Skocz do zawartości
IGNORED

Redaktor naczelny Audio-Video już nie używa odtwarzacza CD !


TUX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

(Konto usunięte)

W audio szukamy jakości płacąc horendalne pieniądze za kabelek sieciowy, o sprzecie i jego optymalnej konfiguracji nie wspominając. A w kinie domowym wydaje się Wam że wystarczy powiesić byle jaki TV, byle duży i zapodać obojętnie jaki sygnał i już będzie super? No na pewno nie będzie! Kino domowe jest dużo droższą imprezą niż stereo.

Jak ktoś ma wątpilowości co do możliwości uzyskanego efektu w kinie to zapraszam na seans filmowy. Zestaw może nie jest wybitny ale daje już przedsmak tego że warto i w to się pobawić. I na pewno każdy z Was zobaczy różnice pomiędzy płytą DVD a BD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma wątpilowości co do możliwości uzyskanego efektu w kinie to zapraszam na seans filmowy.

Kino domowe uwielbia polska wieś i małe miasteczka - to najnowsze badania rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie - na dobre filmy chodzę do kina i mam danego filmu dość na dłuższy czas, koncerty - podobnie, obejrzę i stop. Arcydzieła sprzed kilku dekad - na pewno wystarczy " A w kinie domowym wydaje się Wam że wystarczy powiesić byle jaki TV, byle duży i zapodać obojętnie jaki sygnał i już będzie super ? "

 

Oczywiście to moja ( i kolegów) opinia,

 

Mocno odeszliśmy od tematu.Aktualnie testuję gęste pliki na dvd-audio,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Kino domowe uwielbia polska wieś i małe miasteczka - to najnowsze badania rynku.

Obserwacje moich znajomych (tych z branzy i nie) oraz moje potwierdzaja ta opinie. Co nie oznacza ze tylko "czeresniaki" bawia sie w KD. Sporadycznie buduje sie bezkompromisowe instalacje kina domowego ale...one nie maja raczej nic wspolnego z tym o czym sie tutaj pisze 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów uważam że dobre, "poważne" kino domowego w ramach którego mamy dobre stereo oparte o duże, frontowe kolumny to jak najbardziej wskazane rozwiązanie.

Wtedy do normalnego słuchania mamy stereo wysokiej klasy na dobrym wzmacniaczu i kolumnach z odpowiednim okablowaniem a w każdej chwili można włączyć opcję kinową i wtedy wzmacniacz do stereo napędza główne kolumny stereo jako fronty kina i dochodzi reszta kolumn i mamy 7.1 czy nawet większy system.

Oczywiście jest to kosztowana opcja ale i tak tańsza niż równej klasy 2 oddzielne systemy a poza tym nie każdy ma miejsce na 2 systemy.

Wiem że takich instalacji jest mało ale pomysł jest dobry i tą drogą można pójść...psie Sabo i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe uwielbia polska wieś i małe miasteczka - to najnowsze badania rynku.

 

Tylko jakie kino domowe..... Za 2500 kpl razem z glosnikami.

Moze to i troche zrozumiale, do kina daleko, na koncert jeszcze dalej, ale ilu z nich potrafi ustawić wlasciwy format dzwieku

 

Panowie więcej tolerancji,

Czemu wyśmiewacie i ironizujecie na temat kina domowego wydając wiele większe krocie na audio..

Akurat tez jestem chory na tą chorobe, i wydaje wiele wiele za duzo na te klimaty wiec wolno mi to powiedzieć

Ktos kto celebruje wyjmowawanie winyla z koperty, odkurzanie i kladzie go z nalezytą atencją na gramofon za kupe kasy i po 20 min przekłada na drugą stronę wyśmiewa kogoś kto akurat podobna kasę wywalił na kino domowe... Nie rozumiem

 

Moze u niektórych przewazają wrażenia słuchowe, a inni do tego mają jeszcze wzrok.

