Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Płytka do p-7100 skończona sprawdzona gotowa do produkcji ,niech żałują którzy się wycofali z zamówienia to będzie surerrrrrr wzmacniacz. bedzie jeszcze przedwzmacniacz na z accu c2810. a później dac na bazie dp-67

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22716-0-02374700-1323100568_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . W dokumentacjach przecież nie ma wzorów płytek tylko jest zdjęcie góry Pcb , dół nie jest pokazany . A klon to jest 100 procentowa kopia .

Także każdy projektuje wedle swojej wiedzy i uznania - i nie ma się co oszukiwać .

Ja staram się to tak rozmieścić żeby zoptymalizować połączenia . Ale nie da się przeskoczyć pewnych barier fizycznych , to co jest na schemacie należy w jakiś sposób tam umieścić .

Najlepiej jak by były połączenia bezprzewodowe -ale takie nie istnieją - na razie he .

Też jestem fanem tej marki - ale z nastawieniem co do ideału, to nie był bym takim optymistą.

 

Ten aava to też nie jest jakaś rewelacja .

 

Chińczyk twardo walczy na pocztach - próbuje przekupić ,- spróbuje go kiedy podpuścić - ile dokumentacji tutaj posiadamy - może zawału dostanie - i się odczepi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super Tomek. A brzmienie będzie lepsze od orginału, który świetnie gra.

Zastosowane niskoszumowe prestabilizacje zasilań do wbudowanego preampa plus rozdzielone stabilizacje na prawy i lewy kanał :-)

(Troche Accu mnie zdwiiło, że w najlepszym ich wzmaku dali takie zasilanie)

 

A co do daca na DP-67 prawie skończony (i rozrysowany:-)). Koncepcja jak z DP-67.

Do tego porozdzielałem zasilania analogu do każdej kości AD1955, plus do każdego wyjścia prądowego (wymaga osobnego zasilania) zaprojektowany tu osobny regulator shunt.

Poza tym prestabilizacje na każdej sekcji, lokalny podział masy zasilacza. Rozdzielone też zasilania do operacyjnych pod wyjścia standardowe i symetryczne.

Zmieniona konfiguracja połączeń wyjść prądowych (nie wymaga programowania procesora).

 

Dla zainteresowanych P7100 istnieje możliwość zamówienia do kompletu płytek DACa.

 

 

 

jaskiniowiec
widzisz...

W 100% nie sklonujesz mając zdjęcia zrobione z orginału, gdyż element może być przeniesony np. o te 2 mm w tą czy tamtą strone. Poza tym niektóre rastry są i tak dostosowane do kondów ,które można kupić. Odpowiednio dobrych kondów jak np. Wimy czy Vishay.

A więc to oczywiste, nie mówmy o skrajnościach.

 

Powtarzam w tym wątku chodzi o sklonowanie projektu bardzo podobnie do orginału.

A jakiekolwiek jeszcze ulepszenie jest tu dodatkiem. Dołożonym układem nie ingerującym w orginalą topologie płytki.

A tak nawiasem mówiąc nie tylko opieramy się na zdjęciu z serwisówki, mamy coś więcej.

 

A topologia PCB jest bardzo podobna i oto tu chodziło !

 

Nie mniej da się to wykonać nawet robiąc to poniekąd "w ciemno".

Grunt to dokładnie przeanalizować gdzie się jakie przelotki pod spodem płytki, rozmyślać, dochodzić logicznie i jeszcze raz dochodzić.

Jak się siedzi dziesiątkami godzin i przedewszystkim wie o co chodzi w topologii stosowanej przez Accu, robi się kilka ewentualności.

Pożniej się dochodzi się do tego jak to jest w praktyce, to już formalność, choć jest tak strasznie trudno i czasochłonnie.

Tomek na przykład poprzedni wzmak zaprojektował nie widząc "spodu"

A pożniej w konfrontacji z orginałem jednak okazało się że jest bardzo podobnie, właściwie rozmieszczenie ścieżek szło identyczne.

