Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Płytki generatora Schumanna będą koło wtorku-środy przyszłego tygodnia. Jeśli weryfikacja prawidłowości działania przebiegnie bez problemów to pod koniec następnego tygodnia będę gotowy do realizacji pierwszych, zadeklarowanych zamówień.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki generatora Schumanna będą koło wtorku-środy przyszłego tygodnia. Jeśli weryfikacja prawidłowości działania przebiegnie bez problemów to pod koniec następnego tygodnia będę gotowy do realizacji pierwszych, zadeklarowanych zamówień.

 

Pozdrawiam

 

OK ..świetnie

Po testach poprawnego działanie oczekuje podania danych do wykonania przelewu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę jaki sens ma stosowanie zewnętrznego zasilacza do SBT - nie mówię tu o Doecie czy Classic- jeśli zgodnie z opisem z forum Slimdevices: http://forums.slimdevices.com/archive/index.php/t-74250.html SBT ma wbudowany zasilacz impulsowy wewnątrz urządzenia a nie w zasilacz "wtyczkowy". Co ma poprawić liniowy zasilacz skoro przetwornica pracuje po nim?

Chyba, że ktoś na forum Slimdevices strzelił gafę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki generatora Schumanna będą koło wtorku-środy przyszłego tygodnia. Jeśli weryfikacja prawidłowości działania przebiegnie bez problemów to pod koniec następnego tygodnia będę gotowy do realizacji pierwszych, zadeklarowanych zamówień.

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli będzie to możliwe chcę zakupić wraz z dedykowanym zasilaczem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to możliwe chcę zakupić wraz z dedykowanym zasilaczem ;-)

Zasilacz to myślę jakiś mini-ULPS wystarczy. Ciekawe na ile wystarczy bateryjka 9 V - chyba za wiele energii to nie potrzebuje :)

 

Taki generator full- wypas z zasilaczem i obudową w jakiej byłby cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zasilacz to myślę jakiś mini-ULPS wystarczy. Ciekawe na ile wystarczy bateryjka 9 V - chyba za wiele energii to nie potrzebuje :)

 

Taki generator full- wypas z zasilaczem i obudową w jakiej byłby cenie ?

 

jak zadziała promuzycznie i prozdrowotnie to warto będzie pomyślec o urządzeniu ze skutecznym zasięgiem jakiś 25m - tak by utworzyło swoistą barierę ochronną dla domu

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to możliwe chcę zakupić wraz z dedykowanym zasilaczem ;-)

Tu wystarczy najzwyklejszy zasilacz DC, nie musi byc nawet stabilizowany. Jak ktoś chce to będę mógł dokładać zasilacz 9VDC 200mA, a więc taki sam jaki jest stosowany przez gitarzystów do zasilania efektów gitarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wystarczy najzwyklejszy zasilacz DC, nie musi byc nawet stabilizowany. Jak ktoś chce to będę mógł dokładać zasilacz 9VDC 200mA, a więc taki sam jaki jest stosowany przez gitarzystów do zasilania efektów gitarowych.

 

i gra gitara :-) ja się pisze na komplet wraz z zasilaczem

Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki generator full- wypas z zasilaczem i obudową w jakiej byłby cenie ?

Zobaczymy jak spełni swoją funkcję zaprojektowany już układ i jakie będzie ewentualne zapotrzebowanie.

Jeśli efekt działania rezonatora będzie zgodny ze znanymi załozeniami to przeprojektujemy PCB pod jakąś ładną, uniwersalną obudowę.

Zasilacz 9VDC 200mA do rezonatora to koszt 30 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zasilacz liniowy, więc nie sieje. Jak ktoś się uprze to może zasilać jakimś wyższym modelem, ale naprawdę w tym przypadku nie widzę uzasadnienia by inwestować w wyższy zasilacz. Co do żywotności baterii - jak będę miał urządzenie na stole to zmierzę pobór prądu i wtedy będziemy mogli oszacować na ile bateria wystarczy, jednak raczej nie będzie to więcej niż 10-14 godzin pracy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym zainteresowany kompletnym zestawem, czyli rezonator w obudowie z tym Pana zasilaczem na baklu 1,5-2m.

