Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Klecha86 napisał:

Nr masz zadzwoń ale on tego w 1 dzień nie zrobi  ?

Daleko nie masz weź swojego porównamy .

Myślę myślę dzisiaj jadę do Bielawy i wałbrzych mam blisko ale to sie nie uda a po za tym wiesz jak to jest z tymi porównaniami w jeden dzień w 2h nic nie sprawdzisz tak do końca ,poczekam jescze te 2-3 tyg jak sie nie sprzeda to atakuje emeryta on ma czas i spokój w głowie a ja takich lubię hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zoromoto napisał:

@frejuto się i tak skończy na h390 ?

H390 ponoć gra trochę twardo i nie jest taki uniwersalny, trzeba ostrożnie dobierać kolumny, ale to opinia jednej osoby więc inny słuchający może mieć inne zdanie.

W relacji cena jakość nie ma konkurencji ?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Music_FAN napisał:

W relacji cena jakość nie ma konkurencji ?

H390 ? 

 

https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m1577741463-hegel-h-30.html 

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2020 o 17:42, Music_FAN napisał:

Zgadza się, DAC jest świetny w nim, z odpowiednimi kolumnami wszystko w jednej obudowie.

Dokładnie, dlatego się na niego zdecydowałem. Mam wszystko co mi trzeba w jednej obudowie i nic nie potrzebuje więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2020 o 10:09, deltastudio napisał:

Mam możliwość kupić H300 i H160. Lepiej iść w nowszą konstrukcję czy jednak H300?

Nie słyszałem ich, ale patrząc na suche dane, to brałbym H300, bo np. dla moich kolumn mocniejsze wzmacniacze służą. Plus z tego co czytałem jest to rozwinięcie brzmienia H80 na wyższy poziom, z dużo lepszą kontrolą dołu. A H80 mam i gra w tej cenie dla mnie super, a o zmianie na  H200 już pisałem w tym wątku co wniosła. Dokonując wyboru najlepiej jak masz możliwość, obydwu odsłuchać, który lepiej Ci spasuje, bo tego nikt Ci nie podpowie.

Jak budżet pozwala to na OLX pojawił się H360 https://www.olx.pl/oferta/hegel-h360-CID99-IDFSpBa.html#82ead2af30 też warto rozważyć. Więcej funkcji, lepszy DAC.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/hegel-hd25-kny?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img

Coś mu się po przewracało w głowie ??

W dniu 25.07.2020 o 09:44, zoromoto napisał:

@frejuto się i tak skończy na h390 ?

Owszem czemu nie ale nie za te pieniądze tam tylko trochę lepsze kondy są od novera ??

4 minuty temu, freju napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/hegel-hd25-kny?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=queries-keeper_v2:PLfavourite_queries&utm_content=item_img

Coś mu się po przewracało w głowie ??

Owszem czemu nie ale nie za te pieniądze tam tylko trochę lepsze kondy są od novera ??

Tak z 15 tys zniżki na  graty do moda by musieli zrobić ;)))

A tak szczerze to nie wiem jakie tam kondy są powsadzane ?

W dniu 25.07.2020 o 05:16, freju napisał:

Myślę myślę dzisiaj jadę do Bielawy i wałbrzych mam blisko ale to sie nie uda a po za tym wiesz jak to jest z tymi porównaniami w jeden dzień w 2h nic nie sprawdzisz tak do końca ,poczekam jescze te 2-3 tyg jak sie nie sprzeda to atakuje emeryta on ma czas i spokój w głowie a ja takich lubię hee

Decyzja zapadła na 99% robie moda u tego pana http://www.mrelektronik.pl/index.html

Jest u nas i nie tylko u nas powszechnie znany i ma odpowiednie doświadczenie i wielkie labolatorium bo produkował czy produkuje nadal zegary ,bufory lampowe, zasilacze po za tym wszyscy moi znajomi go znają i polecają ,termin najblizszy kuwa Wrzesień ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, freju napisał:

Owszem czemu nie ale nie za te pieniądze tam tylko trochę lepsze kondy są od novera ??

Kondy są ważne, ale jak to polepił w całość konstruktor ważniejsze, różni je konstrukcja, a nie same marki części. Jak konstrukcja kiepawa, to najlepsze podzespoły nie pomogą.

