Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub "less power more music" - kolumn do lampowców małej mocy


Gość Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem mylisz się i to bardzo.

 

Piszesz, ze sie myle, ale z drugiej strony mowisz:

"Pomimo tych niedoborów, Goodmans daje dużo większe poczucie realności audycji muzycznej aniżeli wszystko co do tej pory słuchałem"

Mysle, ze jakis kolumn na Scan Speak-ach rowniez sluchales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Lutek, widzę, że na siłę chcesz udowodnić jakie SS są marne.

Jeśli ma to Twoje samopoczucie poprawić to masz rację, są prawdopodobnie trochę gorsze od rasowych głośników z lat 70'ych ale nie można ich lekceważyć. To bardzo dobre przetworniki z bardzo dużym realizmem przekazu, należące do czołówki współczesnych konstrukcji.

Przynajmniej mnie bardziej przekonały niż cieszące się uznaniem wielu WLMy i przez moment nie żałowałem przesiadki na iluminatory.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

 

 

Piszesz, ze sie myle, ale z drugiej strony mowisz:

"Pomimo tych niedoborów, Goodmans daje dużo większe poczucie realności audycji muzycznej aniżeli wszystko co do tej pory słuchałem"

Mysle, ze jakis kolumn na Scan Speak-ach rowniez sluchales.

 

Konstrukcji na SS słyszałem wiele, w niektórych wypadkach byłem nawet ich właścicielem.

Kilka z tych zestawów grało wybitnie moim zdaniem.

I nie powiem ci co obiektywnie jest lepsze - Goodmans, kolumny na SS czy linia transmisyjna na Focal + Morel, której słucham na co dzień.

 

To kwestia gustu i własnej koncepcji co do poszukiwanego dźwięku.

Jeden lubi lody waniliowe, inny czekoladowe a inny ketchup Hellmasa.

Edytowane przez rochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

No, z tym realizmem to bym nie przesadzał ;)

Ja w ogóle uważam, że dyskusje na temat brzmienia czegokolwiek są bardzo śliskie.

Jest tak wiele zmiennych z własnymi preferencjami na czele...

Ponieważ jestem częstym bywalcem koncertów symfonicznych, staram się dopasować system pod klasykę.

Szczerze mówiąc obecna konfiguracja jest dla mnie do tego celu prawie doskonała.

 

Ale to tylko moje zdanie :)

 

To kwestia gustu i własnej koncepcji co do poszukiwanego dźwięku.

Jeden lubi lody waniliowe, inny czekoladowe a inny ketchup Hellmasa.

Amen!

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle uważam, że dyskusje na temat brzmienia czegokolwiek są bardzo śliskie.

Jest tak wiele zmiennych z własnymi preferencjami na czele...

Ponieważ jestem częstym bywalcem koncertów symfonicznych, staram się dopasować system pod klasykę.

Szczerze mówiąc obecna konfiguracja jest dla mnie do tego celu prawie doskonała.

 

Ale to tylko moje zdanie :)

 

 

Amen!

zgadzam się z tobą Maciek i nie dlatego ,że też słucham klasyki i pomimo ,że naze konstrukcje grają trochę inaczej,to mają jeden wspólny wielki mianownik,illuminatory potrzebują dobrego systemu i wtedy pokazują na co je stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

zgadzam się z tobą Maciek i nie dlatego ,że też słucham klasyki i pomimo ,że naze konstrukcje grają trochę inaczej,to mają jeden wspólny wielki mianownik,illuminatory potrzebują dobrego systemu i wtedy pokazują na co je stać

 

Pewnie i tak , ale to co dziś usłyszałem na 70-cio letnich infinity dzięki uprzejmości Michała z AA , to powiem Wam Panowie , że to co do tej pory słyszałem to tylko namiastka .

Sprzęt był wart jakieś dobre ponad 100 000 tysięcy , ale był tak znakomicie skonfigurowany ,że realistyczność nagrania przeniosła się w prawie 100% do pokoju .

Tak jak napisał wyżej Maciek , można rzeczywiście na cztere godziny zapomniec o oddychaniu .

Monobloki na lampie 2A3 o mocy 6-7 WAT napędzały tak Infinity 2000 II ,że końcówka Krella to pikuś .

