Skocz do zawartości
IGNORED

Wtyki RCA - miedziane, srebrne - znaczenie


Varrol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Goły (rozizolowany kabel) ma to do siebie,że się utlenia z czasem(pokrywa nalotem) co ma już wpływ negatywny. Dlatego jeżeli nie stosuje się kabli w konfekcji,to takie golasy trzeba od czasu do czasu wyczyścić,albo ocynować. Same gniazda też nie zaszkodzi przeczyścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce rozwijać długiego żmudnego tematu.

Wyciagam następujący wniosek, ładnie to wygląda i w pewnych określonych warunkach napewno ma to sens ale przy stałym podłączeniu nie jest nie zbędne a może być wręcz nie przydatne i nie porządane biorąc kiepską jakość materiałów które mogą wszystko zepsuć. Koniec i kropka. Ja swoje wyrzucam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogę zrozumieć że fabryczne wykończenie we wtyki jest pewnie robione w jakimś celu przewidzianym przez producenta i cena oryginału jest spora.

Przewidziany cel--> zarobić.

Co prawda sam używam dynavox. Problem z widełkami jest taki, że dość mocno trzeba dokręcać zaciski bo lubią się luzować.

Banany są wygodne, szybko można wypiąć/wpiąć.

Jeśli ktoś lubi biżuterię, to dlaczego nie.... Jeśli kogoś stać.

 

Pytam o to wprzystko ponieważ kilka dni temu założyłem na kable banany Profigold i mam wrażenie że obcięte zostały górne rejestry.

Więc wypnij je.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej pozostać przy gołych kablach

Popieram ale nie zawsze się tak da. Choćby przy kablach delikatnych w środku.

Wtyki degradują brzmienie - miałem tego przykład wywalając banany z Audionova Moonwalk .

 

Goły (rozizolowany kabel) ma to do siebie,że się utlenia z czasem(pokrywa nalotem) co ma już wpływ negatywny.

Byle jaki tak ale weź choćby taniego Kimbera. Taki odizolowany odcinek 4VS leży u mnie w piwnicy ( duża wilgoć , raz zimno a raz gorąco ) od połowy lat 90tych i jedynie delikatnie ściemniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki Profigold to pewnie jakiś stop niewielką ilością miedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sytuacji goły przewód nie jest najlepszym rozwiązaniem. Utleniające się końcówki przewodu można obciąć i zacisnąć na zdrowym końcu, lecz lepiej jednak założyć widełki. Nie warto jednak kupować byle czego- te tańsze końcówki mogą być zrobione z tzw. szajsmetalu lub innego stopu, który jest tandetny i źle łączy się z pseudozłoceniem- wniosek jest taki, że by wykonać porządne połączenie, mamy dwie drogi:

 

1. Audiofilska- kupujemy super-hiper-wypasione końcówki z materiałów trudno dostępnych na Naszej Planecie.

 

2. Techniczna- starannie lutujemy odpowiedniego rozmiaru miedziane, ocynowane widełki kupione w sklepie elektrycznym po 90 gr/szt.

 

 

howgh!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki Profigold to pewnie jakiś stop niewielką ilością miedzi.

 

Pewnie i tak bo zważywszy na cenę to szału nie ma-4zł za sztukę na jednym z portali aukcyjnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maszmol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany profigolda kupione w sklepie elektronicznym za 6 zł sztuka u mnie wypadły fatalnie.

Najlepiej grało na gołym kablu bez wtyków-wtedy najlepiej było słychać drobne impulsy .Ostatecznie z względów użytkowych założyłem banany takie jakie montuje enerr w swoich droższych kablach głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od kabla...

niektóre muszą myć konfekcjonowane fabrycznie (choćby izolacja próżniowa w tarach, czy płynna w PAD-ach.

ogólnie chodzi o to żeby przewód był zabezpieczony przed utlenianiem..

można to zrobić samemu - kupić np widełki Albedo (srebro) i szczelnie zakonfekcjonować cyną ze srebrem.

bo niektóre firmy, nawet szacowne i robiące świetne druty na końcu zakładają dziwne "niewiadomoco"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wtykach profigoldach nie ma miedzi.

