Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  26 członków

Myryad Klub
IGNORED

Klub miłośników MYRYAD


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zakładam klub MYRYAD, to naprawdę interesująca marka, której ostatnio nie szczędzę wielu ciepłych słów.

Mój wzmacniacz MXI2150 to potężny kolos, z bardzo dojrzałym brzmieniem, dużą mocą, równowagą tonalną, neutralnością przekazu oraz interesującym wyglądem.

Jestem zachwycony synergią z moimi wymagającymi monitorami ATC.

Ciekawe czy jest wielu użytkowników tej marki, niezaleznie czy to wzmacniacze czy odtwarzacze cd, czy też ine urządzenia. Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami o tej brytyjskiej szkole dźwięku.

Ilu nas jest?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Za dzień lub dwa dołączę do klubu bo zakupiłem wzmaka Myryad MI 120. Zakup w ciemno po bardzo dobrym doświadczeniu z odtwarzaczem CD tej firmy, więc dopiero za kilka dni okarze się jak wypada w konfrontacji z moim Marantzem PM-72. Sprzęt wiekowo i parametrowo (poza większą mocą Marantza) zbliżony, ale Myryad zdecydowanie lepiej trzyma swoją początkową cenę więc jestem optymistycznie nastawiony ;)

 

Tego marantza porównałbym do współczesnych konstrukcji popularnych firm w cenie do ok 2500zł. Czy ktoś miał doczynienia z tym Myryadem i jest w stanie spozycjonować go w stosunku do współczesnych produktów?

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myryad dotarł i już jeden wieczór słuchania za mną.

 

Przede wszystkim Myryad zdecydowanie dystansuje mojego marantza basem - bas jest lepiej zróżnicowany i schodzi niżej, jestem zaskoczony, że tyle było jeszcze do wyciśnięcia z moich kolumn. Druga pozytywna rzecz to bardziej neutralny dźwięk, bez tendencji do słodzenia. Górne rejestry oba wzmacniacze wydają się mieć na tym samym poziomie, możliwe, że z minimalną przewagą Myryada, ale to zupełnie na granicy percepcji.

Niestety są również minusy. Z jednej strony lepiej zróżnicowany i wyraźniej zaznaczony bas pokazuje nowe szczegóły w tym zakresie pasma, z drugiej niestety mam wrażenię, że średnica jest mniej szczegółowa i troszkę wycofana, myryad zatem jakby trochę bardziej gra skrajami niż marantz. Możliwe, że to wina mojego beznadziejnie zaadaptowanego akustycznie pokoju (wysokość 3,6m, sporo pustych powierzchni na ścianach). Wcześniej, żeby poradzić sobie z problemem zanikającego basu z podłogówek przesiadłem się na monitory i to rozwiązało problem. Teraz na szczęście bas nie zanika, ale możliwe, że w tym konkretnym pomieszczeniu jego większa obecność przykrywa średnie tony i trudniej jest wyłapać szczegóły. Pokój jest niestety wynajęty, więc nie mam możliwości powalczenia z jego akustyką, tak, że może się okazać, że najprawdopodobniej lepszy Myrad będzie musiał w moich warunkach ustąpić marantzowi.

Niestety Marantz akceptuje wyłącznie gołe kable i to żeby podłączyć kable o przekroju 4mm trzeba nieźle kombinować i gimnastykować się pół godziny, więc praktycznie nie ma możliwości bezpośredniego porównania wzmacniaczy przełączając się z jednego na drugi w jakimś rozsądnym czasie. Wielką zaletą dla mnie myryada są więc normalne wyjścia głośnikowe akceptujące banany ;)

 

Tak więc uczucia na razie mam mieszane, ale to dopiero jeden wieczór, zobaczymy co będzie za jakiś czas.

Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę zapisać się?, bo obecnie nie mam ale miałem Myryada MI-120. Do dziś dobrze go wspominam. Przerobiłem dużo używek tranzystorowych do 3 tys. i ciężko było go wykurzyć. Można powiedzieć, że to przez ten sprzęt przesiadłem się na lampę. Dopiero przebudowa całego systemu i zamiana na lampę sprawiła, że zapomniałem o jego ciekawej barwie i dobrym brzmieniu.

To naprawdę świetny wzmacniacz, za małe pieniądze. Dla mniej wymagających i nie zarażonych audiofilią może to być koniec poszukiwań. Jest dużo lepszych wzmacniaczy od tego, ale cena sprawia, że bardziej opłaca się wybrać Myryada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czołem Panie/Panowie,

 

Dołączam do grona jako posiadacz rewelacyjnej zabawki, Myryad Mi (3w1) zakupionego miesiąc temu w UK. Przyznam, że nabyłem sprzęt pod wpływem chwili i brałem go w ciemno - czego nie żałuję.

Tutaj Panie/Panowie prosiłbym Was o pomoc w doborze monitorów lub wolno stojących kolumn do tej elektroniki.

Wiem, że potrzebuje czegoś o wysokiej skuteczności, min 90dB i chyba najlepiej o impedancji nominalnej 8 ohmów tak aby nie było problemu z wysterowaniem.

Zastanawiam się nad dwiema opcjami:

1) EPOS EPIC 2 - impedancja nominalna 4 ohmy

2) Focal Chorus 706V - impedancja nominalna 8 ohmów

 

ewentualnie ... ?

 

W zestawie potrzebuje fajnego basu, którego mi brakowało w dotychczasowym zestawie CA 640A i KEF iQ3 co nie znaczy że nie byłem z niego nie zadowolony. Sprzęt grał/gra świetnie.

 

Dodatkowe informacje:

- pomieszczenie 21 m kw.

- muzyka elektroniczna + wokal

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę brak zainteresowania moim postem :-)

 

Wpadły mi jeszcze w oko takie opcje (nie mogę się doczekać odsłuchu):

1) Taga Harmony Coral F-80

2) Epos Epic 5

czy

3) Focal CHORUS 716V

 

.. apetyt rośnie

 

z tego co wyczytałem to minimalna impedancja nie spada w nich poniżej 4 ohm no i skuteczność takich wolnostojących kolumn głośnikowych jest większa jak monitorów (co chyba podyktowane jest zmianą półki cenowej :-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@pietjak - nie patrz na parametry tylko podłącz i posłuchaj. Chodzi zarówno o kwestie Twoich preferencji, jak i elektryki - czy wzmacniacz sobie poradzi. Ja kiedyś miałem Myryada Z140 i czasami było super a czasami kicha z teoretycznie łatwiejszymi kolumnami. Musisz podłączyć razem, nie ma innej rady. Ja kilka miesięcy jeździłem z elektroniką po sklepach i podłączałem do czego się dało. I było warto!

 

Oczywiście jako wierny fan marki zapisuję się do klubu.

Zaczęło się gdy posłuchałem zestawu Z110+Z140 i mnie totalnie powaliło, przy okazji deklasując wszystko czego słuchałem w podobnej cenie. Potem tylko dokupowałem/wymieniałem kolejne elementy (co trwa już prawie 10 lat). Tak więc elektronika to 100% Myryad :)

Pewnie wielu powie że to nie audiofilsko kupować wszystko z jednej stajni, ale się nie zgodzę - urządzenia produkowane przez jednego producenta często są tak projektowane żeby razem dobrze grać. A te razem grają dobrze.

Inny, często ignorowany, aspekt to spójność stylistyczna. Może innym to nie przeszkadza, ale mnie nieco razi gdy każdy element systemu pochodzi od innego producenta i jest wykonany w innej stylistyce. Wiem, dźwięk jest najważniejszy więc nie jest to kluczowy argument, ale fajnie jak wszystkie klocki razem fajnie wyglądają.

