Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza integra na świecie


Mart2M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry szanownym kolegom/koleżankom. :-)

 

 

Jestem w trakcie poszukiwania tranzystorowej integry, która da radę moim SF Cremona M. To znakomite kolumny, ale lubią dużo prądu, są dość wybredne i dobrze pokazują niedostatki i braki w systemie.

Dlatego przewaliłem kilka ton audiofilskiego żelastwa i pomyślałem żeby podzielić się swoimi obserwacjami.

 

Testowałem w swoim systemie takie oto wzmaki:

Gryphon Diablo

Vitus RI 100

ASR Emitter I Exclusive

Pass INT 150

Pass INT 30A

Burmester 082

Audionet SAM G2

 

I jeszcze 2 nieprodukowane już, ale znakomite:

 

Krell KAV 500i

Mark Levinson 383

 

Kilka słów o każdym z nich.

 

Diablo.

Rzuca na kolana: szybkość, nieograniczona dynamika, przejrzystość, szczegółowość, stereofonia, bas zwarty i kontrolowany. Po prostu szok. Wady: mało nasycona średnica. I jednak po kilku godzinach męczy niestety.

 

RI 100

Podobny charakter jak Diablo, ale na znacznie niższym poziomie. Zwałaszcza wysokie tony wydają się być dużo mniej czyste.

 

Emitter I Exclusive.

Zupełnie inny kosmos. Dzwięk mało szczegółowy i przygaszony, jak z zamulonej lampy. Czytając recenczje liczyłem na więcej. W zasadzie jedyny plus to to, że jest łaskawy dla słabo nagranych płyt.

 

INT30A

Bardzo przyjemny wzmak, dzwięk relaksujący i czarujący, ale znowu przygaszony, mało szczegółowy i bez blasku. A to dla mnie dyskwalifikacja. Co ciekawe końcówki Passa podłączone do wyjścia regulowanego Wadii grają znacznie lepiej (tzn. ze szczegółami i detalami), ale to inna półka cenowa.

 

INT150

Egzemplarz, który miałem na stanie, grał słabo- podejrzewam, że był zepsuty (przydzwięki i zniekształcenia na wysokich tonach- problemy z masą?) więc nie będę się wypowaidał.

 

SAM G2.

 

Znakomity wzmak jak na swoją cenę- gra równo, jest szybki, bas kontrolowany, wysokie czyste. Mało może nasycenia i finezji, ale podejrzewam, że dzielonki Audioneta zagrałyby znakomicie.

 

No i na koniec MISTRZ:

 

BURMESTER 082

 

To jest wzmak,który gra muzykę, a nie odtwarza dźwięki. Śpiewność, płynność, muzykalność. Przy tym szczegółowość i detaliczność, które zazwyczaj męczą w dłuższych odsłuchach. Znakomite stereo- piesek w Amused To Death piewszy raz szczekał za mną :-) Nie jest on wyczynowcem, ale ja szukam wzmacniacza, który gra muzykę, a nie tylko nap...

Unforgettable Fire U2 i Power Windows RUSH zagrał znakomicie, a przecież wiemy, że mówiąc eufemistycznie, to nie najlepsze realizacje ;-)

Wad nie stwierdzono, choć oczywiście jest dużo wzmacniaczy, które są bardziej dynamiczne, szczegółowe itepe itede, ale Burek daje muzykę, a nie dzwięki... A o to przecież chodzi w tej zabawie :-)

 

 

I jeszcze dwie znakomite starocie.

 

Krell KAV 500i.

Znamity bas, gęsta, nasycona średnica, detaliczność i szczegółowość. Trochę za mocne wysokie tony, ale myślę, że da się je skorygować kablami, a może po prostu ten wzmak pokazuje niedostatki mojego źródła...

 

Mark Levinson 383.

 

Znakomity wzmak, gra rowno, pod każdym wzglądem bardzo dobry. Brak mu jednak tak znakomitej średnicy i takiej magii, jaką daje Krell.

 

Jeszcze kilka wzmaków, które nie trafiły do mojego systemu, ale któruch słuchałem w sklepach: MacIntosh 6300 i 7000, Accuphase E-360, Lungdorf Millenium, Audio Analogue Maestro (starsza wersja), Atoll IN 400, Plinius Hiato i Hautonga. Tu mogę wyróżnić AA Maestro i Lyngdorfa, ale podkreślam, że nie mając wzmaka w moim systemie, nie mogę się wypowiadać autorytatywnie.