 

Nie będę już więcej tak tego wyjaśniać. Trzymajmy się tematu.

Niech każdy robi dla siebie jak uważa i tu zakończymy ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertus

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był zamiar, ale więkoszść przeszła z P4100 na P7100.

A to jest tyle roboty, że nie wiem czy pozostaje sens.

Można nie montować tylu par tranzystorów w P7100 - układ jest podobny. W dodatku p7100 jest lepjej zbudowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertus

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę robił P-4100. Nie wiem tylko w jakiej kolejności, bo jeszcze jest DAC (raczej inny niż DP-67) i AAVA - bo tą chcę pełną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barmanekm

Bedziesz robił AAVA według orginału czy własną koncepcje ?

I do jakiego wzmaka ? To ciekawy układ.

 

A 7100 jak i 4100 to same końcówki i nie mają takich dodatków.

Chociaż 7100 ma już w sobie dodatkowy preamp na wejściu, dzięki temu ten wzmak ma przewagę że dobrze współpacuje z różnymi źrodłami.

Zastanawiam się z Tomkiem, bo on che zbudować moduł preampa liniowego z potencjometrem pochądzący od świetnego C2810.

Będzie to opcja - taki zewnętrzny preamp dołączony do P7100 tworząc kompletny wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg oryginału ale pewnie na innych IC. W koncu bede musial to oprogramowac i nie wiem jeszcze jak z dostepnoscią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, na temat DACa zamówienie powstanie jak będzie na to czas. W dodatku Tomek musi jeszcze przełożyć projekt na protela.

Dam o tym znać.

 

Poza tym na dzień dzisiejszy płytka pod DACa będzie dla zainteresowanych PCB do P7100. Proszę nie ciągnąć tu tego tematu.

Będzie po prostu zamówiona na korzystnych warunkach w jednym zamówieniu dla tych z płytkami na P7100.

 

Tyle w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertus

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni na P-7100:

 

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet

5. Yasioo - 1 komplet

6. Piotr_1 - 2 komplety

7. jazzby - 1 komplet

8. omirp - 1 komplet

9. mar_70 - 1 komplet

10. Robertus - 1 komplet

11. BlackKnight - 1 komplet

12. slawek.xm - 1 komplet

13. rafals - 1 komplet

14. nowy18 - 1 komplet

15. Dzikoosek - 1 komplet

16. kogutaudio - 1 komplet

17. Waldi_06 - 1 komplet

18. xueshangfei-1 komplet

19. nick30 - 1komplet

20. jajacek - 1 komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jajacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż 7100 ma już w sobie dodatkowy preamp na wejściu, dzięki temu ten wzmak ma przewagę że dobrze współpacuje z różnymi źrodłami.

 

Ma to też swoje ujemne strony, takie jak wzrost szumów, przez co te Accu, mają co najwyżej przeciętne SNR w porównaniu do wcześniejszych konstrukcji bez tego rozwiązania. Ten pre jest zastosowany głównie po to

aby można było łatwo mostkować, robić dual mono, zmieniać wzmocnienie, przy zachowaniu stabilności, pasma, THD i innych parametrów. Poprawia też CMMR i załatwia symetryzację sygnału (to jest niejako połączone).

Dla chętnych i zainteresowanych: Warto jednak dać jakieś niskoszumne opampy np. OPA1612, powinno poprawić szumy o kilka ładnych dB, albo zrobić też oddzielne wejście bezpośrednie RCA jak ktoś używa normalnych pre. Trzeba jednak pamiętać wtedy o odpowiedniem rezystorze do gleby przy wejściu (-). Ale widać ten szum nie jest aż taki istotny, skoro się Accu na to zdecydowało. Nie mniej porównując parametry niemalże identycznych kosntrukcji z tym układem i bez tego układu to różnice są przynajmniej 6dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dziś 6 godzin nad samymi prowadzeniami masy analizowałem schemat i pcb chyba ze 100 razy ,i w końcu doszyłem jak oni poprowadzili wszystkie połączenia .Wprowadziłem jeszcze wiele poprawek i jestem w 100% pewien że sa tak samo poprowadzone jak to zrobił accu .Może nie wyglądają od spodu podobnie bo ich nie widziałem ale funkcjonują jak trzeba .

