Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

i wstawiać bzdurne zdjęcia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie watpie w swoj sluch dlatego bawie sie w ABX. Ci co watpia boja sie sprobowac co naprawde slysza a co jedynie widza.

 

Ciekawi mnie jakie znaczace zmiany slysza ci co (wierza ze) slysza te zmiany i dlaczego one nagle przy ABX (slepym tescie) znikaja.

 

Obiecuje ze juz nie bede pisal :)

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jak się testuje na jakimś sprzęcie co koło dobrego nawet nie stał, był regulowany 20-30 lat temu w fabryce jak schodził z taśmy, do dziś go nikt nie szturchnął, wszystkie styki, wtyki itd. zaśniedziałe, z pięknym osadem, wszystko na kablach za Bóg zapłać i kolumnach za kilka zł i podmienia się zwykły stary bezpiecznik na taki sam nowy, to żadne ślepe testy nie pomogą.

 

To jest zakładka Hi-End.

Tu się nie wątpi, tu się już takie rzeczy dawno przetestowało i szuka się tylko optimum.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to żmudna dluga droga ale daje ogrom przyjemnosci i satysfakcji a jesli na koncu pojawia sie efekt w postaci synergii wszystkich elementów systemu ,mamy to czego inni nigdy nie doswiadczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dobrze - zrozumialem ta wasza filozofie zycia oparta na wierze a nie na wiedzy.

 

Dla mnie to czyste Voodoo "dzialajace" wbrew prawom fizyki.

 

Ale kazdy moze wierzyc w co chce, grunt by miec radosc z zycia :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasza filozofie zycia oparta na wierze a nie na wiedzy.

 

Nie na wierze tylko na praktyce. Wiedza jak powszechnie wiadomo dla osób inteligentnych reprezentowała na przestrzeniach wieków różną wartość naukową. Wiele teorii uważanych za prawdy oczywiste przez tysiąclecia, okazały się bzdurą.Najlepiej wiedzę weryfikuje praktyka.Wiara wprawdzie czyni cuda ale to nie w naszym wypadku. Przyziemność testu jest oczywista ale w odpowiednich warunkach. Dostaniemy te zdjęcia akustyki twojego pokoju i ten wgląd w cudowny sprzęt "pierwszego prawdziwego racjonalisty" III czy IV RP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wiadomo dlaczego zwykłe szklane bezpieczniki po 10gr nie grają.

 

I dlaczego kolega nie sprawdzał a wie lepiej i zawraca gitarę w wątku Hi-End o tym czy coś działa i czy to wiara itd. .

Wiara to jest w kaplicy, a w audio działa słuch.

 

Koniec offtopu i karmienia trolla.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Panowie od czyszczenia postów - pobudka !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Ci powiedzą zdjęcia?

 

Z kim mamy do czynienia. Po prostu pokaż mi jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś.Znasz to? A tu odnosimy się do sprzętu i akustyki.Dowiemy się z miejsca jaki to z niego prowokator:)"Pierwszy racjonalista" bananowej RP to musi być niezła persona, szycha nad szychami, jakie to szczęście gościć GO w naszych już i tak skromnych progach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację...swoją odpowiedzią sam dałeś sobie ocenę :-(

 

Ziko, zrozum najprostszą rzecz pod Słońcem, że nie piszę tu dla twojego poklasku i poklasku kogokolwiek. Jak mnie oceniasz to mi po prostu LOTTO. Tu nie konkurs piękności gdzie trzeba zdobyć przychylność "żurii".Chociaż marne to "żurii" w którym zasiadasz.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dobrze - zrozumialem ta wasza filozofie zycia oparta na wierze a nie na wiedzy.

 

Dla mnie to czyste Voodoo "dzialajace" wbrew prawom fizyki.

 

Ale kazdy moze wierzyc w co chce, grunt by miec radosc z zycia :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

A jednak odkryles karty :) Pieknie tu widac Twoje nastawienie do tematu. Niby jestes ciekawy ale niczego nie sprawdzajac we wlasnym zakresie ,masz wyrobione zdanie a ludzi ,ktorzy testow przed ktorymi tak sie bronisz,wykonali dziesiatki czy nawet setki,masz za nawiedzonych. Co Ty ciagle o tej wierze tak piszesz? Forum Ci sie chyba pomylilo ;)

 

 

 

I co Ci powiedzą zdjęcia?

Oj mogą powiedziec bardzo duzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiara we własny słuch jest też wiarą. Tak mógłby wypunktować nas file moon i Ziko więc kolega niech będzie ostrożny gdyż to mogło paść w każdej chwili i położyć Ciebie na deskach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ,ze kolega Chochla traci cierpliwosc. Nikt tu do niczego nikogo nie zmusza ,wiec jak ktos nie chce to niech nie sprawdza ,nie testuje i nie slucha. Tylko niech przy okazji nie prowokuje niby to powaznymi pytaniami by po 5 wpisach pokazac swoje prawdziwe oblicze i sens swojego zaistnienia w tym miejscu.

