Skocz do zawartości
IGNORED

Wtyki RCA - miedziane, srebrne - znaczenie


Varrol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - osm jest m. in. używany w stycznikach elektrycznych, ale czarno widzę pokrywanie osmem lub jego związkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej nie interesowałem się zależnościami twardość/przewodnictwo ale wg podanej tabelki widać ogólną zasadę - im twardszy metal, tym "gorzej" przewodzi*

* nie dotyczy pierwiastków na P:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od lewej - rodowane, złocone, srebro bez powłoki :) - testy niedługo jak wymienię potencjometr we wzmacniaczu (Alps blue czeka). Rod pięknie się błyszczy - nawet lepiej od srebra. Powłoka złota jest pod styki, więc tu standard tak jak w każdej wtyczce itp. złoconej których każdy z nas sporo ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testy wypadną dobrze, to zabieram się za robienie bardziej przydatnych elementów jak np. widełkowe konektory kolumnowe, no i muszę opracować wtyki bananowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę modeli kolumn, które mają "przewiercone" żądła w zaciskach i można wtedy łączyć moim zdaniem najlepszą metodą - wlutować kabel w szpilkę przetykaną przez to żądło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widełkowe konektory kolumnowe masz już w ofercie?

 

Tak, ale narazie tylko na zamówienie pod konkretne gniazda.

 

W niedługim czasie postaram się zrobić kilka zestawów pod 6mm i 8mm gniazda i tylko będzie kwestia wyboru, czy złocić, rodować albo zostawić czyste srebro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w weekend czasu zabrakło, ale mam co pokazać :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to prototyp wtyku widełkowego do gniazda 6mm (na 8mm będzie identyczny, tylko większy) - z góry przepraszam za totalny brak polerki :D - no ale to ma być tylko poglądowe. Do blaszki zakładam, że będzie się lutowało kabel - blaszka ma 6mm szerokości więc jedynie z kablem Kimbera i podobnymi może być problem (ale z nim to wszędzie jest problem ;) ). Ew otwór na kabel, żeby przewlec przez blaszkę to już kwestia indywidualna. Aha - ten konektorek jest zlutowany - docelowy będzie oczywiście z jednego kawałka blachy ~0.7mm.

 

post-11903-0-53585800-1387130928_thumb.jpg - tutaj jak wygląda w gnieździe - jak dla mnie strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o przylegania a zarazem brak nadmiaru materiału - tu też chciałbym zwrócić uwagę na to, że widełki są minimalnie węższe z przodu, więc zakładają się z takim jakby lekkim klikiem.

 

tymek - jeśli chodzi o te konektorki, to chciałbym jeszcze przynajmniej tydzień potestować zanim wdrożę je do oferty - cenowo wersja na gniazda 6mm na pewno zmieści się w 100zł za komplet 4 sztuk - ale to w sumie akurat bo za tydzień dopiero kolejne będę robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Komplecik - jeszcze trochę trzeba będzie podpolerować, potem złocenie (ale pozłocę tylko część stykającą się z gniazdem) i zamontować kable - do testów zrobię jeden z bananami a drugi z widełkami do kolumny i skręcanymi do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, skąd tendencja w dzisiejszych czasach do rodowania - czy wtyki złocone aż tak się wycierają (wg. mnie nie) - chyba, że stop złota, którym się złoci już tej przewodności nie ma tak dobrej lub różnica w twardości jest tak znacząca (a to już ma duże znaczenie).

Miałem w sprzęcie gniazda CMC, te droższe, niby grubo bo podwójnie złocone i po pewnym czasie sama niemal miedź została na wierzchu. Mam teraz o wiele lepsze 10x tansze. Jak na razie złoto trzyma się pięknie. Tendencje tendencjami a jakość jakości nie zawsze równa a już co do ceny, to nie często jest ona współmierna do jakości.

Pominięcie wtyczek zawsze będzie lepsze jakościowo, ale niekoniecznie praktyczne - u mnie przez ostatni rok remontowałem mieszkanie i ciężko mi zliczyć ile razy przestawiałem, rozłączałem i wynosiłem sprzęt. Nie wyobrażam sobie gdybym miał to wszystko zlutowane - nawet kable głośnikowe mam jeszcze na bananach póki szafki RTV nie sklecę.

 

Rozwiązanie jest proste aczkolwiek połowiczne. Przewody wlutowane w urządzenia a łączone tylko w połowie jedną wtyczką i gniazdem :))).