 

To ze niby co... Audio, cacy, jak najbardziej, trendy....... cokolwiek innego be, wtopa, wiocha

 

Glosniki na pół sciany za 20-30 tys i czasem wiele wiecej - ok, TV, Plazma nie daj Boże rzutnik - wiocha?

 

To co myslec o tych którzy robią sobie kina domowe za 500 000 i więcej.

Stać ich, lubią to ich sprawa...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Więcej tolerancji panowie, nie tylko to co mu lubimy jest normalnoscia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Wiec wlasnie o tym pisze => opowieci o HE KD z gownianego amplitunerka + koncowka mocy i plazma na sicianie tojest wlasnie sen polskiej wsi.

KD na powaznie z projektorem , procesorem , oddzielnymi koncowkami mocy i wysokiej jakosci kolumnami to mialem na mysli piszac o bezkompromisowym KD , ktore ewentualnie mozna wykorzystac do sluchania muzyki na dobrym poziomie. jstesmy w zakladce HE (co by to nie oznaczalo ) wiec chociaz teoretycznie do czegos to zobowiazuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Każdy "orze jak może".Nie każdego stać na system za kilkadziesiąt tysiaków a poza tym nie każdemu dane było mieć możliwość zainteresowania się tematem, poznania odpowiednich ludzi, zobaczenia i usłyszenia u kolegi czy wychowania się w domu gdzie muzyka w dobrej jakości była ważnym elementem.

Poza tym w idei kina domowego nie widzę nic złego. Sam nie byłem w kinie...8 lat.Nie lubię gówniarzy z telefonami, innych obściskujących się, co chwile ktoś kicha, kaszle, pociąga zakatarzonym nosem, a co jak się zachce do WC?I jeszcze ten smród popcornu.Ohyda. Oglądam w domu, choć nie mam jeszcze kina domowego. Ale i tak wolę DVD czy BD.

Z czasem skompletuje kino i wiem, że to świetna rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Kino domowe uwielbia polska wieś i małe miasteczka - to najnowsze badania rynku.

A to ciekawe. Bo jakoś nie widzę na wsiach i w małych miasteczkach salonów RTV z adekwatnym sprzętem. Coś handel nie nadąża za oczekiwaniami rynku.

 

Ja znów uważam że dobre, "poważne" kino domowego w ramach którego mamy dobre stereo oparte o duże, frontowe kolumny to jak najbardziej wskazane rozwiązanie.

Wtedy do normalnego słuchania mamy stereo wysokiej klasy na dobrym wzmacniaczu i kolumnach z odpowiednim okablowaniem a w każdej chwili można włączyć opcję kinową i wtedy wzmacniacz do stereo napędza główne kolumny stereo jako fronty kina i dochodzi reszta kolumn i mamy 7.1 czy nawet większy system.

No ja mam Infinity RSIIIb napędzane z ASR Emitera 1 w kinie. Ale i tak stereo mam w innym pomieszczeniu.

Dla mnie kino w domu to ekstra sprawa. Nawet ma dedykowny pokój wykonany tylko w tym celu. I uważam że było warto. Zresztą w dalszym ciągu go rozbudowuję i ulepszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Bo jakoś nie widzę na wsiach i w małych miasteczkach salonów RTV z adekwatnym sprzętem. Coś rynek nie nadąża za oczekiwaniami rynku.

Nie chodzi o obecność salonów RTV tu czy tam tylko o preferencje mieszkańców wsi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.Gratuluje. Jak tylko są możliwości i środki to jak najbardziej.

Super.Gratuluje. Jak tylko są możliwości i środki to jak najbardziej.

Podobnie jak HQ150 , mam kino w dedykowanym pomieszczeniu, jesli kogos stac, szczerze polecam. To moj kolejny zestaw , al czesc glosnikow mam jeszcze z pierwszego kina, bodajze od 2003 roku.

