Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Po co się tak gorączkować, po co te ataki typu "To po co się wypowiadasz?". Po prostu pytam, szukam odpowiedzi, jednak jak dostaję odpowiedzi z cyklu "i tak nie zrozumiesz" albo "sprawdź a zobaczysz" to niestety ale nie jest to odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie. Nie jest wykluczone, że nigdy tego nie zrozumiem i na zawsze pozostane w HI-FI a nie HI-END, jednak spodziewałem się bardziej rzeczowych wypowiedzi.

A mnie sie wydaje ,że jednak nie szukasz odpowiedzi. Gdybys szukal i naprawdę by Cie to interesowalo,zrobilbys tak jak ja lub wypożyczylbys kilka sztuk bezpiecznikow i sam to u siebie sprawdzil. Jest taka mozliwosc przynajmniej w Audiofascie gdzie za kaucja przez dwa tyg mozna to testowac u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje ,że jednak nie szukasz odpowiedzi. Gdybys szukal i naprawdę by Cie to interesowalo,zrobilbys tak jak ja lub wypożyczylbys kilka sztuk bezpiecznikow i sam to u siebie sprawdzil. Jest taka mozliwosc przynajmniej w Audiofascie gdzie za kaucja przez dwa tyg mozna to testowac u siebie.

 

Nie do końca się z tobą zgodzę, to o czym mowisz to pojscie nieco na łatwizne ze strony forum. Nie obrażając nikogo mam nadzieje ale w skrócie to wygląda tak "Nie wiem jak to działa, jednak musisz spróbowac bo mnie pomogło". Ja nie jestem z tych, którzy "wierzą", że coś pomaga. Zastosowałeś część, wydałeś pieniądze, jesteś zadowolony ponieważ wg Ciebie poprawiła brzmienie, nie jesteś ciekawy dlaczego tak się stało ? ja np jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie przekonuje mnie ten ruch na tyle aby płacić za to z własnej kieszeni.

 

Ręce ponownie opadają na taki wpis. Jest firma która bezpieczniki wypożycza na 18 dni, oczywiście za kaucją. Jaki więc masz problem? Można zwrócić bez uzasadnienia. Czego jeszcze chcieć? Strach zamrozić parę drobnych?

Strach, że po tym doświadczeniu może się sypnąć cały ten "rzekomo racjonalny" świat. One są do tego kierunkowe, co Ci się nawet w głowie nie mieści.. prawda?.Akustykę masz zrobioną czy też nie gdyż trzeba wysupłać z własnej kieszeni? O osobne linie nawet nie pytam gdyż na nie też trzeba wysupłać z" własnej". Jeśli nie masz zamiaru czegokolwiek praktycznie sprawdzać to po co pytasz o cokolwiek. Co chcesz nam udowodnić? Żeś ty jedyny mądry? Że wystarczy mieć sprzęt na poziomie radia z kuchni i świat ma się u swoich stóp.? Niestety my mamy inne wymagania, przynajmniej w tej zakładce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą zgodzę, to o czym mowisz to pojscie nieco na łatwizne

Sorry, ale pójście na łatwiznę to szukanie odpowiedzi od innych osób, zamiast zadania sobie wysiłku i sprawdzenia u siebie - bo to Ty masz osądzić, czy słyszysz te zmiany, czy nie i czy warto u Ciebie zainwestować w dany element, czy nie. Bo może się okazać, że nie warto - też tak kiedyś miałem, co nie znaczy, że coś nie działa z założenia, tylko w danym systemie...

gadzie poprosiłem Ciebie

Proszę nie dawać złego przykładu;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxygenthief - O to mamy kolejnego geniusza, który zmierzy bezpiecznik i się dowie dlaczego to tak działa :-)

 

Pod warunkiem, że usłyszy ofc, w co zdajemy się powątpiewać :-)

 

Piękne i proste jest życie tych, co wszystko wiedzą z góry :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak musisz spróbowac bo mnie pomogło"

 