Jeśli ktoś miał do czynienia z wtykami wysokiej jakości to wie dlaczego są drogie. Tylko najważniejsze jest aby je mieć i porównać i wtedy się wypowiadać a nie pleść że to taki szpan tylko. Na przykłat takie popularne Neutrik NF2C-B/2 wystarczy je raz wpiąć aby wiedzieć że tanie wtyki to szajs. Po teście z neutrikiem wiadomo czy ma się dobre czy słabe gniazda w wzmacniaczu lub CD. Dlaczego ?A proszę sprawdzić sobie.

Cyna powunna byc z ołowiem nie srebrem. Teraz taka zwykla z ołowiem to tak zwana militarna, moga ją stosować jedynie firmy produkujace sprzęt wojskowy i medyczny.

 

Aha jak by co to sory za ortografie bo się spieszę a z nia u mnie nie najlepiej, taki niedouczony ze mnie człek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką cynę.Nawet nie wiedziałem że ma audiofilskie właściwości? Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I w końcu meritum sprawy o które tak najbardziej chodzi...czy mają te kosmetyki jakiś właśnie wpływ na brzmienie czy mają tylko walor estetyczny???

Mam nadzieję że bury za to pytanie nie dostanę..

 

Wyglad jak wyglad. Roznego rodzaju wtyki, typu widly, szpilki, banany maja tylko ci ulatwic zycie. Zebys nie musial krecic tymi gniazdami itp. Nie ma to zadnego wplywu na dzwiek, a jezeli juz napewno nie pozytywny. Biorac to wszystko na "chlopski rozum" to dodajac takie bzdety mozemy sie tylko przyczynic do pogorszenia. Wiadomo, im wiecej polaczen, tym gorzej wiec najlepiej jest takie eliminowac, a nie dodawac kolejne. Np taki zakrecany banan. Wsuwajac kabel bezposrednio do gniazda, mamy jedno polaczenie zaciskowe. Montujac banany juz nam sie to podwaja, do tego kiepski material w 90% jakis zlocony mosiądz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

nie będę oryginalny w wypowiedzi- jeśli to tylko możliwe najlepszy transfer jest oczywiście bez pośrednictwa wtyków. Problem w tym, że często tak montowane kable opierają się o obudowę kolumny głośnikowej a jej drgania degradują brzmienie systemu, wtedy staje się jednak konieczne zamontowanie wtyków. Jakich? Najlepszych na jakie Ciebie stać i jakie dadzą największą powierzchnię styku. Ale żeby nie zostawiać Ciebie z problemem wyboru to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie widełek Furutech FP-201G. To dobra inwestycja... Oczywiście można taniej, ja to niegdyś "przerabiałem" a i tak skończyłem na porządnych wtykach.... A więc zapłaciłem parę razy tzw. frycowe i zamiast taniej miałem w efekcie drożej!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki Profigold to pewnie jakiś stop niewielką ilością miedzi.

 

Pewnie i tak bo zważywszy na cenę to szału nie ma-4zł za sztukę na jednym z portali aukcyjnych...

 

Takie audiofilskie gadanie. Jeszcze o tych super rzadkich ziemskich materiałach ;)

Kilogram czystej miedzi kosztuje 20zł w skupie.

Z tego można wyprodukować kilkaset widełek/wtyczej/gniazdek…

 

Tworzycie mity Panowie.

 

W Polsce to się nawet kilometry rur do wody z miedzi produkuje... a firmy audiofilskie miałyby ją oszczędzać?

 

1 kg czystego srebra (999) w skupie to 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Takie audiofilskie gadanie. Jeszcze o tych super rzadkich ziemskich materiałach ;)

Kilogram czystej miedzi kosztuje 20zł w skupie.

