Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze konwertery USB / SPDIF (AES/ EBU)


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

ale też nie mówię, że V-Link to jest to, co ma być docelowo.

 

Zdaję sobie z tego sprawę.

 

HiFace Evo niestety jest 3 razy droższy od V-Link'a II. Ciekawe, czy jest 3x lepszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1330614339[/url'>' post='

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GradoFan - chętnie bym pozyczył fabrycznego (nie modyfikowanego) HiFace EVO oraz ew. zasilacz do niego. Odezwij się na pw jeżeli jest to mozliwe.

 

Globtroter - wszyscy wiemy że GadoFan sprzedaje HiFace, i myslę że każdy bierze poprawkę na to co GradoFan pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję i proszę żebyś przyhamował trochę ze swoimi komercyjnymi i promocyjnymi zapędami w tym wątku. Wg mnie, czasem masz bardzo nachalny i autopromocyjny sposó bycia na tym forum, a to nie jest Twój wątek sponsorowany.

Staram się bardzo uważać, żeby właśnie nikt mi nie zarzucił promocyjnej działalności, ale zawsze będzie ktoś pierwszy...

To jest forum branżowe, więc każdą wypowiedź można tak zinterpretować. Teraz zaczynam obserwować takie sytuacje, że niektórzy boją się zachwalać to co im się podoba, żeby nikt im nie zarzucił, że są naganiaczami... To już trochę chyba za daleko zaszło.

 

Tak czy inaczej, staram się ograniczać do czysto informacyjnej roli. Dlatego też nie piszę o swoich produktach tylko zachęcam inne osoby, które je posiadają żeby się wypowiedziały. Każda osoba zainteresowana może wypożyczyć dane urządzenie przed zakupem i wydać własną opinię. Nie ma ryzyka "złowienia Klienta na reklamę".

 

Nie każde urządzenie sprawdzi się w każdym systemie. Dlatego ze zwrotem nie ma problemów.

Nie wiem jak można działać mniej nachalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z koleii, jedyne co mógłbym napisać to tylko to jaki wpływ na HiFace EVo mają zastosowane mody oraz zewnętrzny zegar, no i ewentualnie co zyskałem w stosunku do CD. Niestety nie miałem okazji porównywać HiFace Evo i innymi konwerterami więc który jest lepszy a który gorszy nie napiszę.

 

Elberoth - nie wiem czy jest sens brać do porównań fabryczną wersję, bo po modach jest to według mnie inne urządzenie, chyba że GradoFan wyśle Ci wersje bez i z modami, a wtedy sam opiszesz różnice. No i jak chcesz poznać pełne możliwości tego urządzenia to koniecznie z zewnętrznym zegarem - wiem że to podnosi cenę ale chyba temat i ewentualny test ma pokazać co można wycisnąć z poszczególnych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wiemy że GadoFan sprzedaje HiFace, i myslę że każdy bierze poprawkę na to co GradoFan pisze.

 

No oczywiście, że nie jest to tajemnica i trudno nie zauważyć wyraźnych oznaczeń branżowych. Dlatego właśnie piszę minimum informacyjne o swoich urządzeniach, bo każdy i tak weźmie "poprawkę" niezależnie czy to prawda czy nie.

 

 

Ja z koleii, jedyne co mógłbym napisać to tylko to jaki wpływ na HiFace EVo mają zastosowane mody oraz zewnętrzny zegar, no i ewentualnie co zyskałem w stosunku do CD. Niestety nie miałem okazji porównywać HiFace Evo i innymi konwerterami więc który jest lepszy a który gorszy nie napiszę.

 

No i w tym temacie ma Pan dużo ciekawych doświadczeń.

 

Elberoth - nie wiem czy jest sens brać do porównań fabryczną wersję, bo po modach jest to według mnie inne urządzenie, chyba że GradoFan wyśle Ci wersje bez i z modami, a wtedy sam opiszesz różnice. No i jak chcesz poznać pełne możliwości tego urządzenia to koniecznie z zewnętrznym zegarem - wiem że to podnosi cenę ale chyba temat i ewentualny test ma pokazać co można wycisnąć z poszczególnych konstrukcji.

