Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tym co Marcin napisal. Ogólnie dosyć ciężko się chodziło w tym roku na AS. Ludzi naprawdę była cała masa. Nie wiem jak w inne dni ale sobota była przeludniona. Ludzie stali w wejściach do pokoji często robiąc sztuczny tłok a w srodku były wolne krzesełka. Kręcili się strasznie pod nosem często cieżko było zrobić fotki bo ciągle ktoś wlaził w kadr.

Co do odsłuchow to rzeczywscie kefy ls50 aktywne zrobily bardzo dobre wrazenie. W pokoju audio note tez bardzo przyjemnie szczegolnie jak grali z vinyla. Ale ich glosniki nie porywały wyglądem. Niestety w pokoju exposure ktory gral z audio vectorami bylo srednio. Epos z creekiem calkiem ok. Jedne pokoje przygotowane lepiej inne gorzej.

Marcin dzieki za uwiecznienie mnie na fotce hehe

Pamiętam że na wystawie w Londynie Creek + Epos naprawdę fajnie zagrały. Płyty zapodawał mi sympatyczny Kolo, potem okazało się że to Michael Creek :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz musze jeszcze u siebie posluchac mingd da campana, bardzie wielkie zaskoczenie

 

Jak byś chciał posłuchać Mingdy w spokojnych kontrolowanych warunkach, to zapraszam do mnie..., fakt, że mam inne modele(monosy na 805 i SET na 300b) ale zawsze coś;)

Jeśli chodzi o Marka właściciela Mingda UK - to można powiedzieć, że to mój dobry znajomy, więc jakiś rabat by się pewnie też dało załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przyjemnosc dzisiaj z nim rozmawiac, bardzo mily jegomosc.

 

Jak byś chciał posłuchać Mingdy w spokojnych kontrolowanych warunkach, to zapraszam do mnie..., fakt, że mam inne modele(monosy na 805 i SET na 300b) ale zawsze coś;)

Chetnie, odezwe sie w tej kwesti.

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odsłuchów - wal śmiało.

 

Odnosnie osdluchow chcialbym przede wszyskim podziekowac Rafalowi za zaproszenie i goscine, przede wszystkim ze wzgledu na to iz jak to bywa przy tego typu okazjach, kobieta gospodarza musiala ustapic miejsca intruzowi.

Wracajac do meritum, system Rafala rozwalcowal moj audio swiatopoglad, w efekcie musze glebiej przemyslec kierunek moich poszukiwan idealnego dzwieku. Ostatnio rozgladalem sie za mocniejsza lampa od mojego yanka, ktora by byla w stanie wysterowac moje audio physics. Na obecna chwile biore pod uwage wymiane kolumn na cos co ma przynajmniej 10" basowiec i wysoka skutecznosc, definicja basu z takiego glosnika jest tym co chcialbym miec u siebie, w zwiazku z tym, mocna pradowo lampa nie jest juz priorytetem. Reasumujac, jesli ktos ma ochote posluchac dzwieku naprawde dojrzalego, polecam wprosic sie na wizyte do kolegi Rafala, mam nadzieje, ze nie bedzie mi mial za zle iz naganiam mu wycieczki, ale to warto posluchac dobrze i madrze zlozonego systemu.

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie osdluchow chcialbym przede wszyskim podziekowac Rafalowi za zaproszenie i goscine, przede wszystkim ze wzgledu na to iz jak to bywa przy tego typu okazjach, kobieta gospodarza musiala ustapic miejsca intruzowi.

Wracajac do meritum, system Rafala rozwalcowal moj audio swiatopoglad, w efekcie musze glebiej przemyslec kierunek moich poszukiwan idealnego dzwieku. Ostatnio rozgladalem sie za mocniejsza lampa od mojego yanka, ktora by byla w stanie wysterowac moje audio physics. Na obecna chwile biore pod uwage wymiane kolumn na cos co ma przynajmniej 10" basowiec i wysoka skutecznosc, definicja basu z takiego glosnika jest tym co chcialbym miec u siebie, w zwiazku z tym, mocna pradowo lampa nie jest juz priorytetem. Reasumujac, jesli ktos ma ochote posluchac dzwieku naprawde dojrzalego, polecam wprosic sie na wizyte do kolegi Rafala, mam nadzieje, ze nie bedzie mi mial za zle iz naganiam mu wycieczki, ale to warto posluchac dobrze i madrze zlozonego systemu.