 

Domyślam się, ze włożenie urządzenia w niezłą, niebrzydką i niedrogą obudowę, to dla takiego magika jak Pan Tomanek żaden problem ;)

Niestety ja nie miałbym ani czasu, ani wiedzy ani wiedzy do poszukiwań odpowiedniego opakowania dla rezonatora, a fachowiec wie, co dobre.

 

Po próbach i miarach na gotowym i sprawnie działającym rezonatorze proszę o kontakt.

 

pozdrawiam

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym zainteresowany kompletnym zestawem, czyli rezonator w obudowie z tym Pana zasilaczem na baklu 1,5-2m.

 

Domyślam się, ze włożenie urządzenia w niezłą, niebrzydką i niedrogą obudowę, to dla takiego magika jak Pan Tomanek żaden problem ;)

Niestety ja nie miałbym ani czasu, ani wiedzy ani wiedzy do poszukiwań odpowiedniego opakowania dla rezonatora, a fachowiec wie, co dobre.

 

Po próbach i miarach na gotowym i sprawnie działającym rezonatorze proszę o kontakt.

 

pozdrawiam

Jeżeli nie zrobi to kosmosu cenowego :-) ....jestem za prośbą kolegi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie zrobi to kosmosu cenowego :-) ....jestem za prośbą kolegi :-)

Ja też :) Tylko wiecie, jak to nie będzie na nas działać możemy wywalić za dużo kasiory na placebo :D Cała nadzieja w Tomanku, że zaaplikowałby jakąś tanią obudowę ;-)

Ogólnie temat rezonatora zgłębiłem wnikliwe, przemaglowałem całą sieć :D

Prowadziłem też korespondencję z użytkownikiem gyn, który zapodał temat w zakładce DIY: http://www.audiostereo.pl/rezonator-schumanna_87872.html Posiada obecnie rezonator DIY, wg niego: scena nabiera trzeciego wymiaru czyli idzie bardziej w głąb, a dźwięk lepiej odrywa się od głośników.Przy wyłączonym jest bardziej płasko i mniej powietrza, a gdy załączy, dźwięk idzie w tył i jakby się podnosi.

Inni użytkownicy na forach zachodnich piszą mniej więcej tak samo, są też tacy, którzy mówią też o przyroście subiektywnym głośności - 1-2 db - niejako "otwarciu słuchu"....Oczywiście to wszystko subiektywne opinie....

Najważniejsza sprawa wg użytkownika gyn to by rezonator trzymał idealnie częstotliwość, no i musi być co najmniej 1,5 m nad ziemią.

 

Ja powiem tak, jeśli to faktycznie działa ( spotkałem w sieci nieliczne opinie osób, które twierdziły, że nic to na nich nie działa, nic nie zmienia, ale znaczna większość, pewnie 95-99 % jest pozytywna, pamiętam też recenzję KoRnika w Hifi i Muzyce, który jednak nie zauważył różnicy) i byłoby to potwierdzone przez kilka osób z forum to uważam, że pan Tomanek miałby mnóstwo zamówień...byłby to po prostu hicior, bo cena Acoustic Revive jest ogromna i wchodzą w nią jedynie wyczynowi audiofile....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też :) Tylko wiecie, jak to nie będzie na nas działać możemy wywalić za dużo kasiory na placebo :D Cała nadzieja w Tomanku, że zaaplikowałby jakąś tanią obudowę ;-)

 

Prowadziłem korespondencję z użytkownikiem gyn, który zapodał temat w zakładce DIY: http://www.audiostereo.pl/rezonator-schumanna_87872.html Posiada obecnie rezonator DIY, wg niego: scena nabiera trzeciego wymiaru czyli idzie bardziej w głąb, a dźwięk lepiej odrywa się od głośników.Przy wyłączonym jest bardziej płasko i mniej powietrza, a gdy załączy, dźwięk idzie w tył i jakby się podnosi.