Co do pcb to jutro wyśle plik do zakładu i niech zrobią mi expresowo w 5 dni jedną sztukę żeby nie było pomyłek .Bo na kompie wygląda to dobrze ale mechanicznie może być inaczej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
barmanekm

Wszystko zalezy od wykonania takiego preampa.

Nie zawsze warto dawać super niskoszumne opampy, mało tego, wiem z doświadczenia jeśli mówimy o dobrej klasie sprzętu, że aplikacja jest przemyślana.

W 8 na 10 przypadkow zagra to dużo gorzej.

Chodzi o prawidłową aplikację, taki wzmacniacz operacyjny posiada oprócz parametrów takich jak szybkość czy pasmo oraz szumy (które są wyjątkowo małe w zasosowanym opapampie i nie mają zadnego wpływu, przy wzmocnieniu wynaszącym jedności). Jest równiez wiele pomijanych aspektów przez typowych amatorów - diyowców jak rezystencja wejściowa, impedancja między wejściem i wyjściowa, która w dużej mierze wpływa na prace wzmacniacza w aktualnej aplikacji, czy prądy wejścia i itd.

 

Nawiasem mówiąc, Accu nawet w najwyższych modelach sprzętów (jak w tym) daje również pretensionalne, proste zasilanie.

Tym bardziej, przy szybkich szerokopasmowych opampach to się raczej nie sprawdzi.

 

W danym projekcie wzmacniacza akurat wbudowany preamp jest istotną cześcią. Wystarczy przeanalizować układ.

Masz rację, on służy do zmiany kongiuracji, mostkowania, bierze pośredni udział ustawianiu regulacji wzmocnienia.

Ale, najważnejszym jest tu fakt, że wmacniacz (sama konćówka) na wejściu przyjmuje sygnał symetryczny, także podłączenia bezpośrednio RCA to nietrafiony pomysł w tym projekcie.

 

Można tak zrobić, ale w niższych modelach jak P4100 czy P5000 i innych.

Projekt jest zaprojektowany z głową. Mi tam troszkę większy szum nie przeszkadza.

Nie chodzi tu tylko o kwestje dopasowania, lecz o to, że z RCA jest wówczas symetryzowany sygnał na koncówkę.

Trzymamy się z Tomkiem rozwiązań z projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek0104 Robertus

 

Napiszcie jak zamierzacie rozwiązać zasilanie: jeden wspólny zasilacz dla obu kanałów czy dwa osobne.

Z tego co wyczytałem w sieci to trafo w oryginale ma 1,5kW + 2x56mF. Kondensatory dobrze by było zamówić wspólnie, co myślicie o EVOX RIFA 22mF 4 lub 6 szt.

W farnelu przy zamówieniu powyżej 50 szt 119pln/szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robertus - spoko. Napisałem dla chętnych. Akurat tego wzmaka nie symulowałem ale symulowałem P-4100 (jak i 550, 406, 307). Te opampy mają przedewszystkim buforować wejścia i zapewniać te cechy o których napisałem wcześniej. Chodzi o to, że bez tego ten wzmacniacz pracowałby beznadziejnie ze zbalansowanym źródłem ponieważ obydwa wejścia (odwracające i nieodwracające) mają zupełnie różne impedancje wejściowe - co jest oczywiste przy CFA. A poza tym myślałem, że robicie lepsze zasilanie na niskie stopnie, a tutaj przydałoby się wyjątkowo, co najmniej tak samo jak np. na VAS lub IPS. Co z tego, że ten układ ma wzmocnienie 1 jak wzmak ma 28dB. Nie mówię wymieniać na pałę, ale jak ktoś potrafi to niech poeksperymentuje, przecież płytki nie trzeba innej ani nic - więc nie wiem co tu ma do tego trzymanie się projektu. Natomiast taki układ jest o wiele bardziej uniwersalny, mniej zależny od kabli i pre (duża impedancja i CMRR). Oczywiście osobną kwestią jest wpływ na właściwości soniczne wszystkich tych rzeczy. Ja tutaj mówię bardziej inżyniersko.