 

Bardzo wiiele osób przestrzega mnie, że Polacy są nieufni co do modyfikacji sprzętu i żeby raczej w to nie wchodzić.

Właśnie chciałbym to zmienić i pokazać, że dobrze zrobiona przeróbka to nie są kosmetyczne zmiany.

 

Tak jak deklarowałem już kiedyś, nie ma problemu z wypożyczeniem. Dwóch egzemplarzy do porównania również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado a ja mam do Ciebie pytanie.

Bo brak mi pewnej logiki w serii EVO.

 

Skoro producent wypuszcza konwerter usb, zenetrzny zegar i dac z tej serii. To rozumiem że zewnętrzny zegar, jest dokładniejszy od tego zaimplementowanego w hiface EVO (co i tak nie jest jakimś priorytetem). Wszystko ok, tylko cała ta zabawa bierze w łeb, skoro dac z serii EVO nie ma wejścia na zewnętrzny zegar. Więc takowy zegar i tak jest odzyskiwany z spdif. Więc gdzie jest technologiczny zysk z tego rozwiązania skoro dac i tak regeneruje sygnał z spdif.

 

Rozmiem zamierzenie kiedy hiface evo i evo dac jest taktowany zewnętrznym zegarem i nie jest on odzyskiwany z spdif. Unika się wtedy rozjechania zegarów, które w tym przypadku nigdy nie będą zsynchronizowane idealnie. Co z tego że hiface EVO dostaje lepszy zegar, skoro dokładność pętli w dacu zależy od stromości zboczy sygnału spdif i zegara jaki jest w dacu.

 

Cała przewaga o której mówi się w odtwarzaczu CD wynika z tego że napęd i część cyfrowo analogowa mają jeden wspólny zegar. Dzięki czemu unika się ich rozjechania. No a tutaj niby coś jest poprawiane ale nie do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet nie próbuj się łudzić.Za 2x wyższą cenę możesz liczyć na przyrost jakości danego komponentu 20-50% co w całym systemie może dać zuważalną poprawę 5-15%.

Gdybyś chiał żeby cały system zagrał o 30% lepiej to wymieniając tylko 1 komponent np DAC musi on zagrać 2x lepiej czyli o 100% lepiej niż poprzednik.

 

A żeby klocek audio zagrał o 100% lepiej to musisz wywalić 4x do nawet 10x wiecej kasy! Niestety tak jest. Wiem że to przykre ale tak działa rynek high end.

Mozesz jednak wymienić np 3 komponenty w swoim systemie np DAC, wzmacniacz i zasilanie na 2x droższe i oczywiście dobrze dobrane bo kasa nie gra. Gra sprzęt i akustyka pokoju.

I wtedy możesz łącznie uzyskać nawet 30% - 40% poprawy całego systemu przy niższych nakładach finansowych.

To tak mniej wiecej szacuję. Nie traktuj tych cyfr bezwzględnie.

 

Możesz zdradzić szczegóły tych wyliczeń ???

Proponuję zacząć od Twojej definicji 100% dla audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić szczegóły tych wyliczeń ???

Proponuję zacząć od Twojej definicji 100% dla audio.

 

Na dole napisałem żeby nie traktować tych cyfr bezwzględnie, tylko tak na "ucho".

Dla mnie 100% lepiej to jest wyraźna, dramatyczna poprawa brzmienia.

0 50% to jest wyraźna poprawa a o 20-30% to poprawa jest ale nie za duża.

10% to minimalna poprawa. W sumie jest ale za wiele nie wnosi.

Tak to widzę z mojego doświadczenia.

Oczywiście każdy może to czuć inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ w wątku pojawiła się informacja na temat mojego konwertera pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji.

