Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  247 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, sidru napisał:

Mówie o gniazdach tablicowych rodowanych schuko Furutech.

Zwykle, czy NCF?

Pytam, bo w kondycjonerze wymieniłem na NCF i inne przy nich nie dały rady.

 

20 minut temu, sidru napisał:

Tak się składa że u mnie można je bez przerabiania włożyć w ramkę i blaszkę gniazdka ściennego schuko firmy Ospel.

Pewno i można, ale nie wiem, czy trzymałeś w ręku dedykowane gniazdo ścienne Furutecha?

Chodzi o jego budowę, sztywność i słuszną wagę.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, sir.jax napisał:

Zwykle, czy NCF?

Pytam, bo w kondycjonerze wymieniłem na NCF i inne przy nich nie dały rady.

 

Pewno i można, ale nie wiem, czy trzymałeś w ręku dedykowane gniazdo ścienne Furutecha?

Chodzi o jego budowę, sztywność i słuszną wagę.

O ile mi wiadomo wszystkie gniazdka rodowane mają NCF, w każdym badź razie wymieniłem na takie :

Furutech FI-E30 (R) NCF - gniazdo montażowe schuko (EU)

Gniazdo zasilające SCHUKO do zabudowy.

pol_pm_Furutech-FI-E30-R-NCF-gniazdo-montazowe-schuko-EU-1962_2.thumb.jpg.dbe7dfc8d1f489e73690d6a245cfe1c5.jpg

Wdzięczny ci jestem za polecenie gniazda ściennego Furutecha z którym nie miałem doczynienia. Zapamiętam że je polecasz i wierzę Ci że jest bardzo dobrze wykonane.

Teraz moje zainteresowania kieruje ku gniazdom rca. Jest tego spory wybór - Wbt,Furutech, ETI.

Chciałbym coś na srebrze.

Macie jakieś doświadczenia z gniazdami rca ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sidru napisał:

Teraz moje zainteresowania kieruje ku gniazdom rca. Jest tego spory wybór - Wbt,Furutech, ETI.

Chciałbym coś na srebrze.

Zobacz sobie KLEI, bo cena przystepna mam w słuchawkowcu Cayina, mało metalu, cienkie piórka do zalutowania przewodów. ETi są też bdb, ale drogie niestety.

A w czym chcesz wymieniać?

https://dc-components.eu/gniazda-rca-c-32.html

 

 

kle_innovations_classic_harmony_rca-sockets_cinch-buchse_1.jpg

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Zobacz sobie KLEI, bo cena przystepna mam w słuchawkowcu Cayina, mało metalu, cienkie piórka do zalutowania przewodów. ETi są też bdb, ale drogie niestety.

A w czym chcesz wymieniać?

https://dc-components.eu/gniazda-rca-c-32.html

 

 

kle_innovations_classic_harmony_rca-sockets_cinch-buchse_1.jpg

Chciałbym wymienić jedną parę gniazd (tylko tyle mi trzeba) w moim wzmacniaczu Calyx Cti. Tylko na zdjęciu widać że podłaczone są tylko przewody sygnałowe, a mase mają z kontaktu z obudową. Jak to rozwiązać w nowych gniazdach ?

49711767878_f305be4768_b.thumb.jpg.a1b7c94917dcbd6f1d99d915339a16f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, coś złego się u mnie wydarzyło po wpięciu furu alpha s22 między pre a końcówkę. Znam ten drut dobrze bo wcześniej miałem go między dacem a wzmacniaczem, odcinki 2x 0.5m na wtykach xlr złoconych kacsa. Teraz zarobiłem sobie od daca 2x 1m xlr z tego kabla i między pre a końcówkę rca na tych wtykach:

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-cinch-kacsa-rp-201g-9---zlocony-24k---na-kabel-9mm,74,10631.html

Po przepięciu wczoraj z tych rca na chiński kabel vitalco premium wszystko nabrało życia, poprawiła się dynamika i nie są to małe zmiany,a zasadnicze. 

Myślicie że to te wtyki napsuły, czy raczej dwa takie druty w systemie to już za dużo tego dobrego? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Cześć koledzy, coś złego się u mnie wydarzyło po wpięciu furu alpha s22 między pre a końcówkę. Znam ten drut dobrze bo wcześniej miałem go między dacem a wzmacniaczem, odcinki 2x 0.5m na wtykach xlr złoconych kacsa. Teraz zarobiłem sobie od daca 2x 1m xlr z tego kabla i między pre a końcówkę rca na tych wtykach:

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-cinch-kacsa-rp-201g-9---zlocony-24k---na-kabel-9mm,74,10631.html

Po przepięciu wczoraj z tych rca na chiński kabel vitalco premium wszystko nabrało życia, poprawiła się dynamika i nie są to małe zmiany,a zasadnicze. 