Ze względu na prywatność osoby , u której byliśmy z Michałem , proszę mi wybaczyc , ale zdjęć nie zamieszcze.

Rochu , nie znam tych kolumn , które masz , ale jeśli grają tak podobnie jak Tenoye czy infinity, to chylę czoła .

Co do SS , wcale bym ich tak nie przekreślał , jak to opisuje Lutek . Wrzuciłeś kolego wszystkie skan speaki do jednego worka .Myślę ,że Grzegorzowi ze Studia 16 Hertz , kolumna Aries na Skan Speaku Illuminatorze ,bardzo się udała , i nie ma się czego wstydzić . Jak będziesz miał okazję , posłuchaj .

Z drugiej strony , kolumny , które słyszalem dziś , były 3-way , więc z takimi trza było by porównac .

 

Dziękuję bardzo Michałowi za bardzo pouczające i mile spędzone popołudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, widzę, że na siłę chcesz udowodnić jakie SS są marne.

Jeśli ma to Twoje samopoczucie poprawić to masz rację, są prawdopodobnie trochę gorsze od rasowych głośników z lat 70'ych ale nie można ich lekceważyć. To bardzo dobre przetworniki z bardzo dużym realizmem przekazu, należące do czołówki współczesnych konstrukcji.

Przynajmniej mnie bardziej przekonały niż cieszące się uznaniem wielu WLMy i przez moment nie żałowałem przesiadki na iluminatory.

 

Nie chce niczego udawadniac i nie ma to nic wspolnego z moim samopoczuciem. Uwazam jedynie i zreszta wielu sluchaczy goszczacych u mnie, ze wspolczesne popularne slupki wyraznie odstaja od Tannoy-i i wielu innych starych rasowych konstrukcji, ktorych sluchali. A o SS-ach wyrazilem swoja opinie uzupelniajac te rowniez raczej negatywna, ktora wyrazil yoachim.

Piszesz, ze " prawdopodobnie trochę gorsze od rasowych głośników z lat 70'ych..."

Mysle, ze od duzo starszych rowniez..

 

A tak nawiasem: co bys radzil posluchac z kolumn na nowszych SS-ach (lub innych przetwornikach) jesli juz o nich mowa i uwazasz, ze moga dorownac tym rasowym starym ? Oby ich cena tylko nie przyprawiala o zawrot glowy, bo Tannoy-i nie przyprawia, zwazywszy jakosc do ceny za ktora mozna je nabyc (no, chociaz co do najstarszych modeli samych glosnikow, najwyzszych konstrukcji, czy tez nowych z liniii Prestige, to juz troche przyprawia). Juz troche kolumn porownywalem bezposrednio u siebie, a od czasu do czasu przez ostatnie lata na wyjazdach slucham u kolegow roznych kolumn i jakos ni jak zadne nie chca zagrac na poziomie jakosciowym jak mam u siebie. Prawde mowiac, jesli chodzi o kwestie estetyki, to nawet wolalbym do pokoju jakies wezsze slupki, ale zeby wymienic na takie, jasne jest, ze musza zagrac nie gorzej jak te ktore mam obecnie, a nie pogniewalbym sie, gdyby jeszcze lepiej.

A moze ktorys z kolegow, ktory uwaza, ze posiada takowe, wyciagnie pomocna dlon, przyjedzie z nimi do mnie na posluchanie muzyczki i przy okazji zaliczy kolejne ciekawe doswiadczenie majac okazje posluchac starych 30-to letnich konstrukcyjek, a ja moze wreszcie znajde cos ze wspolczesnych slupkow jako godnych nastepcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

To teraz pomyśl jak zbudować taki dźwięk za 10-15k (same kolumny)!

 

EDIT - to do Tomka było.

 

Po dzisiejszym dniu mogę sobie wyobrazić .

Ale czy drożej , to będzie lepiej ?

Uważam ,że nie ma drogi na skróty , trza wydac trochę grosza ,żeby to zaczęło grać , ale wszystko w granicach rozsądku i zasobności portfela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Lutek, trzeba by było porównać bezpośrednio w tym samym systemie a to trudne bo każdy buduje system pod własne preferencje.