Jesli chce podyskutowac o wierze to chyba nie tutaj. Nikogo nie nawroci bo kto raz uslyszy ,nigdy juz zdania nie zmieni. To rozmawianie o dupie Maryni.

Choc na poczatku zachowywal jakies pozory checi rozwiklania zagadnienia to po kilku wpisach latwo zauwazyc juz intencje i charakter calego zamieszania.

 

Mnie zasmuca jedna zasadnicza sprawa. Moj wzmacniacz Jazz nie posiada bezpiecznikow ktore moglbym w upgredzie wymienic :( Bede musial zlozyc zażalenie do panow z Wile ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale wiara we własny słuch jest też wiarą. Tak mógłby wypunktować nas file moon i Ziko więc kolega niech będzie ostrożny gdyż to mogło paść w każdej chwili i położyć Ciebie na deskach.

 

Absolutnie nikogo nie punktuje...nie podoba mi się tylko ocenianie ludzi po majętności...a tak odebrałem Twojego posta...

Niestety, nie szata zdobi człowieka ;-) Mam kontakt z wszelkiej maści delikwencją i uwierz mi, pozory mogą mylić...

 

Sam mam drutów na kilka kz w systemie, który wielu uznało by za lowend...kombinację podkładek po kolumnami...

Złamane wszelki zasady akustyki, ustawienia, itd.

Ale mam scenę 3d, itd.

I dopóki ktoś nie posłucha u mnie zdjęcia tylko pokażą, że wszelkie zasady są po to by je łamać...i ustawić zestaw tak by współpracował z pomieszczeniem a nie odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ,ze kolega Chochla traci cierpliwosc.

Ależ po czym tak Kolega sądzi? Cierpliwości to ja mam ponad miarę. Wykonaj samodzielnie 14 dyfuzorów Schreodera(120 na 120 cm) i 200 kilogramowego Sky Lina a przekonasz się jakie niezmierzone pokłady cierpliwości we mnie drzemią. Ja mam pełną wiarę, że file moon i Ziko w końcu zaczną przeprowadzać testy na nowo zakupionych klockach, lepszych od radyjka kuchennego i dołączą do tych, co uwierzyli we własny słuch, i że praktyka to najlepsza droga do poznania rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nikogo nie punktuje...nie podoba mi się tylko ocenianie ludzi po majętności...a tak odebrałem Twojego posta...

Niestety, nie szata zdobi człowieka ;-) Mam kontakt z wszelkiej maści delikwencją i uwierz mi, pozory mogą mylić...

 

Ale majętność też jest bardzo ważna bo aby znać się na użytkowaniu rzeczy z natury drogich, trzeba mieć środki na ich zakup. Nie można więc wrzucać całego audio do jednego wora, inne jest doświadczenie ludzi majętnych a inne biednych. Nie ma to nic wspólnego z ocenianiem kogokolwiek w sensie ogólnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

jakie niezmierzone pokłady cierpliwości we mnie drzemią

Dalaj Lama to mały pikuś przy Tobie ;)

Jak jeszcze całą swoją Mandalę na koniec zniszczysz zostanę Twoim fanem ;)

 

 

 

I co Ci powiedzą zdjęcia?

Ja też chcę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Absolutnie nikogo nie punktuje...nie podoba mi się tylko ocenianie ludzi po majętności...a tak odebrałem Twojego posta...

Niestety, nie szata zdobi człowieka ;-) Mam kontakt z wszelkiej maści delikwencją i uwierz mi, pozory mogą mylić...

 

Sam mam drutów na kilka kz w systemie, który wielu uznało by za lowend...kombinację podkładek po kolumnami...

Złamane wszelki zasady akustyki, ustawienia, itd.

Ale mam scenę 3d, itd.

I dopóki ktoś nie posłucha u mnie zdjęcia tylko pokażą, że wszelkie zasady są po to by je łamać...i ustawić zestaw tak by współpracował z pomieszczeniem a nie odwrotnie...

Jasne ,że mozna i tak ale zawsze bedzie to tylko pewien kompromis.

 

 

Ależ po czym tak Kolega sądzi? Cierpliwości to ja mam ponad miarę. Wykonaj samodzielnie 14 dyfuzorów Schreodera(120 na 120 cm) i 200 kilogramowego Sky Lina a przekonasz się jakie niezmierzone pokłady cierpliwości we mnie drzemią. Ja mam pełną wiarę, że file moon i Ziko w końcu zaczną przeprowadzać testy na nowo zakupionych klockach, lepszych od radyjka kuchennego i dołączą do tych, co uwierzyli we własny słuch, i że praktyka to najlepsza droga do poznania rzeczywistości.