Przecież my Ci klarujemy, że pomogło i od dłuższego czasu zachęcamy do samodzielnego testu u siebie, a Ty dalej swoje. Podejrzewamy słabe rozgarnięcie:)

 

Użytkownik Vlado vel Vladomord dnia 22.02.2017 - 13:14 napisał

gadzie poprosiłem Ciebie

Proszę nie dawać złego przykładu;-)

 

To był z pewnością perfidny atak personalny i Vlado powinien dostać punkt karny. Zaraz napiszę do administracji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, pozwolę sobie zatem skończyć dyskusje na ten temat w tym miejscu, wszystkim zaangazowanym dziekuję w swój wkład mniej lub bardziej pomagający. Nie rozumiem tylko tej waszej pogardy dla człowieka, który zadał normalne pytanie. Wychodzicie z założenia, że się drocze, zmyslam, specjalnie was denerwuje lub w ogole jestem głuchy i na niczym sie nie znam, jest to bardzo nie w porządku.

Masz racje uzytkowniku "chochla", mogę nie kładąc złotówki przetestować, tylko wiesz gdzie leży problem ? Nikt z tutaj zebranych nie przekonał mnie do tego...

Przeciez wszyscy wiemy, że dzwiek i jego odbiór jest niezwykle subiektywny. Jeżeli na ten przykład przyszedł bym gdzies do studia testowac bezpieczniki, 3 osoby powiedza ze nie slysza zadnej roznicy a pozostałe 3 powiedza ze jest kolosalna ? Co to oznacza ? ze te 3 które tego nie słyszą, są do bani, nie znaja się ? no nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie do końca się z tobą zgodzę, to o czym mowisz to pojscie nieco na łatwizne ze strony forum. Nie obrażając nikogo mam nadzieje ale w skrócie to wygląda tak "Nie wiem jak to działa, jednak musisz spróbowac bo mnie pomogło". Ja nie jestem z tych, którzy "wierzą", że coś pomaga. Zastosowałeś część, wydałeś pieniądze, jesteś zadowolony ponieważ wg Ciebie poprawiła brzmienie, nie jesteś ciekawy dlaczego tak się stało ? ja np jestem.

Oczywiscie ,że jestem. Nawet bardzo ale to ,że nie wiem jak i dlaczego ma to wplyw na brzmienie i nikt wystarczająco tego nie wytlumaczyl,nie znaczy ,że to nie istniej,że takiego wplywu nie ma ,że tego nie słychać. Ja to wiem bo to sprawdzilem i uslyszalem a w przypadku Krella 400xi wplyw i zmiana byla bardzo duza. Nie ma mowy o czyms na granicy percepcji . To byla zasadnicza roznica. Tak wiec nie o wiare w cokolwiek tu chodzi tylko o zdrowe podejscie bez uprzedzen i zaklinania rzeczywistosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ,że jestem. Nawet bardzo ale to ,że nie wiem jak i dlaczego ma to wplyw na brzmienie i nikt wystarczająco tego nie wytlumaczyl,nie znaczy ,że to nie istniej,że takiego wplywu nie ma ,że tego nie słychać. Ja to wiem bo to sprawdzilem i uslyszalem a w przypadku Krella 400xi wplyw i zmiana byla bardzo duza. Nie ma mowy o czyms na granicy percepcji . To byla zasadnicza roznica. Tak wiec nie o wiare w cokolwiek tu chodzi tylko o zdrowe podejscie bez uprzedzen i zaklinania rzeczywistosci.

 

Dziękuje za szczerość. Jeżeli nie uda mi zgłębić tematu a nadal bede ciekaw to to zrobie i przetestuje, nie omieszkam tez tego opisać rzetelnie. Jak na razie szukam dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, pozwolę sobie zatem skończyć dyskusje na ten temat w tym miejscu, wszystkim zaangazowanym dziekuję w swój wkład mniej lub bardziej pomagający. Nie rozumiem tylko tej waszej pogardy dla człowieka, który zadał normalne pytanie. Wychodzicie z założenia, że się drocze, zmyslam, specjalnie was denerwuje lub w ogole jestem głuchy i na niczym sie nie znam, jest to bardzo nie w porządku.

