Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od ponad godziny gram na qed reference audio 40(narazie mieszane uczucia)

 

Z tych,ktore juz troche blizej pozanalem tj; Arka qed performance 40 i Huberta acrolink 6n a2200e bardziej podszedl mi ten pierwszy.

Dzwiek swobodny,nisko schodzacy bas choc nie do konca doskonale kontrolowany,slodkawa srednica i dosc lagodne wysokie.Ogolnie mile sluchanie bez praktycznie zadnych ostrosci.

Acrolink: i tu paradoksalnie trzeba powiedziec ze dzwiek dojrzalszy.

Bas nie tak obszerny ale lepiej kontrolowany grajacy bardziej punktowo.Srednica bardziej wyrazna a wysokie bardziej blyszczace ale wszystko w granicach normy.Dzwiek bardziej miedzy kolumnami w stosunku do qeda(tam gralo troche szerzej)

Niestety acrolink calosciowo zagral szczuplej i trche jasniej a nawet ostrzej.Na moj gust poprostu nie wstrzelil sie w moj system.Luxman z youngiem nie graja napewno tak gestym(szczegolnie srednica) jak lampa Huberta i wcale mnie nie dziwi ze u niego wszystko jest "spot on" z tym kabelkiem.

Takie oto mam spostrzezenia odnosnie tych dwoch kabli.

Teraz qedem reference lece z moim glownym testerem basowym: Kryptic Minds-Can`t Sleep i jest calkiem calkiem choc za szybko na ocene(kabelek funkiel nowka).

Ogolnie moge Wam powiedziec ze nie spodziewalem sie ze luxiu bedzie tak wyczulony na interkonekty.Takze zanim wybiore ten docelowy mam zamiar jeszcze kilka tych kabli sprawdzic.Koszt nie jakis kosmiczny a efekty pozytywne.

Edytowane przez TOMEK75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli rca nie mozna traktowac jako remedium na bolaczki naszego systemu ale jako delikatne podkreslenie zalet albo zamaskowanie wad. Nie zmienia to faktu iz warto poeksperymentowac. Tomek dzieki za podzielenie sie spostrzezeniami, jak slusznie zauwazyles kabel musi sie wpasowac w system, nie ma kabli samograji.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli rca nie mozna traktowac jako remedium na bolaczki naszego systemu ale jako delikatne podkreslenie zalet albo zamaskowanie wad

Zgadzam sie w 100%.Dzwiek z qedem performnce bardzo mi sie podaobal Moglbym z nim w sumie zakonczyc i jeszcze nie wiadomo czy tak sie nie stanie.Ale jest tyle dostepnych cenowo rca kabli ze postanowilem dac sobie jeszcze troche czasu tym bardziej ze to naprawde slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie albo ja tych różnic aż tak nie słyszę. Może dlatego , że sprzęt dość budżetowy. Porównywałem 3 kable rca i jak dla mnie jeśli chodzi o detaliczność wszystkie na podobnym poziomie. Żaden nie wybijał się przed inny. VdH the bay hybrid w moim odczuciu lekko złagodził górę w stosunku do ixosa i chyba bas delikatnie bardziej zwarty. Co ciekawe przy rca diy w niektórych utworach miałem wrazenie jakby wokal przykleił się do jednego głośnika a VdH go odrywał.

 

W porównaniu 2 CD playerów czyli mojego marantza z nakamichi cd player 4 rożnice już bardzo wyraźne. Z marantzem scena szeroka ale raczej płytka. Dźwięk rozciągnięty na szerokość głosników czasem przyklejony. Bas dość wyraźny ale trochę buczący/ciągnący. Nakamichi to scena nie tak szeroka ale z większą głębią. Dzwięk oderwany a wokal po środku z wrażeniem , że gdzieś tam wykonawca stoi za tv. Bas nie ciągnie się , jest bardziej zwarty i punktowy.

 

Jeśli chodzi o wzmocnienie sygnału ( tu chyba zależy to od lamp ) w przypadku marantza już na godz 9-10 jest głośno. Z nakamichi trzeba expo kręcić trochę wyżej.