A jak mawia nastraszy góral (SA) a słusznie gada - gra cały system.

Co do porównania powiem tak - chciałbym kolumny z basem i wysokimi jak u mnie a ze średnicą i efektywnością Tannoya - byłbym szczęśliwy to mając.

 

Ale czy drożej , to będzie lepiej ?

Tzn, że 10-15k to za dużo na takie kolumny jakich dzisiaj słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

A moze ktorys z kolegow, ktory uwaza, ze posiada takowe, wyciagnie pomocna dlon, przyjedzie z nimi do mnie na posluchanie muzyczki i przy okazji zaliczy kolejne ciekawe doswiadczenie majac okazje posluchac starych 30-to letnich konstrukcyjek, a ja moze wreszcie znajde cos ze wspolczesnych slupkow jako godnych nastepcow.

 

Zabrzmiało jak prowokacja .Ale powiem Ci Lutek ,że będzie w tych pieniążkach ciężko i słupki z osiemnastkami nie dadzą rady trzydziesto centymetrowemu papierzakowi .

 

Lutek, trzeba by było porównać bezpośrednio w tym samym systemie a to trudne bo każdy buduje system pod własne preferencje.

A jak mawia nastraszy góral (SA) a słusznie gada - gra cały system.

Co do porównania powiem tak - chciałbym kolumny z basem i wysokimi jak u mnie a ze średnicą i efektywnością Tannoya - byłbym szczęśliwy to mając.

 

 

Tzn, że 10-15k to za dużo na takie kolumny jakich dzisiaj słuchałeś?

 

A , nie . Żle zrozumiałem . Infinity kiedys kosztowały prawie 20 k , a dziś można już kupić za 3-4 k .

Zrozumiałem ,że mowa o kulumnie za 100 , 150 tysięcy .10-15 k to normalna cena.

Edytowane przez tomasz dudzinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Kurde, posłuchałbym takich kolumn u siebie...

 

Lutek, skończmy już przekomarzanie się odnośnie SS.

Jaką Twoje Tannoye mają skuteczność? I czemu nie napędzasz ich lampą? Przecież takie kolumny proszą się o jakieś SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Co do porównania powiem tak - chciałbym kolumny z basem i wysokimi jak u mnie a ze średnicą i efektywnością Tannoya - byłbym szczęśliwy to mając.

 

podobnie mam , choć bas z Infinity był referencyjny , naprawdę , Rozciągnięcie , masa, barwa i kontrola w połączeniu z monoblokami na lampie 2A3 , to dla mnie mistrzostwo świata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

to co Tomek powrót audiofilia nervosa?a góra jak zagrała?

 

Spoko , nie jest tak żle . Jak odpaliłem swoj sprzęt po powrocie , nie było aż tak najgorzej , Wietrzyc uszu na pewno nie będę.

A co do góry , referencyjna . Po raz pierwszy było mi dane takiej posłuchać .Po prostu - realizm .Nie słyszałem nigdy takiej , i pewnie długo nie usłyszę .

 

Chcę ich posłuchać u siebie!!!!

:))

 

Ale to co , niby co mam zrobić:) ?

Maciek , warto posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, posłuchałbym takich kolumn u siebie...

 

Lutek, skończmy już przekomarzanie się odnośnie SS.

Jaką Twoje Tannoye mają skuteczność? I czemu nie napędzasz ich lampą? Przecież takie kolumny proszą się o jakieś SE.

92dB, ale nie dawno udalo mi sie nabyc parke identycznych glosnikow (wygladajacych identycznie), lecz z magnesem ok. 1,5 razy wyzszym i majacych skutecznosc 95 dB.

Chwilowo te wlozylem i wydaje sie ze graja identycznie, tylko oczywiscie glosniej przy tym samym polozeniu potka. Nie mam w tej chwili drugiej pary takich samych monitorow, aby wychwycic czy sa jakiekolwiek roznice brzmieniowe.