Ale znowu Burek: rzucił mnie na kolana już po kilku sekundach odsłuchu w sklepie... :-)

 

Żałuję, że nie słyszałem FBI Krella, znając inne Krelle, powino być znakomicie:-)

 

Biorę jeszcze pod uwagę razygnację z integry na rzecz końcówki Krella lub Spectrala napędzanej Wadią lub DSem Linna z regulowanym wyjściem. Już organizuję odsłuchy.

 

Póki co jednsak zacytuję koleę SLY z sąsiedniego wątku (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Burmester Uber Alles :-)

 

Czy ktoś słuchał Vitusa ri-100,proszę o kilka zdań.

Słuchałem, zajrzyj na mój post w wątku. Mogę jeszcze dodać, że entuzjastyczna recenzja Marka Dyby w HFC jest wg mocno przesadzona ;-) Ale tak to bywa z recenzjami: o słabych klockach piszą że są dobre, a o dobrych, że są najlepsze na świecie ;-)

 

Pozdrowienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję koledze wytrwałości w testowaniu bo "przelecieć" tyle integr to jest coś!!

Wcale nie dziwie się że Burmester wygrał bo szkoła brzmieniowa tej firmy to najlepsza jaką znam.

Jeszcze nie dawno omijałem tą firmę z daleka podobnie jak wszystkie niemieckie uważając niesłusznie,

że sprzęt to musi być z USA lub Japonii.

Byłem głupi ale tak to jest w życiu.

Co prawda nie rozumiem tylko po co Burmester robi kolumny bo akurat na tym się nie znają i to jest kicha,

ale reszta sprzętu rewelacja.

Krell FBI też jest świetny. Potężna maszyna, potworna moc, uciągnie nawet 4 wielkie kolumny w 100m2 pomieszczeniu.

Brzmieniowo też rewelka. Burmester jest jeszcze cieplejszy z bardziej pastelową górą ale oba są wspaniałymi wzmacniaczami.

FBI ma jeszcze większą moc ale nie zawsze potrzeba aż 430W na kanał (8om) i 677W (4om) bo tyle ma na faktycznych pomiarach.

Krell bardziej się grzeje, Burmester znacznie mniej.

Mocną górę Krella można skorygować kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym recenzja Vitusa w HFH była mocno przesadzona wg Ciebie.

Podaj mi proszę w którym numerze HFC była ta recenzja. Odszukam, poczytam i chętnie Ci napiszę w czym się nie zgadzam z Kolegą Dyba.

Pozdr!

 

Dzięki SLY30 :-)

 

To było tak: wydałem sporo kasy na dzielonkę lampową. Po czym szybko się okazało, że nie gra to tak jak bym chciał. Dałem się "wydymać" sklepikarzowi, młody i niedoświadczony audiofil byłem ze sporą kupką kasy ;-) A poza tym lampy psuły mi się co chwilę... itd.

No i 2 wnioski wyciągnąłem:

1. już nigdy więcej lamp

2. zanim wydam jakąś kasę, to najpierw sprawdzam w swoim systemie i porównuje z innymi klockami

Nie jestem bardzo zamożnym człowiekiem i planuję zakup wzmaka, który posłuży mi do końca życia.

 

Szkoda, że brak na rynku FBI, bo myślę, że mogło być jeszcze lepiej niż Burek ;-)

No ale Amerykańce łaski nie robią- FBI to 2,5 raza więcej kasy niż 082. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie tak mówi że do końca życia. Też tak myślałem i kupując Esoterica K-01, VTL 5.5mkII i Krella FBI wywaliłem kartony bo gdzie trzymać te wielkie pudła. Poza tym nie chciałem by mnie kusiło na ciagłe wymiany.

W końcu chodzi o muzykę a nie wymieniane sprzętów bez końca.

Potem okazało się że jednak dzielony Burmester gra jeszcze lepiej więc szczęście że miałem w planach budowę drugiego systemu i tam zagości FBI, VTL itd. Nie chcę ich sprzedawać.