W moim podejsciu do kina decydujacym elemenmtem jest jednak dobry projektor , naglosnienie mam raczej w stylu hifi i wg mnie do filmow calkiem to wystarcza. Kolega HQ150 to ma juz audio w kinie ocierajace sie o hiend. Ja jednak nie mam zbyt wielu koncertow i nie widze takiej potrzeby.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Kolega HQ150 to ma juz audio w kinie ocierajace sie o hiend. Ja jednak nie mam zbyt wielu koncertow i nie widze takiej potrzeby.

pzdr

marslo

Dzięki ale to nieprawda. Do wybitnego kina jeszcze daleko. Niestety kino żeby było jakościowo podobne jak porównywalne stereo, musi kosztować 3-4 razy więcej. Następnym krokiem będzie osobny processor i reszta końcówek mocy. Center też by mi sie przydał lepszy. Projektor fajna sprawa ale mam w domu małe potwory i korzystanie z projektora byłoby zbyt uciążliwe. Jako dodatkowy na wieczór tylko do kina O.K., ale jako zwykły TV nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w idei kina domowego nie widzę nic złego. Sam nie byłem w kinie...8 lat.Nie lubię gówniarzy z telefonami, innych obściskujących się, co chwile ktoś kicha, kaszle, pociąga zakatarzonym nosem, a co jak się zachce do WC?I jeszcze ten smród popcornu.Ohyda. Oglądam w domu, choć nie mam jeszcze kina domowego. Ale i tak wolę DVD czy BD.

 

Takie wrażenia to jeszcze pikuś.

Mialem taki przypadek, zrobilo się już ciemno w kinie, podszedł do mojego miejsca podpity karczycho z dziewczyną i stwierdzil ze ma bilet na miejsce na którym siedzę, akurat syn ( byliśmy calą rodzinką) schowal bilety do którejś kieszeni i w sekundzie nie mógł ich poszukać, wstałem, obsługa granda na sto fajerek, karczycho się rozsiadł.

Obsługa ustalila ze owszem miejsce sie zgadzalo, ale on mial bilety na seans poprzedni który juz był.

Mimo to nikt nie byl go w stanie ruszyć z miejsca i musieliśmy usiąść tam gdzie nam zaproponowano.

Humor do końca seansu juz mi sie nie poprawił...

Mimi to chodzę czasami, ale coraz rzadziej, bo coraz częściej wolę coś dobrego z mkv w domowym zaciszu.

Osobnego pokoju nie mam ale zestaw kina jest zupełnie odrębny, jedynie fronty są wspólne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Mimi to chodzę czasami, ale coraz rzadziej, bo coraz częściej wolę coś dobrego z mkv w domowym zaciszu.

Odradzam mkv. Ja tam wolę wypożyczyć płytę z wypożyczalni. Różnica w jakości kolosalna.

Na korzyść kina domowego, jak dla mnie przemawia jeszcze jedna sprawa. Nie musze nigdzie się wybierać. Nie jestem zmuszony o konkretnej godzinie stać pod drzwiami i czekać w tłumie. Jak mam ochotę to coś dobrego do szkła to tylko wystarczy nalać, zakąska na talerzyk i jazda.

Nie trzeba niani fatygować do dzieci, zamawiać taksówki. Ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam mkv. Ja tam wolę wypożyczyć płytę z wypożyczalni. Różnica w jakości kolosalna.

Na korzyść kina domowego, jak dla mnie przemawia jeszcze jedna sprawa. Nie musze nigdzie się wybierać. Nie jestem zmuszony o konkretnej godzinie stać pod drzwiami i czekać w tłumie. Jak mam ochotę to coś dobrego do szkła to tylko wystarczy nalać, zakąska na talerzyk i jazda.

Nie trzeba niani fatygować do dzieci, zamawiać taksówki. Ekstra.