 

Obecna konfiguracja:

CD: Z110

Tuner: Z130

Przedwzmacniacz: MP100

Końcówki mocy: 2 x MA360 (w biampingu pionowym)

Toto wszystko zasila kolumny Monitor Audio GS20

Do tego kupa kabli, kondycjoner, granity i takie tam :)

 

Na Audioshow miałem okazję posłuchać nowej wersji systemu Z. Co ciekawego Myryad wypuścił DAC'a: Z20. Dzięki uprzejmości pana wystawcy miałem przyjemność porównać jak gra sam CD Z210 oraz w połączeniu z Z20 (wówczas Z210 robił wyłącznie za transport) - i różnica była spora. A że obecnie CD jest najsłabszym ogniwem w systemie więc jest kandydat do odsłuchów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 20 wygląda na ciekawego i rozsądnie skalkulowanego dac`a

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

Dołączam :)

 

Myryad Z20 to jest miód na moje serce i uszy, co za DAC!!!

 

Mój Audiolab z Dali Zensor 5 nagle mają bas, barwy, zniszczył Irdaca i Bifrosta.

 

Zastanawiam się nad wzmacniaczem, choć Audiolab jest zacny i neutralny, naturalny.

 

A teraz pytanie o Z20 - warto mu dokupić jakiś ciut lepszy kabel zasilający? Np. Artech SE? Czy w jego przypadku nie ma to znaczenia?

 

Pozdrawiam :)

 

Z 20 wygląda na ciekawego i rozsądnie skalkulowanego dac`a

nie tylko wygląda :), jest świetny po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie :)

Planuję właśnie pewne zmiany w moim systemie. Wpadł mi w oko wzmak Myryad Z 240. Czy może któryś z szanownych kolegów miał okazję posłuchać i chciałby podzielić się opinią? Chciałbym przesiąść się z NAD c352.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stało się :) Stałem się szczęśliwym posiadaczem integry Z 240. Rad jestem z tego bardzo, bo sprzęt zacny. Piękne wykonanie idzie w parze z jakością dźwięku. Bardzo ładna scena, dobrze osadzone źródła, dużo powierza, detaliczność, równowaga, to jego mocne strony. Z przerażeniem stwierdziłem jednak, że umarł bas! Jest go na tyle mało, że zmuszony byłem podpiąć subwoofer i powstało 2.1 (Sub Jamo 650 sprawdza się dobrze, wypełniając skutecznie dolne rejestry). Najprawdopodobniej winowajcą takiego stanu rzeczy są nieodpowiednio dobrane kolumny. Używam obecnie Acoustic Energy Aelite 2. Cały zestaw sprawdza się przy jazzie, (np. damskie wokale brzmią fenomenalnie), zupełnie jednak nie pasuje do ciężkich kawałków, w których wypada bardzo sucho, za jasno.

Może więc któryś z osłuchanych kolegów będzie w stanie poradzić jakich kolumn powinienem poszukać?

 

Potrzebuję monitorów do 2500-3000 zł, najlepiej używek, które zgrają się z Myryadem i sprawdzą się w rocku.

Co powiecie na:

  • Chario Constellation Delphinus
  • Focal Aria 906 ?

Dodam, że jako źródła używam DAC Hegel HD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myryad jest lepszy niż wszelkie NAD, Cambridge czy tanie Marantz i Rotele. Jest też lepszy od Arcama. W zestawie gra świetnie.

