Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Być może, tylko jakieś 90% melomanów audiofilów, nie ma takiej sieci energetycznej i wydzielonej instalacji.

 

Skąd możesz wiedzieć, nie wszyscy przenoszą się do apartamentowców gdzie jest nasrane masą elektroniki na zasilaczach impulsowych plus automatyka, tyrystory, etc.

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pszczyna napisał:

Ponieważ z systemu wyleciały z hukiem ,a miałem do czynienia z czteroma (najdroższy wówczas kosztował 4 tyś)

Ja nie o cenę zapytam  ale o kondycjonera, też kilka miałem, listwy również. Zatrzymałem ten  który nie zrobił  nic, poza kilkoma aspektami. Ale na pewno nie zamulił.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Głupie” przeczyszczenie i zabezpieczenie styków specjalną pastą izolującą od powietrza zarówno w instalacji domowej jak i na zewnątrz mieszkania potrafi dać dużą poprawę in plus

 

Koszty żadne a wynik wymierny

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASURA napisał:

Skąd możesz wiedzieć, nie wszyscy przenoszą się do apartamentowców gdzie jest nasrane masą elektroniki na zasilaczach impulsowych plus automatyka, tyrystory, etc.

 

Bo nie wszystkich stać na apartamentowce, dobrze wiesz, że wielu jedzie jeszcze na starych instalacjach sprzed epoki.

Mnóstwo mieszkań w blokowiskach, to mieszkania z minionej epoki z takimi właśnie instalacjami. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty żadne a wynik wymierny

Teraz, sir.jax napisał:

Bo nie wszystkich stać na apartamentowce, dobrze wiesz, że wielu jedzie jeszcze na starych instalacjach sprzed epoki.

Mnóstwo mieszkań w blokowiskach, to mieszkania z minionej epoki z takimi właśnie instalacjami. 

Wbrew pozorom te stare instalacje mają swój urok, wystarczy ruszyć d... i podciągnąć dobrze uziemiony 4x grubszy niż pozostałe przewody przewód uziemiający

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

Wbrew pozorom te stare instalacje mają swój urok, wystarczy ruszyć d... i podciągnąć dobrze uziemiony 4x grubszy niż pozostałe przewody przewód uziemiający

Nie zrobisz tego w bloku mieszkalnym opartym na instalacji TN-C-S, nie podciągniesz szyny uziemiający, bo administracja nie pozwoli na to.

Instalacje dwużylowe w blokach mogą tylko udawać te TNC, ale nigdy nimi nie będą. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Nie zrobisz tego w bloku mieszkalnym opartym na instalacji TN-C-S, nie podciągniesz szyny uziemiający, bo administracja nie pozwoli na to.

Instalacje dwużylowe w blokach mogą tylko udawać te TNC, ale nigdy nimi nie będą. 

Słyszałeś może o czymś takim jak modernizacji sieci ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ASURA napisał:

No bo zamulają czy to się komuś podoba czy też nie

Nie mogę się z tym zgodzić. 2 przykłady:

1. kondycjoner AriniAudio Spectral - waga ciężka (grubo ponad 20kg) ale cena lekka. W zależności od wersji 3500-6000. Bardzo żałuję, że nie mam gdzie go postawić (nawet spore końcówki mocy wyglądają przy nim niewinnie).

2. Listwy Enerra serii Zero i Amulety EVO. Sam mam mocno modyfikowaną przez Enerr;a wersję Amulett.

Cały system, ze wzmacniaczem włącznie, mam podpięty do listwy i zapewniam, że o "muleniu" nie ma tu mowy.

54 minuty temu, sir.jax napisał:

To prawda, ale chcesz pójść dalej, to na czas odsłuchu powyłączaj w swoim mieszkaniu inne urządzenia, jak pralkę, lodówkę,  piekarnik, wszystko co masz wpięte w gniazdka. Wcale nie żartuję. 

Polecam też isotek Evo 3 isoplug, Michał może potwierdzić jego działanie. 

https://www.tophifi.pl/przewody/listwy-i-kondycjonery/isotek-evo3-isoplug.html?gclid=CjwKCAiA1JGRBhBSEiwAxXblwYleWJT79pJ_TsM1P75nO-84V0u6oNboWHF7XbbKP61CxAE57JkJmBoC3CgQAvD_BwE

Bzdura.

 

Zgadza się, moim zdaniem takim wyjątkiem jest Isol 8 mini sub Axis, czy to się komuś podoba, czy nie. 😁

Rzeczywiście Isoplug jest ciekawą zabawką. Rzeczywiście dość poważnie obniża szum sieci (z kilkuset do kilku jednostek na liczniku MNA). Używam go do filtrowania listwy pasywnej w serwerowni, gdzie podpięty jest mój NAS i router. Koszt niewielki efekt czytelny, negatywny wpływ na brzmienie - żaden.

