Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze konwertery USB / SPDIF (AES/ EBU)


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

Moja konkluzja co do grania z plików jest następująca: dobry transport plików umożliwia niecodzienny wgląd w nagranie [niesamowita przejrzystość, detale, niuanse, dynamika itp..], niemniej jeżeli ktoś jest fanem brzmienia triody, Audio Note, Kondo, 300B czy Vinyla... to plik jest ostatnim typem nośnika muzyki o jaki winien sięgać.

IMO - plik potrafi przekazać bardzo dużo informacji z materiału muzycznego, niestety w sposób beznamiętny. Powstaje pytanie czy taki przekaz nam odpowiada.

Mozna i z plikow miec ciepelko i ogromne poklady muzycznych emocji. Duzo zalezy od samego DAC-a jak i sporo od napedu. Wszystkie CD playery poprzez to ze maja czesci ruchome (nawet te najdoskonalsze) zawsze beda w tyle za dobra maszyna cyfrowa, era plikow dopiero sie zaczyna. Wszelka mechanika zawsze bedzie miala wady...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop ma rację. Z plików gram już 3 rok i miałem różny dźwięk z różnymi przetwornikami i tu jest pole do popisu największe. Sam komputer nie stanowi żadnego ograniczenia w osiągnięciu konkretnego charakteru brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem różny dźwięk z różnymi przetwornikami i tu jest pole do popisu największe.

Powiedzialbym tak sam DAC to jakies 50-60% max, reszta tzn sam naped (jego jakosc, zasilacze, odklocania itd) to okolo 20% i 20-30% oprogramowanie. Ale trzeba tu tez zaznaczyc ze bez tych trzech rzeczy na bardzo wysokim poziomie mozna nie uzyskac tego co maja najdrozsze źródła, ale gdy wszystko polaczymy razem mozna smialo mowic o pelnej detronizacji formatow plytowych juz ;). Bardzo wazny tez jest kabel USB - zapomnialem dodac. Generalnie zeby z plikow zagralo bardzo dobrze trzeba sie mocno nagimnastykowac ale efekty sa powalajace, dostajemy pelna palete barw od najnizszego muzycznego basu poprzez kameleonowaty srodek i bardzo roznorodna gore z dokladnymi brzmieniami instr. perkusyjnych. Dostajemy tez naturalne ciepelko i barwe inna z kazdej plyty na plyte. Wszystkie plyty zaczynaja dobrze grac - nie ma juz zlych relizacji sa tylko lepsze lub gorsze :)

 

Generalnie jestem przeciwnikiem przejsciowek z USB na SPDiF chociaz ludzie zglaszaja ze z tym przejsciem mozna uzyskac najlepsze rezultaty, to ja jednak uwazam ze czysto dobrze zaprojektowane wejscie USB jest ponad wszystko.

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop ma rację. Z plików gram już 3 rok i miałem różny dźwięk z różnymi przetwornikami i tu jest pole do popisu największe. Sam komputer nie stanowi żadnego ograniczenia w osiągnięciu konkretnego charakteru brzmienia.

Myślę, że mit o techniczności brzmienia z kompa bierze się z braku fizycznego kontaktu z nośnikiem. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że muzyka z komputera jest bardziej podatna na kształtowanie przez dobór pozostałych części toru, niż z napędu optycznego. mam w domu chwilowo 3 przetworniki i słychać różnicę bardzo wyraźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mit o techniczności brzmienia z kompa bierze się z braku fizycznego kontaktu z nośnikiem.

Jeszcze 3 lata temu PC-audio gralo tragicznie stad ten mit. Dodatkowo nasze polskie PC-audio w ogromnym procencie nie wyglada za dobrze ludzie sluchaja w duzym procencie na zabawkach i pozniej stad te opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem przeciwnikiem przejsciowek z USB na SPDiF chociaz ludzie zglaszaja ze z tym przejsciem mozna uzyskac najlepsze rezultaty, to ja jednak uwazam ze czysto dobrze zaprojektowane wejscie USB jest ponad wszystko.

Podzialajac wiekszosc Twoich opinii o jakosci muzy z plikow chcialbym zapytac, czy opinia o wyzszosci polaczenia usb do usb wynika z teorii czy wlasnych doswiadczen?

Jesli zachodzi ten drugi przypadek, to jakich konwerterow sluchales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Jeszcze 3 lata temu PC-audio gralo tragicznie stad ten mit. Dodatkowo nasze polskie PC-audio w ogromnym procencie nie wyglada za dobrze ludzie sluchaja w duzym procencie na zabawkach i pozniej stad te opinie.

