Skocz do zawartości
IGNORED

Początek przygody z gramofonem - porady, rozterki, pytania


marko_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Nie ma za co .

Może i dobrze że poszedł bo sprzedający bez 100% pozytywnych komentarzy .

Fajny z ciebie gość, najpierw polecasz, a później piszesz, ze dobrze stało się, ze nie kupił, to co polecałeś. 

A jakby tak kupił, i coś by było nie tak, to co wtedy? 

No właśnie. Takich jak ludzi jak ty to powinno się od razy usuwać z forów, bo narażasz ludzi, na potencjalne szkody, za które oczywiście nie ponosisz żadnej odpowiedzialności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Winylomaniak napisał:

Fajny z ciebie gość, najpierw polecasz, a później piszesz, ze dobrze stało się, ze nie kupił, to co polecałeś. 

A jakby tak kupił, i coś by było nie tak, to co wtedy? 

No właśnie. Takich jak ludzi jak ty to powinno się od razy usuwać z forów, bo narażasz ludzi, na potencjalne szkody, za które oczywiście nie ponosisz żadnej odpowiedzialności. 

Bo skoro tu urzędujesz to przypomniałem sobie że należy uważać na takich co mają mniej niż 100 % pozytywnych komentarzy .

Po drugie myślę że to ty go kupiłeś ?

Ciebie Gerwazy w oszustwach nic nie przebije więc daruj sobie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Winylomaniak napisał:

No właśnie. Takich jak ludzi jak ty to powinno się od razy usuwać z forów

a tylko takich jak ty zostawiać . ?

 

14 godzin temu, Winylomaniak napisał:

Dałeś przykład, ze jesteś nieodpowiedzialnym, niepoważnym człowiekiem i wyłącznie tak należy cię traktować.

kto jak kto , ale ty gerwazy to moralności lepiej nikogo nie ucz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Szanowni,

Męczy mnie pewna myśl. Chciałbym zacząć przygodę z analogiem, jednak czytając fora większość wypowiedzi skłania się do tego, że "jak nie wydasz fortuny to piach w uszy". Posiadam swoje skromne audio, które spełnia na tą chwilę moje wymagania:

-marantz pm66se

-pylon pearl moniotor na podstawkach vap.

Według mnie gra bardzo przyjemnie i w miarę ciepło, co lubię. Usłyszałem również, że takie audio to zabawka, dla mnie i tak dosyć kosztowna ale jednak mnie zadowala. Chciałbym wydać na gramofon + pre do 1tyś.

 

Teraz pytanie do znawców i użytkowników gramofonów tych lepszych i tych podstawowych. Jak to w końcu jest? Czy gramofon za 700zł jest wart kupna, żeby poczuć różnicę pomiędzy spotify,cd czy komputerem? Oczywiście pomijam czarujące trzaski płyty oraz hipnotyzujący czarny krążek. Czy jednak bez 10k i złotych kabli na kamieniach z księżyca nie ma co zaczynać?

 

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 godzin temu, 16thFalcon napisał:

Teraz pytanie do znawców i użytkowników gramofonów tych lepszych i tych podstawowych. Jak to w końcu jest? Czy gramofon za 700zł jest wart kupna, żeby poczuć różnicę pomiędzy spotify,cd czy komputerem? Oczywiście pomijam czarujące trzaski płyty oraz hipnotyzujący czarny krążek. Czy jednak bez 10k i złotych kabli na kamieniach z księżyca nie ma co zaczynać?

 

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof

Nowy.

Żeby to przyzwoicie zagrało i fortuny nie kosztowało, a przy okazji służyło duuugie lata  to Technics  Sl-1500C, cena ok 4300 złotych, do tego jakaś trochę lepsza wkładka gramofonowa, powiedzmy na początek Ortofon Bronze, lub inna, cena około 1000 złotych. Razem 5 tys

Czasem ktoś pozbywa się, 1-2 rocznego zestawu, z fajna wkładką, wtedy cena około 4 tys

 Używany

Jak ja bym miał 700 złotych do wydania, to kupiłbym jakiegoś liniowca Technicsa, są tanie, a są bardzo dobre czasem można kupić za 400-700 złotych. Pozostanie kwestia kupienia klasowej igły do zamontowanej wkładki. Dobrze aby to była wkładka Audio Technica do których da się zamontować współczesne igły At z serii VM, albo wkładka Ortofon, OMP do której da się zamontować igła z seri OM Cena igła, dobrej igły to jakieś 900-1000 złotych. 

