Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Aco ma niby nie byc:))

 

Może im cieńszy drut w bezpieczniku tym chudszy dźwięk ? ;)

 

tez mam nadwymiary.

 

Kurcze to samo mówi koleżankom moja narzeczona ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że się będę musiał w końcu wziąć w garść i wygrzać tego X-Fusa ;)

 

Nie zartuj ze on odchudza,zamieniales kierunek,SR20

 

Pisałem o SR Red nie SR20.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może im cieńszy drut w bezpieczniku tym chudszy dźwięk ? ;)

 

 

 

Kurcze to samo mówi koleżankom moja narzeczona ;)

Nie chwal sie Jarek,to drazliwy temat:))

 

Wygląda na to, że się będę musiał w końcu wziąć w garść i wygrzać tego X-Fusa ;)

 

 

 

Pisałem o SR Red nie SR20.

 

Pozdrawiam

Wiem :))tez Red pisalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek 2 fotki. Niestety AHP duży bezpiecznik nie został.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

8160b50006e32.jpg

 

 

W moim systemie zdecydowanie wygrały miedziane bezpieczniki HIFI Tuning Supreme 3 z czapkami cardas+ miedziane SM Mattes 5x20 w obudowie AHP Najbardziej naturalne brzmienie, pełne wybrzmiewanie instrumentów, brak przycinania pasma i wycofań pasma. Polecam spróbować we własnym systemie.

 

Verticum x-fuse: przycina górę i dół, wycofany środek

HI FI tuning Supreme 3 srebrny: powoduje rozjaśnienie systemu, mniejszą masę instrumentów, płytszy bass -nadają się jako uzupełnienie do tzw. ciemniejszych systemów

Synergistic Research QUANTUM SR 20 slow- bardzo dobry bezpiecznik nie pozbawiony delikatnej ostrości, brak wybrzmień takich jak ma HI FI TUNINIG Supreme 3 z miedzianymi czapkami

HI FI tuning Supreme 3 złoty duzy 5x20: zbyt słodki, do lampy 300b nie nadaje się

AHP duży: j/w

Sm Mattes złoty duży: j/w

SM Mattes miedziany: rewelacja, naturalny, brak ograniczeń, piękna barwa i ładne wybrzmiewanie, nie powoduje wycofania dźwięku.

 

W moim systemie zdecydowanie wygrały miedziane bezpieczniki HIFI Tuning Supreme 3 z czapkami cardas+ miedziane SM Mattes 5x20 w obudowie AHP Najbardziej naturalne brzmienie, pełne wybrzmiewanie instrumentów, brak przycinania pasma i wycofań pasma. Polecam spróbować we własnym systemie.

 

Verticum x-fuse: przycina górę i dół, wycofany środek

HI FI tuning Supreme 3 srebrny: powoduje rozjaśnienie systemu, mniejszą masę instrumentów, płytszy bass -nadają się jako uzupełnienie do tzw. ciemniejszych systemów

Synergistic Research QUANTUM SR 20 slow- bardzo dobry bezpiecznik nie pozbawiony delikatnej ostrości, brak wybrzmień takich jak ma HI FI TUNINIG Supreme 3 z miedzianymi czapkami

HI FI tuning Supreme 3 złoty duzy 5x20: zbyt słodki, do lampy 300b nie nadaje się

AHP duży: j/w

Sm Mattes złoty duży: j/w

SM Mattes miedziany: rewelacja, naturalny, brak ograniczeń, piękna barwa i ładne wybrzmiewanie, nie powoduje wycofania dźwięku.

 

To moja subiektywna ocena. Proponuje posłuchać u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj hifi nowy

 

Proszę napisz trochę bardziej szczegółowo o różnicach np. na podstawie odsłuchu wybranego utworu, koniecznie z wymagającym instrumentami, typu : skrzypce, saksofon, perkusja, kontrabas, fortepian.

Jak w tym utworze zmienia wybrzmienia instrumentów, scenę, materializację źródeł pozornych ( np. na co stawia akcent, co wyostrza, a co wygładza itd.) bezpiecznik X, a jak Y i jeszcze jak Z.

