Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś może odsłuchy kolumn PCM z heglem.

Mam możliwość zamiany na PCM twenty 22.

Z tego co pamiętam kidyś słuchałem z Musicalem w sklepie. Głośniki mi się podobały (20lat gwarancja) ale czy z Heglem ma to sens? Dobry kierunek?

 

Przepraszam "PMC" nie PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może odsłuchy kolumn PCM z heglem.

Mam możliwość zamiany na PCM twenty 22.

Z tego co pamiętam kidyś słuchałem z Musicalem w sklepie. Głośniki mi się podobały (20lat gwarancja) ale czy z Heglem ma to sens? Dobry kierunek?

 

Przepraszam "PMC" nie PCM.

Nowe PMC są zaj......!!! A z H360 będziesz miał genialne brzmienie. Ja nie słuchałem twenty22, bo dystrybutor dostarcza na raty, ale słuchałem z H360 Twenty 23 i 24. Te kolumny kochają prąd, im więcej tym lepiej grają, a podstawkowe wciągną pewnie jeszcze więcej, więc 360-tka rozwinie skrzydła. Ale nie wybaczają nędznego źródła i nad kabelkami też trzeba się pochylić. Mam kolegę, audiofila, który wiecznie na PMC psioczył, dopóki nie posłuchał ich u nas w wersji Twenty.24 i H360. Jest moc!!! Zestaw dla orłów.

 

Zapomniałem dodać, że już na stałe jest ROST. Hegel White i Jack White wraz z Audio Physic Sitara, bardzo udany system. Zapraszamy.

 

15235744_1174958782596851_6657514393285855694_o.jpg

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Audiofil, nie meloman

 

Czyli, w kwestii formalnej, SPRZĘTOFIL.

 

Bo o ile meloman nie musi być i przeważnie nie jest audiofilem, to audiofil bezwzględnie musi być melomanem.

 

Nie dajmy się okradać słuchaczom bezpieczników i kabli sieciowych z naszego muzycznego hobby.

 

Pozdrawiam serdecznie, audiofil.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a iOS co chwilę robi nowy software.

Urządzenie będzie do pewnego czasu kompatybilne chyba, że będą robić update co chwilę (miałem przykład z MF Clic)

Apple zmusza nas do wymiany urządzenia na nowe gdyż w większości przypadów nowy iOS nie obsługuje urządzeń nie updateowanych.

 

 

I tak przyznam że długo walczyłes z nim :-) co teraz wchodzi w grę?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

Naprawde nie mam zielonego pojęcia.

Mam kilka opcji ale to czeka mnie kolejny odsłuch i nie na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ja na swoje 20m2 boję się trochę już H160. To jak to jest. W kilku miejscach słyszałem, że H160 zapieprza jak dzikie i daje sporo dołu, w H360 jest go za mało? Moje Xaviany dołu nie szczędzą, 20m2 to nie ocean. Najszybsze też nie są, stąd powoli kieruję się w stronę H80 / Rosta. A tu H360 ma za mało dołu?

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Purple

Jakie są Twoje wrażenia odsłuchowe H360?

 

@magico79

Rozumiem, że H360 przegrała małą ilością niskich tonów?

 

Bardziej bym powiedział, że ja przegrałem.

Niskich tonów mógłbym powiedzieć, że nie ma wogóle (u mnie w pomieszczeniu) co sprawia, że słucha się nie przyjemnie.

Tylko dobrze zrealizowane nagrania akceptuje, których jest tak naprawde nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoje 20m2 boję się trochę już H160. To jak to jest. W kilku miejscach słyszałem, że H160 zapieprza jak dzikie i daje sporo dołu, w H360 jest go za mało? Moje Xaviany dołu nie szczędzą, 20m2 to nie ocean. Najszybsze też nie są, stąd powoli kieruję się w stronę H80 / Rosta. A tu H360 ma za mało dołu?

 

Podejrzewam, że z moimi kolumnami jest mało dołu.

Słuchałem z Tannoyami Stirling i było zacnie tylko cena mnie przerosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

numik

 

H200 gra świetnie w 18m2 bas jest pod pełną kontrolą, ale apetyt rośnie w miarę jedzonka

wiem :), są H200 w fajnych cenach na allegro, ale nowa seria gra wg mnie trochę lepiej, "muzykalniej", dlatego na niej się koncentruję. Poza tym chcę mieć coś na lata, a nie znowu w 2018 kombinować od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoje 20m2 boję się trochę już H160. To jak to jest. W kilku miejscach słyszałem, że H160 zapieprza jak dzikie i daje sporo dołu, w H360 jest go za mało? Moje Xaviany dołu nie szczędzą, 20m2 to nie ocean. Najszybsze też nie są, stąd powoli kieruję się w stronę H80 / Rosta. A tu H360 ma za mało dołu?

