Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Prewwit napisał:

Listwę w takim razie jakąś spróbuję, jak coś pogorszy to zwrócę. Co do kabla chodziło mi o coś bardziej solidnego od tego kabla "komputerowgo" co jest w zestawie?. Nie oczekuję żadnych zmian w dźwięku, chodzi mi o stworzenie jak najlepszych warunków dla pracy elektroniki wzmacniacza.

Założenie błędne, należy oczekiwać zmian w brzmieniu. Tylko budżetowe zestawy oraz totalnie nietrafiona akustyka pomieszczenia mogą skutkować tym, że kabla zasilającego nie będzie słychać. Wypożycz u producenta Solid Core no 2, o którym pisze Klecha 86 i usłyszysz co tak naprawdę potrafi twój wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka pilota

IMG_20200716_194102373.jpg

Teraz, artdm napisał:

Założenie błędne, należy oczekiwać zmian w brzmieniu. Tylko budżetowe zestawy oraz totalnie nietrafiona akustyka pomieszczenia mogą skutkować tym, że kabla zasilającego nie będzie słychać. Wypożycz u producenta Solid Core no 2, o którym pisze Klecha 86 i usłyszysz co tak naprawdę potrafi twój wzmacniacz.

Dzięki za poradę, przemyśle jeszcze temat, kabel Solid Core poza moim budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Prewwit napisał:

Fotka pilota

IMG_20200716_194102373.jpg

Dzięki za poradę, przemyśle jeszcze temat, kabel Solid Core poza moim budżetem.

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-zasilajacy-Nordost-Odin-2-2%2C5m/9232?gclid=EAIaIQobChMI5rXEma3S6gIVS9iyCh15fA2yEAYYAiABEgLqh_D_BwE#

To może ten sobie wez na raty ? "Normalnie legalna bandytka ,,, ?

Spójrzcie na koniec strony dopłaty za wtyki z cyklu 1700pln haaa ,kabel za banie i jescze czesanko za wtyki dobre dobre ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, aliengbl napisał:

O kurcze to chyba mamy inne piloty ? Dla mnie idealny - duzo lepszy niz przykladowo drugi ktory mam od DACa - 

aluminium-remote-for-topping-dx7-dx7s-dx

Okropne gumowe przyciski i wrazenie jakbym uzywal pilota do tv w latach 90.

Ale kazdy lubi co innego takze nie ma co gadac ?

A nad tym logitechem mysle wlasnie. Jesli pilota nie uda mi sie ogarnac to pewnie zdecyduje sie na teh harmony. Ostatnio za duzo pilotow mi sie ogolnie zrobilo. 

Z tańszych opcji jest jeszcze https://www.ceneo.pl/49512653

też będzie działał z Heglem, ale będzie trzeba się pomęczyć z zaprogramowaniem klawiszy

Całkiem przyjemny pilot, choć nie taki prosty do ustawienia jak logitech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, freju napisał:

 Przyszły dzisiaj Audio note casei brdzo maleńkie to jest ;)) jutro mam rozmowę z moim fachowcem od montażu i teraz tak wpadłem na pomysł hmm , który model gniazda np furutecha z wejściem na bezpiecznik pasuje bez przeróbek do h200 ? albo viborga ?

https://m.sklep.rms.pl/furutech-fi-03-g-fi03-gniazdo-iec-na-obudowe?gclid=EAIaIQobChMIqeW0-ojV6gIVEQCiAx18vQKvEAQYASABEgIJTvD_BwE

Takie montowałem w swoim .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Klecha86 napisał:

Żadnych przeróbek nic nie trzeba docinać na 100% ? Pytam bo nie chciałbym aby tam była jakaś rzezba ;))

I jeszcze pytanko gold wybrałeś wersje z jakiś powodów czy ot tak ? bo myślę o rodowanym ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freju napisał:

Kolega miał hegla i może testował różne czy standardowo stereotypowo podszedł że Heniu suchotnik i cza go wygładzić złotem ??

? kup jakie uważasz  ?

Jakie nie kupisz będą niebo lepsze od tego co jest w orginale  ? .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freju napisał:

Wiedziałem że tak będzie haa , pytam czy były jakieś konkretne powody sugestie tak pytam z czystej ciekawości ,ale ok ?

Miał hegla ? powód był konkretnie jak odpisałeś Ale mi głównie zależało aby były z miedzi . 

13 minut temu, freju napisał:

wygładzić złotem

Ocieplić ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Klecha86 napisał:

? kup jakie uważasz  ?