 

Co do lamp mam podobne przemyślenia soniczne a te awarie to już w ogóle jest katastrofa.

Od wielu osób również poza forum słyszę, że mają często problemy ze wzmacniaczami lampowymi i bez przerwy coś pada.

Poza tym koszty lamp rosną w zastraszającym tempie.

Ale lampy w preampie czy źródle (DAC,CD) nie powodują aż tylu problemów.

Niemniej jednak można się zupełnie bez nich obejść i pozbyć się potencjalnych kłopotów.

 

Ale jeśli ktoś lubi i chce się w to bawić to jego wybór. Wolny kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi proszę w którym numerze HFC była ta recenzja. Odszukam, poczytam i chętnie Ci napiszę w czym się nie zgadzam z Kolegą Dyba.

Pozdr!

Google wyszukiwarka Vitus Audio ri-100 i masz test.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jaka to była lampa ?

Użyłem trochę zbyt mocnych słów, żeby teraz na forum operować nazwami czy nazwiskami... nie chcę biegać po sądach i płacić odszkodowań ;-) Ale jeżeli jesteś bardzo ciekawy, to ewentualnie możemy pogadać na privie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem trochę zbyt mocnych słów, żeby teraz na forum operować nazwami czy nazwiskami... nie chcę biegać po sądach i płacić odszkodowań ;-) Ale jeżeli jesteś bardzo ciekawy, to ewentualnie możemy pogadać na privie.

 

Nie zauważyłem byś użył stwierdzeń które groziłyby sądem! Skąd ten lęk?

To wolny kraj i forum podobnie. Każdy może wyrażać swoje poglądy, jakie by nie były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem trochę zbyt mocnych słów, żeby teraz na forum operować nazwami czy nazwiskami... nie chcę biegać po sądach i płacić odszkodowań ;-) Ale jeżeli jesteś bardzo ciekawy, to ewentualnie możemy pogadać na privie.

proste pytanie zadalem, chyba zartujesz z tymi sądami

pytam- nie bo jestem ciekawski tylko to forum audio wiec jak piszesz ze lampa z cremoną była do du..y to pytam sie jaka lampa

jakos nie bałes sie napisac o złych tranzystorach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odświeżyłem sobie test. Nie będę odnosił się do poszczególnych ocen p. Dyby, bo z większością się zgadzam, ale nie zgadzam się z konkluzją, że jest to wzmak idealny czy też prawie idealny.

To jest wzmak, który należy do grupy, którą nazwałbym "wyczynowce". One rzucają słachacza na kolana od pierwszej sekundy odsłuchu: dynamika, bas, kontrola, szczegółowość, detaliczność itd. Podobnie, tylko z dużo lepiej w każdym wymienionym aspekcie gra Diablo. I wszystko fajnie, tylko mało muzyki w tym, mało fiznezji, a za to dużo napinania mięśni. I odsłuch/ słuchanie muzyki męczy dość szybko. Ale oczywiście rozumiem, że komuś może się podobać, ja wtedy wybrałbym Diablo, choć to znacznie większa kasa, a może Atilla dałaby radę? Kosztuje ciut mniej niż Diablo, a gra niewiele słabiej.

 

Osobiście wolę kiedy wzmacniacz gra mniej wyczynowo, a bardziej subtelnie i finezyjnie.

Taki jest Burek, a jeżeli nie miałbym tyle kasy, to atakowałbym Audioneta lub "mniejszego" Pliniusa Hautongę, bo droższy Hiato znowu idzie w kierunku "wyczynowstwa".

 

Okazuje się więc, że drożej nie zawsze znaczy lepiej ;-)

 

Napiszę jeszcze inaczej: wyczynowe wzmacniacze, które opisałem udają to czym naprawdę nie są, a nie są klockami "hajendowymi". Dynamika, szczegółowość, szybkość to za mało żeby być "hajendem". Kiedy brak soczystości, finezji, płynności, śpiewności, to według mnie, nie jest "hajend".