Można też zapolować na okazję, od Helmuta co to sprzedaje świetny zestaw, a nie do końca wie co sprzedaje, np (Pioneer Pl L1000 za 15 EUR, albo  Sony PS-LX510,  z Ortofonem OMP30, jako  drugą wkładką zapasową , za 3 stówki), ale to wymaga czasu, takie oferty znikają błyskawicznie,  i wiedzy, a tą trzeba posiadać. Ale i tak w przypadku używek potrzebne będzie szczęście, dużo szczęścia. 

Drogo? Czy ja wiem, nowa płyta kosztuje 50-100 złotych, wiec raczej normalne.  To nie jest tanie hobby ? 

     

Pozostanie         

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Winylomaniak napisał:

Warto ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zakupiony w maju a już sprzedają czyli bubel .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
57 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Zakupiony w maju a już sprzedają czyli bubel .

Motywacje ludzi są różne.  Może kupił kilka płyt w dyskoncie spożywczym i mu przeszła ochoty na winyle ? Bo co to za radocha, kupować płytę pomiędzy ziemniakami a kalesonami.          

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 16thFalcon napisał:

Myślałem nad używanym Denon DP-300F, ewentualnie jakims Thorensem do 7-800zł.

Dp 300 odpuść to bardzo słaby gramofon za to Thorensa w tej kwocie fajnego kupi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę a właśnie co forum to gdzieś się przewija jako gramofon, który zadowoli na początku. Doczytam, dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tysiącu idzie kupić Regę Planar 2 (używaną) i to będzie gramofon nie tylko na początek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 21.12.2010 o 19:15, markam napisał:

Tak. Gramofon "Fryderyk" Unitry spełni Twoje oczekiwania. Dodatkowo, wydasz na niego znacznie mniej niż 1000 zł.

Polskie gramofony to do muzeum, a nie do używania ?

W dniu 21.12.2010 o 19:15, markam napisał:

Tak. Gramofon "Fryderyk" Unitry spełni Twoje oczekiwania. Dodatkowo, wydasz na niego znacznie mniej niż 1000 zł.

Polskie gramofony to do muzeum, a nie do używania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Stoję przed zakupem pierwszego gramofonu, dla całkowicie początkującej osoby. Przejrzałam Wasze posty i zaczęłam szukać polecanych przez Was modeli na Allegro i to co rzuciło mi się w oczy to dwa używane: THORENS TD-318 (w cenie 1100) i THORENS TD 165 (w cenie 1400).

Czy myślicie, że to byłby dobry wybór? Tak naprawdę nie chciałam wydawać więcej, niż 1000 złotych (za używany model), ale trochę błądzę jak we mgle.

Będę Wam bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki ? Poniżej linki do tych gramofonów, które znalazłam, tak informacyjnie.

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, martapiek napisał:

Stoję przed zakupem pierwszego gramofonu, dla całkowicie początkującej osoby.

Dlaczego chcesz kupić gramofon? Ile masz płyt winylowych? 
Ile płyt winylowych przewidujesz miesięcznie kupować? 
To nie jest czepianie się, to są istotne pytania. Gramofoniarstwo to hobby wymagające, to wręcz styl życia. A obsługa gramofonu wymaga konkretnej wiedzy i umiejętności. Bez tego używanie gramofonu sprowadza się głównie do psucia płyt winylowych.

1 godzinę temu, martapiek napisał:

THORENS TD-318 (w cenie 1100) i THORENS TD 165 (w cenie 1400).

TD318 lepszy IMHO, tylko trzeba dokładnie zbadać stan techniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, trochę też spodziewałam się tych istotnych pytań ? Dla wyższej jakości dźwięku i też dlatego, że kilkoro naszych znajomych wydaje swoją muzykę na płytach winylowych. Płyt trochę mamy, a też słuchamy bardzo dużo muzyki w domu i robimy to bardzo świadomie, stąd chęć pójścia "level wyżej" - jeśli konieczne jest usprawiedliwianie się ? Każdy chyba kiedyś zaczyna i to prawda, nie mamy dużej wiedzy ani umiejętności, ale jak każda to podejrzewam że i ta jest do nabycia. Ale może się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz przedwzmacniacz ( zewn. lub wbudowany ) to zmieścisz się i z nowym drapakiem w budżecie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bo zwrócą kilka złotych, a do tego ma wkładkę nowej generacji, którą można szybko jeszcze poprawić

wymieniając tylko samą igłę. Na początek jak najbardziej i jeszcze wygląda jakoś ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To co proponuje audioburak, jest bardzo sensowne na początek przygody z drapakiem. Ja akurat jestem przeciwnikiem używanych gramofonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, martapiek napisał:

 Dla wyższej jakości dźwięku

Rozumiem, ale musisz wiedzieć że ową "wyższą jakość dźwięku" z winyla osiąga się raczej dopiero dysponując znacznie, ale to znacznie większym budżetem. Szacowałbym ostrożenie, że tak z osiem-dziesięć razy. 

