Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze konwertery USB / SPDIF (AES/ EBU)


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

Ten duński izolator wtyczkowy to ładny i dość drogi gadżet wątpliwej jakości.

Dobry izolator na ADUM powinien mieć własne zasilanie a nie korzystać z komputerowego 5V.

Tak się właśnie zastanawiam czy zasilaczem zewnętrznym poprawiłbym konwerter Styleaudio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Raczej pewnie nikt tego jeszcze nie próbował, ale właśnie za sprawą zasilaczy Tomanka zacząłem się zastanawiać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu też jest taki zasilaczyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś zdjęcie jak to wygląda - zdjęcia tomanka, na zewnątrz i w środku, są dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jak obudowa Hammond 1455N2202, czyli alu z czarnymi panelami z przodu i z tyłu. Pośrodku dioda LED z przodu, z tyłu gniazdka IEC i DC. Kabelek DC odpinany z obu stron zakończony takimi samymi wtyczkami. W środku jest trafo toroidalne i 2 szuki PCB. Mam jakieś zdjęcie starej wersji na telefonie w trakcie powstawania. Nowszych nie robiłem. Są tam w każdym razie 2 stopnie stabnilizacji na tranzystorach dyskretnych. Resztę "ficzerów" opisywałem bodajże w wątku o rDAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy gracz na rynku konwerterów USB to SPDiF Human Audio Tabla z Węgier (760 EURO).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

While inexpensive products like M2Tech, April Music's Stello U3, Bel Canto, and others do a respectable job of the conversion, there is a whole level of sonic upgrade available. The high end USB to SPDIF converter was pioneered by the innovators at Berkeley Audio Labs (sold by our Ultra Systems affiliate), and their Alpha USB ($1695) is both an ear-opener, and also a benchmark against which to compare all other comers.

 

Well one of said "comers," and the only product for under $1000 (just under:-) we have heard that punches in the same weight class as state-of-the-art Berkeley is the Human Audio "Tabla". Designed and manufactured in Hungary, the Tabla is based on the USB-Audio algorithm developed by the Italian company M2Tech, but we can tell you that this is indeed a big step up from the stock M2Tech converters that we have here. The most obvious wrinkle is the use of two Lithium-Iron-Phosphate battery cells for power, one for the USB and one for the converter. These extremely high grade batteries automatically trickle charge from the power flowing through the USB cable, but provide a far cleaner and more stable power supply than that provided by the USB charge itself.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że robią dokładnie to samo co John Kenny w swoim JK SPDIF mk 3. Z tym że JK był pierwszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam czy zasilaczem zewnętrznym poprawiłbym konwerter Styleaudio ?

Kilka zasilaczy z przeznaczeniem do Styleaudio już dostarczyłem - oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie w wypożyczeniu do testu i weryfikacji. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery powiadacie ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

W numerze 7-8 AudioVideo pojawił się test 12 konwerterów USB-S/PDIF autorstwa Elberotha.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie chciałeś się chwalić, to napisze za Ciebie że konwerter twojego autorstwa (TeleVox 24/96) otrzymał rekomendację redakcji. W podsumowaniu wymieniono następujące wady i zalety urządzenia:

 

+ brak konieczności instalowania sterowników

+ możliwość wyboru pomiędzy zasilaniem z USB i z sieci

+ bardzo wysoka kultura pracy

+ izolacja galwaniczna

+ możliwość rozbudowy o dodatkowe wyjścia AES oraz TosLink

+ niska cena

 

– brak wsparcia dla sygnałów powyżej 24/96

– brak obudowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Po kilku konwerterach, których z baraku czasu nie opisywałem (rzecz pewnie do nadrobienia:)) trafił do mnie ciekawy konwerter najwyższej klasy ( w tym również cenowej:) od, którego m. in. rozpocząłem wątek:

Soulution 590 USB. O brzmieniu pewnie jeszcze będzie, w tym oczywiście w odniesieniu do innych, również tych nie opisywanych dotąd przeze mnie konwerterów.

Wstępnie powiem, że nie wiem jak oni to robią, ale nawet w tym konwerterze zachowali wg mnie ogólny, firmowy i specyficzny, b. ciekawy charakter brzmienia ich źródeł.

Wracm do słuchania, bo mam sporo radochy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przestał działac a chodziło o Matrix USB SPDIF adapter

Cena za sztukę (piece): 199.00 PLN (w tym 23 % VAT)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie powiem, że nie wiem jak oni to robią

 

Gdyby udałoby Ci się wrzucić fotki z wnętrzności to można byłoby coś więcej powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Chciałbym zapytać czy ktoś wie gdzie mógłbym przetestować lub kupić konwerter:

 

M2TECH HIFACE Two 192KHZ/24BIT DIGITAL AUDIO INTERFACE z USB/ST GLASS,

Zaznaczam, że interesuje mnie model z przejściem z USB na ST GLASS.