Z tego można wyprodukować kilkaset widełek/wtyczej/gniazdek…

 

Tworzycie mity Panowie.

 

W Polsce to się nawet kilometry rur do wody z miedzi produkuje... a firmy audiofilskie miałyby ją oszczędzać?

 

1 kg czystego srebra (999) w skupie to 2000zł

 

Dobre musi kosztować!!!

Jak jest tanie to znaczy, że szajs!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

Tylko co to znaczy dobre i co to znaczy kosztować; ile?

 

Chcę tylko zwrócić uwagę, że nie ma problemu miedzi i srebra. Materiału w przeciętnej wtyczce/widełkach jest powiedzmy 50g miedzi i 1g srebra (takie srebrzenie bardzo grube). Odpowiada to kwocie 1zł w miedzi i 2zł w srebrze.

A taki element kosztuje kilkadziesiąt zł!

 

Materiały nie kosztują w takich elementach. Kosztuje produkcja i przede wszystkim marka!

 

Jedynie w litych (solid core) przewodach srebrnych materiał stanowiłby znaczącą część kosztów całego kabla z konfekcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny potwierdza się to że rynek audio opiera się na drenowaniu kieszeni hobbystów.

Dżwiękowo nie ma o czym dyskutować miedż czy srebro zawsze są lepsze od mosiądzu,brązu czy

nie wiadomo jakiego stopu tylko ceny są chore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie pięc kabli rca dwa miedziane i trzy srebrne z czgo cztery zrobilem sam od taniego miedzianego 6N do czystego srebra na wtykach od amphenol przez CMC i Neutric kończąc i powiem ; dobre wtyki to dobre wtyki, tanie to szajs i szkoda 5zł.

Ceny chore jak pisze JARO 66 ? itak i nie, jedne są skalkulowane uczciwie inne nie, zresztą jak wszystko i wszędzie. Mamy wolny wybór mozemy kupić albo nie kupic. Tylko nie mówmy wtedy że te drogie to drogie bo to dla tych co daja sie nabierać. Nie mamy nie oceniajmy i nie udawajmy mondzrejszych niż jesteśmy. Najważniejsze- to nie do końca chodzi o materiał a o sposób i jakość wykonania. Uwaza się że drogo zróbić samemu

 

Tona stali w skupie 800 zł a Audi A3 kosztuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalin-stawiam kolejkę za rozsądek.Jako przykłady dobrych firmowych wtyków przywołam Eichmanna(ETI) i XHadow.są napewno i nowatorskie i dobre jakosciowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tona stali w skupie 800 zł a Audi A3 kosztuje...

 

Trochę kiepskie porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie rozróżnić budowy wtyku/widełek od budowy samochodu.

W tym drugim przypadku budują to inżynierowie.

Gdyby budowali to audiofile Audi byłoby ze złota.

 

Acz zgoda co do zasady.

Za 5zł nie da się kupić dobrego wtyku. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acz zgoda co do zasady.

Za 5zł nie da się kupić dobrego wtyku. I tyle.

 

Zależy co kto ma na myśli "dobre".

 

Ja mam na jednym zestawie widełki "przemysłowe" i jak dla mnie są zdecydowanie wystarczająco dobre.

Drugi mam dynavox sporo droższy i przeszkadza mi twardość materiału widełek.

 

Ale dla innych jak nie ma logo futurech to jest to produkt niewarty uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że byłoby to połączenie złota,monokrystalicznego srebra,miedzi koniecznie 9 N. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto ma na myśli "dobre".

Nie mam na myśli marki.

Ja oceniam co jest dla mnie dobre.

Zdaje się postępujesz podobnie...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Można nie rozróżnić budowy wtyku/widełek od budowy samochodu.

W tym drugim przypadku budują to inżynierowie.

Gdyby budowali to audiofile Audi byłoby ze złota."

 

Ano ... ale strach pomyśleć jakby (a musieli by) zaczęli kombinować na 'motórem' coby to to napędził i miał odpowiedni ... atak ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.