Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze konwertery USB / SPDIF (AES/ EBU)


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchasz na słuchawkach, a masz dość skomplikowany, merytorycznie dyskusyjny i jak widać mało stabilny/ i lub awaryjny, wielokablowy tor. ;)

Ja bym starał się to maksymalnie uprościć i wyeliminować parę wąskich gardeł, przestarzałych rozwiązań, połączeń i.... zbędnych wg mnie kosztów.

Jest tez szansa na sporo większą uniwersalność; rownoległą- potencjalną możliwość rozwoju systemu również glośnikowego.

 

Moją propozycję znasz z prv. Wystarczy to porównać. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli mam ile trzeba,2x zasilający,1x usb/coax, ic rca i tyle. Fakt, mógłbym combo dac/amp kupić ale nie chcę na razie robić większych roszad... Obecnie cel to test hiface two vs via, tyle. Potem pomyślę co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czekam obecnie na hiface two, kupiłem za 260zł używany na próbę bo mi nawala konwerter via w nfb 1.32 i chcę potwierdzić winę konwertera i głównie stąd zakup :P Ale dodam jeszcze że fatyguje mnie myśl jaki kupić przewód na kabel coax, wiem że 75ohm ale macie jakiś namiar? Coś porządnego bym chciał, do 100zł/metr. Rozumiem że może nie potrzeba tyle wydać i można kupić kabel za 15zł ale stawiam na dobrą jakość, poza tym mam sporo kabli w okolicy więc solidne ekranowanie mi potrzebne.
W przypadku caxa ba RCA nie jest problem w kablu bo tu każdy dedykowany ma 75ohm a wtyków RCA ktore nie mogą mieć 75Ohm. Pppatrz na ofertę Cannare maja jeden odpowiedni model. Nawet przewod za pierdylion nie bedzie gral z wtykami 50ohm.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jest nareszcie sterownik do Singxera Su-1 z możliwością ustawienia wielkości bufora ASIO. Trochę im zajeło czasu coś co powinno być dostępne od samego początku. SU-1 zastąpił u mnie zestaw HiFace evo + Clock i wniósł nową jakość odsłuchu do całego toru. Był to kolejny krok w dążeniu ku doskonałości. Nowy sterownik pokazał że był to tylko "kroczek". Polecam zainstalowanie tego sterownika. Zastanawia mnie skala poprawy jakości dźwięku. W każdym aspekcie jest lepiej. Dodatkowo starownik obsługuje DSD512. Ja jeszcze nie odtwarzałem w tym formacie bo nie mam narazie technicznych możliwości ale inni użytkownicy piszą że DSD512 jest odtwarzane bezproblemowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją opinię.

Szukam konwertera który zagra barwnie i muzykalnie. Unikam brzmienia chudego in nazbyt detalicznego.

Czy Sinxer SU1 powinienem wziąc pod uwagę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją opinię.

Szukam konwertera który zagra barwnie i muzykalnie. Unikam brzmienia chudego in nazbyt detalicznego.

Czy Sinxer SU1 powinienem wziąc pod uwagę?

Singxer SU-1 nie jest przetwornikiem. Tłumacząc bezpośrednio z angielskiego to most pomiędzy odtwarzaczem plików lub komputerem a przetwornikiem/konwerterem sygnału cyfrowego na analogowy. SU-1 to przetwornik cyfrowo-cyfrowy mający za zadanie przekonwertowanie formatu komputerowego na inne cyfrowe formaty stosowane w audio SPDIF,AES/EBU. Żeby wszystko zagrało jak należy takie ustrojstwo musi być zbudowane w oparciu o najwyższej jakości zegary taktujące, super niskoszumowe i stabile zasilanie i jeszcze należałoby oddzielić galwanicznie zasilanie od strony USB. Po ostatniej aktualizacji sterownika dodałbym definitywnie, że warunkiem koniecznym dobrego grania jest też dobrze napisany sterownik. W kwestii konwerterów nie mam zbyt wiele doświadczeń. Od kilku lat słucham przez DCSa Elgar plus. W przyszłości chcę zakupić DAC odtwarzający DSD512. Jednym z kandydatów jest Holo Spring DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singxer SU-1 nie jest przetwornikiem. Tłumacząc bezpośrednio z angielskiego to most pomiędzy odtwarzaczem plików lub komputerem a przetwornikiem/konwerterem sygnału cyfrowego na analogowy. SU-1 to przetwornik cyfrowo-cyfrowy mający za zadanie przekonwertowanie formatu komputerowego na inne cyfrowe formaty stosowane w audio SPDIF,AES/EBU. Żeby wszystko zagrało jak należy takie ustrojstwo musi być zbudowane w oparciu o najwyższej jakości zegary taktujące, super niskoszumowe i stabile zasilanie i jeszcze należałoby oddzielić galwanicznie zasilanie od strony USB. Po ostatniej aktualizacji sterownika dodałbym definitywnie, że warunkiem koniecznym dobrego grania jest też dobrze napisany sterownik. W kwestii konwerterów nie mam zbyt wiele doświadczeń. Od kilku lat słucham przez DCSa Elgar plus. W przyszłości chcę zakupić DAC odtwarzający DSD512. Jednym z kandydatów jest Holo Spring DAC.