Masz racje uzytkowniku "chochla", mogę nie kładąc złotówki przetestować, tylko wiesz gdzie leży problem ? Nikt z tutaj zebranych nie przekonał mnie do tego...

Przeciez wszyscy wiemy, że dzwiek i jego odbiór jest niezwykle subiektywny. Jeżeli na ten przykład przyszedł bym gdzies do studia testowac bezpieczniki, 3 osoby powiedza ze nie slysza zadnej roznicy a pozostałe 3 powiedza ze jest kolosalna ? Co to oznacza ? ze te 3 które tego nie słyszą, są do bani, nie znaja się ? no nie.

Mysle ,ze pogarda to zbyt wybujale pojecie,mocno przesadzone. Masz jednak racje ,niektorym puszczaja nerwy co widac w sposobie rozmowy. Pogardą bym jednak tego nie nazwal.

Wracajac do tematu ,dlaczego wychodzisz z założenia ,ze komuś musi zalezec na tym by Cie przekonac? Jesli sam nie chcesz i Ci nie zalezy to tym bardziej i my mamy to w tyle. Bez urazy. Skoro zadajesz pytania z tym tematem zwiazane tzn ze jestes ciekawy a skoro jestes ciekawy to chyba najlepszy sposob by to sprawdzic to wypozyczyc i posluchac . Kazdy slyszy i ocenia inaczej. Jesli masz kiepski system i akustyke pokoju ,byc moze malo wyczulony sluch to prawdopodobnie stwierdzisz ze temat bezpiecznikow mozna o dupe rozbic a wszyscy ktorzy twierdza ,że słyszą ich wplyw na brzmienie to wyznawcy voo doo i czciciele szatana co nie zmieni faktu ,ze brzmienie zmieniają a problem lezy gdzie indziej. Kilka zdan wcześniej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ,ze pogarda to zbyt wybujale pojecie,mocno przesadzone. Masz jednak racje ,niektorym puszczaja nerwy co widac w sposobie rozmowy. Pogardą bym jednak tego nie nazwal.

Wracajac do tematu ,dlaczego wychodzisz z założenia ,ze komuś musi zalezec na tym by Cie przekonac? Jesli sam nie chcesz i Ci nie zalezy to tym bardziej i my mamy to w tyle. Bez urazy. Skoro zadajesz pytania z tym tematem zwiazane tzn ze jestes ciekawy a skoro jestes ciekawy to chyba najlepszy sposob by to sprawdzic to wypozyczyc i posluchac . Kazdy slyszy i ocenia inaczej. Jesli masz kiepski system i akustyke pokoju ,byc moze malo wyczulony sluch to prawdopodobnie stwierdzisz ze temat bezpiecznikow mozna o dupe rozbic a wszyscy ktorzy twierdza ,że słyszą ich wplyw na brzmienie to wyznawcy voo doo i czciciele szatana co nie zmieni faktu ,ze brzmienie zmieniają a problem lezy gdzie indziej. Kilka zdan wcześniej ;)

 

Ja po prostu szukam odpowiedzi, nikogo przede wszystkim nie zmuszam do udziału w dyskusji. Nie ma ktoś ochoty sie wypowiadać, uważa że pozjadałem wszystkie rozumy.. prosze bardzo, niech myśli sobie co chce ale to nie na ten temat tutaj rozmawiamy. Najprosciej jest przetestować u siebie i wydac opinie, ale zwróciłem się do was forumowiczów aby posiąść głębszą wiedzę. Ja mam tak, że zanim coś zrobie pytam, nikt nie odpowie, nikt nie wie.. trudno wtedy sprawdzam sam, nic nie szkodzi zapytac..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to lubie eksperymentowac choc oczywiscie bez przesady:) ,lubie szukac optymalnych zestawien i rozwiazan bo to jedyna droga do celu. Nie nastawiam sie na przypadkowosc i wszystko z rozmyslem dobieram. Tylko tak mozna osiagnac zamierzony cel jakim jest wycisniecie jak najlepszego dzwieku ze swojego systemu.