Myślicie że to te wtyki napsuły, czy raczej dwa takie druty w systemie to już za dużo tego dobrego? 

Co prawda mam tylko doświadczenie z przewodami zasilającymi Furutecha ale również zauważyłem spowolnienie dzwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

@NRK ty nie śmieszkuj bo już uststaliliśmy, że czas zaklepać dla ciebie wizytę u laryngologa. 😀 

Najszybszy ic. jaki słyszałem to Nordost Red Dawn z nowej serii. 

A do uszu polecam Bebird- ten najtańszy, koniecznie z końcówkami montowanymi na obwodzie tej rurki (dodatkowo warto wzmocnić łączenie jakąś taśmą) a nie wciskanymi-te szybko się psują.

Edytowane przez sidru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Teraz zarobiłem sobie od daca 2x 1m xlr z tego kabla i między pre a końcówkę rca

Jak długo grasz na nowo zrobionych przewodach? Ile godzin? Ja mam ten przewód z wtykami RCA NCF i złego słowa nie powiem. Przewody Furu są chyba dość wrażliwe na wtyki. Miałem tak z FX Alpha Ag. No i trochę to trwało nim "doszły do siebie". Może głupie pytanie, ale zachowałeś kierunek przewodzenia?

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slawsim napisał:

Jak długo grasz na nowo zrobionych przewodach? Ile godzin? Ja mam ten przewód z wtykami RCA NCF i złego słowa nie powiem. Przewody Furu są chyba dość wrażliwe na wtyki. Miałem tak z FX Alpha Ag. No i trochę to trwało nim "doszły do siebie". Może głupie pytanie, ale zachowałeś kierunek przewodzenia?

Gram około tygodnia, na pewno kilkadziesiąt godzin już chodzą. Kierunek przewodzenia jest prawidłowy, sprawdzałem już. Też mam przeczucie, że te wtyki skopały ten kabel, bo xlry zostały, a zamieniłem rca i jest ok. Trudno się mówi, trzeba przełknąć gorzką pigułkę. Trochę dziwne, bo w sumie nie są to jakieś tanie wtyki za zeta, xlr też mam kacsa i są ok. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawsim napisał:

To raczej za mało. Trzeba cierpliwości, poza tym lepsze do S22 byłyby moim zdaniem rodowane.

Nie wiem czy będzie im dane dłużej grać, bo to męka dla uszu. Może faktycznie wymienię te wtyki. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sidru napisał:

Co prawda mam tylko doświadczenie z przewodami zasilającymi Furutecha ale również zauważyłem spowolnienie dzwięku. 

Furutechy to takie bezpieczne brzmienie, trochę "misiowate" na dole pasma nawet gniazda i wtyki rodowane.

1 godzinę temu, slawsim napisał:

Co najmniej Furu FT-111 R.

Mam je na swoim "wynalazku" RCA (na co dzień Albedo Monolith), przepiąłem je raz na coaxial Furutecha Alpha Ag i znowu ta "analogowość", gładkość i miękkość przekazu w dolnych rejestrach.

Z tym coaxialem lepiej mi się wpisały KacSa srebrzone też skręcane.

https://blackdotaudio.eu/wtyk-rca-high-end-kacsa-rp-85st---czysta-miedz-posrebrzana,74,10723.html

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też o wymianie głośnikowych. Gram od dawna na u2t i zastanawiam się, co da mi postęp. Nie wiem do końca czy np fioletowy alpha 36 to dobry pomysł, czy nie odchudzi nadto brzmienia, które z Primare i tak jest dosyć szczupłe. Macie jakieś pomysły? Po świętach będę miał do testów Purist Audio Design Musaeus i Synergistic Research Foundation. Co warto dopisać do listy? 

Budżet 3-4k. Potrzebuję najmniej 2x2m, optymalnie 2x2.5m.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 12:56, sir.jax napisał:
W dniu 30.03.2023 o 12:38, sidru napisał:

Mówie o gniazdach tablicowych rodowanych schuko Furutech.

Zwykle, czy NCF?

Pytam, bo w kondycjonerze wymieniłem na NCF i inne przy nich nie dały rady.