 

Dziękuję za wiadomość.

Kilka lat temu, gdy granie z plików zaczęło wkraczać na salony, posiadałem konwertery USB/SPDIF:

Audiophilleo oraz Sonicweld Diverter. W tamtym czasie były to na pewno najdroższe i być może jedne z lepszychy konwerterów USB/SPDIF.

Po kilku latach ceny spadły, koszty zaczęły się zwracać i mamy takie produkty jak wspomniany Singxer.

Ciekaw tylko jestem jak on gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie singxer su-1 co prawda nieco poprawiony (lepszy regulator napięcia i kondensatory) wiele wniósł dobrego do systemu.

Jeśli patrzymy na stosunek jakości do ceny to jest on znakomity.

Jednak wiele zależy od reszty. Ja używałem go jeszcze z lps-1, a do DACa wchodziłem przez hdmi i2s, sygnał dostawał od Auralica mini.

Z moim poprzednim Audiobyte Black Dragon było to bardzo dobre połączenie.

Nie lubię określeń ile to klas wyżej zagrało, ale trzeba naprawdę to usłyszeć u siebie bo te maleństwo wnosi wiele dobrego.

Po czasie okazuje się, że i tak człowiekowi mało, odstawiłem na bok singxera, auralica, lps-1 i spróbowałem dCS NB. Tutaj jest jeszcze lepiej ale też zupełnie inne pieniądze więc nie ma o czym pisać.

Warto na pewno u siebie spróbować su-1.

 

Jednym z kandydatów jest Holo Spring DAC.

mam go obecnie, ale Level 1. To kolejny Chińczyk, który namieszał na rynku jak i LKS. Grałem z nim DSD512, obecnie nie mam możliwości z dCS NB.

DSD512 w Holo jest mega wciągające, gładsze i jakby ciemniejsze, zaokrąglone. Dlatego nie do końca podoba mi się tam atak, wolniejszy i mniej energiczny bas, czasem wolę chyba wyższe PCM ponieważ jest lepsza dynamika, ale to zależy od systemu i repertuaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

wysokie DSD ogólnie są gładsze, próbowałem gęstszych formatów i generalnie zauważyłem coraz większą "gładkość" i co ciekawe...też nie do końca mnie to "kupiło". Łagodzenie krawędzi nie jest dla mnie choć podobno to cecha "hi-end"....w dynamiczniejszej muzyce nie bardzo i mam tu na myśli nawet King Crimson. Głębia lepsza, scena, separacja w teorii, wypełnienie...ale qrva jakiś "pazurek" znika.

 

Co do DAC+konwerter, gra cały system. Marudziłem trochę na Black Dragona...bo miałem wzmaki, które miały swój charakter, ograniczały go. Teraz z Baltkiem E3 u mnie pokazuje klasę, nawet Tidal brzmi dobrze po usb, pliki po Kimberze d60 (wypożyczenie) czy Mit digital jeszcze lepiej. To znakomity DAC - przejrzysty piec to pokazał. Więc pamiętajmy o tym w ocenach. Konwerter po drodze z lapka u mnie wrócił jako temat, on kosztuje mniej niż 1m d60 do transportu plików.

 

Widzę jednak, że nic nowego nie doszło - czyli Singxer vs Hydra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem Mutec MC3+ i na własne uszy przekonałem się, że nie ma różnicy w porównaniu do 10x tańszego M2Tech HiFace. Jeżeli DAC ma własny zegar (Lyngdorf Millenium ma 352khz i niski jitter) to wydawanie kasy na konwertery mija się z celem. Konwerter może mieć pozytywny wpływ tylko przy jakiś marnych DACach bez własnego zegara i buforu. Przy czym w moim wypadku MC3+ nie jest zupełną stratą kasy, gdyż daje AES3 więc mogę wreszcie zrobić porządek i dać krótki USB i długi kabel cyfrowy, ale jeśli chodzi o jakość to niczego nie zmienił. Także przed zakupem drogiego konwertera radzę sprawdzić czy DAC nie robi recklocka, wtedy jego wpływ na dźwięk będzie taki jak wpływ bezpiecznika czy sieciówki (czyli zerowy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

u mnie jest tak - Singxer jest tańszy i kusi, ale mam dziwne podejrzenie, że jego i2s out może być ściemą coax de facto, że on jednak ten dźwięk tam mieli "podwójnie" (to tylko moje podejrzenie), do tego brak dystrybutora, mody mile widziane, czasem podobno mały przydźwięk z i2s.

Hydra i M2tech - jak wyżej, przy moim DAC też pewnie spełnią swą rolę i tyle, a chociaż są droższe to jednak pewne aspekty logistyczne przemawiają u mnie na ich korzyść, i2s mają raczej ok. Z Hydrą miałbym piękny zestaw.