Święta racja. Przekonal mnie kolega :) Faktycznie przy tworzeniu takich wynalazkow trzeba miec cierpliwosci az nad to. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to czyste Voodoo "dzialajace" wbrew prawom fizyki.

Nic nie jest wbrew prawom fizyki. Pokaż mi jakie prawo fizyki przeczy możliwości usłyszenia różnicy ?

Jest co najwyżej wbrew twojej wiedzy na ten temat (to tylko twoje wyobrażenie tak na prawdę na ten temat)

 

Spokojnie, słuch mam bardzo dobry :-)

To nie wierze że nie słyszałeś różnicy.

 

Prawdopodobnie nigdy tak na prawde nie testowałeś żadnego dedykowanego audio i tylko założyłeś z góry rezultat i go bronisz zaciekle w ciemno - bo logika podpowiada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Opera Callas monitory - sprzedam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Nic nie jest wbrew prawom fizyki. Pokaż mi jakie prawo fizyki przeczy możliwości usłyszenia różnicy ?

Jest co najwyżej wbrew twojej wiedzy na ten temat (to tylko twoje wyobrażenie tak na prawdę na ten temat)

 

 

To nie wierze że nie słyszałeś różnicy.

 

Prawdopodobnie nigdy tak na prawde nie testowałeś żadnego dedykowanego audio i tylko założyłeś z góry rezultat i go bronisz zaciekle w ciemno - bo logika podpowiada...

 

Nie pisałem, że nie słyszę różnicy...

Odniosłem się do posta Chochli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hi-Endzie $ bardzo się przydaje, bez niej ciężko "zahaczyć" o jego przedsionek, a co dopiero o niego samego.

 

Pana File-moona zapraszamy na bocznicę .

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi użytkowniku Pygar.

 

Odważył by się Pan na ślepy test ? Przykładowo: Przyjeżdżam do Pańskiego pomieszczenia odsłuchowego. Przygotuję Pan sobie 2 min utworu, który zna pan jak własną kieszeń. Co dwie minuty ja wymieniam bezpiecznik w pańskim sprzęcie, rzecz jasna nie informując Pana na jaki i tak około 20-30 razy.

Są dwa wyjścia. Test wypada pozytywnie. Ja na forum oficjalnie powiem, że nie wiem jak to działa ale test wyszedł wiarygodnie i muszę się zgodzić, wymiana bezpieczników działa. Wyjście drugie: test wypadł negatywnie, Pan oficjalnie na forum przyznaje, że wrażenie jednak było mylące. Był by Pan w stanie się na to zgodzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja. Przekonal mnie kolega :) Faktycznie przy tworzeniu takich wynalazkow trzeba miec cierpliwosci az nad to. ;)

 

A wyobraź sobie twory Szymona z ilością elementów od 10 tys. do 40 tys. Trzeba mieć cierpliwość Dalaj Lamy, Świętego tureckiego i kogoś z filmu... Yedi?

 

Pygar, daj sobie spokój z Oxy...gdyż tak można klepać pianę do usranej śmierci z tym osobnikiem gdyż on i tak nie wie o czym pisze.On nawet nie chce wiedzieć tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moje finanse sie nie martwcie, radze sobie wystarczajaco dobrze by kupowac cos co zarowno dobrze gra jak i przednio wyglada.

 

Pygarze pytanie padlo, dasz rade zademonstrowac ze naprawde slyszysz gdy nie widzisz czego sluchasz? Mysle ze nie powinno byc to problemem dla Ciebie, wszak "gluchy" nie jestes.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak około 20-30

Co to za kretyńska forma testu? Na zamęczenie "przeciwnika"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Opera Callas monitory - sprzedam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie twory Szymona z ilością elementów od 10 tys. do 40 tys. Trzeba mieć cierpliwość Dalaj Lamy, Świętego tureckiego i kogoś z filmu... Yedi?

 

Pygar, daj sobie spokój z Oxy...gdyż tak można klepać pianę do usranej śmierci z tym osobnikiem gdyż on i tak nie wie o czym pisze.On nawet nie chce wiedzieć tego.

 

Ja nie boję się wyniku, nawet jeżeli dajmy na to "przegram" podkulę ogon, przyznam wam rację i wybiorę się bo bezpieczniki, Pan Pygar też wyraził zainteresowanie co mnie bardzo cieszy. Nie rozumiem jednak czemu chce Pan go odwieść od tej decyzji.

 

Co to za kretyńska forma testu? Na zamęczenie "przeciwnika"?

 

Dobrze, zróbmy 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.