Nie lekcewaze prawie niczego i wielokrotnie przekonalem sie ,ze od pewnego pulapu jakosciowego nawet minimalne zmiany ,minimalna poprawa brzmienia nabiera znaczenia . Pozostaje tylko kwestia oceny czy wydane srodki na ten cel sa warte tego. Jednak im lepszy system i jakosc brzmienia tym trudniej osiagnac poprawe ,a juz na pewno tym wieksze rodza sie koszty. To akurat kazdy z nas ocenia idywidualnie wiec nie ma o czym sie rozpisywac. Im bardziej transparentny system i lepsze warunki odsluchowe czyli akustyka pomieszczenia tym latwiej cokolwiek wylowic ,uslyszec czy zauważyć. Tym mniejsze ,coraz subtelniejsze roznice i zmiany bedziemy wstanie zaobserwować.

Na wiele zagadnien zwrocili mi uwage koledzy ,nad innymi sam zaczalem sie zastanawiac i w miare mozliwosci staralem sie wszystko sprawdzic samemu. W ten sposob odrzucilem bi wiring . Uwazam ze to przerost formy nad trescia . Inne rzeczy ktore okazaly sie przyniesc poprawe brzmienia ,raz mniejszą ,raz większą,pozostawilem. Niektore rzeczy nie uczynią w brzmieniu rewolucji ale jesli zsumujesz kilka takich zabiegow ,okazuje sie potem ,że system twoj gra na poziomie na jaki systemy znajomych ,kosztujace znacznie wiecej ,nie potrafia sie wznieść. Choc w sumie nie o to tu chodzi przeciez. Najwazniejsza w tym wszystkim jest muzyka i to by zostala odtworzona w domu w sposób ,ktory chwyta za serce,ktory porusza i wzrusza. Jednemu wstarczy kaseta i Kasprzak ,inny bedzie latami dopieszczal i szukal ideału. Jedni go znajduja inni nie. Z roznych przyczyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu szukam odpowiedzi,

I ją dostałeś - działają. A czy również u Ciebie, to możesz tylko sam sprawdzić, żadne wyjaśnienia teoretyczne nic tu nie pomogą, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli ktoś, kiedyś do mnie przyjdzie z takimi bezpiecznikami, to owszem spróbuje. Jednak nie przekonuje mnie ten ruch na tyle aby płacić za to z własnej kieszeni. Bo w mojej opinii jest to analogiczne do obszycia kierownicy w samochodzie i liczenie na więcej koni.. Tak jak pisałem wcześniej, słyszysz różnice ? to tylko się cieszyć, ja podchodzę do tego bardziej racjonalnie. Wiem, że słuchanie muzyki i zapadnie się w ten świat zmusza często aby zapomnieć o racjonalności jednak ja nie potrafię pójść tak daleko aby uwierzyć, że inny bezpiecznik przyjemniej naładuję mi kondensator...

 

Naprawdę uważasz ze działania podjęte na podstawie postów na forum jest bardziej racjonalne niż spróbowanie na własne uszy?

Nie usłyszysz różnicy to oddasz i kasę ci zwrócą.

A tak zostajesz w tej dyskusji trochę jak gawędziarz teoretyk :-)

Ja tez kiedyś uważałem ze to absurd aż wreszcie pożyczyłem i przeżyłem szok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety znowu sie nie dowiedzialem gdzie zaczac wymieniac te bezpieczniki (najpierw) i dlaczego tam, jesli ktos naprawde w zmiany wierzy to powinien moc je wyraznie opisac. Wypozycz i probuj a potem wymyslaj kwieciste opisy zmian to nie jest opcja dla mnie.

 

Probowalem zabawy z kablami zasilajacymi (fizyka/logika podpowiadala ze zmian nie bedzie) i w slepym tescie nie bylem w stanie ich zauwazyc (jak widzialem co slucham to myslalem ze jest roznica).