Hubert,

było mi bardzo miło Ciebie gościć, jeśli chodzi o żonę to się nie przejmuj..., ona zawsze wychodzi, nawet jak słucham sam;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnosnie osdluchow chcialbym przede wszyskim podziekowac Rafalowi za zaproszenie i goscine, przede wszystkim ze wzgledu na to iz jak to bywa przy tego typu okazjach, kobieta gospodarza musiala ustapic miejsca intruzowi.

Wracajac do meritum, system Rafala rozwalcowal moj audio swiatopoglad, w efekcie musze glebiej przemyslec kierunek moich poszukiwan idealnego dzwieku. Ostatnio rozgladalem sie za mocniejsza lampa od mojego yanka, ktora by byla w stanie wysterowac moje audio physics. Na obecna chwile biore pod uwage wymiane kolumn na cos co ma przynajmniej 10" basowiec i wysoka skutecznosc, definicja basu z takiego glosnika jest tym co chcialbym miec u siebie, w zwiazku z tym, mocna pradowo lampa nie jest juz priorytetem. Reasumujac, jesli ktos ma ochote posluchac dzwieku naprawde dojrzalego, polecam wprosic sie na wizyte do kolegi Rafala, mam nadzieje, ze nie bedzie mi mial za zle iz naganiam mu wycieczki, ale to warto posluchac dobrze i madrze zlozonego systemu.

Jestes basolubem? ;)

Rafal jakie masz kolumny w secie z Mingda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

Jestes basolubem? ;)

Arek mnie nie brakuje basu, ale naprawde chcialbym miec taka jakosc basu jak ma Rafal, szybki, prezny, mocny, z odpowiednim zejsciem, poprostu bajka, gdyby nie to ze mnie osobiscie design ich kloci sie z moim gustem to juz by byly nr jeden na mojej liscie zakupow, bo graja swietnie. Mnie osobiscie podobaja sie kolumny pokroju Tannoy Stirling GR i dokladnie o nich teraz mysle. Podejzewam, ze w przyszly weekend beda u mnie staly na odsluchach. Jedyne co moge powiedziec na obrone mojego systemu to to iz jest kilkakrotnie tanszy i musze powiedziec, ze to slychac.

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

Arek mnie nie brakuje basu, ale naprawde chcialbym miec taka jakosc basu jak ma Rafal, szybki, prezny, mocny, z odpowiednim zejsciem, poprostu bajka, gdyby nie to ze mnie osobiscie design ich kloci sie z moim gustem to juz by byly nr jeden na mojej liscie zakupow, bo graja swietnie. Mnie osobiscie podobaja sie kolumny pokroju Tannoy Stirling GR i dokladnie o nich teraz mysle. Podejzewam, ze w przyszly weekend beda u mnie staly na odsluchach. Jedyne co moge powiedziec na obrone mojego systemu to to iz jest kilkakrotnie tanszy i musze powiedziec, ze to slychac.

A jakie Rafal ma kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mumie Horns:

 

 

http://horns.pl/en/speaker-sets/mummy/

 

ja mam akurat w białym kolorze.

 

Fajne paczki bynajmniej z wygladu. Nigdy nie słyszałem więc nie wypowiadam się o dźwięku. Pozazdrościć tylko można odsłuchów.

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez sie podobaja.

93db i 8ohm `teoretycznie` wroza raczej latwe obciazenie dla wzmacniacza.

Rafal w jakim metrazu graja u Ciebie?

Pozdr.

 

P.S

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRofyOiI6TaBp7JII9Ev6v0gN94cRx3T8XfkJlVcuOtaxLnvGZAww

 

Dla mnie narazie nie do pobicia.(mowa o wygladzie)Ale cena wysoka.

Edytowane przez TOMEK75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93db i 8ohm `teoretycznie` wroza raczej latwe obciazenie dla wzmacniacza

 

Te kolumny są bardzo łatwe do wysterowania, teoretycznie 93db to nie jest wcale tak dużo, ale przez to ,że impedancja jest bardzo równa, nie mam żadnych problemów z wysterowaniem ich SETem na lampach 45(1.8 W na kanał).

U mnie pomieszczenie to około 20m, więc nie jest duże i głośności osiągane przy tych niecałych dwóch watach na kanał są aż nadto wystarczające;) grając monoblokami na 805kach (46W na kanał), nadwyżka mocy jest już dosyć spora...