 

Godzinę temu, martapiek napisał:

i też dlatego, że kilkoro naszych znajomych wydaje swoją muzykę na płytach winylowych.

Powód jak najbardziej zrozumiały, nie mam uwag. 

 

Godzinę temu, martapiek napisał:

Płyt trochę mamy, a też słuchamy bardzo dużo muzyki w domu i robimy to bardzo świadomie, stąd chęć pójścia "level wyżej"

Super. Cieszę się.

 

Godzinę temu, martapiek napisał:

jeśli konieczne jest usprawiedliwianie się ?

Zostałem błędnie zrozumiany. To nie o jakieś usprawiedliwianie się chodzi. Po prostu gramofoniarstwo to niełatwe i dość kosztowne hobby, i wchodząc w tą dziedzinę wręcz należy sobie odpowiedzieć na takie i podobne pytania, by po wydaniu jakiejś tam kwoty nie było rozczarowania. 

 

1 godzinę temu, martapiek napisał:

 Każdy chyba kiedyś zaczyna i to prawda, nie mamy dużej wiedzy ani umiejętności, ale jak każda to podejrzewam że i ta jest do nabycia. Ale może się mylę.

Oczywiście potrzebną wiedzę można jak najbardziej zdobyć, ale potrzebna jest do tego cierpliwość, wytrwałość, i zapał, ale nie taki słomiany ?. Dobrze o tym wiedzieć zanim się zacznie, a nie wtedy gdy już będzie po grzybkach.

34 minuty temu, Marcinus napisał:

Ja akurat jestem przeciwnikiem używanych gramofonów.

Używane gramofony są dobre dla doświadczonych, dobrze zorientowanych użytkowników którzy wiedzą co kupują, jak to ocenić i sprawdzić, jak konserwować i regulować, a nawet potrafią usuwać jakieś większe lub mniejsze usterki w sprzęcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, McGyver napisał:

 

Używane gramofony są dobre dla doświadczonych, dobrze zorientowanych użytkowników którzy wiedzą co kupują, jak to ocenić i sprawdzić, jak konserwować i regulować, a nawet potrafią usuwać jakieś większe lub mniejsze usterki w sprzęcie. 

Dokładnie tak jak napisałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkujący może ewentualnie zakupić używany gramofon od przyjaciela który jest zaawansowanym gramofoniarzem, pomoże taki gramofon zainstalować, poinstruuje jak go używać i jak regulować. Tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 minut temu, McGyver napisał:

Początkujący może ewentualnie zakupić używany gramofon od przyjaciela który jest zaawansowanym gramofoniarzem, pomoże taki gramofon zainstalować, poinstruuje jak go używać i jak regulować. Tyle. 

Domniemam, że jakby miał takiego przyjaciela, to nie szukałby pomocy na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wymagania się zmieniły, oczekiwania, ale te raczej dotyczą zaawansowanych hobbystów ( użytkowników audio).
Bo przecież w czasach gdy mając Daniela byłem w siódmym niebie i nic więcej do szczescia nie było potrzebne, obecnie jest Pani, która chce zacząć przygodę. 
Czy warto Ją uświadamiać, ostrzegać ? 
Sama uzna porażkę lub wygraną.??‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marcinus napisał:

Domniemam, że jakby miał takiego przyjaciela, to nie szukałby pomocy na forum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, notoryczny napisał:

Nie wiem, wymagania się zmieniły, oczekiwania, ale te raczej dotyczą zaawansowanych hobbystów ( użytkowników audio).
Bo przecież w czasach gdy mając Daniela byłem w siódmym niebie i nic więcej do szczescia nie było potrzebne, obecnie jest Pani, która chce zacząć przygodę. 
Czy warto Ją uświadamiać, ostrzegać ? 
Sama uzna porażkę lub wygraną.??‍♂️

Mój ojciec mawiał, że najlepiej uczyć się na błędach, a najlepiej na cudzych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcinus napisał:

Mój ojciec mawiał, że najlepiej uczyć się na błędach, a najlepiej na cudzych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie powiedzą na temat Thorens TD158? W podobnej cenie co wyżej wspomniana Audiotechnica. Sama firma Thorsen przewija się nieustannie na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcinus napisał:

Mój ojciec mawiał, że najlepiej uczyć się na błędach, a najlepiej na cudzych.

Niby racja, ale co nas bardziej przekona, własny czy cudzy błąd( nie poczujesz, nie zrozumiesz).

P.S.

Od czegoś trzeba zacząć i założyć, że to co nas nie satysfakcjonuje , innemu może przypaść do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.