 

Porównując konstrukcję mojego konwertera do V-Linka można zauważyć następujące różnice.

1. W V-Llinku pojedynczy stabilizator zasilający całość urządzenia, w moim osobne stabilizatory do części cyfrowej i analogowej

2. W V-Linku tylko zasilanie z USB, w moim możliwość zasilania z USB lub z zew. zasilacza

3. W V-Linku nadajnik SPDIF to DIT4096, w moim to Wolfson WM8804

4. W V-linku wyjście SPDIF poprzez kondensatory, w moim poprzez transformator PULS PE-65612

5. W V-linku brak wyjścia AES/EBU, w moim możliwość wyjścia AES/ABU poprzez transformator PULS PE65612

6. W V-Linku tylko kwarc 6MHz+Syntezer w TAS1020B, w moim 6MHz+Syntezer w TAS1020B i możliwość zastosowania dwóch zew. generatorów 22.5792MHz i 24.5760MHz (256*Fs)

7. W V-linku brak wyjścia I2S, w moim jest

8. W V-Linku brak izolacji galwanicznej USB, w moim mozliwość dołożenia płytki z izolacją galwaniczną z wykorzystaniem układu ADUM3160

 

W przyszłym tygodniu powinna być już gotowa wersja maksymalna, tzn z izolacją galwaniczną i dwoma generatorami.

Generatory powinny dotrzeć do mnie w poniedziałek (jeżeli nie utkną na cle) a płytki do izolacji galwanicznej powinienem dostać we wtorek.

 

Mogę taką wersję wypożyczyć do testów. Myślę że spokojnie może się zmierzyć z V-Linkiem II a może i z HiFace Evo.

 

HIFace EVO bazuje na innym rozwiązaniu sprzętowym i programowym. Nie wykorzystują klasy USB Audio tylko mają własny sterownik.

Sprzęt to Cypress CY68013 do obsługi USB i FPGA Xilinxa do generacji SPDIFa i I2S.

 

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie miałem okazji testować innych konwerterów niż HiFace EVO, ale w nim jedną z rzeczy które zauważyłem to, że gra zdecydowanie lepiej przy wyłączonym "exclusive mode. Czy ktoś testował zmiany tego parametru w innych konwerterach asynchronicznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekC

 

JarekC

JarekC - bardzo chetnie pozyczę twoje urzadzenie do testu. Mam aktualnie w domu 4 różne konwertery, więc będzie z czym porównać.

 

Przepraszam pięć - dzisiaj dostałem Hegla HD2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się szykuje porównanie, gdzie będą także modyfikowane konwertery, to ja mogę gratisowo przerobić V-Link (I lub II), żeby było bardziej sprawiedliwie. Oczywiście najlepiej by było, gdyby mieć przerabiany i nieprzerabiany, co by unaocznić wpływ zmian (lub jego brak), ale to również może stwierdzić posiadacz V-Linka przywołując brzmienie sprzed zmian z pamięci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest recenzja BADA Alpha USB:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niby fajny, ale znalazłem też wpis na forum w Australii, gdzie ktoś preferował Off Ramp Turbo 4:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Teraz się więc zastanawiam czy warto kupować tego BADA Alpha USB ... bo Off Ramp Turbo 5 mam mieć za ok miesiąc czasu (tuz po premierze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off Ramp Turbo 5 mam mieć za ok miesiąc czasu (tuz po premierze).

 

No, no, tuż po premierze .....

 

Ale mam do Kolegi pytanie. W wątku o DACach Kolega napisał:

 

"Niestety, żaden ze znanych mi korektorów akustyki, nie ma dobrze zaimplementowanego wyjścia SPDIF

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl"

 

Czy mógłby Kolega rozwinąć tę myśl? Mianowicie jak wygląda dobrze zaimplementowane wyjście SPDIF? Pytam, ponieważ problem ten łączy się bezpośrednio z tematem wątku. Czy Kolega może podać przykład dobrej i złej implementacji? Najlepiej z podaniem wad i zalet obu konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw. W ogóle jestem zmartwiony faktem że wygląda na to iż dobre DACi nie mają dobrego USB!!