Jakie nie kupisz będą niebo lepsze od tego co jest w orginale  ? .

Ok dzięki ? ja lubię Rod jest trwalszy nie śniedzieje tak jak złoto i miedz .

No chyba że sie otwiera tak mocno po modzie że trzeba go przygasić złotem ;)?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, freju napisał:

jutro mam rozmowę z moim fachowcem

Pomyśl nad połączeniem sygnału bezpośrednio chociaż sygnał na terminale żółty plus i czarny minus received_582553355714292.thumb.jpeg.ddeb5a10a398db03aae77c6c32d34812.jpegreceived_276356957127206.thumb.jpeg.b3243c43623d00b44dc8fb91e976fd44.jpeg

Bo podejrzewam, że dla sygnał to nie jest nic dobrego  ?

Dobrze było by wymienić te przewody na lepsze.  

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Klecha86 napisał:

Pomyśl nad połączeniem sygnału bezpośrednio chociaż sygnał na terminale żółty plus i czarny minus received_582553355714292.thumb.jpeg.ddeb5a10a398db03aae77c6c32d34812.jpegreceived_276356957127206.thumb.jpeg.b3243c43623d00b44dc8fb91e976fd44.jpeg

Bo podejrzewam, że dla sygnał to nie jest nic dobrego  ?

Dobrze było by wymienić te przewody na lepsze.  

O kuwa taka bieda była mówię o foto po lewej ,on jest tak przegrzany ta złączka czy brudny tylko ? ok zgłosze to jakies pomysły na przewód ? może solid core neotecha jakąś miedziawke monokrystaliczną czy od razu w srebro uderzać ? chociaż tego bym się juz troche bał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, freju napisał:

srebro uderzać ? chociaż tego bym się juz troche bał

Dlaczego ? 

Dałem srebro dokładnie mundorf sgw 105 0.5mm  z końcówki bezpośrednio na gniazdo rca I muszę Ci napisać rewelacja i właśnie nad nim myślę żeby dać tylko mam dylemat jaki przekrój.  

Ale neotech napewno będzie dużo lepszy od tego chin edowego ? .

6 minut temu, freju napisał:

przegrzany ta złączka czy brudny

Chyba tak zaśniedział ? . Pełno jest takich połączeń i czy to sygnał czy zasilanie warto to poprawić. 

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Klecha86 napisał:

Dlaczego ? 

Dałem srebro dokładnie mundorf sgw 105 0.5mm  z końcówki bezpośrednio na gniazdo rca I muszę Ci napisać rewelacja i właśnie nad nim myślę żeby dać tylko mam dylemat jaki przekrój.  

Ale neotech napewno będzie dużo lepszy od tego chin edowego ? .

Chyba tak zaśniedział ? . Pełno jest takich połączeń i czy to sygnał czy zasilanie warto to poprawić. 

Ten mundorf jest bez żadnego dialektryka osłony ekranu taki golas ? ,po za tym nie widze go chyba znowu w PL nie dostępny.

Ile tego przewodu będzie potrzebne tak na mniej więcej ? kupie neotecha chyba ? popytam fachowców który dać ,może jakąś hybryde srebro z miedzią bo się obawiam o tzw ,, przedobrzenie hee

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, freju napisał:

PL nie dostępny.

https://www.poweraudio.pl/mundorf-sgw105wh-przewod-zloto-srebro-w-izolacji-0-50-mm-1-metr-p-2364.html

Tylko z 2mm to raczej minimum na sygnał. 

15 minut temu, freju napisał:

Ile tego przewodu będzie potrzebne

Około 35cm odcinki .

 

 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Klecha86 napisał:

https://www.poweraudio.pl/mundorf-sgw105wh-przewod-zloto-srebro-w-izolacji-0-50-mm-1-metr-p-2364.html

Tylko z 2mm to raczej minimum na sygnał. 

Około 35cm odcinki .

 

 

Czyli ten mundorf 0,5mm dałeś na sygnałowy rca a ten minimum 2mm na sygnał do zacisków głośnikowych dobrze kumam ?

tylko w sumie to by chyba dobrze było wszystkie te wyjścia obrobić włącznie z xlr które u mnie jest jako główne wyjście ? czyli razem to ile to metrów będzie tego 0,5mm i ten grubszy na sygnał od głośnikowych ?

1 minutę temu, freju napisał:

Czyli ten mundorf 0,5mm dałeś na sygnałowy rca a ten minimum 2mm na sygnał do zacisków głośnikowych dobrze kumam ?

tylko w sumie to by chyba dobrze było wszystkie te wyjścia obrobić włącznie z xlr które u mnie jest jako główne wyjście ? czyli razem to ile to metrów będzie tego 0,5mm i ten grubszy na sygnał od głośnikowych ?