 

Myryad jest swietny, sam dlugo nie bylem w stanie wymienic Mi 120 na cos lepszego. Dopiero lampa go pokonala. Jednak stwierdzenie tak ogolne ze jest lepszy od Arcama jest nie na miejsu. Wszystko zalezy od reszty toru (byly kolumny na ktorych Arcam gral lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się :) Stałem się szczęśliwym posiadaczem integry Z 240. Rad jestem z tego bardzo, bo sprzęt zacny. Piękne wykonanie idzie w parze z jakością dźwięku. Bardzo ładna scena, dobrze osadzone źródła, dużo powierza, detaliczność, równowaga, to jego mocne strony. Z przerażeniem stwierdziłem jednak, że umarł bas! Jest go na tyle mało, że zmuszony byłem podpiąć subwoofer i powstało 2.1 (Sub Jamo 650 sprawdza się dobrze, wypełniając skutecznie dolne rejestry). Najprawdopodobniej winowajcą takiego stanu rzeczy są nieodpowiednio dobrane kolumny. Używam obecnie Acoustic Energy Aelite 2. Cały zestaw sprawdza się przy jazzie, (np. damskie wokale brzmią fenomenalnie), zupełnie jednak nie pasuje do ciężkich kawałków, w których wypada bardzo sucho, za jasno.

Może więc któryś z osłuchanych kolegów będzie w stanie poradzić jakich kolumn powinienem poszukać?

 

Potrzebuję monitorów do 2500-3000 zł, najlepiej używek, które zgrają się z Myryadem i sprawdzą się w rocku.

Co powiecie na:

  • Chario Constellation Delphinus
  • Focal Aria 906 ?

Dodam, że jako źródła używam DAC Hegel HD2.

 

 

Jak duże jest pomieszczenie? Należałoby szukać czegoś skutecznego

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ok 18m2, lecz otwarte na przedpokój, a do tego poddaszowe (skosy) więc trudne do nagłośnienia.

Dlatego rozglądam się za dużymi monitorami, łatwymi do wysterowania - Myryad do siłaczy nie należy :)

Do powyższej listy dokładam Monitor Audio Silver 2, ponoć ładnie z Myryadem współgrają.

Nie wykluczam również mniejszych Chario, Constellation Lynx, powinny być łatwiejsze do udźwignięcia od Delphinusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z240 bardzo dobrze nam zagrał na Audioshow z monitorami Indiana Line

http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-255-diva255-kolumny-podstawkowe-stereo-z-drewnianym-wykonczeniem-2szt

 

Do tego subwoofer do wzmocnienia efektu

http://sklep.rms.pl/polk-audio-psw110-psw-110-subwoofer-aktywny

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu byy zajawki nt. dac`a Z 22 ( pracującego również z plikami DSD ) coć cisza o tej nowości.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z240 bardzo dobrze nam zagrał na Audioshow z monitorami Indiana Line

http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-255-diva255-kolumny-podstawkowe-stereo-z-drewnianym-wykonczeniem-2szt

 

 

Wydaje mi się, że Indiana Line będą dla mnie zbyt małymi monitorami, są prawie o połowę niższe niż moje obecne AE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja kilka lat temu szukałem kolumn do Myryada Z140 - zasadniczo ten sam wzmak. Podszedłem do tematu na poważnie i przesłuchałem z nim kilkanaście par kolumn, moje recenzje znajdziesz tu:

http://www.audiostereo.pl/kolumny-za-7k-do-myryada_41759.html

Jak się okazuje niektóre połączenia były piękną synergią, inne były tragiczne, dlatego te opisy mogą być dla Ciebie wartościowe - nie są to opisy po prostu brzmienia kolumn jako takich tylko opisy konkretnej konfiguracji - właśnie z tym wzmacniaczem, który okazuje się dość wybredny co do doboru kolumn.

Pzdr,

asiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiki, dzięki za odpowiedź. Twój wątek znalazłem już wcześniej, dużo mi podpowiedział. Ty jednak skłaniałeś się w stronę podłogówek, a ja usilnie upieram się za monitorami. Niemniej idąc za Twoim przykładem mam w planie posłuchać w najbliższym czasie kilku zestawów. Na szczęście niebawem szykuje się urlop, więc czasu będę miał dość :) Postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogowych, z naszego doświadczenia to bardzo dobrze te zgrywają się z Z240

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-bp-6-bp6-kolumny-podlogowe-2szt

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.