 

RME FireFace czy Lynx Two to nie zabawki.

A takich używałem swego czasu w domowym audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RME FireFace czy Lynx Two to nie zabawki.

A takich używałem swego czasu w domowym audio.

 

RME aes32 dopiero pokazuje szczyt mozliwości z zewn. clokiem, który zsynchronizuje i rme i dac. Wtedy to jest klasa, a tak gra tylko dobrze.

Bez cloka rme wypada juz gorzej po podłączeniu do daca poprzez usb, a z clokiem dopiero nawiązuje walkę...

Testuje juz dłuższy czas to połaczenie z Meitnerem ma1 po usb i aes z Antelope ocx i ostatecznie gram po usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko loteria, PC audio zależy teraz w 90% od software, a tutaj wszystko jest ruchome i ustawialne, konfigurowalne wg osoby lub środowiska...

 

i za 3 tys można sprzętowo zrobić żródło hiendowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że nie ma tej wiedzy jak jest dobrze a jak źle.

 

dokładnie, na teraz nie ma standardów, masz open source i sobie wybierz co tobie odpowiada, zmień jakiś jeden z tysiąca parametr i już będzie inaczej, baw się... :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzialajac wiekszosc Twoich opinii o jakosci muzy z plikow chcialbym zapytac, czy opinia o wyzszosci polaczenia usb do usb wynika z teorii czy wlasnych doswiadczen?

Jesli zachodzi ten drugi przypadek, to jakich konwerterow sluchales?

To wynika glownie z teorii chociaz i robilem krotkie testy jak gra z SPDiF-u (ale nie sa one do konca miarodajne) Ale teoretycznie, robienie z USB SPDiF-u nie ma uzasadnienia no bo z USB robiona jest szyna I2S pozniej z tej szyny generowany jest SPDiF aby pozniej w DAC-u znowu trzeba bylo robic I2S... to nie ma sensu, no po za jednym ale o tym pozniej. Dodatkowo sam SPDiF zawiera tzw preambule ktora nie jest ona zmodulowana sygnalem zegara co powoduje powstawanie jitteru w Stereophilu juz dawno o tym pisali. Problemem jest to ze na rynku wlasciwie wogole nie ma dobrych konwerterow USB -> DAC wynik to z wielu rzeczy ale glownie z tego ze to nowa technologia jak i samo USB jest malo HIGH-Endowe i ciezko zrobic dobry konwerter USB->DAC bo USB jest stworzone to przenoszenia danych a nie spojnosci czasowej ktora jest tak potrzebna w High-Endzie dodatkowo komputer pcha ogromne ilosci zaklocen w ten konwerter i wyjatkowo ciezko to odklocic. Bawie sie sam tymi klockami jako DIY i mam swoje rowiazania ktore to dosc skutecznie obchodza.

A jesli chodzi o konwerter i jego zalety przy przejsciu na SPDiF to uwazam ze jego zalety wynikaja z tego ze same odbiorniki SPDiF-u sa przez lata juz dobrze poznane i projekty ich sa bardzo zaawansowane i spojnosc czasowa jest juz bardzo dobra dodatkowo wszystkie najdrozsze DAC-e maja glownie SPDiF jak wejscie glowne wiec poniekad wynika ta opinia tez z tego. Dodatkowo tez mysle ze sama konwersja USB -> SPDiF pozwala w pewien sposob byc tez jakby swoistym filtrem zaklocen ktory moze wlasnie powodowac te zalety soniczne. Tylko tak jak mowie moim zdaniem to bezsens stosowac ten konwerter jako filtr, bo do filtracji sa filtry a nie konwertery USB->SPDiF ;)

Uwazam ze prawdziwa jakosc jest w czystym dobrze zaprojektowanym USB-> USB u mnie gra super przynajmniej :)

 

Lynx Two

Lynx-a sluchalem juz dawno temu no i nie byl to dzwiek zaliczajacy sie do High-Endu tak przynajmniej ja to slyszalem wtedy

 

To jest wszystko loteria, PC audio zależy teraz w 90%

Nie zgodze sie z ta opisnia uwazam ze soft to max 30% jakosci dzwieku, to jest bardzo wazne 30% ale tylko tyle nie wiecej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat hardware jest opanowane i obnażane na forumach - zegary, prowadzenie ścieżki, dobre elementy, poczekajcie jak azjaci złapią czacze ;-) też będą robić dobry sprzęt.