Wiem, że taki model jest produkowany.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GF Mod - dystrybutor na Polskę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Tak jak deklarowałem już kiedyś, nie ma problemu z wypożyczeniem. Dwóch egzemplarzy do porównania również.

Mam od tygodnia Hiface Evo. Kupiony „przypadkowo” (bardzo dobra cena). Muzykę z komputera traktowałem dotąd pomocniczo, choć system Soulution na Audio Show dał mi sporo do myślenia. Powiem szczerze, jestem oszołomiony skalą zmian. Wygląda na to, że odpuszczę sobie odtwarzacze strumieniowe, dyski NAS, dobre napędy CD. Jakość muzyki za pomocą Evo calkowicie mi wystarcza a do tego jaka wygoda. Komputer stacjonarny i tak działa cały dzień. Miałem stareńkiego PowerBooka G4, którego zmienilem w „pilota”, by nie musieć ganiać do komputera przy każdej zmianie utworu. Dość powiedzieć, że od 3 dni słucham muzyki i już głowa zaczyna mi od niej pękać. Nawet mp3 brzmią dobrze! Jak na razie w moich warunkach rozwiązanie optymalne.

Tu mam do Grado_Fana parę pytań. Czy mogę wypożyczyć Evo po przeróbkach? Tak samo zasilacz (zastanawiam się czy ten z Waszej strony wystarczy, czy zainteresować się zasilaczem np. Tomanka). Ile kosztuje taki upgrade? Na czym on polega?

Dodam tylko, że mam od Was kabelek. Miałem przetwornik Beresforda, który cieszy dziś mojego kolegę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znacznym stopniu rozumiem kolegę.

Można jednak pogodzić jedno z drugim.

Można mieć cyfrowe źródło np CD i pliki ale do tego

analogowo grający DAC, ciepły pastelowy wzmacniacz

i nienachalne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

A ja zrobię lekki offtopic..

 

po trzech latach zmagań z plikami postanowiłem sprzedać Divertera z super zasilaczem i kablem usb (o dedykowanych dwóch laptopach nie wspomnę). Wszystko po to żeby kupić pierwszy napęd paskowy CEC TL2.. i zacząć gromadzić płyty.

Moja konkluzja co do grania z plików jest następująca: dobry transport plików umożliwia niecodzienny wgląd w nagranie [niesamowita przejrzystość, detale, niuanse, dynamika itp..], niemniej jeżeli ktoś jest fanem brzmienia triody, Audio Note, Kondo, 300B czy Vinyla... to plik jest ostatnim typem nośnika muzyki o jaki winien sięgać.

IMO - plik potrafi przekazać bardzo dużo informacji z materiału muzycznego, niestety w sposób beznamiętny. Powstaje pytanie czy taki przekaz nam odpowiada.

 

Ps. nigdy nie słuchałem Aurendera czy innych drogich maszynek do PC Audio, być może tam sytuacja wygląda inaczej, choć wątpię.

Żeby uzmysłowić moje upodobania dzwiękowe... DCS, EMM Labs, Meitnera etc. nigdy bym nie kupił, natomiast ubóstwiam brzmienie w stylu: Audiomeca, Jadis, Audio Note.

 

 

Kilka lat temu miałem dokładnie takie same przemyślenia.

I zrobiłem dokładnie to co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znacznym stopniu rozumiem kolegę.

Można jednak pogodzić jedno z drugim.

Można mieć cyfrowe źródło np CD i pliki ale do tego

analogowo grający DAC, ciepły pastelowy wzmacniacz

i nienachalne kolumny.

 

Muzyka od zawsze byla kwestią gustu. Nie przepadam za brzmieniem lampowym (choć doceniam wpływ pojedyńczych elementów w torze – marzę o preampie lampowym).

Na zdrowy rozum, łatwiej wytracić nadmiar informacji niż odzyskać brakującą. Łagodnych DACów (w tym lampowych) jest mnóstwo.