 

Chodzi o prawidłową aplikację, taki wzmacniacz operacyjny posiada oprócz parametrów takich jak szybkość czy pasmo oraz szumy (które są wyjątkowo małe w zasosowanym opapampie i nie mają zadnego wpływu, przy wzmocnieniu wynaszącym jedności

 

No nie mów, że byś sobie z tym nie poradził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni na P-7100:

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet

5. Piotr_1 - 2 komplety

6. jazzby - 1 komplet

7. omirp - 1 komplet

8. mar_70 - 1 komplet

9. Robertus - 1 komplet

10. BlackKnight - 1 komplet

11. slawek.xm - 1 komplet

12. rafals - 1 komplet

13. nowy18 - 1 komplet

14. Dzikoosek - 1 komplet

15. kogutaudio - 1 komplet

16. Waldi_06 - 1 komplet

17. xueshangfei-1 komplet

18. nick30 - 1komplet

19. jajacek - 1 komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem jedną PCb do produkcji za 5 dni będzie z powrotem .I do tego czasu będę czekał na wpłaty.Masy rozprowadzone jak w originale. Pod frezowania przy tranach mocy itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że bez tego ten wzmacniacz pracowałby beznadziejnie ze zbalansowanym źródłem ponieważ obydwa wejścia (odwracające i nieodwracające) mają zupełnie różne impedancje wejściowe

No przecież o tym napisałem, o dopasowaniu wejścia.

Opampy spełniają funkcje buforów wejściowych, ważną kwesją pracy koncówki jest tutaj symetryzacja sygnału i ustawianie wzmocnienia.

 

No nie mów, że byś sobie z tym nie poradził.

Hehe, ja może i tak. Ale pisze do ogółu. Niektórzy forumowicze pewnie robili by to "w ciemno".

 

Poza tym nam chodzi, by zbliżyć się konstukcyjnie do orginału.

 

P7100 jest bardzjej uniwersalny i lepiej zbudowany.

Padła decyzja na niego. Mniej zależny co ma podpięte na wejściu od innych piecy Accu.

 

Taki np. P5000 pomimo, że świetnie zagrał, to tylko z jednym preampem się mi "zgrał". Ale on właśnie nie ma nic, sygnał wchodzi wprost na końcówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowsze mają takie wejście, P-4100 też. Chodziło mi o to że można poeksperymentować w przypadku źródła niezbalansowanego. Ale tam jest już jednak jedna zmiana potrzebna (ale bez zmiany płytki). Zresztą nie będę pisać, bo kto się choć nieco zna sam może spróbować. Zbalansowanego źródła bez tych opampów, to by nawet było szkoda wpinać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy kompletowac podzespały do naszego wzmacniacza .Pcb wejscia bal/unb bedzie mial takie gniazda XLR Neutrika ,takie same jak w originale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przkazniki 7 szt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kondensatory .4szt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni na P-7100:

1. Bogdan - 1 komplet

2. Wieslawa - 1 komplet

3. Jaskiniowiec - 1 komplet Ale wersja pozłacana w całości .

4. mate_ous - 1 komplet

5. Piotr_1 - 2 komplety

6. jazzby - 1 komplet

7. omirp - 1 komplet

8. mar_70 - 1 komplet

9. Robertus - 1 komplet

10. BlackKnight - 1 komplet

11. slawek.xm - 1 komplet

12. rafals - 1 komplet

13. nowy18 - 1 komplet

14. Dzikoosek - 1 komplet

15. kogutaudio - 1 komplet

16. Waldi_06 - 1 komplet

17. xueshangfei-1 komplet

18. nick30 - 1komplet

19. jajacek - 1 komplet

20. zigi - 1 komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kogoś interesuje VU meter w stylu Accu? Szukam po sieci nadających się "dawców". Można by wtedy spróbować podmienić tło na takie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wybaczcie za jakość obróbki, ale nie jestem grafikiem. Chętnie udostępnię plik .psd jakby ktoś wiedział jak to podrasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E Panie elegancko właśnie chciałem coś takiego narysować mam wskaźniki pod taka naklejkę .trzeba by pokombinować wymiary ma dosyc duże 93,5mm /69mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale trzeba by w nim cewke zmianieć albo poszukać w tym sklepie odpowiedniego