 

Tak, żeby można było precyzyjniej zawęzić pole poszukiwać i niejako, od razu wybrać ten, który lepiej sprawdzi się w dobrze nam znanym systemie, oczywiście na ile to jest możliwe bez bezpośredniego odsłuchu.

 

Będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że każdy system jest jednak inny, to myślę że wchodzenie w aż takie szczegóły może nie mieć za dużego sensu ale na pewno z chęcią poczytam jak by się Hifinowemu chciało pisać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że każdy system jest jednak inny, to myślę że wchodzenie w aż takie szczegóły może nie mieć za dużego sensu

A ja myślę ,że kolega Pygar ma rację i ja też chętnie poczytałbym na temat właściwości konkretnych bezpieczników.

Mam na myśli oczywiście główne cechy konkretnych modeli tzn. który dodaje np. basu, który odchudza dźwięk a który np. ten dźwięk wyostrza.

Jak ktoś ma mały wzmacniacz to może sobie w kółko wymieniać bezpieczniki i próbować.

Ja takiej możliwości nie mam bo moje monobloki ważą każdy 120 kg. więc zanim zdecyduję się na konkretny bezpiecznik chętnie najpierw odsieję plewy.

Czy ktoś pokusiłby się o ogólny opis / ranking bezpieczników?

Będę zobowiązany ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze dołączyć do stawki AMR Gold.

To są najlepsze bezpiecznikl

 

ps.

dlaczego mnie pytasz na pw.potem blokujesz i od tego czasu trzykrotnie wchodzisz w mój profil....ARSENE LUPIN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najlepsze bezpiecznikl

A występują w wersji 5x20mm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie są lepsze? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Temat bezpieczników jest o tyle trudny, iż ich wpływ na całościowy dźwięk nie jest aż tak wielki jak choćby interkonektów. To raczej ostatni szlif systemu. Rodzaj bezpiecznika jest determinowany resztą systemu no i oczywiście indywidualnymi preferencjami odbiorcy. Każdy z nas może mieć ciut inne preferencje. Wszystkie wersje Hi-Fi Tuning Supreme to świetne bezpieczniki, w moim systemie najlepiej wypada Copper, w drugiej kolejności to co kolega określił mianem Gold czy srebrny z domieszką złota. Sam Silver faktycznie jest zbyt chłodny. Jak chodzi o Verictum to jest jeszcze bardziej słodka odmiana Hi-Fi Tuningu, być może nie w każdym systemie zachowuje się tak samo. U mnie w przezroczystym ARC czuć jego ocieplający wpływ bardzo wyraźnie. Ale mimo braku neutralności jest to bezpiecznik bardzo wysokiej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zejdźmy na ziemię i weźcie się najpierw za oprawę mocującą te bezpieczniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są w handlu audiofilskie typy opraw bezpiecznikowych, które można by zastosować jako zamiennik 1:1 bez przerabiania obudowy lub przelutowywania PCB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zejdźmy na ziemię i weźcie się najpierw za oprawę mocującą te bezpieczniki :)

Masz jakieś audiofilskie oprawki bezpieczników?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś audiofilskie oprawki bezpieczników?

;)

 

Musiałem sobie zrobić sam, nie wszystko można kupić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są w handlu audiofilskie typy opraw bezpiecznikowych, które można by zastosować jako zamiennik 1:1 bez przerabiania obudowy lub przelutowywania PCB?

 

:) fuh-34367_lg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem sobie zrobić sam, nie wszystko można kupić :)

 

W filmie "Poszukiwany, poszukiwana" jest scena, w której jak się Marysi w osiedlowym kanale topi pies Karpielowej, to uprzejmi przechodnie radzą żeby podpłynąć kajakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) też ma gniazda IEC z gniazdem bezp. pozłacana lub rodowana miedź :)

Wolałbym też montowane do płytki PCB, chętnie bym sobie wlutował do streamera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najlepsze bezpiecznikl

 

ps.

dlaczego mnie pytasz na pw.potem blokujesz i od tego czasu trzykrotnie wchodzisz w mój profil....ARSENE LUPIN?