 

Jak dla mnie chyba najlepsze połączenie u mnie to expo z nakamichi i rca Vdh the bay hybrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamietajcie o zasadzie waskiego gardla, system gra tak jak jak jego najslabszy element. Najlepszy kabel nie poradzi nic jesli gdzies cos oslabia nam dzwiek. Nie koniecznie bedzie to slaby element, moze to byc zwykle niespasowanie. Kable naprawde slychac.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja sobie tak to tlumacze, bo kiedys nie slyszalem kabli a raczej na starosc sluch mi sie nie wyostrzyl.

P.S. przepraszam za post pod postem

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Bristol zbliża się już co raz wiekszymi krokami hehe jeszcze 4tyg tylko

Może uda się przy tej okazji spotkać z kilkoma z was.

Jeśli jesteście zainteresowani można przy tej okazji zorganizować małe spotkanie, ja sam wybieram się do Bristolu, nie wiem jeszcze tylko czy w sobotę czy w niedzielę.

Jeśli jest ktoś z okolic MK7, mogę zaoferować transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slucham Tomka qed'a reference 40, daje mu szanse od wczoraj i wydaje mi sie, ze moge sie pokusic na pierwsze opinie. Na poczatku otworzylem oczy ze zdumienia, ladny nisko schodzacy bas, krystaliczne wysokie i mocno zaakcentowana srednica, scena dosc zdecydowanie sie rozjechala na boki. Niestety po pierwszych Hurraoptymistcznych doznaniach, dotarlo do mnie ze cos jest nie tak, umiejscowienie instrumentow na scenie jakby sie zamazalo, tzn slychac je wszystkie ale odnosze wrazenie ze z echem przez co sa jakby wszedzie. Zrobil sie balagan. Przekaz jest bardzo imponujacy aczkolwiek mnie osobiscie drazni. Aby lepiej zobrazowac co mam na mysli posile sie porownaniem, acrolink przypomina mi sluchanie w kameralnej scenerii skladu jazzowego a qed przywodzi na mysl sale koncertowa ale niestety z mala iloscia publicznosci. Nie watpliwie qed to dobry kabelek ale niestety nie do mojego systemu.

P.S. Dzieki dla Tomka za wypozyczenie kabelka.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś z Northampton może? Chce tam kupic jeden klocek audio od prywatnego faceta i potrzebuje małej pomocy :)

 

Z tego co pamiętam to kolega Stefan5000 był/jest z Northampton. Mam nadzieję , że nie będzie miał mi za złe , że wywołałem go do tablicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slucham Tomka qed'a reference 40, daje mu szanse od wczoraj i wydaje mi sie, ze moge sie pokusic na pierwsze opinie. Na poczatku otworzylem oczy ze zdumienia, ladny nisko schodzacy bas, krystaliczne wysokie i mocno zaakcentowana srednica, scena dosc zdecydowanie sie rozjechala na boki. Niestety po pierwszych Hurraoptymistcznych doznaniach, dotarlo do mnie ze cos jest nie tak, umiejscowienie instrumentow na scenie jakby sie zamazalo, tzn slychac je wszystkie ale odnosze wrazenie ze z echem przez co sa jakby wszedzie. Zrobil sie balagan. Przekaz jest bardzo imponujacy aczkolwiek mnie osobiscie drazni. Aby lepiej zobrazowac co mam na mysli posile sie porownaniem, acrolink przypomina mi sluchanie w kameralnej scenerii skladu jazzowego a qed przywodzi na mysl sale koncertowa ale niestety z mala iloscia publicznosci. Nie watpliwie qed to dobry kabelek ale niestety nie do mojego systemu.

P.S. Dzieki dla Tomka za wypozyczenie kabelka.

 

Hubert,

Ciekawy opis.

Mi moze uda sie cos wypozyczyc na weekend.

Troche busy ostatnio.

Pozdrawiam

Edytowane przez TOMEK75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Richer Sounds Birmingham jest Yamaha A-S500 Refurb za 89,95 - może ktoś się zainteresuje? Ja za daleko mam.

 

http://www.richersounds.com/showclearanceproduct/YAMA-AS500/Yamaha+As500.html

 

A może ktoś wybiera się do "Ryśka" w Birmingham, zerknie na tą Yamahę A-S500 i mi ją prześle?

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro prawdopodobnie jade trase BLPL, Preston, Manchester. Jakby ktos wiedzial cos o jakims fajnym wzmacniaczu gdzies po drodze do Tannoy Mercury M1, tak okolo 100GBP to dajcie znac.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.