Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub "less power more music" - kolumn do lampowców małej mocy


Gość Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roxi

(Konto usunięte)

No to i ja się dołączę, ponieważ również używam małej lampki, a mianowicie Leben'a CS300xs na EL84, który ma 15 wacików.

Dołożyłem do tego Tannoy'a HPD295A z 78' roku i muszę przyznać, że gra to jak cholera.

Raczej z Tannoy'a wyleczyć się mnie już nie da.

To choroba na całe życie, wpadasz i koniec.

Myślę już tylko o większych lub jeszcze starszych.

Już wiem dokąd idę.

Dobry, wysoko-efektywny głośnik plus niewielka lampka.

To jest to.

 

pozdr

joa

 

ps. fajny klubik, będę zaglądał

 

Yoachim witaj w klubie:)

 

A mam do Ciebie pytanie odnośnie Twoich Tannoyów:) Czy porównywałeś je z czymś nowszym?

Nie aby mi coś wiek przeszkadzał, bo sam sercem jestem po stronie vintage. Pytam tylko z ciekawości...:)

 

Ja dziś dostałem przesyłkę. Dwie pary kolumn serii Poison. Dostałem je na bardzo długi (dwa miesiące:):) odsłuch aby sprawdzić czy mi się nie spodobają. Poison I w wersji monitor i Poison II w wersji podłogowej. Wprawdzie grać "nie powinny" z moją lampą na swoją skuteczność... jednak Ryszard z Fotopubu od którego je dostałem stwierdził, że grają...:)

 

Marki dotychczas nie znałem... tegoroczna nowość przywieziona tydzień temu z targów ze Szwajcarii. Dostały tak jakieś nagrody czy coś choć w to akurat nie wierzę:) Strona producenta to http://domephase.com/en/

 

Wkrótce napisze więcej na temat ich grania w 50 m2 i porównam je do Ariesów na scanach.

Kolumny na zdjęciu wyglądają tak sobie. W realu wyglądają pięknie i są prawdziwą ozdobą salonu:)

 

pozdrawiam kolegów

post-37339-0-84485700-1337786883_thumb.jpg

post-37339-0-89355400-1337786894_thumb.jpg

post-37339-0-24462600-1337786907_thumb.jpg

post-37339-0-61876100-1337786916_thumb.jpg

post-37339-0-17115200-1337786925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

``Piękne`` czy ``Bestia`` ?Uruchomiłeś już?

 

Uruchomiłem już... ale na razie lampy się grzeją i paczki są nowe wyjęte z kartonów... Pierwsze wrażenie jednak jest to oszałamiająca przestrzeń i średnica. Porównywalna może tylko z elektrostatami. Na razie więcej pisał nie będą, bo może mi się codziennie zmieniać:) Za kilka dni napiszę więcej:) Pierwsze wrażenie na duże tak. W piątek mam jeszcze mieć u siebie dedykowaną integrę i CD. Porównam to do monobloków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem już... ale na razie lampy się grzeją i paczki są nowe wyjęte z kartonów... Pierwsze wrażenie jednak jest to oszałamiająca przestrzeń i średnica. Porównywalna może tylko z elektrostatami. Na razie więcej pisał nie będą, bo może mi się codziennie zmieniać:) Za kilka dni napiszę więcej:) Pierwsze wrażenie na duże tak. W piątek mam jeszcze mieć u siebie dedykowaną integrę i CD. Porównam to do monobloków.

Daniel a jakie masz teraz głośnikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Daniel a jakie masz teraz głośnikowe?

 

Mam jakieś kable "widma" Oehlbach z media pozostałości po kinie:) Jak zamknę sprawę wyboru kolumn, to będę zajmował się kablami. Od tych sprawa mamy w końcu Triodego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś kable "widma" Oehlbach z media pozostałości po kinie:) Jak zamknę sprawę wyboru kolumn, to będę zajmował się kablami. Od tych sprawa mamy w końcu Triodego:)

a nie sądzisz że do prawidłowej oceny kolumn potrzebne Ci będą dobre kable,sugeruję abyś na odsłychy również kable wypożyczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

a nie sądzisz że do prawidłowej oceny kolumn potrzebne Ci będą dobre kable,sugeruję abyś na odsłychy również kable wypożyczał

 

Szukam paczek, które grają na zwykłych drutach za 10 zł. Znam takie. Jak wybiorę, to kropką nad i będą kable.

A co wnieść potrafią lub czego nie, to obaj wiemy, bo ostatnio to przerobiliśmy z Andrzejem w kilku systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Trochę Ci zazdroszczę tych Twoich odsłuchów .