 

Przełącznik obrotowy 3 pozycyjny do przełączania trybu pracy wzmacniacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-7100 nie mierzyłem, ale z proporcji wyszło mi jakieś 80x30. Takie też wymiary ma to tło.

 

Myślę o takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Trochę się przytnie najwyżej wskaźnik. Fabryczną szybkę i tak się wywali, bo jej miejsce zajmie ładniejszy panel np. z plexi, lub czegoś twardszego.

 

Od strony technicznej nadawa by się? Jeżeli tak, to kupię jedną sztukę na próbę i zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mate_ous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kogoś interesuje VU meter w stylu Accu? Szukam po sieci nadających się "dawców". Można by wtedy spróbować podmienić tło na takie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wybaczcie za jakość obróbki, ale nie jestem grafikiem. Chętnie udostępnię plik .psd jakby ktoś wiedział jak to podrasować.

 

Jest dobrze,lepiej niż ja próbowałem to kiedyś zrobić dla E406.

Rozmiar można zmienić dowolnie,dopasowując do wskaźnika i nie trzeba nic wtedy ucinać.Można tylko więcej kontrastu...rozjaśnić biel i wydrukować:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-7100 nie mierzyłem, ale z proporcji wyszło mi jakieś 80x30. Takie też wymiary ma to tło.

 

Myślę o takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Trochę się przytnie najwyżej wskaźnik. Fabryczną szybkę i tak się wywali, bo jej miejsce zajmie ładniejszy panel np. z plexi, lub czegoś twardszego.

 

Od strony technicznej nadawa by się? Jeżeli tak, to kupię jedną sztukę na próbę i zobaczymy...

uwazaj na te produkty ja wziąlem u niego vu tylko niebieski . szybki nie wymienisz bo to czesc obudowy. miekka plesi zajebiscie, byle co i rysa. poza tym ta zarowa to syf. jasnosc taka ze g... widac. musialem obadzic diodami na okolo by bylo cos widac dopiero. chiny i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiny i tyle

 

Ale nam zależy chyba tylko na bebechach. Szybkę się usunie, a podświetlenie też wsadzi się odpowiednio "ciepłe" do tej końcówki. Tylko czy te bebechy się będą nadawać?! Na to mam za małą wiedzę

 

 

Mnie najbardziej zastanawia kwestia podświetlenia. Nie wiem czy wybielać tę grafikę, bo w oryginalne świeci się na delikatny beż. Jak zostawimy tak jak jest i damy delikatne białe światło od tyłu to może uzyskamy podobny efekt. Lepiej zmieniać kolory grafiki niż podświetlenia.

 

Ja na razie widziałbym to tak, że na podświetlone od spodu czy góry plexi nakleimy to tło. Orientuje się ktoś czy można by taką naklejkę druknąć samemu na atramentówce, czy lepiej to zlecić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie skończyłem pcb układu bal/unb trochę go odchodziłem bo nie bedzie przełącznika wyboru mostek i dual mono ,będzie tylko sterowanie przełącznikiem 4 pozycyjnym wybór wzmocnienia (gain -12dB ,-6dB,-3dB,MAX ) i tryb balans /un-balans.Jeszcze muszę dołożyć układy scalone do stabilizacji i można działać dalej .Mam nadzieje ze dobrze zrobiłem usuwając te dodatki bo chyba nikt nie będzie używał jednego P-7100 do jednej kolumny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.