotypową "lampowością" a obiektywizmem najlepiej oddaje seryjna GE JAN 5670W.

Kto chce wyciągnąć z przetwornika "max" bez oglądania się na "przyjemnościowy" aspekt odsłuchów, temu spodoba się WE JW396A lub legendarny Bendix 2C51. Ponoć jeszcze dalej w tym kierunku idzie współczesna podwójna trioda JJ 6386LGP. Nieprzyjemnym efektem ubocznym będzie dalsze zmniejszenie się ilości płyt, które da się słuchać bez dyskomfortu. Niestety - im bardziej obiektywny sprzęt, tym dyskomfort powodowany przez złe realizacje bardziej dokuczliwy.

A kto kocha lampowe odjazdy, ten zapomni o Bożym świecie słuchając ruskiej 6N3P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore, sybilanty na Havanie :), nie wygłupiaj się. Ale każdy szuka czegoś innego, u ciebie zamiast upgrade lepiej sprawdzi się downgrade, aby zamulić dźwięk :).

 

Przestań tasować się nad MHDT, wsadzili najtańsze rzeczy jakie mieli pod ręką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - bardzo ciekawy...pod warunkiem, że komuś nie odbije i zażąda za niego w Polsce jakieś chore pieniądze.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info że Audio Forte właśnie weszło w dystrybucję Metrum.

 

Niestety nic więcej nie wiem, jaka będzie cena w PLN ani za ile będą mieli towar.

Pierwsza partia po świętach.

Cena: 3799 srebrny......3999 zł.....czarny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore, sybilanty na Havanie :), nie wygłupiaj się. Ale każdy szuka czegoś innego, u ciebie zamiast upgrade lepiej sprawdzi się downgrade, aby zamulić dźwięk :).

 

Przestań tasować się nad MHDT, wsadzili najtańsze rzeczy jakie mieli pod ręką.

 

Wiesz co - może lepiej nie zabieraj głosu o sprawach o których nie masz pojęcia? Proszę tylko o poważne wypowiedzi w tym wątku a bełkot dzieci Neostrady niech umilknie. Rozmawiajmy o własnych doświadczeniach z posiadanym sprzętem a nie o tym, co się tam któremuś dziecku Neostrady wydaje, OK?

Ja MAM ten przetwornik, MAM te 3 lampy,i dokonałem OSOBISTYCH porównań.

A ty, nsk? Nawet nie stałeś koło tego sprzętu ani koło tych lamp, ale głupoty popychasz z prawdziwym zamiłowaniem...

Taki jebaka-teoretyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wierzyć w bajki o znakach zodiaku to twoja sprawa, ja mówię jak jest, aby inni nie podcięli sobie skrzydeł twoimi radami. Masz swój określony typ dźwięku do którego dążysz i niech tak będzie, ale jakieś pieprzenie o genialnym doborze elementów przez twórców to jakiś śmiech na sali. Lecieli po kosztach jak mogli przez tą obudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wierzyć w bajki o znakach zodiaku to twoja sprawa, ja mówię jak jest, aby inni nie podcięli sobie skrzydeł twoimi radami. Masz swój określony typ dźwięku do którego dążysz i niech tak będzie, ale jakieś pieprzenie o genialnym doborze elementów przez twórców to jakiś śmiech na sali. Lecieli po kosztach jak mogli przez tą obudowę.

 

Człowieku, błagam, dorośnij.

Jeszcze raz mówię: nawet nie stałeś koło tego przetwornika więc po co zabierasz głos?

O jakiej obudowie mówisz? O kawałku akrylu i paru płytkach aluminium obrobionych na warsztatach zawodówki? Ile to może kosztować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o Havanach, Bitfrostach i innych Schiitach, i kupcie sobie Metrum Octave (koszt ok 3500zł chyba). Podziękujecie na koniec :)

 

i to mi sie podoba ze cos sie ciagle dzieje w dacach, a dokladnie powstaja coraz nowsze (miejmy nadzieje ze i coraz lepsze w coraz nizszej cenie), ja wciaz jestem niezdecydowany jaka droga isc, czy cd z wejsciem cyfrowym czy dac i pozegnac sie z cd a w przyszlosci przejsc na muzyke ze strumienia, chyba wybiore opcje 2 bo cd sa coraz drozsze a niczego nie ulepszaja... no i w sumie gdybym mial kolekcjonowac wszystko na cd co chce sluchac to bym zbankrutowal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 CD za ostatnie 3 miesiące, w większości rzadkie w Europie japońskie wydania albo unikaty - pierwsze tłoczenia, Target CD... nawet gdybym chciał to kupić ;), to niby gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

800 CD za ostatnie 3 miesiące, w większości rzadkie w Europie japońskie wydania albo unikaty - pierwsze tłoczenia, Target CD... nawet gdybym chciał to kupić ;), to niby gdzie?

ilDottore ale to daje w przybliżeniu 10CD na dobę. Masz to czas chociaż raz przesłuchać? Dla mnie zakup CD ma być radością z nowej płyty a nie masówką. To troche tak jak z 10000 zdjęć z wakacji. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z sytuacją na rynku (smutny los Kima Dotcoma) i posiadaniem szybkiego neta bez limitu, faktycznie zasysam na zapas.