Ja będę robił moda na 100%, kondy już w drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Prewwit napisał:

Kondy są ważne, ale jak to polepił w całość konstruktor ważniejsze, różni je konstrukcja, a nie same marki części. Jak konstrukcja kiepawa, to najlepsze podzespoły nie pomogą.

Ja będę robił moda na 100%, kondy już w drodze?

Ja myślę że zamysł pomysł na dzwiek hegel ma dobry , tylko juz chyba za bardzo na zysk nastawienie jest ? kosztem właśnie podzespołów ,bo to mi prawie każdy z tych fachmanów powtarza ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, freju napisał:

Ja myślę że zamysł pomysł na dzwiek hegel ma dobry , tylko juz chyba za bardzo na zysk nastawienie jest ? kosztem właśnie podzespołów ,bo to mi prawie każdy z tych fachmanów powtarza ;(

Zgadzam się że w tym budżecie, mogli by w standardzie dawać lepsze kondy, ale każda firma dąży do maksymalizacji zysków. Jak jest zbyt, czyli klient to akceptuje, a główny rynek to Norwegia, to nic z tym nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, freju napisał:

Ja myślę że zamysł pomysł na dzwiek hegel ma dobry , tylko juz chyba za bardzo na zysk nastawienie jest ? kosztem właśnie podzespołów ,bo to mi prawie każdy z tych fachmanów powtarza ;(

Moim zdaniem wszystko jest doskonale przemyślane.  Chyba lepiej za rok za 2 wypuści nowy model wymienić parę elementów na lepsze i sprzedać.  

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem H160 i jest dobrze. Nie mogłem porównać z H300, ale na razie (wiadomo) jestem zadowolony. Teraz sprawdzam go w domu. Dzięki wszystkim.

 

Przy okazji: czym obsługiwać Hegla po sieci nie mając Apple`a tylko Win lub android?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, deltastudio napisał:

Przy okazji: czym obsługiwać Hegla po sieci nie mając Apple`a tylko Win lub android?

Mconnect Player

9 godzin temu, freju napisał:

Decyzja zapadła na 99% robie moda u tego pana http://www.mrelektronik.pl/index.html

Jest u nas i nie tylko u nas powszechnie znany i ma odpowiednie doświadczenie i wielkie labolatorium bo produkował czy produkuje nadal zegary ,bufory lampowe, zasilacze po za tym wszyscy moi znajomi go znają i polecają ,termin najblizszy kuwa Wrzesień ;))

O to dobrze wiedzieć może też skorzystam. Padł mi laser w Shanlingu... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, shiver07 napisał:

Cena za hegla H390 to przesada nigdy bym nie zapłacił takich pieniędzy za niego. Udało mi się go kupić w super cenie dlatego jestem zadowolony.

Czyli nie jest wart tych pieniędzy? Promocyjna cena łagodzi niezadowolenie ? 

Czemu uważasz że nie jest wart swojej ceny? Parametry ma niezłe, wyposażenie też, zwłaszcza DAC ale i tak najważniejsze to jak gra, czyli można rozumieć że szału nie ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zoromoto napisał:

Mconnect Player

O to dobrze wiedzieć może też skorzystam. Padł mi laser w Shanlingu... 

Narazie zrobię ja i dam znać ,ale jakoś jego właśnie najmniej sie obawiam gdyż pan Marian jest powszechnie znany w pewnym gronie diy i z własnych indywidualnych rozwiązań ulepszeń kiedys robił mi zegar do cd nad 514 cos tak  ,kolega miał nawet wzmacniacz lampowy zrobiony w całości od podstaw  przez niego i sobie go bardzo chwalił koszt około 10tys ,niestety miał go tylko 2-tygodnie i nie zdążyłem posłuchać nie zgrały  nam się synchrony ?

Także zoromoto jak będziesz chciał to możesz sam bezpośrednio do niego pisać , tylko nie teraz ? bo mi sie z września zrobi grudzień ;)) 

Godzinę temu, Music_FAN napisał:

Czyli nie jest wart tych pieniędzy? Promocyjna cena łagodzi niezadowolenie ? 

Czemu uważasz że nie jest wart swojej ceny? Parametry ma niezłe, wyposażenie też, zwłaszcza DAC ale i tak najważniejsze to jak gra, czyli można rozumieć że szału nie ma?