 

Dlatego wolę klocki, które są po prostu znakomitym hi-fi, i nie napinają zbytnio mięśni ;-)

 

A na usprawiedliwienie p. Dyby może powiem to, że jest on, jak sam o sobie pisze, zagorzałym lampiarzem, i pewnie nie miał sposobności zapoznać się z taką ilością integr tranzystorowych i dlatego nie ma punktu odniesienia ;-)

 

proste pytanie zadalem, chyba zartujesz z tymi sądami

pytam- nie bo jestem ciekawski tylko to forum audio wiec jak piszesz ze lampa z cremoną była do du..y to pytam sie jaka lampa

jakos nie bałes sie napisac o złych tranzystorach

Sorry, nie żartuję.

Bo nie chodzi mi o subietkywną ocenę lamp czy tranzystorów, ale o to że napisałem, że zostałem "wydymany" przez sklepikarza, przyznasz chyba, że trochę się rozpędziłem;-)... dlatego już nie chciałem ciągnąć tematu.

Następnym razem będę gryzł się w język ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego rozumiem ze taka lampa została sprzedana sztuk jedna w ciągu ostatnich lat

 

pavvelo odpisał jakby co :)

padł ofiarą pokutujacego mitu o łatwym napedzeniu lampą wspólczesnych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście rozumiem, że komuś może się podobać, ja wtedy wybrałbym Diablo, choć to znacznie większa kasa, a może Atilla dałaby radę?

Zdecydowanie Atilla nie daje rady - przy Vitusie brzmi sucho, beznamiętnie, technicznie (IMO oczywiście). Natomiast po posłuchaniu SIA-025 mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie lepszy od RI-100 :-), tyle, że kosztuje 2 x więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Atilla nie daje rady - przy Vitusie brzmi sucho, beznamiętnie, technicznie (IMO oczywiście). Natomiast po posłuchaniu SIA-025 mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie lepszy od RI-100 :-), tyle, że kosztuje 2 x więcej.

Jeżeli znasz Vitusa ri-100 napisz kilka zdań,interesuje mnie ten wzmacniacz.Mam accu-560 i ciekaw jestem jak wypadnie przy Vitusie.Tyko nie mów ,,najlepiej posłuchaj u siebie,,ja czekam na Vitusa tylko chcę znać opinie ludzi którzy go mieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ri-100 gra dość szybkim, detalicznym dźwiękiem, z mocną podstawa basową, średnicą nie idealnie neutralną - raczej delikatnie po stronie ciepełka (to bardzo dobrze z mojego punktu widzenia) i trochę rozjaśnia górę (co słychać zwłaszcza jak się go porówna z SIA-025). Accu 560 nie słuchałem, natomiast 360 gra łagodniej od duńczyka, bardziej gładko, czy też bardziej "analogowo". Jeśli pasuje Ci brzmienie Accu to posłuchałbym raczej SIA-025, oczywiście jeśli jego cena jest akceptowalna. Ten wzmak nawet grając w klasie AB brzmi jak klasa A - mocno, gęsto, gładko, z jeszcze bardziej otwartą górą i jeszcze lepiej kontrolowanym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ri-100 gra dość szybkim, detalicznym dźwiękiem, z mocną podstawa basową, średnicą nie idealnie neutralną - raczej delikatnie po stronie ciepełka (to bardzo dobrze z mojego punktu widzenia) i trochę rozjaśnia górę (co słychać zwłaszcza jak się go porówna z SIA-025). Accu 560 nie słuchałem, natomiast 360 gra łagodniej od duńczyka, bardziej gładko, czy też bardziej "analogowo". Jeśli pasuje Ci brzmienie Accu to posłuchałbym raczej SIA-025, oczywiście jeśli jego cena jest akceptowalna. Ten wzmak nawet grając w klasie AB brzmi jak klasa A - mocno, gęsto, gładko, z jeszcze bardziej otwartą górą i jeszcze lepiej kontrolowanym basem.

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z tymi wzmacniaczami? Nie jest to integra, ale.. :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-15050-0-77018900-1338491094_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Stoją w Audiofilu na Boya. Podobno trudno do nich dobrać przedwzmacniacz. Nie zagrały z bezcennym Sugdenem AU51, co mnie zaskakuje, bo myślałem, ze z nim zagra wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1338491334[/url'>' post='

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą Sly30.

U mnie niejednokrotnie końcówka mocy zagrałe lepiej bez pre jak z. ML, Marton, Audionet.

