Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

@sir.jax he ,he dobre pytanie 🥴

Nie wiem nic i szkołach ale myślałem jak sam bym to zrobił. Najpierw pomyślałem że może tak jak kable zasilające, czyli ekren przy gniazdku więc tu ekran od strony żródła dzwięku. Ale nie byłem pewien czy aby na pewno więc na końcu stwierdziłem że dobrałbym na słuch. Używam tylko rca więc mógłbym je zamieniać stronami. 

Więc wiem że nie wiem. 😆

@sir.jax he ,he dobre pytanie 🥴

Nie wiem nic i szkołach ale myślałem jak sam bym to zrobił. Najpierw pomyślałem że może tak jak kable zasilające, czyli ekren przy gniazdku więc tu ekran od strony żródła dzwięku. Ale nie byłem pewien czy aby na pewno więc na końcu stwierdziłem że dobrałbym na słuch. Używam tylko rca więc mógłbym je zamieniać stronami. 

Więc wiem że nie wiem. 😆

@sir.jax napisz o tych szkołach dwóch bo jestem ciekawy i nie zapomnij  napisać jak według Ciebie być powinno.

Edytowane przez sidru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, sir.jax napisał:

To jedna szkoła 🙂

Nie zawsze ma uzasadnienie.

Ciekawe jak jest w Red Dawn 2..tam był dynamit przy zachowaniu strzałek, odwrotnie bardzo przeciętnie. Kiedyś odwracałem mojego ic Heindalla2 i tam już nie było takiej różnicy, ciekawe czy ma to związek ze sposobem mocowania ekranu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, slawsim napisał:

Może mieć, jednak gdy przewód zbudowany z jednej żyły i ekranu posłuchasz w obie strony, też usłyszysz różnicę.

Tak na logikę to chyba lepiej wszystko co zbierze ekran zostawić  na zródle niż wzmacniać je wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sidru napisał:

Dobrze że od Ciebie coś się dowiem bo @sir.jax jak rasowy pokerzysta 🤢

W końcu się otworzy i coś napisze 😁. To chyba nawet mój ziomek jest 👍. Z Furutechem czy Neotechem masz łatwiej, ponieważ kierunek masz oznaczony na izolacji. Gdy tego nie ma to dopiero jest jazda z ustaleniem właściwego kierunku 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, slawsim napisał:

W końcu się otworzy i coś napisze 😁. To chyba nawet mój ziomek jest 👍. Z Furutechem czy Neotechem masz łatwiej, ponieważ kierunek masz oznaczony na izolacji. Gdy tego nie ma to dopiero jest jazda z ustaleniem właściwego kierunku 😁

Czy wtedy kierunek wyznaczają oznaczenia przewodu ? Np..przy oznaczeniu kabelka Furutech FP-314 Ag-II to przy "Furutech" jest początek a przy "Ag-II" jest koniec. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sidru napisał:

Czy wtedy kierunek wyznaczają oznaczenia przewodu ? Np..przy oznaczeniu kabelka Furutech FP-314 Ag-II to przy "Furutech" jest początek a przy "Ag-II" jest koniec. 🤔

Strzałkami producent sugeruje jak wpiąć przewód, czyli w przypadku FP-314 Ag II strzałki biegną od gniazda w ścianie czy listwie do urządzenia zasilanego. Ja je tak mam zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, slawsim napisał:

Strzałkami producent sugeruje jak wpiąć przewód, czyli w przypadku FP-314 Ag II strzałki biegną od gniazda w ścianie czy listwie do urządzenia zasilanego. Ja je tak mam zrobione.

Z drugiej strony spolaryzowany ekran od strony zródła może jakoś dobrze działać na przewody sygnałowe...sam już nie wiem jak być powinno 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sidru napisał:

Tak na logikę to chyba lepiej wszystko co zbierze ekran zostawić  na zródle niż wzmacniać je wzmacniaczem.

Ale jest inna logika i moim zdaniem bardziej sensowna.

Bodajże Tara Labs tak robi i ekran ma spływ po stronie wzmacniacza, a z niego już szybciutko do żyły PE w gniazdku.

Chyba , że jego klasa ochronności nie ma połączenia z "masą" i obudową, ale zazwyczaj to w źródłach brak 3go bolca w gniazdku IEC. Więc...

Taki myk widzisz.

 

3 godziny temu, slawsim napisał:

I tego się trzymaj bo zwariujesz. Jak RCM wykonał mi interkonekt na S22 to od strony zródła połączyli ekran i masę.

A jak to sprawdziłeś, rozkrecałeś?

3 godziny temu, sidru napisał:

Czy wtedy kierunek wyznaczają oznaczenia przewodu ? Np..przy oznaczeniu kabelka Furutech FP-314 Ag-II to przy "Furutech" jest początek a przy "Ag-II" jest koniec. 🤔

 

3 godziny temu, slawsim napisał:

Strzałkami producent sugeruje jak wpiąć przewód, czyli w przypadku FP-314 Ag II strzałki biegną od gniazda w ścianie czy listwie do urządzenia zasilanego. Ja je tak mam zrobione.

