Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem kilka szt Siby.I za cholere nie dorownuja SR 20.Moze potrzebne sa specjalne Siby?

Na pewno potrzebna jest wiara i nalepka. Znam takich, ktorym bazodrut gra lepiej od Mita i o czym to swiadczy? Zapraszam do mnie jak rozpoznasz w slepym tescie Sibe i sr20 dostaniesz nagrode! Siba ma wiele serii a te zlocone graja najlepiej i sa brandowane jako najdrozsze.

 

Zgadnijcie kto robi niebieskie furutechy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec ma umowę z Furutechem, Furutech ma wyłączność na Europę. Myślisz, że Furutech nie mógł ominąć Niemca i wziąć u źródła?

Jeśli jest inne niż ten Niemiec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko, ze zrodlem Niemca jest inny Niemiec i Furutech o tym nie wie. Wiecej napisac nie moge.

Nie nawidze oszukiwania klientow. Bezpieczniki to pole do naduzyc, ktorych w audio niestety nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pole do naduzyc

W ty m przypadku nie można mówić o rzadkości występowania patrz np. diament, ani o nakładzie pracy np. brylant.

Jest pomysł - pomysł na biznes - sprzedaż biżuterii audio.

Niemiec wykorzystał, Japończyk podbił stawkę z własnym logo, a rynek ssie. Co im zrobisz?

 

Można jedynie znając źródło wprowadzić własny, dużo tańszy produkt, który przystaje do kosztów produkcji - o ile to w ogóle możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak - że gdyby coś było możliwe - to by istniało :)

skoro nie istnieje (taniej) - to widocznie nie jest to możliwe

a z jakich przyczyn (hint - zawsze pozamerytorycznych! :) ) - to już zupełnie inna sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze przyczepiłem się do tego wątku ale staram się jakoś doprowadzić u mnie do porządku z prądem

 

Kiedyś wspominałem o wymijającym mi bezpieczniku w skrzynce, mój wzmacniacz potrafi wystartować z dużym napięciem i bezpiecznik (automat) nie wytrzymuje, miałem doradzone żebym zmienił na C 16 albo 20A i będę miał spokój, wczoraj w końcu wybrałem się kupić bezpiecznik zwłoczny C i po rozmowie ze sprzedawca doradził mi "EINSCHALTOPTIMIERUNG" - nie wiem jakie powinno być przetłumaczenie na Polski dlatego strzelam "OPTYMIZATOR PRĄDU STARTOWEGO"

 

312qnNR5VfL.jpg

 

Działa to podobno podczas prądu startowego.

Teraz moje pytanie, czy nie będzie to tez "hamowało, filtrowało" prądu do wzmacniacza ? jak to działa, ciągle czy tylko przy stracie ?

 

Dogadaj się ze sprzedawcą, że będziesz mieć możliwość zwrotu.

Podłącz wzmacniacz z tym urządzeniem i bez - porównaj swoimi uszami.

 

Bezpiecznik typu C będzie chyba tańszym rozwiązaniem, też poproś o możliwość zwrotu i porównaj oba rozwiązanie (niezależnie - osobno) ze sobą.

 

Nikt Ci nie doradzi, bo nie jest u Ciebie i nie słyszy - polegaj na własnych zmysłach.

 

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam QuantumSR 20- REWELACYJNE i bardzo znaczący in+ wpływ, posiadam i używałem wcześniej Padis, Furutech- rozjaśnienie i wycofanie średnicy oraz ASR- ogólny wpływ na miarę ceny, ale podobny efekt mozna osiągnąć polerując kapsle zwykłego bezpiecznika i wymieniając w nim drut na ze srebrzanki. Ogólnie fajna zabawa w modelowanie brzmienia i nie ma tu zasady najlepsze najgorsze gdyż liczy się efekt jaki chcemy uzyskać w końcowej równowadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Gerard, dokładnie tak jak napisał Pygar, podłącz to, wygrzej przez tydzień a w drugim tygodniu poddaj odsłuchom porównawczym. Jeśli nie zapamiętasz dokładnie bazowego brzmienia wróć do pierwotnej konfiguracji. To może być trudny z punktu widzenia małej skali różnic test. Generalnie im więcej metrów kabla od bezpiecznika głównego do systemu audio po drodze tym mniej zmian pewnie będzie słychać. Ale mogę się mylić, dlatego jedyne co pozostaje to samodzielne sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana w dźwięku może być mało słyszalna szczególnie gdy mamy pauzę w trakcie przepinania i może był złe "odczytana"

 

To nie tak.