 

Na teraz największym pomysłem jest MYŚL - oprogramowanie wszystkiego, świata, zachowań ludzkich, automatyka i PROGRAMOWANIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat hardware jest opanowane i obnażane na forumach, wiadomo zegary, prowadzenie ścieżki, dobre elementy,

Moim zdaniem hardware nie jest opanowane zupelnie, duzo lepiej jest w dziedzinie juz softu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem hardware nie jest opanowane zupelnie, duzo lepiej jest w dziedzinie juz softu ;)

 

nie bede podejmował dyskusji ponieważ jeżeli tak uważasz to imho masz bardzo małą wiedzę.

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowalem konwerter WaveIO przy dacu The Protagonist, ktory ma zaaplikowana maxi lampucere. Glownie dlatego, ze chcialem miec latwy dostep do wejscia I2S. Plytke DACa zrobilem z pomoca kolegi po swojemu - analog i cyfre PCMa, ale nie ruszalem SPDiF. Konwerter po tymze SPDiF spisywal sie juz bardzo fajnie, ale wpiecie po I2S to byla dopiero bardzo duza zmiana na plus. Nie wyciagam z tego daleko idacych wnioskow, ze I2S jest lepsze, bo tutaj akurat skopane moze byc samo polaczenie SPDiF na plytce. Byc moze po odpowiednich opearcjach byloby podobnie. Niemniej dzwiek z tego polaczenia byl juz naprawde IMO wysokiej proby.

Obecnie bede mial pewne prace "remontowe" w systemie audio wiec moge uzyczyc konwerter zainteresowanym osobom. Chodzi dokladnie o taka zabawke:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolega Areg juz kiedys testowal i po testach zdecydowal sie na zakup. Jesli ktos jest zainteresowany i wie jak sie obejsc z takim urzadzeniem, w koncu DIY to zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem, ze jestem czegokolwiek pewien Daleko mi takich deklaracji. Dlatego tez oferuje "pozyczke" dla pomiarowcow/audiofilcow/sceptykow etc. Sam jestem ciekaw co kto pomysli. Wiem jedynie, ze kolega Areg ma dosyc ciekawy sprzet i uczestniczy w odsluchach. Porownywal konwerter bodajze do CDPro2 i roznice byly niewielkie. Moze sie wypowie.

Na stronie Ciufolliego mozna tez co nieco wyczytac:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zdaje sobie jednak sprawe, ze to ciagle DIY i niczego nie sugeruje ani nie oswiadczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym było to CDPro2? Bo jeśli na tekturowej podkładce to wszystko można zrąbać. Nawet wyjście cyfrowe. Wiesz, my tutaj niektórzy po 10 lat na forum i już brak nam sił na ciągłe testowanie nowych objawień. Jak ja czytam, że mam 1000 możliwości a 1 jest dobra to mi się nie chce szukać 1000 razy.

Przekonaj Rocha, że to jest ok. To ja wtedy kupię ten patent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie wypowiadal za kolege Areg i nie znam kolegi Rocha. Oferuje wypozyczenie za darmo, a nie zakup w ciemno i rozczarowanie. jesli to za duzo to sorry, ale ja tez nie mam interesu, zeby kogokolwiek do czegos na sile przekonywac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ty tutaj funkcjonujesz 3 lata i w PC Audio nie znasz Rocha? Tym brdziej, że masz DAC od McGyvera. To jego się zapytaj kto to Rochu:)

Czy młodzi to już tak zawsze na oślep. Żadnych autorytetów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Rocha osobicie. Wiem kto to Rochu dla McGyvera, spokojna Twoja rozczochrana. Po czym wnosisz, ze jestem mlodszy? Po sluchaniu z "peceta"? Czy strzelasz na oslep?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po PC. Po tym, że nie masz kolekcji płyt CD. Każdy stary ma kolekcję CD bo co by zgrał na Hard dysk czy PC? Kiedyś nie było internetu i każdy stary miał CD. Po tym rozpoznajemy młodych. Ty nigdy prawdopodobnie nie słyszałeś nawet porządnego CD. I w tym jest właśnie problem bo młodzi nie mają porównania dzwięku. Ty w 2010 pytasz się czy klony ProAc grają jak oryginały a ja wiem od 2005, że nie. Bo części to nie wszystko..

Ta zakładka zmieniła nazwę, ale Hi-End to nie jest bułka z masłem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czesci masz racje, ale ja dalej nie widze zwiazku jak to sie ma checi wypozyczenia i przetestowania konwertera. Skoro o tym jest watek to jednak komus sie chce testowac te wszelkie objawienia. Nie zwracam uwagi na lokalizacje watku, bo tez zaraz na poczatku wymienione sa bardzo tanie jak na hi end urzadzenia. Nie chcesz probowac, szanuje i rozumiem. Znalezli i znajda sie inni chetni:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.