Podobne rozwiązanie ma również Furutech, Ifi i Nordost. Jednak Isotek jest najtańszy w tym towarzystwie. Piękny nie jest ale działa.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pantaleon napisał:

Rzeczywiście Isoplug jest ciekawą zabawką

 

Godzinę temu, Pantaleon napisał:

Podobne rozwiązanie ma również Furutech,

A no właśnie Isoplug kontra Furutech NCF Clear Line. Różnica w cenie jest i to znaczna ale ciekawe jak ze skutecznością. Czy ktoś sprawdzał u siebie tego Furu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Słyszałeś może o czymś takim jak modernizacji sieci ?

Jeszcze raz...

W bloku mieszkalnym z instalacją dwużyłową nie poprowadzisz sobie szyny uziemiającej na 6, czy 10 piętro. 

Pozostajesz z układem instalacji jaką masz i możesz ją jedynie oprzeć o układ TNC S, ale nie będzie to nigdy układ z porządnym uziemieniem.

https://elektrykapradnietyka.com/35254/modernizacja-instalacji-elektrycznej-tnc-tncs/

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sir.jax napisał:

Jeszcze raz...

W bloku mieszkalnym z instalacją dwużyłową nie poprowadzisz sobie szyny uziemiającej na 6, czy 10 piętro. 

Pozostajesz z układem instalacji jaką masz i możesz ją jedynie oprzeć o układ TNC S, ale nie będzie to nigdy układ z porządnym uziemieniem.

https://elektrykapradnietyka.com/35254/modernizacja-instalacji-elektrycznej-tnc-tncs/

Widzisz jednak starsze budynki się z czasem modernizuje. Jak się w swoim poprzednim własnym domu w końcu wprowadziłem do własnego zrujnowanego mieszkania zajmowanego 45lat przez kwaterunek to w nim wymieniałem także całą elektryczną instalację na swój koszt bo kwaterunek się nie poczuwał... W blokach jest tylko kwestia zmobilizowania lokatorów i wymuszenie na kiepskiej administracji takiej modernizacji bo po prostu taka stara instalacja jest dla lokatorów niebezpieczna!

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sir.jax napisał:

@ASURA

Ale twój przypadek jest wyodrębniony, bo dom był cały twój. 

W bloku jest to bardzo trudne, czasem nawet chęć lokatorów nie wystarcza niestety.

Niech każdy walczy na swoim podwórku, ja aktualnie u siebie mam takie autorskie rozwiązania z których jestem bardzo happy

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chęci lokatorów, to co miesiąc płacą realny a nie jak za kwaterunku  symboliczny czynsz i mogą wymagać bieżącej modernizacji budynku co by jego wartość a za tym wartość mieszkań nie malała

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2022 o 21:19, piotrek7 napisał:

 

A no właśnie Isoplug kontra Furutech NCF Clear Line. Różnica w cenie jest i to znaczna ale ciekawe jak ze skutecznością. Czy ktoś sprawdzał u siebie tego Furu? 

Ja go miałem na testach i odesłałem, zostawiłem sobie filtr Essential Audio Tools Noise Eater. Przygodę z flirtami biernymi podjąłem po tym jak uświadomiłem sobie, że słyszę negatywny wpływ ledów, zasilaczy impulsowych, etc. Wszystko mam podpięte do ściany więc tego typu filtr był naturalnym odruchem. Furutech grał mi za ostro, tak jakby odfiltrowywał oprócz śmieci również barwę, co kierowało uwagę na górne rejestry. W efekcie muzyka brzmiała chudo i technicznie. Bardzo dobrze wykonany filtr, niemniej mnie go gustu nie przypadł. Filtr Essential działa wg mnie dużo lepiej, wycina niechciane zakłócenia, ale bez negatywnego wpływu na przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.03.2022 o 22:46, Ministerolnictwa napisał:

Ja go miałem na testach i odesłałem, zostawiłem sobie filtr Essential Audio Tools Noise Eater

W sumie to relatywnie niezbyt duży koszt tego filtra,jak na realia audio. Zaciekawiłeś mnie i chyba sobie go wypróbuję. Jak to się podłącza? Trzeba przykręcić do tego ustrojstwa kabel zasilający bez wtyczki? Opis i zdjęcia są skromne, nic z tego dla mnie nie wynika.

Pytanie z innej beczki do ogółu, czy ktoś posiada lub testował kable głośnikowe Furu FS 36 Alpha (fioletowe) oraz Alpha FP 202 (ciemny granat). Posiadam obecnie Furu u2t polecone przez @piotrek7 , z których notabene jestem zadowolony, ale wpadłem na pomysł, że przerzucę je do drugiego systemu, gdzie mam padlinę w postaci melodiki, a do głównego kupię właśnie wyższy model Furu z miedzi OCC. Czy wg Was będzie progres w stosunku do u2t ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Jak to się podłącza?