Tak myśle czy nie wymienić od razu gniazd rca na jakieś kacksa czy chociaż monacor bo wbt juz się robi mały kosmos no i średnica jest ważna której nie znam ? wymieniałeś jakiś port rca ? bo te też nie wzbudzają zaufania w Heńku ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, freju napisał:

mundorf 0,5mm dałeś na sygnałowy rca

Tak z tym, że mój  h200 jest przerobiony na końcówkę mocy pre jest całkowicie odłączone i sygnał leci z końcówki bezpośrednio na gniado rca (tak jak w h20) received_617511432219098.thumb.jpeg.463cfa9cfff0c4cdd023cd91d49923e8.jpeg

U siebie jak chcesz wymienić ten sygnał i chcesz zostawić pre  musisz go podłączyć do pre w orginalne miejsce . Długość musisz zmierzyć ile ma orginalny przewód (INPUT) .

1 godzinę temu, freju napisał:

grubszy na sygnał od głośnikowych

Tego jeszcze nie wymieniłem narazie został orginalny ale podłączony bezpośrednio.  2mm nie ma chyba mundorfa najwięcej jest chyba 1.5mm Ale zerknij sobie na ceny to najkorzystniej na m  wychodzi 0.5mm i myślałem żeby z niego zrobić np 4x0.5mm na sygnał . Jak byś chciał zrobić sygnałowy plus i minus w takiej konfiguracji to byś potrzebował około 6m . Ale taniej wyjdzie neotech można wtedy puścić np 2x1.5mm (lekko skrecone)na sygnał .   

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, freju napisał:

Tak myśle czy nie wymienić od razu gniazd rca na jakieś kacksa czy chociaż monacor bo wbt juz się robi mały kosmos no i średnica jest ważna której nie znam ? wymieniałeś jakiś port rca ? bo te też nie wzbudzają zaufania w Heńku ;))

Tak dawał nowe gniazda w nowe miejsce rca (furutech ft-903g).

Co do średnicy to nie będzie problemu jedynie problem jest grubość  ściany obudowy, musisz kupić takie gniazdo rca gdzie będzie 3 mm na grubość ściany obudowy . 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 09:37, freju napisał:

Przekonałeś mnie do końca żeby zrobić tego moda tym wpisem " pisałeś czy "Lete  do Bena z pytaniem co wymieniłeś i jeśli to prawda to co napisałeś że potwierdził iż to bardzo dobry ruch;)) " to już nikt nie powinien tutaj zadawać pytań czy warto to zrobić ,bo chodziło tylko i wyłącznie o koszta ?

Dziś z nudów znalazłem jednego posta lete, choć mi się wydaje że czytałem jeszcze innego, ale nie potrafię znaleźć.

Post 96

 

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, deltastudio napisał:

To mój ? cena z kondami bez kondów 7tys i ja na tyle go wyceniam i amen stan idealny , zaraz sie pojawią pytania dlaczego wystawiłem a no dlatego że się wkurzyłem na moich domniemanych fachowców co mieli go robić jeden się poddał od razu jak usłyszał o wymianie kabli i w ogóle po obejrzeniu stwierdził że na to trzeba poświęcić ze 4-6dni i nic więcej tylko to , a drugi ma remont i mam czekać 2-3 tyg , a drugi powód jak na złość trafił mi sie fajny piec i jak by emocje  na moda mi opadły? ,ale jeśli się nie sprzeda  to go i tak zrobię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klecha86 napisał:

Dzień roboty  ? więcej rozkręcenia niż lutowania .

Może i tak dzień roboty jak sie nie pracuje nigdzie i od rana do wieczora może by to ogarnął nie wiem nie jestem mistrzem lutowania czy grzebania w elektronice , może tez bierzesz pod uwage faktże znasz juz Henia na wylot i jest już dla ciebie obcykany , kuwa kusi mnie żeby jednak dokończyć ten plan hee i spróbować go zastosować jak ty to sugerujesz jako sam koniec mocy ;))?

Jak tam ten twój spec stoi z czasem  Klecha86 ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

Jak tam ten twój spec stoi z czasem  Klecha86

Nr masz zadzwoń ale on tego w 1 dzień nie zrobi  ?

Godzinę temu, freju napisał:

sugerujesz jako sam koniec mocy ;))?

Daleko nie masz weź swojego porównamy .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.