 

Jak narazie produkuje projekt który kładzie nacisk przede wszystkim na zmniejszenie masy elementów i maksymalizację styczności wtyku z gniazdem.

Dobry kierunek. Dla małych sygnałów najlepiej jak najmniej materiału. Dobry styk ważna sprawa ale aby wtyki nie zdzierały warstwy materiału z gniazd.

I może pomyslisz nad nowatorskim rozwiązaniem, którego chyba nie ma jeszcze. Podobnie jak w PSC robią bolce wtyków jako jednolita całość z przewodem rca, tak ty mógłbyś zrobić tak samo tulejkę plusową gniazda od razu z kilkucentymetrową przedłużką (minusową może też) w postaci np. tasiemki do wlutowania w płytkę PCB. Jedno lutowanie mniej by wyszło , uniknęłoby się dodatkowego połaczenia dodatkowym przewodem z samego gniazda do płytki PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem w sprzęcie gniazda CMC, te droższe, niby grubo bo podwójnie złocone i po pewnym czasie sama niemal miedź została na wierzchu. Mam teraz o wiele lepsze 10x tansze. Jak na razie złoto trzyma się pięknie. Tendencje tendencjami a jakość jakości nie zawsze równa a już co do ceny, to nie często jest ona współmierna do jakości.

 

Z tym złoceniem, to jest spory problem - im czystsze złoto, tym szybciej się wytrze - oczywiście zależy też od grubości powłoki i czy faktycznie zastosowano złocenie twarde-techniczne. W wielu przypadkach też trzeba bardzo uważać na tanie wtyki złocone, bo okazuje się, że to co na niektórych jest nie ma nic wspólnego ze złotem - ja raz kupiłem takie, że przytykając omomierz w dwóch miejscach uzyskiwałem brak przewodności! - to jak to ma sygnał przewodzić?

 

Z cenami też jest wesoło - firmy różnie liczą i np. ta w której obecnie roduję i złocę liczy z grama - więc jak coś jest lekkie to jeszcze ok, ale zworki, które powierzchnie mają relatywnie małą wychodzą aż po 20zł sztuka.

 

Rozwiązanie jest proste aczkolwiek połowiczne. Przewody wlutowane w urządzenia a łączone tylko w połowie jedną wtyczką i gniazdem :))).

 

Też nie do końca - bo obecnie bawię się kilkoma wzmacniaczami, kilkoma CD i kilkoma tunerami - tylko parę głośników mam jedną (choć i to może się czasem zmieniać). Z drugiej strony gdybym miał sprzęt za kilka-kilkanaście tys to miałbym duży opór przed lutowaniem w nim kabli.

 

Dobry kierunek. Dla małych sygnałów najlepiej jak najmniej materiału. Dobry styk ważna sprawa ale aby wtyki nie zdzierały warstwy materiału z gniazd.

I może pomyslisz nad nowatorskim rozwiązaniem, którego chyba nie ma jeszcze. Podobnie jak w PSC robią bolce wtyków jako jednolita całość z przewodem rca, tak ty mógłbyś zrobić tak samo tulejkę plusową gniazda od razu z kilkucentymetrową przedłużką (minusową może też) w postaci np. tasiemki do wlutowania w płytkę PCB. Jedno lutowanie mniej by wyszło , uniknęłoby się dodatkowego połaczenia dodatkowym przewodem z samego gniazda do płytki PCB.

 

Myślę nad tym, ale to trochę ciężka sprawa bo pojedyncze elementy trzeba robić ręcznie - i to nie tylko srebro, ale i tworzywo - potem to łączyć ze sobą - ogólnie to straszna dłubanina a efekt niekoniecznie będzie dobry. Na pewno pomyślę o czymś takim jako gniazdo głośnikowe - srebrna tulejka zlutowana z pierścieniem, żeby pasował i banan i widełki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - no i są złocone (celowo nie pozłociłem ich w całości - ale chyba wszystkie kolejne już będę całe złocił - tylko będzie to wymagało malutkiego otworku an końcu, żeby było łatwo zawiesić) - w najbliższym tygodniu postaram się przylutować kable i potestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz kupiłem takie, że przytykając omomierz w dwóch miejscach uzyskiwałem brak przewodności! - to jak to ma sygnał przewodzić?