Kto wie, ile czasu nam zostało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze liczę to sprowadzając samemu, zapłacę ok 300-400 mniej.

 

Na to wychodzi, ale zakładam że w Audio Forte pewnie tę stówę czy dwie rabatu wytargujesz (marże na tym są super małe, bo producent założył model sprzedaży factory direct), więc wyjdzie praktycznie na to samo. A masz fakturę, gwarancję na miejscu.

 

No i nie musisz czekać 8 tygodni na realizację zamówienia.

 

Inna rzecz, że zapewne Polska dołączy do krajów do których nie będzie sprzedaży bezpośredniej (The NOS Mini DAC is available via Acelec Engineering except the following countries):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o Havanach, Bitfrostach i innych Schiitach, i kupcie sobie Metrum Octave (koszt ok 3500zł chyba). Podziękujecie na koniec :)

 

Można prosić o parę słów jak to "gra" w porównaniu do innych DAC'ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 CD za ostatnie 3 miesiące, w większości rzadkie w Europie japońskie wydania albo unikaty - pierwsze tłoczenia, Target CD... nawet gdybym chciał to kupić ;), to niby gdzie?

 

na manie zbierania po to "zeby bylo" to jednak serwisy strumieniowe sa najlepsze, teraz testuje deezera i tak jest okolo 1mln cd takze nie trzeba marnowac czasu na takie maniakalne zbieractwo, wprawdzie ma jedna wade, nie nadaje w lossless bo gdyby tylko wyszedl jakis serwis nadajacy w lossless to nie tylko bym pozegnal plyty cd ale nawet pliki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o parę słów jak to "gra" w porównaniu do innych DAC'ów.

 

również czekam z niecierpliwością, rozważam tego DACa jako alternatywę dla HEGLA (HD10, 11 lub może 20)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - recenzje ma zajebiste, ale widziałem też sporo ogłoszeń o sprzedaży, a więc nie wszyscy pewnie są zadowoleni - jak zawsze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie urodził... no i bardzo dobrze, bo gdyby istniał ideał sprzętu to jaka jest racja bytu setek i tysięcy różnych producentów?

Każdy ma swój gust i jak mu przyfarci, to trafi na urządzenie skonstruowane idealnie "pod siebie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - recenzje ma zajebiste, ale widziałem też sporo ogłoszeń o sprzedaży, a więc nie wszyscy pewnie są zadowoleni - jak zawsze ;-)

 

bo to tylko recenzje a czy dzwiek sie nam podoba to nie jest zalezne od ilosci punktow a od jego charakteru, kazdy ma tutaj indywidualne preferencje, tak samo jak muzyka, kazdemu cos innego sie podoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o parę słów jak to "gra" w porównaniu do innych DAC'ów.

 

Niezwykle transparentny, świetna stereofonia, mikro i makro dynamika, dźwięk bardzo precyzyjny ale jednocześnie bardzo gładki i płynny (NOS?). Zaskakująco dobry bas.

 

Nie nazwał bym go ciepłym tak jak w tej recenzji TNT-Audio (choć rozumiem że komuś może się tak w pierwszym momencie wydawać gdy przesiada się z tańszych, raczej jasno i ostro grających DACów) - bliższy prawdzie był John Darko w swojej recenzji, który napisał że 'Metrum jest jak szklanka czystej wody w świecie napoi gazowanych'.

 

W porównaniu do Scarlattiego jest mniej szczegółowy i nie tak nieskończenie gładki, ale i tak biorąc pod uwagę cenę obu (3500 vs 85000) stosunek jakości do ceny Metrum jest zadziwiający. Martin Colloms napisał o nim że jest to 'game changing product' i chyba miał rację.

 

W sumie to mógłby kosztować 10kzł i dalej byłby good value.

 

Jest tylko jeden warunek. Potrzebny jest topowy SPDIF converter (Metrum nie ma USB) taki jak JK SPDIF mk 3 lub komplet HiFace Evo (z PSU i Clockiem) - ten drugi lepszy ale droższy. Dopiero wtedy Metrum rozwija skrzydła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, bo wszystkie oznaczenia wewnątrz są starte. Nie wiadomo nawet jakie DACi tam siedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się WE JW396A w Havanie - lampka naprawdę warta uwagi. Szczególnie jakość basu jest niesamowita - kontrola wybrzmienia kontrabasu, odróżnienie drgań strun i rezonansu pudła... to powala! Słucham właśnie Kind of Blue 50'th Anniversary i piękno tej muzyki odbiera mi ochotę do robienia czegokolwiek innego (a mam sprawy na mieście i muszę jechać, gdy skończę pić poranną kawę, psiakość).

Naprawdę - aż się nie chce wyłączać sprzętu!

W dziedzinie źródła nie tyle doszedłem do ściany, co nie chce mi się nigdzie dalej iść. Zero motywacji. Podobnie jeśli chodzi o wzmacniacz.

Zdecydowanie pora na kolumny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden warunek. Potrzebny jest topowy SPDIF converter (Metrum nie ma USB) taki jak JK SPDIF mk 3 lub komplet HiFace Evo (z PSU i Clockiem) - ten drugi lepszy ale droższy. Dopiero wtedy Metrum rozwija skrzydła.

 

Elb, śliczne dzięki za opis - przeważnie każdy NOS DAC lubi porządne konwertery SPDIF/USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.