 

Pytanie jeszcze co to jest promocyjna cena cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

Pytanie jeszcze co to jest promocyjna cena cena ?

Np. to i do tego tax free ?

https://www.hifiklubben.no/hegel-h390-stereoforsterker-med-streaming/hegelh390bk/?q=Hegel

Lub model demonstracyjny

https://www.hifiklubben.no/stockitem_511_hegelh390bk-20200727140501/

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Riczi75 napisał:

No taa czyli według moich wyliczeń 14-15tys pln na gotowo ? bo w Norwegii  jest vat25% bodajże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Music_FAN napisał:

Czyli nie jest wart tych pieniędzy? Promocyjna cena łagodzi niezadowolenie ? 

Czemu uważasz że nie jest wart swojej ceny? Parametry ma niezłe, wyposażenie też, zwłaszcza DAC ale i tak najważniejsze to jak gra, czyli można rozumieć że szału nie ma?

 

Moim zdaniem jest wart każdej wydanej złotówki. Patrzą na możliwości względem konkurencji powinien kosztować nawet więcej. Jak ktoś napisał, że za tą cenę dostajemy super integre i do tego DAC dostajemy w prezencie. Za te pieniądze za które ja kupiłem nic nie gra lepiej jak reszta w kieszeni. 

3 godziny temu, deltastudio napisał:

Już kupiłem H160 i jest dobrze. Nie mogłem porównać z H300, ale na razie (wiadomo) jestem zadowolony. Teraz sprawdzam go w domu. Dzięki wszystkim.

 

Przy okazji: czym obsługiwać Hegla po sieci nie mając Apple`a tylko Win lub android?

Bardzo fajny wzmacniacz miło go wpominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, shiver07 napisał:

Moim zdaniem jest wart każdej wydanej złotówki. Patrzą na możliwości względem konkurencji powinien kosztować nawet więcej. Jak ktoś napisał, że za tą cenę dostajemy super integre i do tego DAC dostajemy w prezencie. Za te pieniądze za które ja kupiłem nic nie gra lepiej jak reszta w kieszeni. 

Hmm troche tak i troche nie - bo dac ponoć w nim nie jest nawet poziomu hd25 więc jak dla mnie równie dobrze mogło by go nie być wcale ,bo to są półśrodki i niepotrzebny element degradator , streamer tez nie jest najwyższych lotów no i po co to ,,, jak ma być audiofilsko to żadnych kompromisów , bo potem kręcenie nosem i dokupywanie osobnych gratów ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zoromoto napisał:

"Pierwszym jest przestrzeń. Obszerna, napowietrzona i trójwymiarowa, ale też troszeczkę, hmm... Nie wiem jak to powiedzieć. Zanurzona w delikatnej mgiełce? Z pogłosami i delikatnymi wibracjami, o jakie podejrzewałbym raczej dobrą lampę"

Co to za mgiełka zoromoto ? to cytat z recki stereolife" tak pytam bo te recki sory ale troche mi śmierdzą tutaj jak by wadę przeinaczono na zaletę , lub pominięto jako mniej ważną a dla mnie delikatna mgiełka to juz poważna sprawa hee sorki że sie czepiam ale chciałbym przeczytać jakąś total niezależną reckę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zoromoto napisał:

z jednej strony prawie jak znacznie droższy  H590 a z drugiej strony przegrywa w ważnych dziedzinach grania z wzmacniaczami tańszymi.

dość duży rozrzut

 

9 godzin temu, freju napisał:

bo to są półśrodki i niepotrzebny element degradator , streamer tez nie jest najwyższych lotów no i po co to ,,, jak ma być audiofilsko to żadnych kompromisów , bo potem kręcenie nosem i dokupywanie osobnych gratów

taki Hegel niestety obrał kierunek nie audiofilski, oczywiście nie tylko oni, bo to samo robi wiele innych firm, dorzucą parę "śmieciowych" płytek cyfrowych ala malina itp, Będzie o czym pisać w prospektach i cena 30% do góry

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, shiver07 napisał:

Cena za hegla H390 to przesada nigdy bym nie zapłacił takich pieniędzy za niego. Udało mi się go kupić w super cenie dlatego jestem zadowolony.