Teoretycznie tak jest.

Ale niie zawsze...

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nabyłem głośnikowy alpha s25 na wtykach fp-202r, już wpięty, ale wnioski opiszę jak posłucham kilka dni. Jutro będę miał jeszcze dwa komplety innych kabli (nie furu) do posłuchania, porównam i odniosę się do tego oraz mojego poprzedniego u2t.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Nabyłem głośnikowy alpha s25 na wtykach fp-202r, już wpięty, ale wnioski opiszę jak posłucham kilka dni. Jutro będę miał jeszcze dwa komplety innych kabli (nie furu) do posłuchania, porównam i odniosę się do tego oraz mojego poprzedniego u2t.

Czekamy z niecierpliwością na Twoje testy , ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z innymi kabelkami.

Sam mam zamiar przetestować na czasie Furutech FS Alpha 36 , ciekawe czy dociąży mi troszkę dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, nikko napisał:

Czekamy z niecierpliwością na Twoje testy , ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z innymi kabelkami.

Sam mam zamiar przetestować na czasie Furutech FS Alpha 36 , ciekawe czy dociąży mi troszkę dół.

Dzięki uprzejmości Panów z salonu Mdb Audio we Wrocławiu otrzymałem do testów trzy komplety kabli głośnikowych:

Oyaide Tunami II SP-B

Synergistic Research Foundation 

Purist Audio Design Musaeus

Posiadam również Furutech u2t oraz alpha 25, łącznie 5 kompletów drutów, więc proszę o kilka dni cierpliwości. 😀 

Alpha 36 nie słyszałem, ale mam wątpliwości, czy dociąży dół. S25 względem u2t właśnie zadziałał odwrotnie, jest bardziej wyrównanym kablem. Więcej wkrótce. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@staropolanka2000

Kilka dni? Nie starczy by rzetelnie ocenić wszystkie kable, za dużo tego.

W którymś momencie już nie będzie wiadomo co jest co. Jak wszystkie „surowe” tym bardziej taka ocena może być utrudniona.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sir.jax napisał:

@staropolanka2000

Kilka dni? Nie starczy by rzetelnie ocenić wszystkie kable, za dużo tego.

W którymś momencie już nie będzie wiadomo co jest co. Jak wszystkie „surowe” tym bardziej taka ocena może być utrudniona.

 

Wszystkie kable są dobrze wygrzane. Dostałem egzemplarze demo, u2t gra u mnie trzy lata a s25 kupiłem używany. Wcale nie za krótko, słychać zmiany jak na dłoni. Już mógłbym sporo napisać, ale jednego jeszcze nie podłączałem. 

Poza tym, jaki salon da ci kable na dłużej niż kilka dni? Blokujesz tym możliwość wypożyczenia innym jeżeli salon ma jedną lub dwie sztuki demo z danego modelu. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Poza tym, jaki salon da ci kable na dłużej niż kilka dni?

A nie da?

Panie, jak lata temu podchodziłem do Albedo Monolith, to miałem cały grudzień .

Ba, nawet w dwóch wersjach, na wtykach rodowanych i złoconych.

 Można, a no można, no dobra nie każdy może 😉

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sir.jax napisał:

A nie da?

Panie, jak lata temu podchodziłem do Albedo Monolith, to miałem cały grudzień .

Ba, nawet w dwóch wersjach, na wtykach rodowanych i złoconych.

 Można, a no można, no dobra nie każdy może 😉

 

Padła propozycja, żebym oddawał partiami, najpierw te które najmniej mi podeszły, ale mam godzinę jazdy w jedną stronę do salonu i umówiłem się, że oddam w poniedziałek wszystko. Z resztą, albo są zmiany wyraźne i warte kombinowania, albo nie, dla mnie sprawa jest dosyć prosta. Nie mam zamiaru wydawać kilku tysięcy na kabel, w którym coś mi się tylko wydaje, że jest inaczej. W przypadku tych, które dostałem sprawa jest jasna, każdy z innej parafii i to doskonale słychać, wystarczy kilka minut, parę znanych mi dobrze utworów z różnego repertuaru. 

Do tego jeszcze jako delikatny sceptyk kabli zasilających dostałem dwie sztuki i też się już wyleczyłem z niewiary. 😀 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pierwszym kabelkiem który dobierałem do głównego systemu był interkonect. Pamiętam że bardzo mocno musiałem się wsłuchiwac żeby usłyszeć wszelkie zmiany. Oczywiście niektóre cechy są bardziej oczywiste, takie jak poziom zejścia na basie, ilość przestrzeni itd. Natomiast innym cechom ,jak choćby ogólny sznyt kabla trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi. Później dobierałem głośnikowy i znowu podobnie było jak z ic.

Ostatnimi przewodami były zasilające i tu zmiany były mocne i czytelne.

Teraz gdy myślę o kolejności w której dobierałem kable to myślę że innej bym nie chciał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.