Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2024 o 23:34, gregorypek2 napisał:

No i zawitał 😄 po Mohicanie duży krok na przód 

 

IMG_2771.jpeg

Gratulecje 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

To jest wnętrze Hegla H100. Czy mogę prosić  o wskazanie gdzie na poniższym zdjęciu są:

-niebieskie, małe moduły Sound Engine,

- kondensatory foliowe SCR w torze sygnałowym 

- układ „Soft start”,

- "czerwone" kondensatory polipropylenowe WIMA w zasilaniu?b39e79c546379c25991e4719fb83.thumb.jpeg.6759b23bf8c919e129bff69def37cf7a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEGEL właśnie zaprezentował   następcę H190 czyli model H190V

Z tego co na razie doczytałem dodano wejście gramofonowe, pewnie jakieś  drobne  ulepszenia zapewne.  Można przejrzeć info:

INFOhttps://www.lbtechreviews.com/test/hi-fi/hegel-h190v   , cena "w przybliżeniu" - 3795 EUR
 

PS. Pewnie symbol "V" dodali od  Vikinga 🙂

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doczytałem innych zmian nie należy się jednak  spodziewać w modelu  gdyż, jedyna zmiana to dodatkowe wejście gramofonowe

Fragment cytuję z powyższego linku:
"Hegel claims that the rest of the amplifier is exactly as we know it from our test of the H190. The only difference between the two amplifiers is the turntable input."

Coś z nadążaniem z updatami  swojej strony to  Hegel ma chyba małe lagi  🙂  - https://www.hegel.com/en/products/integrated/h190
Na razie cisza o modelu H190V , taka drobna  ciekawostka...  hi hi,.. 🙂

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2024 o 09:50, Marek333 napisał:

PS. Pewnie symbol "V" dodali od  Vikinga 🙂

Symbol V bierze się od słowa Vinyl. Cudów raczej nie ma się co spodziewać. Wolałbym raczej wybrać osobny wzmacniacz phono stage niż zmieniać h190 na h190V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie (edit: komentarz do "tuningowany")

6 minut temu, Tal napisał:

uważasz że firma Hegel nie oferuje powtarzalności produktu?

Tak, a jak kolega do nich w tej sprawie napisał to jeszcze go "opieprzyli".

Ale czy oni jako jedyni? Raczej nie, tym bardziej w czasach gdy dostępność komponentów może z dnia na dzień się skończyć. Czy firmy nas informują o takich zmianach? Jasne że nie...

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć w to co piszesz bo sporo Hegli słuchałem i braku powtarzalności produktu nie stwierdziłem czy też nie usłyszałem. Wzmacniacze jakich słuchałeś może któryś z nich był "grzebany"... mógłbyś napisać jaki model miałeś okazje porównać?

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Hegla wydziwiają chyba im się nudzi. Ugrali by więcej gdyby częściej robili jakieś promocje a nie się zarzekali,że nigdy nie zrobią phono stage w jednym pudełku,bo to pogarsza sygnał i są większe zakłócenia na sygnale.Pewnie ulegli krytyki,że zawsze był to minus krytyków audio ,że inne mają a Hegel nie. I tu dała baba placek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 19.02.2024 o 08:32, MCHammer2022 napisał:

Cześć.

To jest wnętrze Hegla H100. Czy mogę prosić  o wskazanie gdzie na poniższym zdjęciu są:

-niebieskie, małe moduły Sound Engine,

- kondensatory foliowe SCR w torze sygnałowym 

- układ „Soft start”,

- "czerwone" kondensatory polipropylenowe WIMA w zasilaniu?b39e79c546379c25991e4719fb83.thumb.jpeg.6759b23bf8c919e129bff69def37cf7a.jpeg

 

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stench to zdjęcie, które wkleiłem jest po tuningu? A nie wypust fabryczny ze środkowego okresu produkcji? Ogólnie chodzi mi o to, że podobno H100 miał ròżną budowę w zależności od roku produkcji. Np. pod koniec produkcji Hegel podobno używał chińskich zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba podjąłem decyzję po naradach z mądrzejszymi + widzę że @zoromoto  ma  w komplecie z H390 też PONTUSA II i jest zadowolony a widzę że to doświadczony Hegelianin i wie co pisze.

I ten model bo wyszedł PONTUS 12th-1 chyba od znanego "Bułgara" nabędę.. Czy ktoś od niego z naszej Ekipy, tu w klubie Hegla kupował ?
Tn model najbardziej mnie przekonuje  . Rozważałem jeszcze do mojego H390  DAC-i  HOLO May Spring 3 lvl2  , wcześniej też zachęcają niektórzy do Chord Qutest oraz do R26 ale  nie za bardzo chyba te modele z tego co czytam dadzą mi jakość z ciepłem. 
 

Chcę  trochę ocieplić mój system bo H390 w połączeniu z moimi Audiovectorami QR5 gra trochę za zimno. / kablami ociepliłem tyle ile mogłem  -Ricable/


Pytanie chyba finalne przed pożyczeniem gdzieś i zakupem PONTUSA II,  głównie do Ciebie  @zoromoto ale nie tylko 🙂 
Czy po swoich doświadczeniach z H390 , bo masz taki sam model  Hegla jak ja (tyle że inne kolumny..) uważasz ten wybór  za najlepszy w budżecie do około... 15.000 zł ?
Czy wybrałbyś tak samo  ?   Czy ktoś z Ekipy naszej Hegeliańskiej 🙂 może słuchał H390/H590  z innymi DAC-ami w budżecie podanym ? 
Z góry uprzejmie dziękuję za każdą sugestię w temacie bo jestem w momencie decyzji ostatecznej. Miłego wieczoru.