 

Jak tylko mogę też tak robię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150- i tu dotknąłeś sedna sprawy. Kino domowe ze ścieżką DTS Master Audio z dobrego koncertu lub płyty BluRay Pure Audio spokojnie przebija 16 bitowe CD w wersji stereo. Natomiast czym innym jest sprawa stereo wogóle, czyli porównanie studyjnego zapisu stereofonicznego z dźwiękiem wielokanalowym. Tu faktycznie potrzeba już kasy na dodatkowe głośniki i wzmacniacze.

 

"...Bardzo niewielu wlascicieli nowych płaskich TV decyduje się na wymiane bawet tunera TVSAT na taki z HD, bo po co..."

 

no własnie :-)

A ja nie znam nikogo kto nie wymienił jeszcze tunera na taki z HD. To wręcz obowiązek. Każdy przecież wymienia sprzęt minimum co roku, góra co dwa. Podpisuje nową umowę, przechodzi z Cyfry na n-kę czy odwrotnir więc otrzymuje zawsze gratis HD z możliwością nagrywania na HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie znam nikogo kto nie wymienił jeszcze tunera na taki z HD. To wręcz obowiązek. Każdy przecież wymienia sprzęt minimum co roku, góra co dwa.

 

każdy, zawsze, wszyscy

 

abandon - mógłbyś jednak pisać za siebie a nie za wszystkich i każdego?

niedobrze się robi od tych prób kreowania fikcji, które w każdym wątku powielasz - jak każdy komiwojażer

 

takich to się ze schodów zrzuca :)

 

to obowiązek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega audiograde ma rację.

Ja znam wielu którzy nie mają jeszcze tunera HD i wcale im nie spieszno.

 

Lepiej, znam takich którzy maja taki dekoder, nie wiedza ze on jest HD, nie mają w wykupionym pakecie zadnego progranu HD, nie wiedza że ma dysk, funkcje nagrywania, stopklatki, itd

Jak pokazałem takiemu co jego dekoder potrafi ( a ma go od trzech lat) to od razu go głowa rozbolała

"Daj mi spokój, mi to naprawdę nie jest potrzebne"

Nie próbować takiemu tłumaczyć na czym polega programowanie do przodu by czegoś nie przegapić lub gdy brakuje czasu bo naprawdę moze się zdenerwowac......

Włacza i od flagi do flagi

 

Sorry juz teraz nie ma flagi o północy jak to bywało i można gapić się na byle co 24/h

 

A ilu włascicieli nowych TV ma pojęcie ze DVB juz funkcjonuje?

"A po co mi to własciwie?, Nie starczy to co mam ?"

A wystarczy wziąć pilota do reki, a jeszcze wczesniej instrukcję obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam mkv. Ja tam wolę wypożyczyć płytę z wypożyczalni. Różnica w jakości kolosalna.

Na korzyść kina domowego, jak dla mnie przemawia jeszcze jedna sprawa. Nie musze nigdzie się wybierać. Nie jestem zmuszony o konkretnej godzinie stać pod drzwiami i czekać w tłumie. Jak mam ochotę to coś dobrego do szkła to tylko wystarczy nalać, zakąska na talerzyk i jazda.

Nie trzeba niani fatygować do dzieci, zamawiać taksówki. Ekstra.

Ale mkv to tylko kontener danych i nie przesądza sam z siebie o jakości. Można przecież BD zrzucić bezstratnie do mkv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mkv to tylko kontener danych i nie przesądza sam z siebie o jakości. Można przecież BD zrzucić bezstratnie do mkv.

 

 

HQ150 ma racje, może można ale najczęściej to DTS dźwięk, a na płytce jest dużo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150 ma racje, może można ale najczęściej to DTS dźwięk, a na płytce jest dużo lepiej

Ale to oznacza, że mkv nie ma tu znaczenia. Znaczenie ma to skąd wziąłeś plik i jak został przygotowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wejdzie każda głupota i znajdzie zwolenników, nawet taka, że nie ma różnicy między dvd a bd...nie wiem , czy to wplyw tych fajnych płaskich telewizorków na których piłka tenisowa jest kwadratowa , nie wiem naprawdę gdzie się tworzy takie głupoty , które idą w naród...ale to forum załamuje, najbardziej załamuje , ze ludzie piszą te dyrdymały z pełną wiarą...