 

Miałem tez i takie nonejmy rca, które miały kolor cytrynowy a po czasie szrzały :). Różne bywają :)

Z tym złoceniem, to jest spory problem - im czystsze złoto, tym szybciej się wytrze - oczywiście zależy też od grubości powłoki i czy faktycznie zastosowano złocenie twarde-techniczne.

Zgadza się ale mi chodziło też o wtyki rca, które faktycznie były raz że strasznie ciasne, dwa że dosłownie skrobały materiał na gnieździe :). Dobrze byłoby tego uniknąć.

 

Myślę nad tym, ale to trochę ciężka sprawa bo pojedyncze elementy trzeba robić ręcznie - i to nie tylko srebro, ale i tworzywo - potem to łączyć ze sobą - ogólnie to straszna dłubanina a efekt niekoniecznie będzie dobry.

 

MOżna to tak zaprojektować elementy gniazda jako jedną blaszkę. Potem wygiąć na odpowiednim walcu i zespawać tylko szew w zdłóż :). W ten sposób wszystko będzie jednolitą całością i do tego cienką, lekką blaszką zamiast niepotrzebnie ciężarkiem na siłownię :). Ciuężary to w kolumnach są przydatne :).

 

Z drugiej strony gdybym miał sprzęt za kilka-kilkanaście tys to miałbym duży opór przed lutowaniem w nim kabli.

 

Kazdy miałby. Ale tak samo i miałby problem z przelutowywaniem gniazd na lepsze :) Bo to taka sama ingerencja. Z miejsca gdzie musisz wylutować gniazdo po prostu wlutowałbyś bezpośrednio przewód rca :))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Oczywiście konektorów jeszcze nie przylutowałem, za to wymieniłem dziesiątki kondensatorów, rezystorów a nawet tranzystorów w moich klockach :) W każdym razie wpadłem na pewien pomysł - jako rozwiązanie zastępujące banany do podłączania w samym wzmacniaczu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-11903-0-77529100-1391457717_thumb.jpg

 

Co o tym myślicie? Ma to sens? W sumie głównym powodem był wzmacniacz, którego fragment jest widoczny na zdjęciu, a który otworów na banany nie posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Coś widzę mało zainteresowania w wątku - ja wreszcie zmontowałem widełki na kablach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-11903-0-51275400-1395407055_thumb.jpg

 

W celach porównawczych zostawiłem drugi kabel z bananami:

post-11903-0-85168600-1395407060_thumb.jpg

 

Porównywałem wymiennie na jednym kanale lub na obu ale w mono, żeby zniwelować ew. różnice w nagraniu na obu kanałach. Testowane na Yamaha A-1020 (od strony wzmacniacza kable zakręcane w gniazdach bez konektorów), Yamaha CDX-810 i kolumienki DIY na Usherach 8945-A/T-9950.

 

Pierwsza poszła płytka Reload Metaliki, którą już z milion razy słuchałem - pierwsze wrażenie, że kabel na nowych konektorach gra gorzej - tak jakby delikatniej i ciszej (a wiadomo cisza metalowi nie służy :) ). Generalnie przez to porównanie było trudno zrobić, bo zawsze mogłem pogłaśniać przy widełkach, ale już przy różnej głośności spada wiarygodność oceny (a nie oszukujmy się - konektory o ile nie są zrobione z materiału kiepsko przewodzącego dużej różnicy nie zrobią - choć boję się, że te moje banany to właśnie coś w stylu mosiądzu powleczonego pseudo-nieprzewodzącym-złotem).

 

Druga płytka Queen - tu już porównanie było łatwiejsze - banany dalej ostrzejsze, ale ta ostrość wynikała bardziej z lekkiego zapiaszczenia/zniekształceń (trochę to potwierdza moją teorię o fatalnej jakości bananach). Muzyka brzmiała przyjemniej na widełkach - nie zanotowałem strat ani na basach ani na sopranach w stosunku do bananów - nawet soprany wydawały się wyraźniejsze.

 

Kolejne testy właściwie nie wniosły nic nowego.

 

 

Podsumowując - pomysł jest dobry - widełki na tej samej zasadzie można robić z miedzi co ze srebra - złocenie też drogo nie wychodzi (znalazłem też firmę, która ma dobre ceny, ale trzeba sporo towaru zawieźć, żeby się opłacało). Miedź też można srebrzyć jakby ktoś chciał (na zworkach się sprawdziło).