 

Chochla - ja nie chce eksperymentowac zdajac sie na moj sluch (probowalem i roznicy nie wylapalem zadnej), chce zdac sie na wasze doswiadczenie. Jedni pisza ze zmiany sa kolosalne inni ze subtelne jeszcze ini pisali ze jak nie widza co slysza to nie slysza (to chyba tak jak ja).

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ją dostałeś - działają. A czy również u Ciebie, to możesz tylko sam sprawdzić, żadne wyjaśnienia teoretyczne nic tu nie pomogą, niestety...

 

Bez obrazy, ale wg Ciebie odpowiedzią na pytanie: " jak bezpiecznik poprawia brzmienie w torze audio?" odpowiedzią jest : "Działa" - Serio ?

Jeżeli ktoś Cie kiedyś zapyta, jak działa głośnik ?, odpowiesz: działa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty wątpisz, że może wpłynąć na dźwięk urządzenia i stawiasz się sam w grupie osób "nieprzekonanych", a jeśli oczekujesz informacji na temat jak wpłynie na Twoje konkretne urządzenia, to musiałbyś je wysłać do kogoś na testy (jeśli znalazłby się zainteresowany;-)

Widzę, że jesteś na forum od 9 lat i piszesz w tym temacie, więc chyba jest dla Ciebie niezwykle istotny, a nie interesuje Cię najważniejsze - jak będzie u Ciebie......bo co Ci da informacji n.t. zmian u innych osób, w innych urządzeniach?

 

Ktore bezpieczniki mam wymienic:

 

- bezpiecznik topikowy w gniazdku (posiadam)

- bezpiecznik topikowy we wtyczce kabla zasilajacego (posiadam)

- bezpiecznik topikowy w urzadzeniu (sekcja zasilania).

 

I prosze o informacje dlaczego ten a nie inny?

 

Ten w urządzeniu, a kabel i gniazdko z bezpiecznikami wywalić, bo tylko mogą psuć dźwięk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety znowu sie nie dowiedzialem gdzie zaczac wymieniac te bezpieczniki (najpierw) i dlaczego tam, jesli ktos naprawde w zmiany wierzy to powinien moc je wyraznie opisac. Wypozycz i probuj a potem wymyslaj kwieciste opisy zmian to nie jest opcja dla mnie.

 

Probowalem zabawy z kablami zasilajacymi (fizyka/logika podpowiadala ze zmian nie bedzie) i w slepym tescie nie bylem w stanie ich zauwazyc (jak widzialem co slucham to myslalem ze jest roznica).

 

Chochla - ja nie chce eksperymentowac zdajac sie na moj sluch (probowalem i roznicy nie wylapalem zadnej), chce zdac sie na wasze doswiadczenie. Jedni pisza ze zmiany sa kolosalne inni ze subtelne jeszcze ini pisali ze jak nie widza co slysza to nie slysza (to chyba tak jak ja).

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dziwisz sie ,że jedni słyszą i twierdzą ,ze zmiany sa znaczące,inni ,ze subtelne a inni ,że nic nie słyszą? Bo ja nie. To przeciez naturalne i nic z tym nie zrobisz. Tak bedzie zawsze z oczywistych wzgledow. Nie znaczy to jednak ,że zjawisko nie istnieje.

 

A co do sieciowek to rowniez test ,ktory wykonales nie potwierdza tego ,że sieciowki nie wpływają na brzmienie urzadzen.Potwierdza jedynie ,że w tamtym momencie uzyte do testu kable w tamtym systemie i pomieszczeniu byly dla Ciebie nie do odróżnienia.Powodow tego stanu rzeczy moglo byc kilka . Nie mnie jednak oceniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety znowu sie nie dowiedzialem gdzie zaczac wymieniac te bezpieczniki (najpierw) i dlaczego tam, jesli ktos naprawde w zmiany wierzy to powinien moc je wyraznie opisac. Wypozycz i probuj a potem wymyslaj kwieciste opisy zmian to nie jest opcja dla mnie.