 

Miałem na razie nic nie pisać... Jednak powiem, że Aries się dzielnie broni. Na prawdę Grzegorzowi się ta kolumna udała. I nie ma przesady w tym wcale, że można stawiać obok kolumn za 20 tyś i będą godnym rywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

W kolumnach na górze jest odwrócony coax 18 cm w którym siedzi tweeter. A 16,5 cm jest wewnątrz obudowy, bas-reflex jest od spodu na podłogę. Scena jest z tego coaxy niesamowita. Grają trochę podobnie jak Mirage Omnipolar, którego miałem. Jednak jest dużo więcej basu niż z Mirage. Będziesz musiał zabrać do mnie swój piecyk Krella. Ja będę miał teraz tranzystorową integrę i CD z tej firmy, to będzie co porównać. Integra i CD mają XLR, to będziemy mogli z Twoimi Krellami dowolnie całość miksować.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast do tej pory nie słyszałem dobrej kolumny na Scanach. Ale uwaga! Dla mnie dobry dźwięk, nie oznacza, że jest on dobry dla kogoś innego, bo ten ktoś będzie zwracał uwagę na inne aspekty brzmienia niż ja.

 

Jak nie Scany to jakie głośniki - Visaton, Dayton lub inne tanie.

Po co producenci między innymi tacy jak Scan Speak inwestują w technologie skoro tani głośnik załatwia sprawę ?

 

Dla Ciebie dobry dźwięk to jaki ?

Może Ty słyszysz inaczej ?

 

Twoje kolumny są dobre ale do taniego budżetowego systemu nie oszukujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Twoje kolumny są dobre ale do taniego budżetowego systemu nie oszukujmy się.

 

Zostawmy już AA, bo i tak nie ma w swojej ofercie kolumn związanych z tematem. I nie ciągnijmy tego, bo mało to jest interesujące.

 

Jako posiadacz monobloków wysokiej mocy może miałeś kiedyś jakieś paczki dedykowanej do lampowców ? pomijając Studio 16 Hertz którego produkty znam dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altec to bardzo dobra firma. Może ja specjalnie nie przepadam za głośnikiem tubowym, ale są także inne modele tej firmy.

Myśle, że jak na tak duży pokój Roxiego, to takie konstrukcje właśnie będą miały sens.

 

Gdybyś Roxi trafił np. na Goodmensa Axioma, to poszukiwania mogły by sie skończyć, przynajmniej na dłuższą chwile :)

Głośniki z lat 50 i bardzo trudno je dostać a jak już je namierzymy to kosztują około 2000$ i do tego trzeba jeszcze zrobić obudowe. Przenoszą do 15kHz. Czasami ludzie wstawiają do nich wstęgowego małego Fostexa dla polepszenia eteryczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoachim witaj w klubie:)

 

A mam do Ciebie pytanie odnośnie Twoich Tannoyów:) Czy porównywałeś je z czymś nowszym?

Nie aby mi coś wiek przeszkadzał, bo sam sercem jestem po stronie vintage. Pytam tylko z ciekawości...:)

 

Oczywiście, jeszcze nie tak dawno sam grałem na Scan Speak'ach, na revelatorze 18 i 12 oraz illuminator 6600 na górze, napędzałem to Krell'em były dobre kable, ale niestety nie tędy droga.

Tannoy, którego mam obecnie dosłownie demoluje tamte kolumny, po prostu jest dźwięk, a Scany to takie tam dosyć precyzyjne plumkanie jak dla mnie, i tyle ;)

Scan nie ma barwy, faktury, ani skali ... lubię dźwięk bliski naturalnemu, a taki właśnie jest Tannoy.

Lubię gdy jest flet, a nie flecik, gdy jest kontrabas, a nie kontrabasik, człowiek, a nie krasnal.

Jeszcze kilka innych konstrukcji na Scan'ach przerobiłem i teraz już tylko Tannoy.

Scan nie jest zły, tylko to kompletnie nie mój typ prezentacji.

Zostaję przy Tannoy'u i lampie EL84

 

 

W Esotericu pojawiły sie Altec 19 i trochę tańsze Ardeny.

 

http://esoteric-hifi.com/

 

Fajne te Ardeny, fajna jednostka w środku, ale jednak kombinowane więc trochę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

A , które według ciebie lepsze , iluminatory czy revelatory ?

Nie wiem jak to wypada na wzmacniaczach tranzystorowych bo nie słyszałem revelatora na tranzystorze ale jeśli chodzi o wzmacniacze lampowe to wg mnie zdecydowanie lepiej wypada iluminator.

 

Tomek, paczka poszła w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem , nie słyszałem kolumn na iluminatorach . Na revelatorach słuchałem tak lampiaki jak i krzemiaki i na każdym z tych wzmacniaczy brzmią świetnie z tym , że głośniki SS są muzykalne , dźwięczne natomiast brakuje im motoryki , rozmachu , zawsze brzmią kulturalnie , przyjemnie , ciepło

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Też nie wiem , nie słyszałem kolumn na iluminatorach . Na revelatorach słuchałem tak lampiaki jak i krzemiaki i na każdym z tych wzmacniaczy brzmią świetnie z tym , że głośniki SS są muzykalne , dźwięczne natomiast brakuje im motoryki , rozmachu , zawsze brzmią kulturalnie , przyjemnie , ciepło

 

Zapomniałeś Piotrek dodać, że na 2,5 drożnych kolumnach od Akustyka z Yaqinem i Amplifonem od Piowowarczyka, który uważasz za wybitny:) tradycji powinno stać się za dość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.