 

Słuchasz bardzo uważnie, kilka razy, jednego bardzo bogatego i wymagającego utworu, na wygrzanym systemie czyli min. po 1 h grania na średnim poziomie głośności.

 

Zapamiętujesz co słychać w kluczowych momentach utworu.

 

Wyłączasz, instalujesz co potrzeba, włączasz, czekasz aż trochę popracuje, ustawiasz potem ten sam poziom głośności i słuchasz jeszcze raz tego samego utworu, szukasz różnic ...

 

Zostawiasz tak podłączony grający system i robisz drugą próbę za parę godzin, potem tak samo w drugim przypadku.

 

Często nowe urządzenia na początku psują brzmienie, a potem ... z czasem zaczynają "grać" lepiej, zależy to od poziomu skomplikowania urządzenia, użytych materiałów itd. potrzeba paru dni by dać im "równe" szanse.

 

Dlatego dobrze, że masz 2 tygodnie czasu na zwrot.

Cierpliwość to cnota każdego audiofila.

 

Powodzenia

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc mialem spokoj a w tym tygodniu wywaliło dwa razy, chcialem jeszcze dzisiaj poczytać ale jutro kupuje bezpiecznik

Kup z charakterystyką D 16A

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zastosuje C16

Może wystarczy C

 

Amperażu bym na 20A nie zwiększał. Jeśli linia jest długa ponad 8 metrów to jednak bym wymienił przewody na dedykowane bo możesz mieć za cienkie przewody i np. spali Ci się zwarciowo żarówka i bezpiecznik nie zadziała a przewody w ścianie mogą się nagrzać do takiej temperatury że coś mogą zapalić dalej możesz się domyślić, to nie takie proste.

W sumie jak masz elektryków z uprawnieniami to zaproś któregoś do siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup z charakterystyką D 16A

 

To do spawania w warunkach domowych ale może dojść do pożaru, zresztą w razie czego szybciej "odbije" bezpiecznik przy liczniku niż wyżej wspomniany dla wzmacniacza.

 

Do audio maksimum C, dla: końcówek mocy, monobloków, o bardzo wysokim poborze prądu.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do spawania w warunkach domowych ale może dojść do pożaru, zresztą w razie czego szybciej "odbije" bezpiecznik przy liczniku niż wyżej wspomniany dla wzmacniacza.

 

Do audio maksimum C, dla: końcówek mocy, monobloków, o bardzo wysokim poborze prądu.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

To samo ale innymi słowami wyżej napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada stosowania bezpieczników polega na zakładaniu mniejszych wartości bliżej odbiorników niż wartość bezpiecznika głównego - pod licznikiem.

 

Inaczej może dojść do sytuacji, że ten "dalszy" nigdy nie zadziała, bo "wyprzedzi" go pierwszy-główny.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zaryzykowałem i kupiłem przez internet Hager MCN120 C 20 A, nie chciałbym stosować optymizatora i mam nadzieje ze dwudziestka to udźwignie, nie będę miał tez obciążonej tej linii chodzi tylko o ten prąd startowy.

 

Dobrze powiedziane ZARYZYKOWAŁEŚ ! Jak dla mnie zupełnie bez sensu, jak to się mówi zabrałeś się od dupy!

Bezpiecznik 20A zakłada się przy stałym nominalnym obciązeniu na przewód 2,5 mm2 a 16A na przewód 1,5 mm2.

Może najpierw obejrzyj sobie druciki pod względem przekroju biegnące do gniazd.