Wpinasz taki filtr do listwy, albo do wolnego gniazdka w ścianie które jest na tej samej linii co system. Tyle 🙂

Mój filtr jest też podatny na zmianę fazy tj. daje nieco inne efekty zależności od tego jak włożę go do gniazda. Warto o tym pamiętać i korzystać z gniazda schuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Wpinasz taki filtr do listwy, albo do wolnego gniazdka w ścianie które jest na tej samej linii co system. Tyle

Okej, to jest jasne, z jednej strony ma wtyczkę, a z drugiej ? Gniazda na kabel zasilający?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

czy ktoś posiada lub testował kable głośnikowe Furu FS 36 Alpha

To pytanie już kilka razy padało. I jak na razie zostało bez odpowiedzi. Kiedyś rozmawiałem z dystrybutorem na temat tych kabli. Bardzo je zachwalał (trudno aby krytykował ) . Określał je jako coś w rodzaju u2T tylko w każdym aspekcie lepsze. Ale jakoś dziwnym trafem nie zyskały większej popularności (a może lepiej napisać - jakiejkolwiek?). A może w ramach eksperymentu sprawdź inne japońskie marki? Choćby Oyaide. 

4 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

a z drugiej ?

Zaślepkę

Tu masz wszystko pokazane i opisane

https://www.monoandstereo.com/2021/02/furutech-ncf-clear-line-ac-optimizer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Bardzo je zachwalał (trudno aby krytykował )

Jasna sprawa, większość dystrybutorów jest dla mnie mało wiarygodna, żeby nie powiedzieć wcale. Dlatego też pytam tutaj, być może ktoś ma lub miał te kabelki i naskrobie kilka słów. A na Oyaide rzucę okiem, rozważałem kiedyś zakup listwy z tej właśnie firmy.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dlatego też pytam tutaj, być może ktoś ma lub miał te kabelki i naskrobie kilka słów.

Też miałem nadzieję, że ktoś podzieli się wrażeniami z użytkowania bo także mi chodziły po głowie. Nie doczekałem się 😒. Chciałem wypożyczyć do przetestowania u siebie. Nigdzie nie znalazłem. Dlatego odpuściłem sobie (przynajmniej na razie) 

A masz przecież na miejscu dystrybutora Luna Cable. On wypożycza bez najmniejszego problemu a Orange w opinii większości osób, które miały z nim do czynienia jest bardzo ciekawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piotrek7 napisał:

Zaślepkę

Tu masz wszystko pokazane i opisane

Okej, już kumam.🙂

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Dlatego odpuściłem sobie (przynajmniej na razie) 

Rozumiem, ja też się nie napalam, ale w niedługiej przyszłości chcę wypróbować coś teoretycznie lepszego ( i droższego niestety). 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznij od tego, co najbliżej. Weź Lunę na weekend a jak nie podejdzie, szukaj dalej. A z Primare może stanowić ciekawe połączenie. Bo zdaje się jest to granie w stylu doskonale mi znanego Duelunda. Takie jego rozwinięcie. Może być ciekawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

W sumie to relatywnie niezbyt duży koszt tego filtra,jak na realia audio. Zaciekawiłeś mnie i chyba sobie go wypróbuję. Jak to się podłącza? Trzeba przykręcić do tego ustrojstwa kabel zasilający bez wtyczki? Opis i zdjęcia są skromne, nic z tego dla mnie nie wynika.

Pytanie z innej beczki do ogółu, czy ktoś posiada lub testował kable głośnikowe Furu FS 36 Alpha (fioletowe) oraz Alpha FP 202 (ciemny granat). Posiadam obecnie Furu u2t polecone przez @piotrek7 , z których notabene jestem zadowolony, ale wpadłem na pomysł, że przerzucę je do drugiego systemu, gdzie mam padlinę w postaci melodiki, a do głównego kupię właśnie wyższy model Furu z miedzi OCC. Czy wg Was będzie progres w stosunku do u2t ?

Ja posiadam alpha36,bardzo dobre kable ,jestem z nich bardzo zadowolony, poprawa w każdym aspekcie w stosunku do u2t,świetna mikrodynamika i przejżystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym u Ciebie grają? 

Kiedyś spotkałem się z opinią, że ich brak popularności wynika z bliskości Furutech Evolution III. Różnica w cenie zaciera się a w jakości dźwięku jest na korzyść Evolution. Choć wiadomo, że wszystko zależy od indywidualnej oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piotrek7 napisał:

A z czym u Ciebie grają? 

Kiedyś spotkałem się z opinią, że ich brak popularności wynika z bliskości Furutech Evolution III. Różnica w cenie zaciera się a w jakości dźwięku jest na korzyść Evolution. Choć wiadomo, że wszystko zależy od indywidualnej oceny

Z studio 16Hz Aries Reference, mnie wystarczają.

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gabler napisał:

Ja posiadam alpha36,bardzo dobre kable ,jestem z nich bardzo zadowolony, poprawa w każdym aspekcie w stosunku do u2t,świetna mikrodynamika i przejżystość.

No i to jest konkret. Szczególnie mnie interesowało właśnie porównanie do u2t. Dzięki. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz występuje 314 Ag II, może to jest pierwszą wersja.

314Ag II jest brązowy, może zapytać furutecha na furutech.com?

Na alliexpress jest 314Ag, ale też ma brązową izolację. 

https://www.aliexpress.com/i/4000077904931.html

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.