Ja w listwie Furutech e-TP60E tez wymieniłem gniazda na NCF. Dodatkowo okablowanie wewnętrzne w niej zmieniłem na Furutech Alpha-22 plus gniazdo schuko. Trochę się nagimnastykowałem żeby to przyzwoicie skręcić ale było warto. Nic więcej do szczęścia mi już nie potrzeba. Poprawa w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sir.jax napisał:

Z tym coaxialem lepiej mi się wpisały KacSa srebrzone też skręcane.

No to dałem dupy, bo mogłem dołożyć 120zl i pewnie nie miałbym tych rozterek. Nawet mi przez myśl nie przeszło że wtyk może tak skopać interkonekt. Człowiek się uczy całe życie. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, slawsim napisał:

Czy testowałeś wtyki Furu CF-102 NCF R? 

Nie, nigdy.

Ten interkonekt robiłem dla siebie, coś swojego, miałem pomysł i zrealizowałem. 

Nie spodziewałem się takich efektów, ale też nie szczędziłem na wtykach.

Te jednak sobie sprawdziłem z innym, bo są rozkręcane i wiem, że duża część brzmienia tego IC to wtyki również. 

22 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

No to dałem dupy, bo mogłem dołożyć 120zl i pewnie nie miałbym tych rozterek. Nawet mi przez myśl nie przeszło że wtyk może tak skopać interkonekt. Człowiek się uczy całe życie. 

Znaczenie ma nawet jak podepniesz masę, ekran etc.

Te KacSa są całkiem spoko, jedno mnie denerwuje w nich, mianowicie śrubki na płaski wkrętak.

Dla mnie to nie problem właściwie, bo końcówek i bitów Wery u mnie mnoga, jednak z wkrętakiem dynanometrycznym, przy odpowiednim momencie siły z takimi łebkami śrubek trzeba uważać. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sir.jax napisał:

Dla mnie to nie problem właściwie, bo końcówek i bitów Wery u mnie mnoga, jednak z wkrętakiem dynanometrycznym, przy odpowiednim momencie siły z takimi łebkami śrubek trzeba uważać. 

Ja sam kabli nie zarabiam więc to nie problem. Zostawiam fachowcom.

13 minut temu, sir.jax napisał:

Znaczenie ma nawet jak podepniesz masę, ekran etc.

Tak jeszcze ze 3 lata temu to się podśmiewałem z kablarzy, ale teraz już zrozumiałem z czym to się je. W dobrym systemie słychać wszystko, pierdoła potrafi zniweczyć cały efekt. 

Pozdrawiam

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, sir.jax napisał:

 

Znaczenie ma nawet jak podepniesz masę, ekran etc.

 

To mi przypomiało jak testowałem Ic Red Dawn (nowa seria). Było to demo z Top HiFi, jak to u Nordosta wycierają się oznaczenia kierunkowości. Powiem tylko tyle że własciwie podłączony to petarda a odwrotnie to zwykły ic za 1000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sidru napisał:

zwykły ic za 1000. 

Trochę mnie rozbawiłeś, bo gra u mnie teraz zamiast furu vitalco za 5 dych i jest spoko. Jak go nazwać? Bieda kabel ? Kasa nie gra tylko spasowanie w systemie. Dlatego niekoniecznie ten co ma kasę jest w stanie złożyć dobre granie. Chyba że ktoś ogarnięty mu podpowie. 😉

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Pokaż ten Vitalco z alliexpress.

On nie jest z ali. W pl do kupienia bez problemu. Kupiłem bo nie miałem żadnego rca. 

https://allegro.pl/oferta/kabel-2x-rca-2rca-1-5m-audio-cinch-vitalco-premium-10159166711

Taki tylko 2x1m.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech zabił dynamikę i skrócił brzmienia gitar, talerzy. Ja ten drut znam dobrze, on tak nie gra. Czytałeś wyżej co napisałem? To jest dobry kabel, ale najwyraźniej te wtyczki go ograniczyły. Vitalco zagrał w tym układzie lepiej. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Furutech zabił dynamikę i skrócił brzmienia gitar, talerzy. Ja ten drut znam dobrze, on tak nie gra. Czytałeś wyżej co napisałem? To jest dobry kabel, ale najwyraźniej te wtyczki go ograniczyły. Vitalco zagrał w tym układzie lepiej. 

Ekran podłączyłeś z jednej czy w obu końcach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.