 

Z mojej strony robisz to na własne ryzyko! co to za High End jak nie stać nas na ekspertyzę elektryka na miejscu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mówią normy i na ile kable wytrzymują obciążenie, ale z tego co widziałem obecnie dają do oświetlenia 1,5 i bezpiecznik 10A, a do gniazdek 2,5 i bezpiecznik 16A.

Ja bym miał obawy przed 20A na przekrój 1,5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Warto zwrócić uwagę na bezpieczniki X-Fuse produkowane przez firmę Verictum. Wypożyczyłem je do testów i jestem pozytywnie zaskoczony zmianami które wniosły do mojego systemu.

 

Szukałem bezpiecznika do mojego wzmacniacza Rogue Audio Cronus Magnum na KT120.

Źródła to CA 840C oraz M2Tech Young/Palmer + Hiface Evo/Supply Evo + Clock Evo/Supply Evo.

 

We wzmacniaczu po wymianie głównego fabrycznego bezpiecznika na X-Fuse nastąpiła poprawa dźwięku.

 

Największe wrażenie zrobiło na mnie:

  • lepiej słyszalne wybrzmienia, zwiększenie harmonicznych
  • piękna ocieplona barwa
  • ciemne tło, lepsza (bardziej uporządkowana) scena muzyczna, a w szczególności gradacja planów w głąb
  • większa namacalność /realizm dźwięków
  • większa rozdzielczość/szczegółowość bez żadnego wyostrzenia.

Po tygodniu testowania bezpiecznika we wzmacniaczu zmieniłem również bezpiecznik w źródle (CA840C) z AMR na X-Fuse. Zmiany znowu na plus. Bezpiecznik w mniejszym stopniu niż we wzmacniaczu powtórzył wymienione wcześniej zalety. Tu jednak najbardziej zwróciło moją uwagę/poprawiło się:

  • przestrzeń i stereofonia. W muzyce elektronicznej przestrzeń jest ogromna, dźwięki chętniej pojawiają się z boku/tyłu głowy (wcześniej ograniczył mi to chyba bezpiecznik AMR, który używałem)
  • lepsze zejście basu, bez utraty kontroli/szybkości.

Bezpieczniki są kierunkowe. „Lepsze” ustawienie łatwo wychwycić praktycznie po kilkudziesięciu sekundach grania. W tym „gorszym” ustawieniu dźwięk jest mniej przyjemny, matowy. Nie ma również takiej ładnej gradacji planów. Nie wiem czy ten aspekt zmienia się po dłuższym używaniu, ustawiłem tak jak mi pasuje i nic więcej nie zmieniałem.

Jedyny minus który znalazłem to sprawa użytkowa. Bezpiecznik jest dość gruby i potrafił zostać w gnieździe bezpiecznika. To jednak drobnostka.

 

Na sam koniec wypożyczenia (18 dni na testy) postanowiłem z powrotem włożyć fabryczne bezpieczniki. Niestety powrotu do nich już nie ma. Z X-Fuse więcej słychać, a samo słuchanie muzyki jest przyjemniejsze. Mimo, że myślałem tylko o bezpieczniku do wzmacniacza, zostały oba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na bezpieczniki X-Fuse produkowane przez firmę Verictum. Wypożyczyłem je do testów i jestem pozytywnie zaskoczony zmianami które wniosły do mojego systemu.

 

Szukałem bezpiecznika do mojego wzmacniacza Rogue Audio Cronus Magnum na KT120.

Źródła to CA 840C oraz M2Tech Young/Palmer + Hiface Evo/Supply Evo + Clock Evo/Supply Evo.

 

We wzmacniaczu po wymianie głównego fabrycznego bezpiecznika na X-Fuse nastąpiła poprawa dźwięku.

 

Największe wrażenie zrobiło na mnie:

  • lepiej słyszalne wybrzmienia, zwiększenie harmonicznych
  • piękna ocieplona barwa
  • ciemne tło, lepsza (bardziej uporządkowana) scena muzyczna, a w szczególności gradacja planów w głąb
  • większa namacalność /realizm dźwięków
  • większa rozdzielczość/szczegółowość bez żadnego wyostrzenia.