Jeśli tak jest i trzeba dokupić jakieś dziwne dodatkowe pudełeczko za 2000$ żeby z niego wychodzić kablem SPDIF to jest to absurdalna sytuacja.

Nie rozumiem dlaczego firmy specjalizujące się w DACach nie potrafią zrobić dobrego USB.

A może potrafią i jest to tylko szukanie dziury w całym?

Akurat dCS nie ma USB więc nie ma wyjścia i trzeba dokupić taki śmieszny konwerter ale inne firmy jak EMM Labs, Esoteric, MSB, Audio Aero mają asynchroniczne USB specjalnie

dedykowane do muzyki z PC/Mac więc powinno być super.I co? Do nich też trzeba dokupić konwerter żeby w sumie wejść w nie po AES/EBU a USB w nich jest bez użyteczne?

Śmierdzi aferą!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCS ma wejście USB tylko w najtańszym DACu - Debussy'im. Do reszty trzeba dokupić przynajmniej U-Clocka (USB konwerter i clock w jednym pudełku), ale przynajmniej masz wtedy nie tylko USB 24/192, ale obsługuje ono również najnowszy format, jakim jest przesyłanie sygnału DSD po USB. Żaden inny DAC, oprócz chyba Myteka i PB tego nie potrafi.

 

Nikt nie napisał że USB w tych DACach jest bezużyteczne. Tylko że można jeszcze trochę lepiej - a to spora różnica. (Nie wiem jak z MSB, bo tam za jakieś grube pieniądze mają USB Platinium input czy coś takiego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCS ma wejście USB tylko w najtańszym DACu - Debussy'im. Do reszty trzeba dokupić przynajmniej U-Clocka (USB konwerter i clock w jednym pudełku), ale przynajmniej masz wtedy nie tylko USB 24/192, ale obsługuje ono również najnowszy format, jakim jest przesyłanie sygnału DSD po USB. Żaden inny DAC, oprócz chyba Myteka i PB tego nie potrafi.

 

Nikt nie napisał że USB w tych DACach jest bezużyteczne. Tylko że można jeszcze trochę lepiej - a to spora różnica. (Nie wiem jak z MSB, bo tam za jakieś grube pieniądze mają USB Platinium input czy coś takiego).

 

 

EMM Labs teraz też będzie mieć DSD po USB.

A MSB za dopłatą ok 1500$ ma ponoć najlepsze USB 32/384khz.

Dopłata mała nie jest ale to i tak mniej niż ok 2000$ za Off Ramp czy BAD do którego trzeba jeszcze dokupić dodatkowo równie dobry kabel SPDIF za min drugie tyle i robi się 4000$.

To jednak opcja MSB jest dużo tańsza i nie wala się kolejne podełeczko po szafce audio.

Na koniec tygodnia może sprawdzę to u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to pytanie na CA, ale mi nie odpowiedzieli.

 

Czy taki konwerter USB na tyle izoluje DAC'a od źródła (serwera muzycznego), że można mniej uwagi i kasy poświęcić na zbudowanie serwera?

 

Przykład: Buduję serwer typu C.A.P.S, ale być może nie potrzebuję karty SotM bo konwerter USB mi odfiltruje śmieci. Podobnie nie powinno być różnicy w typie software (JPlay?) czy typie plików (WAV vs. FLAC).

Co więcej, zamiast "headless" podłączam ten serwer pod TV i bawię się bajerami typu "theatre view" w JRiver. Innymi słowy mój serwer robi sporo więcej rzeczy niż tylko odtwarzanie muzyki. Jednak nie może hałasować i robić za filtr powietrza w pokoju - czyli musi być bezgłośny (bez wentylatora), z dyskiem SSD, a biblioteka muzyczna na NAS'ie. Poza tym nie musi mieć super zasilania i może być podłączony do ściany.