 

P.S

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRofyOiI6TaBp7JII9Ev6v0gN94cRx3T8XfkJlVcuOtaxLnvGZAww

 

Dla mnie narazie nie do pobicia.(mowa o wygladzie)Ale cena wysoka.

 

 

Jaka jest ich cena? To są chyba głośniki szerokopasmowe, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjP_Lffqr3SAhVJse0KHUs-B1QYABAHGgJkZw&ohost=www.google.co.uk&cid=CAASJORoJ9xntUYHi3KGOmTXVXQmSBL5CxNR3e0k49z2aXDQsgsr2w&sig=AOD64_1SMUPuxfS5j4ULWduC0OnMSsGQKw&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwiCvbTfqr3SAhUEI8AKHdfuCtYQvhcIIA&adurl=

 

Rafal a miales okazje posluchac swoich kolumn z jakims tranem?

Lubie lampe ale nie do konca to moje brzmienie.

Glosniki `wysokoskuteczne` z duzym basowcem to jak najbardziej dobra droga.

Kolumny Blumenhofer czy Tranner & Friedl chcialbym posluchac.Niestety w UK to chyba niemozliwe.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dzwonilem i ustawilem sie na odbior na przyszla sobote. Gdyby nie to, ze wyjezdzam na pare dni to dzisiaj bym po nie pojechal. Ja to jednak jak male dziecko jestem

No i brawo!

 

Rafal a miales okazje posluchac swoich kolumn z jakims tranem

 

Osobiście jeszcze nie..., staram się omijać tranzystory;) ale pewnie w przyszłości sobie kupie jakiś malutki tranzystorek na lato - 805ki straszne piekarniki.

Marek Dyba testował je również z tranem, w tej chwili nie pamiętam gdzie to czytałem, jak znajdę to podlinkuję.

 

Lubie lampe ale nie do konca to moje brzmienie

 

Dobra lampa nie brzmi jak "stereotypowa" lampa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert postawisz w living roomie takie " budki telefoniczne " :)

A tak poważnie to już są konkretne kolumny. Slyszałem ze 2 razy podobne na AS.

Mojej pani sie podobaja to nic nie stoi na przeszkodzie,

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobaly sie jej wlasnie na ktoryms audio show w bristolu, zeby byc szczerym to ja juz o nich jakis czas mysle ale dopiero dzwiek Rafala kolumn byl tym ostatecznym bodzcem.

P.S. gdyby ktos mial ochote to moje AP najprawdopodobniej beda do wziecia, stan idealny, nawet jednej ryski.

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez sie podobaja.

93db i 8ohm `teoretycznie` wroza raczej latwe obciazenie dla wzmacniacza.

Rafal w jakim metrazu graja u Ciebie?

Pozdr.

 

P.S

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRofyOiI6TaBp7JII9Ev6v0gN94cRx3T8XfkJlVcuOtaxLnvGZAww

 

Dla mnie narazie nie do pobicia.(mowa o wygladzie)Ale cena wysoka.

To sa sliczne kolumny - prostota i piekno - no i koaksjal czaruje... :)

Ja czasem tak niesmialo spogladam w strone lampy... ma razie lupilem za smieszne £30 takie cudo ;) do moich qacoustics 3020

post-59062-0-21817200-1488662691_thumb.jpg

Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spodobaly sie jej wlasnie na ktoryms audio show w bristolu, zeby byc szczerym to ja juz o nich jakis czas mysle ale dopiero dzwiek Rafala kolumn byl tym ostatecznym bodzcem.

P.S. gdyby ktos mial ochote to moje AP najprawdopodobniej beda do wziecia, stan idealny, nawet jednej ryski.

Pewnie z dwa lata temu stały Tannoye na parterze. Robiły wrażenie, przy tych wszystkich słupkach. Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowilem totalnie przewietrzyc swoj system, zostaje tylko fontek i ear, reszta idzie do ludzi.

Kolumny juz zaplacone czekaja na odbior, teraz tylko kwestia wzmacniacza, zobacze jak to gra z Rafala secikiem na 300b i jak z jankiem, bede wiedzial w ktora strone sie rozgladac, czy za slabowita SE czy za mocarnym pushpullem. Tak czy siak sporo zabawy przedemna.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.