 

Pozostaje kwestia montowania kabla - teraz tylko lutowanie - teoretycznie można by pomyśleć o zacisku na śróbkę - ale nie wiem, czy to lepsza opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

OK, trochę poczytałem, potestowałem, pomyślałem - czas na końcowe wnioski zanim wezmę się do roboty.

 

Otóż w międzyczasie popełniłem jeszcze prototyp rdzenia kabla RCA zlutowanego lutem do srebra (dwie końcówki + drut srebrny) - czyli w sumie prawie idealnym połączeniem (idealna była by jedna całość oczywiście, ale powiedzmy sobie szczerze, że ciężko monolitha zrobić w domu, już nie mówiąc o kosztach samego materiału). A luty mogą mieć całkiem ładny skład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z wrażeń akustycznych jak narazie powiem tylko, że w porównaniu do typowego kabla jest minimalnie głośniej.

 

Ale podsumowując - moje wnioski w walce ze stykami i materiałami:

 

1) Styk - czy to kabla z wtykiem do którego jest lutowany, czy w samym gnieździe. Tutaj powstaje wiele problemów - czy poprzez zaśniedziałe miejsca styku, czy wyrobione gniazda - często też powierzchnia styku jest minimalna. Z drugiej strony styk o dużej powierzchni też jest zły, bo tworzy tak jakby kondensator na połączeniu + zbiera więcej zakłóceń.

 

Idealnie by było (wyłączając lutowanie bezpośrednio do płytki), gdyby wszystkie styki były dociskane dodatkowo - śrubą, klinem itp. tylko najlepiej nie magnetycznym/stalowym elementem.

 

2) Materiał - sam materiał robi różnicę zależnie od zastosowania. A więc - po pierwsze srebro pozwala na użycie cieńszego drutu niż np. miedź, a po drugie punkty styku mogą być mniejsze (ma to szczególnie znaczenie w starszych gniazdach RCA - które mogą być już trochę wyrobione). Z drugiej strony stosowanie twardszych materiałów na styki sprawia, że docisk jest mocniejszy. Wydaje się, że optymalny materiał w przypadku styków jest zależny od gniazd.

 

Ze srebrem jest ten problem, że czyste jest miękkie - można zapomnieć o np. szpilkach do zacisków kolumnowych, czy typowej formie masy we wtyku RCA. Rdzeń RCA zawsze można zrobić o minimalnie większej średnicy - ale przecięcia wzdłuż lepiej nie próbować.

 

3) Powłoka - złocenie, rodowanie itp. - idealnie by było bez, tylko komu by się chciało co kilka miesięcy czyścić wszystkie złącza. Więc tak - dobrze złocić (rodowanie też jest ok - twardsze, ale złocenie można znaleźć sporo taniej).

 

4) Izolowanie masy w kablach RCA - zastanawiam się, czy to ma sens. Osoby, które budują kable robią je często symetrycznie - to samo na masie, co na sygnale - ale fakt jest taki, że jak się urządzenia połączy samym sygnałem, to też będą grały. Masa służy do izolowania sygnału w tym przypadku - takie było założenie RCA. A może piszę głupoty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

...hej...Panie i Panowie pytanie mam następujące-gdzie można fachowo wymienić wtyki RCA w interkonekcie?...pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hej...Panie i Panowie pytanie mam następujące-gdzie można fachowo wymienić wtyki RCA w interkonekcie?...pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc...

 

Jak dla mnie to każdy serwis elektroniki zrobi to bez problemu - chyba, że ma się specjalne wymagania typu konkretna cyna itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Fajny wątek, szkoda że taki cichy.. Varrol masz jakieś foty z produkcji docelowych to proszę się podzielić nimi tutaj.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2014 o 00:51, Ryszard1 napisał:

Czy bral ktos pod uwage nikiel : nie utlenia sie, ladnie wyglada, jest tani,

Są takie gniazda, niklowane albo chromowane. Z powodu braku innych zastosowałem takie w przedwzmacniaczu z 1985 roku (polskie gniazda od jakiegoś polskiego sprzętu). Działają do dzisiaj bez żadnych problemów. Czasami kable nie są z nich wypinane przez kilka lat (wypięcie i wpięcie powoduje przywrócenie styku w przypadku problemów) i nigdy nie było problemu ze stykiem. Niestety tego typu wykończenie powierzchni gniazda (styk) nie będzie miało audiofilskiej akceptacji pomimo tego że np. takie słabo przewodzące kable węglowe mają taką akceptację 😉.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.