Z kolei DAC'a bym podłączył do zasilania przez jakąś listwę filtrującą (na więcej mnie nie stać).

Kasa zaoszczędzona na serwerze mogłaby zostać przetransferowana do takiego konwertera USB. Pytanie tylko czy mimo zastosowania konwertera źródło ma nadal wpływ na dźwięk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przejście z Jriver na Jriver + Jplay nadal słychać.

 

Karta SOtM USB ma jeszcze jedną niebagatelną zaletę - na szynie USB 5V pojawia się napięcie o nieporównywalnie lepszej jakości (jest dodatkowo regulowane przez niskoszumowe stabilizatory) dlatego wszystkie konwertery wymagające zasilania z USB grają po prostu lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Grado a ja mam do Ciebie pytanie. Bo brak mi pewnej logiki w serii EVO. Skoro producent wypuszcza konwerter usb, zenetrzny zegar i dac z tej serii. To rozumiem że zewnętrzny zegar, jest dokładniejszy od tego zaimplementowanego w hiface EVO (co i tak nie jest jakimś priorytetem). Wszystko ok, tylko cała ta zabawa bierze w łeb, skoro dac z serii EVO nie ma wejścia na zewnętrzny zegar. Więc takowy zegar i tak jest odzyskiwany z spdif. Więc gdzie jest technologiczny zysk z tego rozwiązania skoro dac i tak regeneruje sygnał z spdif. Rozmiem zamierzenie kiedy hiface evo i evo dac jest taktowany zewnętrznym zegarem i nie jest on odzyskiwany z spdif. Unika się wtedy rozjechania zegarów, które w tym przypadku nigdy nie będą zsynchronizowane idealnie. Co z tego że hiface EVO dostaje lepszy zegar, skoro dokładność pętli w dacu zależy od stromości zboczy sygnału spdif i zegara jaki jest w dacu. Cała przewaga o której mówi się w odtwarzaczu CD wynika z tego że napęd i część cyfrowo analogowa mają jeden wspólny zegar. Dzięki czemu unika się ich rozjechania. No a tutaj niby coś jest poprawiane ale nie do końca.

 

Już wyjaśniam. Logika w tym jest, ponieważ zegar działa w dwóch trybach: Master Clock i World Clock.

 

Pierwszy zastępuje zegary wysokiej częstotliwości w transporcie cyfrowym (w tym wypadku HiFace Evo) 22 i 24MHz, które taktują dla próbkowania 44,1 i 48kHz i ich wielokrotności. Przy tak wysokich częstotliwościach pracy najmniejsze zakłócenia elektromagnetyczne, radiowe, również przenoszone po zasilaniu,a także zakłócenia przenoszone z innych układów w urządzeniu zintegrowanym potrafią istotnie wpłynąć na stabilność zbocza zegarowego.

Dlatego wyizolowanie samego zegara, nawet jeśli oscylatory byłby dokładnie te same (a w Evo Clock są precyzyjniejsze) daje już zauważalną poprawę.

 

Jak sobie wyobrazić jaką drogę musi przejść ten dźwięk od drgań membran mikrofonu w studiu do drgań membran kolumn w naszych pokojach i żeby odtworzyć z taką dokładnością każdy niuans to jakie wymagania stawia się przed sprzętem...

Szczególnie na etapie źródła każde rozjechanie zasilania czy rozjechanie taktowania zegara powoduje multiplikowanie się minimalnego błędu w dalszych etapach przetwarzania, na słyszalny efekt.

 

Drugi tryb to World Clock do wspólnego taktowani DACa i tu już mamy znacznie niższe częstotliwości, bo nie dziesiątki MHz, a 44.1kHz czy 96kHz. Wrażliwość na błędy jest tu znacznie mniejsza.