 

10 godzin temu, shiver07 napisał:

Moim zdaniem jest wart każdej wydanej złotówki. Patrzą na możliwości względem konkurencji powinien kosztować nawet więcej. Jak ktoś napisał, że za tą cenę dostajemy super integre i do tego DAC dostajemy w prezencie. Za te pieniądze za które ja kupiłem nic nie gra lepiej jak reszta w kieszeni. 

Mógłbyś się zdecydować czy jest wart czy nie jest, rozumiem że w cenie, w której kupiłeś jest a w cenie salonowej nie jest.

Wygląda że ustrzeliłeś super okazję jeśli powinien kosztować nawet więcej niż Twoja cena, której i tak daleko do ceny sklepowej, która już jest przesadzona i nie warta. O co kaman?

10 godzin temu, freju napisał:

Hmm troche tak i troche nie - bo dac ponoć w nim nie jest nawet poziomu hd25 więc jak dla mnie równie dobrze mogło by go nie być wcale ,bo to są półśrodki i niepotrzebny element degradator

Tak, na pewno, sam słuchałeś czy ktoś słyszał że ktoś słuchał? W H360 dac był już naprawdę niezły, jak i sam wzmacniacz, który był naprawdę dobry, sam słuchałem, a w H390 został zaprojektowany od nowa więc wątpię żeby było gorzej.

Poza tym akurat DAC jest bardzo chwalony, nie tylko w recenzjach ale także przez użytkowników na forach, więc to raczej fake news ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac w H390 to już nie HD25 tylko blisko do hd30. Różnice są niewielkie. 

21 minut temu, Music_FAN napisał:

 

Mógłbyś się zdecydować czy jest wart czy nie jest, rozumiem że w cenie, w której kupiłeś jest a w cenie salonowej nie jest.

Wygląda że ustrzeliłeś super okazję jeśli powinien kosztować nawet więcej niż Twoja cena, której i tak daleko do ceny sklepowej, która już jest przesadzona i nie warta. O co kaman?

Tak, na pewno, sam słuchałeś czy ktoś słyszał że ktoś słuchał? W H360 dac był już naprawdę niezły, jak i sam wzmacniacz, który był naprawdę dobry, sam słuchałem, a w H390 został zaprojektowany od nowa więc wątpię żeby było gorzej.

Poza tym akurat DAC jest bardzo chwalony, nie tylko w recenzjach ale także przez użytkowników na forach, więc to raczej fake news ?

Cena sklepowa jest znacznie zawyżona zresztą jak większość sprzętu z salonów audio. Rozumiem ludzie muszą zarabiać no ale bez przesady. Gdyby H390 kosztował w sklepie 19 tys. to wydaje mi się max jak na jego możliwości za rozsądną cenę. Nigdy bym nie zapłacił ceny sklepowej. Wolałbym już grać na starym heglu i używanym sprzęcie za pół ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, freju napisał:

"Pierwszym jest przestrzeń. Obszerna, napowietrzona i trójwymiarowa, ale też troszeczkę, hmm... Nie wiem jak to powiedzieć. Zanurzona w delikatnej mgiełce? Z pogłosami i delikatnymi wibracjami, o jakie podejrzewałbym raczej dobrą lampę"

Co to za mgiełka zoromoto ? to cytat z recki stereolife" tak pytam bo te recki sory ale troche mi śmierdzą tutaj jak by wadę przeinaczono na zaletę , lub pominięto jako mniej ważną a dla mnie delikatna mgiełka to juz poważna sprawa hee sorki że sie czepiam ale chciałbym przeczytać jakąś total niezależną reckę ?

Nie wiem @freju, może ktoś kopcił peta w czasie nagrania ?

Prawda jest taka że soundengine i soundengine2 to jest patent Hegla więc ktoś na co dzień słuchający czegoś innego musi się do tego "wynalazku" przyzwyczaić... 

Podałem po prostu kolejna recke z sieci ale wiadomo że to odsłuchu nie zastąpi... 

... A i ja kupiłem w normalnej cenie bo po 3 odsłuchach już nie chciałem czekać i polować na okazję i nie żałuję i już więcej nie szukam... No może kable jeszcze jakieś bym sprawdził... ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.