Skocz do zawartości
IGNORED

DIY Obudowy


wronka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, nie wiem jaki jest koszt wykonania obudowy dla potrzeb Transportu CD DIY, ale chyba nie mniejszy niż:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moim zdaniem idealna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

CD z linii Exeo kosztuje więcej niż 600. W Polsce dość trudno to dostać. W chwili obecnej znalazłem tylko jeden za ponad 900. Wykonanie transportu DIY do gotowej obudowy może chyba być skomplikowane, bo tam już są gotowe otwory na wyświetlacz i szufladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

1.15h skończyłem obudowe do mojego DAC,a, uniwersalny projekt, stosowany przez wszystkich DIY-ców, opracowałem design, z wykorzystaniem tylko pleksi zachowując wysoką jakoś wykonania, w korpusach obudowy aluminium anodowane, grawer. Wcześniej stosowany prze zemnie mosiądz epoksydowany, na chrom jest za drogi.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azus nie żebym się czepiał ale masz niezłą gafę na froncie. Skrót DAC to Digital Analog Converter. Więc napisałeś sobie na froncie Digital Analog Converter Converter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.15h skończyłem obudowe do mojego DAC,a, uniwersalny projekt, stosowany przez wszystkich DIY-ców, opracowałem design, z wykorzystaniem tylko pleksi zachowując wysoką jakoś wykonania, w korpusach obudowy aluminium anodowane, grawer. Wcześniej stosowany prze zemnie mosiądz epoksydowany, na chrom jest za drogi.....

Obudowa w sumie bardzo ładna gdyby nie czcionka i napis. Czcionka wykląda jak z niemieckich nagrobków. Wybrałbym coś bardziej nowoczesnego. Do tego przełdowany ten przód. Mały czarny napis DAC całkowicie by wystarczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularny kret zawdzięcza swoje działanie właśnie dodanym opiłkom aluminiowym stąd reakcja jest gwałtowna- wydziela się dużo wodoru.

 

Kret zawiera jedynie czysty NaOH. Reszta się zgadza tzn. zasada sodowa jest żrąca, ma dobre własności odtłuszczające (bo hydrolizuje tłuszcze) i reaguje z glinem (główny składnik aluminium) z wydzieleniem wodoru powodujac nadrawienie jego powierzchni. Do celów o których piszecie stosować roztwory kilkuprocentowe i koniecznie zachować środki ostrożności (oklulary, rękawice).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis Kartagon, wymaga trzcionki gotyckiej, ale trzeba poczytać...,ale trzcionka za duża,... i czym problem? zrobić mniejszą,...mogę robić obudowy jakie mi pasują, i wszystko inne też!...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mi pisać łatwiej było by mi po niemiecku...i tak mam problemy,....ale twonk naucz się być,... a nie istnieć,... i trzeba się przyzwyczaić że istnieje świat, co o nim nic nie wiemy,...nie zaścianek,... tylko na tym forum istnieje ....myślałem że forum jest od audio,... twonk przebacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

I tak mi pisać łatwiej było by mi po niemiecku...

Nikt ci nie zabrania.

A w najpopularniejszych dziś przeglądarkach internetowych są wtyczki (pluginy), które potrafią sprawdzać pisownię.

Oczywiście możesz też dodać sobie w sygnaturce notkę w rodzaju "język polski nie jest moim językiem ojczystym, jestem cudzoziemcem, proszę o wyrozumiałość".

trzeba się przyzwyczaić że istnieje świat, co o nim nic nie wiemy,...nie zaścianek,...

Jeśli ci się wydaje, że rażące błędy ortograficzne są dowodem światowości, to się grubo mylisz. To kwestia szacunku dla ludzi. Okazujesz użytkownikom forum brak szacunku, zmuszając ich do zgadywania, co miałeś na myśli.

Mój stryj mieszkający w Niemczech od 45 roku mniej błędów robi, a nie sądzę byś miał aż tyle lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie okazałem Ci braku szacunku ani w żaden sposób nie chciałem Cię urazić czy upokorzyć. Powtórzyłeś ten błąd kilka razy, więc grzecznie poprosiłem, żebyś pisał poprawnie. Odpowiedzi o zaścianku nie rozumiem. Przepraszam za wpis nie na temat wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzymajmy się wątku,... będzie mniej ,...bo zaczyna być nie przyjemnie...,jednak muszę przyjąć zasadę nie polemizowania....Lepiej porozmawiajmy o audio,....a od błędów jest inny dział...

twonk,... jeśli nie chcesz urazić, to nic nie pisz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie Azusa chodzi mi o krawędzie ściany przedniej,na zdjęciu wyglądają troche dziwnie ,jak sa wykończone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4tym zdjęciu widać - na plexi jest naklejona płytka z dibondu, wewnątrz czerwona, dlatego grawerka taka wychodzi. Ot co. ;-)

W zależności jaki kolor będzie pod alu, w takim kolorze będą literki.

 

To by lepiej wyglądało bez tych śrub - można je wkręcać od wewnątrz albo dać inne, dyskretniejsze (>> modushop).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4tym zdjęciu widać - na plexi jest naklejona płytka z dibondu, wewnątrz czerwona, dlatego grawerka taka wychodzi. Ot co. ;-)

W zależności jaki kolor będzie pod alu, w takim kolorze będą literki.

 

 

już widzę,fajnie wyszło:) łatwość wykończenia w domowych warunkach i efektowny wygląd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis Kartagon, wymaga trzcionki gotyckiej, ale trzeba poczytać...,ale trzcionka za duża,... i czym problem? zrobić mniejszą,...mogę robić obudowy jakie mi pasują, i wszystko inne też!...

Jeszcze raz podkreślę że obudowy są bardzo ładne. Czcionka to kwestia gustu. Mi się nie podoba ale najważniejsze że podoba się tobie. W końcu to sprzęt dla ciebie i tobie powinno się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena obudowy-sam koszt wykonania byla podana juz kiedys :)

obudowa jest nieładna

Azus wybieraj jakies lepsze projekty bo technologia dysponujesz co widac ale widok mocno siermiężny taka katorga dla oka jak dawniej darkul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was zamawiał moze w ostatnim czasie dymione pleksi 3-5mm grubości? Gdzie pod wymiar mi niewielkie kawałki bez łaski wytną? Na allegro niby sporo, ale nie każdy się w to bawi po mimo zapewnienia "pod wymiar" na aukcji..

Interesowałyby mnie 2 kawałki 250mm x 36mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - mam obudowę od wzmacniacza z aluminiowa płyta czołową . Płyta jest porysowana wiec chce ją lekko ,, podtrawić" NaOH . Jednak problemem jest wierzchnia warstwa na aluminium- płyta jest chyba anodowana na kolor brązowy( czy coś w tym typie , nie wiem bo sie nie znam) . No i rodzi sie pytanie - czy miejsca rys do gołego aluminium nie zostaną wytrawione mocniej niz anodowa powłoka przec co tylko się powiększą i stana bardziej widoczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was zamawiał moze w ostatnim czasie dymione pleksi 3-5mm grubości? Gdzie pod wymiar mi niewielkie kawałki bez łaski wytną? Na allegro niby sporo, ale nie każdy się w to bawi po mimo zapewnienia "pod wymiar" na aukcji..

Interesowałyby mnie 2 kawałki 250mm x 36mm.

Mi kiedyś pocięli laserem w firmie reklamowej - nawet nie musiałem szukać materiału. Teraz większe firmy mają takie urządzenia ale nie zawsze mają czas na taką zabawę. Musisz wcześniej zrobić rysunek w Corelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.