 

Będę musiał na luzie wypożyczyć i porównać z torem coax (bdp jako czysty transport plików z zewn hdd - jest o dziwo dobrze, z Kimberem D60 bardzo dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem Mutec MC3+ i na własne uszy przekonałem się, że nie ma różnicy w porównaniu do 10x tańszego M2Tech HiFace. Jeżeli DAC ma własny zegar (Lyngdorf Millenium ma 352khz i niski jitter) to wydawanie kasy na konwertery mija się z celem. Konwerter może mieć pozytywny wpływ tylko przy jakiś marnych DACach bez własnego zegara i buforu. Przy czym w moim wypadku MC3+ nie jest zupełną stratą kasy, gdyż daje AES3 więc mogę wreszcie zrobić porządek i dać krótki USB i długi kabel cyfrowy, ale jeśli chodzi o jakość to niczego nie zmienił. Także przed zakupem drogiego konwertera radzę sprawdzić czy DAC nie robi recklocka, wtedy jego wpływ na dźwięk będzie taki jak wpływ bezpiecznika czy sieciówki (czyli zerowy).

 

Bardzo pomocny wpis, a takich tutaj jak na lekarstwo, dzięki :)

Takie tam :)

 

u mnie jest tak - Singxer jest tańszy i kusi, ale mam dziwne podejrzenie, że jego i2s out może być ściemą coax de facto, że on jednak ten dźwięk tam mieli "podwójnie" (to tylko moje podejrzenie), do tego brak dystrybutora, mody mile widziane, czasem podobno mały przydźwięk z i2s.

Hydra i M2tech - jak wyżej, przy moim DAC też pewnie spełnią swą rolę i tyle, a chociaż są droższe to jednak pewne aspekty logistyczne przemawiają u mnie na ich korzyść, i2s mają raczej ok. Z Hydrą miałbym piękny zestaw.

 

Jeśli Emdester miał Sinxgera, również z Black Dragonem i sobie chwalił to ja bym brał Sinxgera :), jeśli dobrze kojarzę miałeś Hydrę i było lepiej ale bez ach-ów i och-ów :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak - Singxer jest tańszy i kusi, ale mam dziwne podejrzenie, że jego i2s out może być ściemą

numik, proponowałem Ci sprawdzić singxera, ale w końcu wtedy jakoś tak niepewnie odmówiłeś, pisałeś że idziesz raczej w inną stronę.

 

Jeśli chcesz to podjedź do mnie, pożyczę Ci i sam się przekonasz. Miałem go w końcu wystawić przed nowym rokiem na aukcję, ale nie mogę się zebrać, leży w pudełku.

 

Mam w razie co też LPS-1 więc możesz podłączyć też z tym zasilaczem, ten zestaw zagrał wiele lepiej niż zestaw Hydra. W razie co daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

numik, proponowałem Ci sprawdzić singxera, ale w końcu wtedy jakoś tak niepewnie odmówiłeś, pisałeś że idziesz raczej w inną stronę.

tak, bdp z coax, dobrze i wygodnie

ale z Baltkiem E3 tak fajnie to gra, że nie wykluczam konwertera, na razie muszę jednak wygrzac piec do końca, świeżynka, ze 2 tyg jeszcze potrzebuję by się zacząć bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja wykonałem finalną modyfikację SU-1 (wymiana regulatorów i kondensatorów) i jestem bardzo zadowolony z rezultatu. W sumie przez ostatnie dwa miesiące SU-1 przeszedł trzy transformacje. Najpierw nowy driver zaskoczył totalnie zmianą na plus. Potem wykonałem porządne zasilanie dla W4S USB Recovery, z którego też korzysta układ XMOS W SU-1 i zaś zaskoczenie, że może być o jeszcze tyle lepiej. Pamiętam jak byłem zadowolony z HiFace EVO+Clock. Ten zestaw miał ograniczenia techniczne (np. brak sterownika ASIO słabe jak na dzisiejsze czasy oscylatory) i od czasu do czasu wyobrażałem sobie co mogłoby ulec polepszeniu w całościowym przekazie. Jednym słowem czegoś brakowało. Zakup SU-1 w sumie sprawił, że to czego oczekiwałem zostało zapewnione. Podejmując się modyfikacji SU-1 robiłem to raczej z ciekawości i spodziewałem się niewielkiej poprawy. Teraz słyszę jak bardzo się myliłem. Polecam wszystkim, którzy korzystają z SU-1 lub wejść USB w DACach modyfikację ich zasilania lub zasilenie tych urządzeń z zewnątrz.

 

Mówisz Emdester ze dCS NB to jeszcze ciekawszy przekaz. dCS robi bardzo ciekawe i wybitnie grające urządzonka audio. Może kiedyś uda mi się posłuchać tego czarodziejskiego pudełeczka. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie wyobrazić sobie w jaki sposób może być lepiej. Ale stopień w jakim zmienił się SU-1 też przerósł moje wyobrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bardzo ciekawy konwerter chyba z mozliwie najnowocześniejszą specyfikacją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za rogiem czai sie nowy konwereter gustarda z nowym niestosowanym dotad ukladem od ESS

cos czuje ze namiesza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.