 

Lepiej, znam takich którzy maja taki dekoder, nie wiedza ze on jest HD, nie mają w wykupionym pakecie zadnego progranu HD, nie wiedza że ma dysk, funkcje nagrywania, stopklatki, itd

Jak pokazałem takiemu co jego dekoder potrafi ( a ma go od trzech lat) to od razu go głowa rozbolała

"Daj mi spokój, mi to naprawdę nie jest potrzebne"

jednemu xxxxx musialem pokazac na ktorym kanale bylo euro w pilce w 'hd' na cyfrowym polsacie, no ale jak mu przelaczylem to przynajmniej zobaczyl na swoim projektorze roznice:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Ale mkv to tylko kontener danych i nie przesądza sam z siebie o jakości. Można przecież BD zrzucić bezstratnie do mkv.

Tak, miałem od znajomych kilkanaście niby dobrej jakości filmów i porażka. Może ktoś ma bezstratne pliki filmów, wtedy O.K. ale chyba 99.9% tego co jest w sieci to kaszana.

 

Tutaj wejdzie każda głupota i znajdzie zwolenników, nawet taka, że nie ma różnicy między dvd a bd...nie wiem , czy to wplyw tych fajnych płaskich telewizorków na których piłka tenisowa jest kwadratowa , nie wiem naprawdę gdzie się tworzy takie głupoty , które idą w naród...ale to forum załamuje, najbardziej załamuje , ze ludzie piszą te dyrdymały z pełną wiarą...

Mało tego, zobacz z jakim dorobkiem na forum koledzy mają takie zdanie. To nie są żołtodzioby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są żółtodzioby- kupili za wielką kasę 16 bitowe odtwarzacze CD, do tego bardzo drogie kable i wzmacniacze lampowe żeby dało się metaliczny i wykastrowany dźwięk z takich płyt słuchać. Kupili też bardzo drogie DVD ze specjalnymi procesorami, jak tu ktoś się ośmieszył i napisał i wierzą że ich ultradrogie DVD zagra lepiej od BD za 250zł ze sklepu nie dla idiotów- nigdy. Oświadczam że najgorszy i najtańszy BD da lepszy obraz z płyty BluRay 1080p niż odtwarzacz DVD z płyty DVD z wypozyczalni. To samo tyczy się plików mkv 1080p- są o niebo lepsze niż wersje tych samych filmów na DVD- to po prostu przepaść.

Podobnie ma się sprawa z muzyką- każdy kto choć raz na takim samym sprzęcie usłysał plik 24/192 Studio Master nigdy juz nie posłucha z zachwytem 16 bitowej płyty CD. No chyba że, jak wspomniałem na ultradrogim wzmacniaczu lampowym i doskonałych kolumnach które razem uczłowieczą ten koszmarny metaliczny dźwięk z płyty CD.

 

A może jest odważny na forum kto ma inne zdanie i uważa nadal że 16 bitowa płyta CD gra lepiej niż materiał zapisany przez artystę w studio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pliki 24/96 i mam 24/192, może nie mam ich mega dużo ale jakieś 200 mam.

Niektóre grają lepiej niż CD ale wiele z nich gra na tym samym poziomie co dobre wydania CD.

Tak więc nie ma o co bić piany.Fakt że sprzęt mam niezły i może przez to wyciąga z CD max co jest możliwe.

Mogę się założyć z abandonem że u mnie płyta CD zagra lepiej niż u niego plik studio master.

 

Ale sam też uważam że pliki to przyszłość tyle że na razie wybór jest marny.

90% muzy którą lubię na plikach hires nie ma lub są jako nic nie warte ripy z vinyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.