 

Piotrze myślę, że public to nie jest dobre miejsce na pranie brudów.

Jeśli jednak pytasz, to odpowiadam, że pytanie skierowałem do ciebie, ponieważ wydawałeś się właściwym adresatem. Sprawa dotyczyła wkładki gramofonowej, której używasz. W międzyczasie przez 2-3 dni nie odpowiadałeś na to pytanie, chociaż byłeś w tym czasie na forum, a następnie usunąłeś z komunikatora naszą rozmowę, pozostawiając ją bez odpowiedzi. Uznałem zatem, że nie masz życzenia kontaktować się ze mną na pw i wrzuciłem szanowną twoją osobę do ignorowanych, co sam doradzałeś osobom reagujących na twoje wpisy niestrawnością.

Na twój profil wszedłem przypadkowo klikając w niewłaściwy link - tj. w nazwę użytkownika "stary audiofil", zamiast "Wyświetl mimo wszystko", które umieszczone są obok siebie w postach zablokowanych userów.

Za niedogodności przepraszam i mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości.

 

Co do bezpieczników AMR Gold nie wiem, czy są najlepsze, ale u mnie sprawdziły się najlepiej ze wszystkich tesotowanych przeze mnie. Było to w czasach, kiedy nie było jeszcze najnowszych modeli HiFi Tuning, nowego SR Red i Verictum. Tych trzech ostatnich nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) fuh-34367_lg.jpg

 

Co to za popierdułka?

 

W filmie "Poszukiwany, poszukiwana" jest scena, w której jak się Marysi w osiedlowym kanale topi pies Karpielowej, to uprzejmi przechodnie radzą żeby podpłynąć kajakiem.

Są różne pomysły na rozwiązanie tego samego problemu, nie piszę o wirtualnym kajaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne pomysły na rozwiązanie tego samego problemu, nie piszę o wirtualnym kajaku.

 

Rafaell, ale dokładnie właśnie twoja rada jest z kategorii "wirtualny kajak". Bo piszesz, żeby nie testować bezpieczników, które są łatwo dostępne, wymienialne bez żadnych przeróbek i w audiofilskich kryteriach porównywalne. Następnie postulujesz "zejście na ziemię" i proponujesz zacząć od wymiany na audiofilskie oprawy bezpiecznikowe, których nikt nie produkuje i których ewentualna wymiana (gdyby takie były) wiąże się z koniecznością przeróbki sprzętu. Come on.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, ale dokładnie właśnie twoja rada jest z kategorii "wirtualny kajak". Bo piszesz, żeby nie testować bezpieczników, które są łatwo dostępne, wymienialne bez żadnych przeróbek i w audiofilskich kryteriach porównywalne. następnie postulujesz "zejście na ziemię" i proponujesz zacząć od wymiany na audiofilskie oprawy bezpiecznikowe, których nikt nie produkuje i których ewentualna wymiana (gdyby takie były) wiąże się z koniecznością przeróbki sprzętu. Come on.

 

Spoko, wszystko po kolei, doczekasz się dawanie wysokiej klasy bezpieczników w bele czym i po byle jakich kablach to babol. Mnie coś takiego nie rajcuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wszystko po kolei, doczekasz się dawanie wysokiej klasy bezpieczników w bele czym i po byle jakich kablach to babol. Mnie coś takiego nie rajcuje.

 

Nie wiem, o co chodzi, ale może się dowiem, jak się doczekam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdy kolejny spam będzie ban.

Sly30 bądź więc czujny, bo jak zlecą się antykablarze etc typu parantulla i jego kumple to nie nadążysz banować.