Po tygodniu testowania bezpiecznika we wzmacniaczu zmieniłem również bezpiecznik w źródle (CA840C) z AMR na X-Fuse. Zmiany znowu na plus. Bezpiecznik w mniejszym stopniu niż we wzmacniaczu powtórzył wymienione wcześniej zalety. Tu jednak najbardziej zwróciło moją uwagę/poprawiło się:

  • przestrzeń i stereofonia. W muzyce elektronicznej przestrzeń jest ogromna, dźwięki chętniej pojawiają się z boku/tyłu głowy (wcześniej ograniczył mi to chyba bezpiecznik AMR, który używałem)
  • lepsze zejście basu, bez utraty kontroli/szybkości.

Bezpieczniki są kierunkowe. „Lepsze” ustawienie łatwo wychwycić praktycznie po kilkudziesięciu sekundach grania. W tym „gorszym” ustawieniu dźwięk jest mniej przyjemny, matowy. Nie ma również takiej ładnej gradacji planów. Nie wiem czy ten aspekt zmienia się po dłuższym używaniu, ustawiłem tak jak mi pasuje i nic więcej nie zmieniałem.

Jedyny minus który znalazłem to sprawa użytkowa. Bezpiecznik jest dość gruby i potrafił zostać w gnieździe bezpiecznika. To jednak drobnostka.

 

Na sam koniec wypożyczenia (18 dni na testy) postanowiłem z powrotem włożyć fabryczne bezpieczniki. Niestety powrotu do nich już nie ma. Z X-Fuse więcej słychać, a samo słuchanie muzyki jest przyjemniejsze. Mimo, że myślałem tylko o bezpieczniku do wzmacniacza, zostały oba...

 

 

Miałem u siebie te bezpieczniki, są niezłe, ale w moim setupie przegrały z HiFi Tuning Supreme 3. W stosunku do HFT XFuse były ocieplone i miały złagodzone transjenty. HFT były bardziej precyzyjne , chłodniejsze, dawały nieco lepsze mikrodetale i poczucie akustyki , lepiej różnicowały barwy na klasyce. HFT były dla mnie bliżej wzorca "czystego druta" , XFuse odebrałem jako zbyt dużo dodające od siebie do brzmienia. Uważam że XFuse moga dobrze pasować w systemach potrzebujących ocieplenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że XFuse moga dobrze pasować w systemach potrzebujących ocieplenia

 

Być może. Dla systemów które nie potrzebują ocieplenia mają bezpieczniki X-Fuse X2

 

W moim systemie delikatne ocieplenie wyszło na dobre.

Gram na lampie z KT120 i piękna, nasycona barwa X-Fuse rewelacyjnie przypasowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Balum Balum

Możesz dać namiary na ofertę i warunki wypożyczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Balum Balum

Możesz dać namiary na ofertę i warunki wypożyczenia?

 

Rozmawiałem z Panem Pawłem z firmy Verictum. Kontakt mailowy [email protected]

Myślę, że bez problemu uzyskasz wszystkie informacje.

Kontakt szybki i bezproblemowy, do tego można sympatycznie porozmawiać o sprzęcie audio.

Oferta jest na stronie www.verictum.pl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Dla systemów które nie potrzebują ocieplenia mają bezpieczniki X-Fuse X2

 

W moim systemie delikatne ocieplenie wyszło na dobre.

Gram na lampie z KT120 i piękna, nasycona barwa X-Fuse rewelacyjnie przypasowała.

 

Mam podobne odczucia, że w systemach neutralnych X-Fuse jst optymalny. Jeżeli ktoś ma tzw. "ciepłe kluchy" to może być już za gęsto, gdyż ten bezpiecznik nie wnosi sztucznego ożywienia do systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne ożywienie? Chyba z czymś takim się nie spotkałem.

 

Bywa Sly, że chudszy i mniej wypełniony dźwięk kabla czy bezpiecznika zdejmuje nadmiar body, dopalenie systemu. Z takim gadżetem system potrafi zagrać żwawiej i szybciej po zniwelowaniu tego pogrubienia. To miałem na myśli pisząc sztuczne ożywienie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.