 

---edit

Jeszcze jedno przy okazji.... czy ktoś z Was kupował może tutaj  ? na stronie chyba to jest tego Bułgara z Sofii   strona ale nie mam pewności..

https://audiophoria.eu/product/denafrips-pontus-12th-2/

Bo tu zamiar mam nabyć PONTUSA  II 12th-1  albo  w pewnym warszawskim salonie, to jeszcze zobaczę...  
Bo ciekawe jest to , że oferuję 5 lat gwarancji  jak widzę...
Ma ktoś może doświadczenie  z tą firmą ? Czy wiarygodna firma i jak z cłem i VAT na osobę fizyczną ?  Nie powinny być doliczane bo sprzedaż w obrębie Europy ale kto to wie...praktyka czasem zaskakuje 😉 

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chodzi mi po głowie przetestowanie jednego z wymienionych wyżej DACów jednak i nie odrzucanie go .. bo jest malutki..
Doskonałe ! opinie są o tym maleństwie Chord Qutest . Czy powinienem go też przetestować, jakieś opinie może właścicieli HEGLA  ? 

Trochę szkoda że nie ma wyjść XLR., już w pętli Hegla nie pójdzie DAC-loop, tylko w direct - połączeniu.

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek333 napisał:

Doskonałe ! opinie są o tym maleństwie Chord Qutest . Czy powinienem go też przetestować, jakieś opinie może właścicieli HEGLA  ? 

Nie widzę jakoś tego z Heglem i AV, ale cholera wie... moim zdaniem raczej uwypukli problemy systemu

Nie słyszałem takiego połączenia akurat, ale słyszałem kilka Hegli, kilka AV i miałem Qutesta. Moim zdaniem każde z nich gra dość ofensywnie. Łączenie takich kilku elementów ma sens np. dla kogoś kto lubi lub jest mało wrażliwy na wysokie tony i jasne granie

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qutest u mnie gra z hegel h190, głośnikami magnepan, okablowaniu nordost red down Mac mini i jeszcze z jakąś biżuterią poprawiającą dźwięki od Ifi 🙂 i napiszę tak: jest lepszy od topping MQA D90 (posiadałem 1rok) Cambridge audio CXN v2 (posiadałem 2tygodnie), ifi zen signature dac (posiadałem 3miesiace), stary cyrus dac, dac wewnętrzny w Hegel h190 (posiadam od 2miesiecy) oraz streamer ever solo dmp A6 (miałem 2tygodnie) POLECAM WYPRÓBOWAĆ QTEST CHORD 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Qutest gra kilka lat. Jest to bardzo analityczny dac. U mnie gra z lampą i Dynaudio F260. Jest więc trochę tego ładnego środka. W Twoim systemie wszystkie elementy są analityczne , ale posłuchać warto. Według mnie świetny dac bez zbędnych wodotrysków i malutki. Wszędzie się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu mam w głowie chęć na   PONTUSA II 12th-1  , na drugim tego Qutesta , na trzecim ewentualnie HOLO Spring3 (ale cena mnie odstrasza w tym wypadku troszkę). i nie wiem czy gdzieś dam radę ten ostatni pożyczyć. czuję że skończy się na PPONTUS ..na FB Hegla bardzo !! sobie ludzie  z różnych krajów chwalą właśnie PONTUSA jako świetne uzupełnienie Hegli H390, H590
PONTUS nie jest podobno tak szczegółowy i troszkę ociepla a to mi chodzi o więcej trochę ciepła/ +vocal.

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokupiłem bardo dobry zasilacz liniowy firmy MCRU z uk  mają sklep na ebay i wysyłają do Polski, polecam bardzo z zasilaczem jeszcze lepiej : Link do ebay: https://www.ebay.co.uk/itm/352301203081?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=tg3veVpCS6-&sssrc=4429486&ssuid=WiMAbDk3SGy&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Arkadiusz Podsaba napisał:

z Chin to kopie i gowniane wersje starych projektów w zachodnim siwcie

Proponuję się obudzić, otrząsnąć i zacząć trzeźwo myśleć, bo właśnie poprzez takie myślenie jak Twoje Chińczycy są w technologii ogólnie pojętej właśnie tu gdzie są.

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim, że np. w branży auto-moto, Chiny stały się już realną konkurencją dla renomowanych producentów europejskich.

Wracając do audio od wielu lat widać, że produkty chińskie szybciej nadążają za wdrożeniami, patrz na przykład implementacje najnowszych chipów dac itp. Nowości najszybciej pojawiały się w produktach z chin, u nich ścieżka wdrożenia wydaje się o wiele krótsza niż u producentów z UE czy nawet USA.

Problem z ich klockami audio był tylko taki, że przez ostatnie lata wypuszczali produkty dobrze wypadające "pomiarowo" a jednak nie do końca dobrze brzmiące. W tej gonitwie SINAD doszli do ściany i teraz widzimy, że poszli po rozum do głowy i zaczynają "wypluwać" coraz więcej urządzeń dobrze (żeby nie powiedzieć wybitnie) brzmiących, jak np. chociażby wyżej wymieniony Gustard R26. 

Z "chińszczyzny" osobiście mam jeszcze np. słuchawki Hifiman HE1000 V3 i wiem ile są warte w stosunku do innych słuchawek w tej cenie, które miałem na swojej głowie, wiem także jak wygląda obsługa klienta w firmie Hifiman i to jest po prostu TOP, na którym inni producenci z poza Chin mogą się już tylko wzorować.

Następny przykład to wzmacniacz słuchawkowy AUNE S17 PRO, czysta klasa A, owszem konstrukcja policzona na granicy, ale kto jak nie "mały" producent z Chin nie podejmie takiego ryzyka, u niektórych userów ten wzmak wymaga różnych figli z chłodzeniem, ale jak to gra....! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.