:D :D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bezpieczników jest o tyle trudny, iż ich wpływ na całościowy dźwięk nie jest aż tak wielki jak choćby interkonektów. To raczej ostatni szlif systemu. Rodzaj bezpiecznika jest determinowany resztą systemu no i oczywiście indywidualnymi preferencjami odbiorcy. Każdy z nas może mieć ciut inne preferencje. Wszystkie wersje Hi-Fi Tuning Supreme to świetne bezpieczniki, w moim systemie najlepiej wypada Copper, w drugiej kolejności to co kolega określił mianem Gold czy srebrny z domieszką złota. Sam Silver faktycznie jest zbyt chłodny. Jak chodzi o Verictum to jest jeszcze bardziej słodka odmiana Hi-Fi Tuningu, być może nie w każdym systemie zachowuje się tak samo. U mnie w przezroczystym ARC czuć jego ocieplający wpływ bardzo wyraźnie. Ale mimo braku neutralności jest to bezpiecznik bardzo wysokiej klasy.

Tomek kto sprzedaje te bezpieczniki HIFI Tuning w Polsce?

Verictum X-Fuse był za ciepły ?

O który konkretnie bezpiecznik HiFi Tuning Gold Tobie chodzi?

Czytałem ich stronę i tam jest jeszcze większy burdel niż na stronie Lampizatora.

 

P.S.

 

Kiedyś kupowałem u tego typa demagnetyzer do płyt CD.

Ale kupowałem bezpośrednio w Niemczech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomek kto sprzedaje te bezpieczniki HIFI Tuning w Polsce?

 

Nikt. Większość osób ściąga z http://www.klangatelier-berlin.de/home.html

Nie ma czegoś takiego jak złoty, przy czym wiem co miał na myśli HiFi Nowy. Chodziło mu o Supreme Silber z domieszką złota. Poniżej opis oferty Hi-Fi Tuning:

http://www.klangatelier-berlin.de/hersteller/hifi-tuning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt. Większość osób ściąga z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O.K. dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Audiofilskie oprawki, uchwyty itd.

 

Przewodnik : brąz posrebrzany

Może być w wersji "zwykłej" lub w traktowanej kriogenicznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. dzięki.

 

Ja kupowałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Polecam -bardzo szybko i sprawnie-super sprzedawca.

 

Witaj hifi nowy

 

Proszę napisz trochę bardziej szczegółowo o różnicach np. na podstawie odsłuchu wybranego utworu, koniecznie z wymagającym instrumentami, typu : skrzypce, saksofon, perkusja, kontrabas, fortepian.

Jak w tym utworze zmienia wybrzmienia instrumentów, scenę, materializację źródeł pozornych ( np. na co stawia akcent, co wyostrza, a co wygładza itd.) bezpiecznik X, a jak Y i jeszcze jak Z.

 

Tak, żeby można było precyzyjniej zawęzić pole poszukiwać i niejako, od razu wybrać ten, który lepiej sprawdzi się w dobrze nam znanym systemie, oczywiście na ile to jest możliwe bez bezpośredniego odsłuchu.

 

Będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Jak pisałem wcześniej korzystałem słuchałem wielu nagrań: od Roger Waters ROGER WATERS: THE PROS AND CONS ......, Amuset ..... gdzie testowałem źródła pozorne, lokalizację i przestrzeń, przez LARS DANIELSSON, YO YO MA, STAN GETZ etc a skończywszy na nagraniach muzyki jazz i klasycznej.

Do testów używałem różnych formatów: pierwsze wydania cd, japońskie cd, 1 wyd japońskie, XRCD, MASTER SOUND, MOFI, BLU SPEC, K2HD, UDC etc..

 

Z przedstawionych do testów a opisywanych wczesniej najlepszym okazały się:

HI FI Tuning Supreme 3 z cardasa czapkami miedziaki

SM Matess 5x20 16A również miedziane.

 

Na temat właściwości poszczególnych bezpieczników pisałem ogólnie wcześniej. Proszę pytać w ramach wolnego czasu postaram się odpowiedzieć.

Za w/w HIFI TUNING przemawia też niska cena tak np. 1/3 ceny vertiucum x-fuse. Który jak pisałem wcześniej obcina skraje pasma i wycofuje środek. Jest to dobry bezpiecznik do bardzo jasnych i ostrych systemów-bo je na pewno utemperuje ale kosztem nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.