 

Probowalem zabawy z kablami zasilajacymi (fizyka/logika podpowiadala ze zmian nie bedzie) i w slepym tescie nie bylem w stanie ich zauwazyc (jak widzialem co slucham to myslalem ze jest roznica).

 

Chochla - ja nie chce eksperymentowac zdajac sie na moj sluch (probowalem i roznicy nie wylapalem zadnej), chce zdac sie na wasze doswiadczenie. Jedni pisza ze zmiany sa kolosalne inni ze subtelne jeszcze ini pisali ze jak nie widza co slysza to nie slysza (to chyba tak jak ja).

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bo to zawsze zależy od systemu / słuchacza / repertuaru.

Jak nie słyszysz na kablach to odpuść sobie i ciesz sie muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie wcale, dziwie sie ze nikt nie slyszy tego samego posrod tych co (wierza ze) slysza.

 

Mysle ze wiecej nie zdolam sie dowiedziec na temat tego zjawiska grajacych bezpiecznikow.

 

Dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam dyskutujacych i moderatora.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety znowu sie nie dowiedzialem gdzie zaczac wymieniac te bezpieczniki (najpierw) i dlaczego tam, jesli ktos naprawde w zmiany wierzy to powinien moc je wyraznie opisac. Wypozycz i probuj a potem wymyslaj kwieciste opisy zmian to nie jest opcja dla mnie.

 

Probowalem zabawy z kablami zasilajacymi (fizyka/logika podpowiadala ze zmian nie bedzie) i w slepym tescie nie bylem w stanie ich zauwazyc (jak widzialem co slucham to myslalem ze jest roznica).

 

Chochla - ja nie chce eksperymentowac zdajac sie na moj sluch (probowalem i roznicy nie wylapalem zadnej), chce zdac sie na wasze doswiadczenie. Jedni pisza ze zmiany sa kolosalne inni ze subtelne jeszcze ini pisali ze jak nie widza co slysza to nie slysza (to chyba tak jak ja).

Wszystkie z nich będą miały znaczenie ale ten w urządzeniu będzie miał największy wpływ. Zawsze idziesz od urządzenia a im dalej tym wpływ słabnie.

 

BTW

A rozróżnisz w ślepym teście wzmacniacze PM5005 of PM6005? Ja nie, bo nie znam szczegółów ich brzmienia na tyle by wyłapać.

A czy to oznacza że grają identycznie?

 

Jedno jest pewne, zła akustyka i złe ustawienie kolumn uniemożliwia słuchanie niuansów muzyki. Jak tych warunków nie spełnia miejsce odsłuchowe to porównywać sobie możesz co najwyżej kolory kabli czy bezpieczników..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Opera Callas monitory - sprzedam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie wcale, dziwie sie ze nikt nie slyszy tego samego posrod tych co (wierza ze) slysza.

 

Mysle ze wiecej nie zdolam sie dowiedziec na temat tego zjawiska grajacych bezpiecznikow.

 

Dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam dyskutujacych i moderatora.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Ja tez nie traktowalem tego powaznie dopóki nie uslyszalem na wlasne uszy. Wiara nie ma tu nic do rzeczy rowniez z tego powodu ,że w wielu przypadkach zaistniale zmiany sa tak ,wyraźne ,ze nie mowimy tu o rzeczach z pogranicza percepcji. Trzebaby byc gluchym by takich roznic nie slyszec a nie wierzacym lub nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z nich będą miały znaczenie ale ten w urządzeniu będzie miał największy wpływ. Zawsze idziesz od urządzenia a im dalej tym wpływ słabnie.

 

Ciekawa teoria - nie jestem pewien czy naukowa.

 

Mnie ciekawi czy majac ten sam sprzet 2 bezpieczniki (moga byc skrajne - cokolwiek to znaczy) A,B, ten sam utwor tak z 12 prob ABX i jakie by byly wyniki. Ja przyznaje sie jak nie widze - to nie slysze, jak widze to zaczynam "slyszec" (to zadna tajemnica ze wzrok "oszukuje" sluch).