Nie ma reguły. Nawet sam Keith Johnson z Reference Recordings słucha z Berkeley Alpha dac bezposrednio ze Spectralem DMA 180, a z pewnością stać go na pre Spectrala :-)

Jeżeli dac ma super regulowane wyjście ( ML, DCS, Audio Aero, Berkeley - te słuchałem u siebie) jest spora szansa na sukces. A jeszcze dochodzi sprawa okablowania dodatkowego...i czasami warto dołożyć tą różnicę do wzmaka lub daca a przyrost jakosci może być sporo większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą Sly30.

U mnie niejednokrotnie końcówka mocy zagrałe lepiej bez pre jak z. ML, Marton, Audionet.

Nie ma reguły. Nawet sam Keith Johnson z Reference Recordings słucha z Berkeley Alpha dac bezposrednio ze Spectralem DMA 180, a z pewnością stać go na pre Spectrala :-)

Jeżeli dac ma super regulowane wyjście ( ML, DCS, Audio Aero, Berkeley - te słuchałem u siebie) jest spora szansa na sukces. A jeszcze dochodzi sprawa okablowania dodatkowego...i czasami warto dołożyć tą różnicę do wzmaka lub daca a przyrost jakosci może być sporo większy.

 

Masz prawo się nie zgadzać. Robiliśmy u mnie porównania kilku najlepszych dzielonych wzmacniaczy i takie wyszły z tego wnioski.

Mieliśmy rownież topowego Spectrala DMA-360 i muszą grać z preampem Spectrala i kablami MIT.

Można w Spectralu zamówić końcówki przeznaczone do współpracy z innym preampem ale to są wyjątki i tego na rynku nie ma.

To co jest to musi grać w komplecie.

Tak samo Burmestry czy Ayre. Bez swoich preampów grały fatalnie a z preampami dedykowanymi bajecznie.

Różnica ogromna. Wiem że niektóre końcówki graja z DAC-ami bez pre i dźwięk jest wtedy bardziej wyczynowy, transparentny ale bezbarwny i na dłuższą metę męczący bo to właśnie preamp najbardziej wpływa na brzmienie dając masę,bas,barwy i nasycenie.

 

Też kiedyś myślałem że takie kombinowanie ma sens.Teraz już wiem, że nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o dacu z regulowanym wyjściem, a nie koncówka+ pre firmowe. Mozliwe że firmowe rozwiązanie jest ok.

Jaki miałeś dac z regulowanym wyjściem do porównań z preampem?

Mnie nie chodzi o zamianę poszczeglnych pre z różnymi końcówkami a wartość jaką można uzyskać eliminując pre. Można się zdziwić.

Spectral oprócz mita toleruje jeszcze Purista, co wychodzi mu na zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o dacu z regulowanym wyjściem, a nie koncówka+ pre firmowe. Mozliwe że firmowe rozwiązanie jest ok.

Jaki miałeś dac z regulowanym wyjściem do porównań z preampem?

Mnie nie chodzi o zamianę poszczeglnych pre z różnymi końcówkami a wartość jaką można uzyskać eliminując pre. Można się zdziwić.

Spectral oprócz mita toleruje jeszcze Purista, co wychodzi mu na zdrowie.

 

Puristy to też świetne kable. Miałem ostatnio 2 IC, 1 AC i 1 cyfrowkę.

Wiem że końcówka może zagrać z DAC tak jak z nie dedykowanym preampem tyle że bardziej wyczynowo.

Esoteric K-01 ma opcjonalnie włączane regulowanie głośności.

Ale te końcówki które testowaliśmy najlepiej grały ze swoimi, dedykowanymi preampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o zamianę poszczeglnych pre z różnymi końcówkami a wartość jaką można uzyskać eliminując pre.

 

Technicznie rzecz biorąc, jeżeli uda Ci się dopasować impedancyjnie i poziomem sygnału, to takie rozwiązanie powinno być lepsze.

 

Zależy jeszcze jak rozwiązano regulację w DAC, bo czasami to może być po prostu wbudowane pre. Natomiast, jeżeli regulacja jest cyfrowa (zakładając, że w Hi-Endzie powinna być dobrze zrobiona i nie kompresować dynamiki), to wtedy bez zewnętrznego preampy mamy jeden stopień w torze mniej.