H200 H300 H360 mają taką samą ilość dołu . Różnią się jego zejściem i zróżnicowaniem . Ponadto im wyższy model tym z coraz trudniejszymi kolumnami jest w stanie zachować pełną kontrolę . Metraż dla mocy wzmaka nie ma znaczenia natomiast dla fali niskich częstotliwości . Basu prawidłowego nie ma w 2 przypadkach . 1 wi większości kolumn podstawowych go nie ma wcale poniżej 40 Hz oraz gdy akustyką jest skopana i kolumny źle dobrane do pomieszczenia . Wówczas pozostaje DSP albo ustroje akustyczne . Zonglerka wzmacniacza mi kablami kolumnami w złym akustycznie pomieszczeniu nigdy nie da zadowolenia nigdy .

 

I mocniejszy wzmak tym lepsza kontrola niskich tonów co w każdym pomieszczeniu także małym jest pomocne (mniejsze zniekształcenia i dudnienie basu z powodu nie kontrolowania głośników przez słaby wzmacniacz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

H200 H300 H360 mają taką samą ilość dołu . Różnią się jego zejściem i zróżnicowaniem . Ponadto im wyższy model tym z coraz trudniejszymi kolumnami jest w stanie zachować pełną kontrolę . Metraż dla mocy wzmaka nie ma znaczenia natomiast dla fali niskich częstotliwości . Basu prawidłowego nie ma w 2 przypadkach . 1 wi większości kolumn podstawowych go nie ma wcale poniżej 40 Hz oraz gdy akustyką jest skopana i kolumny źle dobrane do pomieszczenia . Wówczas pozostaje DSP albo ustroje akustyczne . Zonglerka wzmacniacza mi kablami kolumnami w złym akustycznie pomieszczeniu nigdy nie da zadowolenia nigdy .

 

I mocniejszy wzmak tym lepsza kontrola niskich tonów co w każdym pomieszczeniu także małym jest pomocne (mniejsze zniekształcenia i dudnienie basu z powodu nie kontrolowania głośników przez słaby wzmacniacz )

 

Najniższy bas czy raczej częstotliwość jest zależna od największego parametru pomieszczenia czyli z reguły długości. Za jego słyszalność (zakładając ze w ogole niski bas jest w danym nagraniu) ' i jego jakość odpowiada pomieszczenia i układ modow; im bardziej równomiernie rozłożony tym lepiej. I tutaj wchodzi wlasnie adaptacja. Natomiast DSP wg mnie jest ok do finalnego dostrojenia pomieszczenia a nie zatykania głównych problemow typu dołek 20-30 dB.....

A o żonglerce pisałem juz chociażby wczoraj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem :), są H200 w fajnych cenach na allegro, ale nowa seria gra wg mnie trochę lepiej, "muzykalniej", dlatego na niej się koncentruję. Poza tym chcę mieć coś na lata, a nie znowu w 2018 kombinować od nowa

 

poczekaj w 2018 Hegel wypuści cuś nowego i znowu będziemy gonić króliczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem :), są H200 w fajnych cenach na allegro, ale nowa seria gra wg mnie trochę lepiej, "muzykalniej", dlatego na niej się koncentruję. Poza tym chcę mieć coś na lata, a nie znowu w 2018 kombinować od nowa

a ja bym tam wolał stary np 2010 r ale dzielonke a nie naj naj 2018 :) z serii integra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Purple

Jakie są Twoje wrażenia odsłuchowe H360?

 

@magico79

Rozumiem, że H360 przegrała małą ilością niskich tonów?

 

U mnie gra bardzo ładnie, kulturalnie, poukładany dźwięk.

Zależy co włączę. Trochę ostrzejszej muzyki posłuchałem i było bardzo namacalnie, realistycznie.

Bas dość nisko schodzi ale słyszalne jest tylko kiedy siedzę na kanapie na końcu pomieszczenia. W pozycji stojącej w różnym miejscu tego nie ma.

Ogólnie zadowolony jestem z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.