 

Czy ktos z szanownych wlascicieli nie probowal sprawdzic siebie?

 

 

Ja w przeszlosci ten sobie robilem i skutecznosc 100% (czyli niby slysze) ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

0a9533ff80aebadc1547e7124ab70d11.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Polecam ten test (moja skutecznosc nigdy nie byla 100%).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chochla - ja nie chce eksperymentowac zdajac sie na moj sluch

Na Jedynego Boga(A...) co Ty drogie dziecko wypisujesz:) A na czyj słuch chcesz się zdawać? To Ty masz być zadowolony a nie reszta. Czyżbyś nie był pewny własnych zmysłów? Ciągle wątpisz w to, co słyszysz? Każdy audiofil w praktyce inaczej słyszy. Wynika to niejednokrotnie z ułomnej fizjologii i zakłóceń metabolicznych(było już o tym), kompletnie odmiennych uwarunkowań akustycznych pomieszczeń w których słuchamy, jakości sprzętu muzycznego z jakim stykało się w przeszłości(zakodowane w podświadomości nawyki dźwiękowe) a przede wszystkim własnego doświadczenia, które zdobywamy podsłuchując rozwiązania mądrzejszych i bardziej doświadczonych w tej materii. Ważne by słuchać u innych, którzy przewracają klocki tonami gdyż tylko prawdzie obcowanie z bogatą materią daje realne doświadczenie.

 

(probowalem i roznicy nie wylapalem zadnej),

 

Jeśli różnic nie wyłapałeś to jest OK, ale jednak wątpisz we własny słuch i starasz się drążyć temat. Po co? Nie słyszysz zmian jakie wprowadzają bezpieczniki(nawet nie napisałeś jakie bezpieczniki i w jakim sprzęcie) więc nie zawracaj sobie więcej tym głowy. Tyle innych ważniejszych jest posunięć przed Tobą na drodze do nirvany. Akustykę zrobił? Może jakieś zdjęcie? My tu wklejamy non stop.

 

Jedni pisza ze zmiany sa kolosalne

Tak, to prawda. Jeśli wymienisz bezpieczniki jednocześnie w 6 miejscach tak jak ja to zrobiłem, różnica była znacząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie watpie w swoj sluch dlatego bawie sie w ABX. Ci co watpia boja sie sprobowac co naprawde slysza a co jedynie widza.

 

Ciekawi mnie jakie znaczace zmiany slysza ci co (wierza ze) slysza te zmiany i dlaczego one nagle przy ABX (slepym tescie) znikaja.

 

Obiecuje ze juz nie bede pisal :)

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co watpia boja sie sprobowac co naprawde slysza

 

Zapewniam Ciebie, że my niczego się nie boimy i takie testy już robiliśmy 20 lat temu. Po prostu szkoda czasu i wracania do przeszłości.

Młodzi nich się bawią, dla nas tylko realne zmiany są istotne. Wymieniałbym to co masz na zdjęciu poniżej na IC-tach Siltecha gdybym nie wiedział jak ważny jest sygnał przenoszony przez wysokiej klasy komponenty kabla. Inwestowałbym 5 tys. zł gdym nie wierzył tylko własnemu słuchowi, a zaufał np. Tobie:) W którym miejscu byłby świat gdyby ton nadawali mu ludzie Twojego pokroju? Z pewnością jeszcze na drzewie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czyj słuch chcesz się zdawać?

Wiesz ze to nie mnie cytowales?..

 

Ciekawa teoria - nie jestem pewien czy naukowa.

A przeczytales caly post (ze zrozumieniem) czy tylko wybiorczo co ci pasuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Opera Callas monitory - sprzedam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarkom proponuje chociaz wyczyszczenie stykow i bezpiecznikow i miejsc w ktore sa wpinane. Bez wypozyczania,kupowania,mozna to zrobic w kilkanascie min. Przy okazji radze tez przeczyscic wszystkie wtyki i gniazda. Jesli nie uslyszycie roznicy ,to darujcie sobie dalszą rozkmine tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.