Najważniejsza sprawa wg niego to by rezonator trzymał idealnie częstotliwość, no i musi być co najmniej 1,5 m nad ziemią.

jaki wpływ na każdego z nas będzie miało to ustrojstwo odpowiemy sobie sami ...tu niemam zamiaru słuchać opinii nikogo ...może kolega który opisuje wielkości sceny i trójwymiary był tuż po numerku i to miało wpływ na jego samopoczucie ? skąd możemy to wiedzieć :-)

 

Oczywiście na kase trzeba mieć wzgląd bo biorę taką ewentualnośc że na mnie to nie zadziała !! i kasa wyląduje w koszu ..ale jakaś tania puszka na rezonator mile widziana :-))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jaki wpływ na każdego z nas będzie miało to ustrojstwo odpowiemy sobie sami ...tu niemam zamiaru słuchać opinii nikogo ...może kolega który opisuje wielkości sceny i trójwymiary był tuż po numerku i to miało wpływ na jego samopoczucie ? skąd możemy to wiedzieć :-)

 

Oczywiście na kase trzeba mieć wzgląd bo biorę taką ewentualnośc że na mnie to nie zadziała !! i kasa wyląduje w koszu ..ale jakaś tania puszka na rezonator mile widziana :-))

 

pozdrawiam

Dokładnie ! :-) W ciągu ostatnich 4 lat pojawiło się na świecie sporo wątków na ten temat, naprawdę sporo, dlatego też dodatkowo po pozytywnych wpisach w opiniach na audiostereo wyczynowców, zainteresowałem się tematem głębiej, tym bardziej, że gotowe projekty DIY były do wglądu w internecie :)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zrobi to kosmosu cenowego :-) ....jestem za prośbą kolegi :-)

 

Oczywiście trzeba brać pod uwagę cenę płytki (zapowiadane około 150pln), zasilacza (30 pln), obudowy (to chyba nie są duże pieniądze) i spakowania tego do kupy ;).

Zatem myślę, że Pan Tomanek nas nie ogołoci, tym bardziej, że w przypadku naszych pozytywów na temat urządzenia, to mogą być dla niego początki czegoś nowego kasodajnego :)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za wsadzeniem ustrojstwa do obudowy razem z zasilaniem. Proszę o tym pomysleć, w końcu 5-u pierwszych userów będzie "najważniejszymi" recenzentami z punktu widzenia "rozwoju biznesu" :).

 

Oczywiście najlepiej w jedynym słusznym czarnym kolorze.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz musi być osobno, no i opcja z bateryjką 9 V. Zasilacz nie może być razem z urządzeniem.

http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-2-efektow-9v-200ma-fv-tm200-9d-i2390276313.html

 

Zresztą w oryginale też jest osobno: http://www.eden-audio.com/Acoustic-Revive-RR-77.php

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.stereophile.com/content/listening-107-page-2 - tutaj widać dokładnie obudowę RR-77, coś podobnego nam by się przydało :)

 

Też mi się wydaje, że wkładanie razem do 1 obudowy samego rezonatora i zasilania jest niezdrowe dla jakości generowanego sygnału.

Dokładnie, we wszystkich projektach DIY też jest osobno. Czasami wyczynowcy wymieniają też zasilanie RR-77 na wypasione KingRexa: http://www.positive-feedback.com/Issue37/ramblings_acoustic_revive.htm , ale tutaj już trochę jest moim zdaniem przerost formy nad treścią...to nie jest DAC...wielu użytkowników nie słyszy różnicy, innym coś się wydaje, że jest niby lepiej, to już takie gdybanie i spore koszty.....nie wiem też jaki zasilacz jest w oryginalnym RR-77 - być może impulsowy i on syfi conieco....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.