Po latach zabawy z klockami (z powodu przyzwyczajenia nie potrafiłem myśleć o pc na poważnie) zupełnie przypadkowo zetknąłem się z pc audio w moim systemie. I mam dokładnie to, czego bezskutecznie szukałem od lat. Nie twierdzę, że wspiąłem się na wyżyny high-endu. Uważam tylko że aby osiągnąć podobny poziom brzmienia, musiałbym wydać na DACa i transport (czy gramofon) ze 30-50 tys. a i pewnie ciągle myślałbym o zmianie. A już zupełnie innym poziomem są pliki hi-res. Powiem tak: polecam wysłuchanie płyty Louisa Armstrona Whats the Wonderfull Life z HDtracks. Z pewnością nie stać byłoby mnie an analogowy oryginał, na maszynę typu Transrotor Rondino. Za to w moim systemie wyjść nie mogę ze zdumiena.

Następny aspekt, wygoda. Niedawno wkurzylem się nie znalazłszy po pół godzinie słuchania mojej ulubionej, remasterowanej jedynki Led Zeppelin. Nie mam zielonego pojęcia, gdzie się podziała. A ja mam zaledwie ze 700 płyt. Co mają mowić ludzie mający tysiące? Denerwuje mnie samo szukanie płyty do odsłuchu. Nie zawsze wiem, czego będę słuchał. Konieczność odstania przed półką przy każdej zmianie, gdy akurat mam nastrój... Nie mowiąc już o wspólnych odsłuchach z kolegami.

 

Jadis, mmm... Pamiętam genialne brzmienie systemu na AS ze Faberami... Mniam... Tylko że sytem kosztuje więcej niż wynosi wartość calego mojego majątku i narządów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 płyt (w całości) to przesłuchuję w 2-3 miesiące.

Gratulacje. Ja nie wiem ile, ale na pewno nawet nie 10% tego. Powiedzmy: słuchasz jedną płytę (by ją poznać) ze 2 razy w całości i z 6 razy po 10 minutowe kawałki. Przy 300 płytach miesięcznie to daje dla średniej długości płyty 70 min: 60 000 min, 1000 godzin lub 41 dób. To albo Twoja doba ma inną ilość godzin, albo miesiąc 41 dni (zakładając że nie śpisz), albo słuchasz „po łebkach”, albo zwyczajnie szpanujesz :) Ale spoko, ja się z Tobą nie ścigam. Nie zależy mi na przemiale. Jeżeli nie przeszkadza Ci zabawa z przekładaniem płyt, nie ma sprawy. Ja mam mnóstwo innych atrakcji. Nie mówiąc już, że pliki hi-res to inna liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia długość płyty CD to ok 50 min a nie 70 min.

To jest raz. A dwa to pliki hires to inna liga ale

jak na razie tylko w teorii. Są takie które są lepsze ale

większość jest tylko nieco inna niż CD lub taka sama.

Do tego wybór jest żenujący i nowości prawie nie ma

na plikach hires.

Ja jak narazie zamiast kupować coraz mniej CD to kupuje

coraz wiecej i z przyjemnością.

Popularność plików bierze się głównie z faktu

że są w sieci darmowe.

A potem dorabia się do tego filozofię mającą

przekonać otoczenie i samego siebie że tak ma być

i że pliki są the best.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Znam człowieka, który zakupił Linna Akurate jedynie po to by pliki hi-res odtworzone w ten sposób nagrywać na magnetofon szpulowy Technics RS-1500.

Słuchałem. Nie powiem, efekt jest całkiem zastanawiający.

Kto wie, może to jest wyjście?

 

Gratulacje. Ja nie wiem ile, ale na pewno nawet nie 10% tego. Powiedzmy: słuchasz jedną płytę (by ją poznać) ze 2 razy w całości i z 6 razy po 10 minutowe kawałki. Przy 300 płytach miesięcznie to daje dla średniej długości płyty 70 min: 60 000 min, 1000 godzin lub 41 dób. To albo Twoja doba ma inną ilość godzin, albo miesiąc 41 dni (zakładając że nie śpisz), albo słuchasz „po łebkach”, albo zwyczajnie szpanujesz :) Ale spoko, ja się z Tobą nie ścigam. Nie zależy mi na przemiale. Jeżeli nie przeszkadza Ci zabawa z przekładaniem płyt, nie ma sprawy. Ja mam mnóstwo innych atrakcji. Nie mówiąc już, że pliki hi-res to inna liga.

 

Prawdę powiedziawszy, guzik ci do tego ale jak dalej masz kuleć z matematyką to jednak odpowiem.

 

Od 6-tej do 13-tej jestem w swojej firmie.

Wracam do domu ok. 14-tej.

Do 24-tej, kiedy kładę się spać jest równe 10 godzin. W sam raz aby zapuścić 8-10 płyt.

Przyjmuje gości, czytam książki i słucham muzyki.

Nie szlajam się po knajpach, praktycznie nie oglądam TV.

Mam czas aby spokojnie siedzieć w domu.

Bo tu jest mi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.