Faktycznie najlepiej jak całość jest taktowana synchronicznie z jednego zegara i wejście na World Clock jest w wyższym modelu DACa M2Tech Vaughan, który niedługo ma być wreszcie gotowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta SotM jest jednym z tych elementów, które bym chciał wyeliminować. Z pewnością pogorszy to parametry serwera, ale ja bym jednak chciał aby serwer nie był elementem "audiofilskim" i służył tylko do puszczania muzyki (czyli np. JPlay w trybie hibernacji) ale również zapewnił mi wrażenia estetyczne (theatre view, czy może jakiś film od czasu do czasu, zdjęcia).

Nie jestem ekspertem w dziedzinie elektroniki ale domyślam się, że taki serwer "do wszystkiego" będzie źródłem zakłóceń w systemie. Zakładam, że eliminacja zakłóceń w samym serwerze jest dość kosztowna (zasilanie, SotM, filtry SATA, etc.) a i tak zakłócenia są generowane bo część komponentów nie jest projektowana tak, aby je w pierwszej kolejności eliminować (płyta główna, procesor, itp.).

Stąd pomysł, żeby raczej taki komputer odizolować od sekcji audio.

Na poziomie zasilania bym go podłączył do ściany, a audio przez listwę filtrującą.

Na poziomie połączenia do DAC'a poprzez konwerter. Tu zakładam, że konwerter musi mieć swoje zasilanie. Dodatkowo można by zastosować kabel USB z odciętym zasilaniem 5V.

 

Chyba zamówię Majtka Stareo-192 DSD ze względu na uniwersalność i być może podepnę go po USB. Czy słyszeliście może o konwerterach (lub bardziej izolatorach/separatorach) USB-USB ? Ktoś może testował takie rozwiązanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście może o konwerterach (lub bardziej izolatorach/separatorach) USB-USB ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-85153400-1331043948_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Aqvox chyba izoluje zasilanie na USB i daje swoje do DAC'a. Jeżeli DAC nie wymaga zasilania na USB (nie jestem pewien czy tak jest w MyTeku) to można by zastosować kabel bez żyły 5V i wtedy taki Aqvox mógłby nie być konieczny (?!). Podobnie w karcie SotM można jumperem odłączyć zasilanie USB.

Z kolei ten drugi izolator obsługuje tryb FullSpeed (12 MB). Być może dla DAC'a to wystarczy. Ciekawe jak reagują DACe na taki izolator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten duński izolator wtyczkowy to ładny i dość drogi gadżet wątpliwej jakości.

Dobry izolator na ADUM powinien mieć własne zasilanie a nie korzystać z komputerowego 5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wreszcie dotarły do mnie generatory i płytki do izolacji galwanicznej do konwertera.

Tak więc na początku tygodnia powinien być gotowy egzemplarz testowy w pełnej wersji.

Muszę jeszcze na próbę zmontować jakiś zasilacz, bo wersja z izolacją wymaga zewnętrznego zasilenia.

 

Niestety na bieżącą chwilę nie udało mi się kupić drivera (DS26LV31) potrzebnego do uruchomienia portu AES/EBU

Pozostanie więc wersja SPDIF z wyjściem COAX izolowanym trafem i wyjściem optycznym nadajnik Toshiby.

 

W poniedziałek postaram się wrzucić zdjęcia.

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek postaram się wrzucić zdjęcia.

 

 

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia i testy - nawet odpuściłem sobie licytację M2tech EVO na eBay'u - walka była ostra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pomóżcie!

Mam przetwornik: m2tech youg, który posiada m.in. asynchroniczne wejście USB. Chciałem kupić jako serwer plików i dodatkowo jako transport Olive 04 hd, ale poskąpiłem kasy i kupiłem 03 hd, który jesy pozbawiony wyjść cyfrowych, ale po ostatnim upgradzie oprogramowania da się podpiąć do daca po USB. Niestety tylko do usb synchro. I mam problem, gdyż mój dac nie widzi odtwarzacza. Czy mogę oszukać to jakąś przejściówką itp?

Jeśli ktoś wie, jak oszukać to połączenie, to plizzzzz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.