 

Warunek - dopasowania, o których wcześniej wspomniałem. Musisz popatrzeć na odpowiednie specyfikacje i wtedy dobrać odpowiednich kandydatów do odsłuchu.

 

Z tego samego powodu, dedykowane pre + końcówka grają tak dobrze. Dopasowanie poziomu sygnału i impedancji. Czyli uzyskanie możliwie dużego odstępu sygnał szum, ograniczenie tłumienia i także THD (kwestia obciążenia pre i źródła).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znasz Vitusa ri-100 napisz kilka zdań,interesuje mnie ten wzmacniacz.Mam accu-560 i ciekaw jestem jak wypadnie przy Vitusie

Miałem okazję zapoznać się z Accu 460, to zupełne przeciwieństwo Witka. Witek to: szybkość, przejrzystość, dynamika, energia, a Accu zupełnie przeciwnie... Więc jeżeli dzwięk Accu to "twój" dźwięk, to Witek raczej nie dla Ciebie.

 

Wiem że niektóre końcówki graja z DAC-ami bez pre i dźwięk jest wtedy bardziej wyczynowy, transparentny ale bezbarwny i na dłuższą metę męczący bo to właśnie preamp najbardziej wpływa na brzmienie dając masę,bas,barwy i nasycenie.

 

Też kiedyś myślałem że takie kombinowanie ma sens.Teraz już wiem, że nie.

 

Najlepszy dźwięk jaki słyszałem, to z systemu bez pre: Wadia 301, Pass Aleph 5, SF Cremona Auditor, okablowanie VdH, stolik i kolce Sroki.

 

Także Wadia 581 SE + Pass X150+ Cremona M + VdH + Sroka zagrała lepiej niż z pre XP 10.

 

Więc może tylko Wadia potrafi zrobić dobre wyjście regulowane? Chyba Nelson potrafi zbudować pre do swoich końcówek ...

 

A w głównym temacie wątku: słuchałem ostatnio Xindaka A 600 E (system: cedek Blacknote CDP 500 na zmianę z Oliwką 6, kolumny Avcon Avalanche, stolik i kolce Sroki, okablowanie Harmonix, gniazdko i listwa Furutech).

Znakomity dziwięk: szybki, czytelny, ale też przyjazny, nasycony, chwialmi delikatny, znakomita równowaga tonalna, słychać wszystko: bas, średnicę i wysokie. I co najważniejsze: przyjemność słuchania. Według mnie w tej cenie to okazja.

Robiliśmy porównania z koncówkami Brystona 4B i Roksana ST 1308 sterowanymi przez Oliwkę- Xindak zagrał zdecydowanie lepiej: Bryston był suchy, twardy, a Roksan nijaki (niektórzy powiedzą, że neutralny ;-).

A swoją drogą to lepszy (przyjemniejszy) dźwięk dał Blacknote a nie Oliwka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj słucham Vitusa nówka sztuka jeszcze nie wygrzana,ale już jestem pod wrażeniem.Jednak Dynaudio S25 potrzebują prądu.Co one wyprawiają,w życiu bym nie powiedział że to monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem ostatnio Xindaka A 600 E (system: cedek Blacknote CDP 500 na zmianę z Oliwką 6, kolumny Avcon Avalanche, stolik i kolce Sroki, okablowanie Harmonix, gniazdko i listwa Furutech).

Znakomity dziwięk: szybki, czytelny, ale też przyjazny, nasycony, chwialmi delikatny, znakomita równowaga tonalna, słychać wszystko: bas, średnicę i wysokie. I co najważniejsze: przyjemność słuchania. Według mnie w tej cenie to okazja.

 

też tego zestawu słuchałem w trójmieście, jak dla mnie to opad szczeny, po prostu rewelacja, to jest obcowanie z muzyką

 

ale myślę że dodatkowo robi bardzo dużo zastosowana tam adaptacja akustyczna bo dźwięk się rozchodził po prostu w jakiś magiczny sposób

 

zastanawiam się czy można zbliżyć się do tego dźwięku ale wydając na to ok. 15tyś (używki też by wchodziły w grę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.