Napedzm lampa - Cayin A88T na 6550 EH w PP. Owszem..., tak powiadaja, ze takie kolumny prosza sie o SE ale na tego typu wzmakach jest troche slabszy impuls basu - niewiele ale jest. Podpinalem bodaj pod 3 SE - w tym tranzystor Sugden A21. Na lampce Sun Audio SV2A3 gra bardzo dobrze, ale minimalnie mniejszy impuls basu slychac, co oczywiscie nie przeszkadza w sluchaniu, natomiast jak kiedys Lancaster przywiozl wlasnej konstrukcji klona Suna, ale z oddzielnym zasilaczem, to juz bas nie byl nic slabszy - smialem sie jeszcze, ze zbudowal lepszy wzmak od oryginalu :-)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

A, OK. Bo coś mi się kojarzyło, że grasz na Rotelu.

Miałem tez wzmacniacz PP. Faktycznie to kopnięcie basu jest mocniejsze ale im głośniej tym mocniej. SE ma to do siebie, że gra pełnia możliwości od najmniejszego stopnia wzmocnienia, co w połączeniu z wysoko-efektywnymi przetwornikami pozwala na delektowanie sie każdą nutką przy minimalnym wzmocnieniu. Żadnej płaskości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Pewnie i tak , ale to co dziś usłyszałem na 70-cio letnich infinity dzięki uprzejmości Michała z AA , to powiem Wam Panowie , że to co do tej pory słyszałem to tylko namiastka .

 

Napisz Tomek coś o reszcie klocków:), czego słuchaliście?

 

Jak wypadła ta konfrontacja gramofon vs CD?

 

A możesz powiedzieć jakimi kablami ma system spięty i ile jago zdaniem wnoszą do całości druty? Czasem miłośnicy vintage mają dosyć radykalne podejście w tym temacie. Nie abym chciał rozpoczynać dyskusję na temat zasadności..., ale jak mówiłeś, że kolega "życie oddaje" swojej pasji, to ciekawi mnie jego prywatna opinia jeśli ją oczywiście poznałeś:)

 

W końcu jeśli takie paczki są mniej wymagające od SS co do elektroniki, to może jeszcze mniej do kabli?:)

 

Rotela RA985BX tez mam i jeszcze takiego malego NVA model AP-20

 

Lutek, a powiedz mi czy porównywałeś może kiedyś Tannoya do AN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Roxi, co do zestawienia klocków , to z tego co wychwyciłem i zapamiętałem to :

 

Monobloki łódzkiej manufaktury na lampie 2A3 o mocy 6-7 Wat , preamp i osobne zasilanie . ( co do łódzkiej manufaktury , prosił bym o rozszerzenie tematu przez Michała )

cd był podzielony na trzy części . Jako transport cd francuskiej manufaktury był Mephisto Audiomeca Pierre Lurne . Do tego osobno zasilanie i osobno przetwornik .

Przetwornik miał po środku takie pawie oczko , jak to kiedyś widziałem w dużym radiu radiowym Stolica , robiło wrażenie .Zasilanie całego systemu było przez bardzo duży kondycjoner , również manufaktura łódzka .Grało to wszystko przepięknie , jedynie co do desygnu bym się przyczepił , bo nie był w moim typie .

 

Co do "biżuterii" wyobraż sobie ,że w tym przypadku nie było żadnych tanich "sznurówek " . Przeważnie poza głosnikowym Kondo miedziakiem , same "węże ogrodowe " wraz z zasilaniem . Naprawdę było to starannie na wysokim poziomie wszystko poskładane .

 

Również był wypasiony gramofon ( nie znam nazwy , jakiś amerykański). Przejście z niego na cd , to jak dla mnie przepaść dzwiękowa pod każdym względem .Gramofon to mistrz dynamiki i mikrodetali .

 

Co do repertuaru wybieranych płyt :

:

Andrea Bocelli

Jan Garbarek

Chris Jones

Anna Maria Jopek

Super Bass Terminator 2

Patricia Barber

Barb Jungr z płyty love Me Tender przy której najdłużej się zatrzymaliśmy . Oddanie wokalu i fortepianu było tak realistyczne ,że dech zaparło mi w piersiach .

 

Takie spotkanie i muzykę , którą usłyszałem , na długo zapadnie mi w pamięci .

Edytowane przez tomasz dudzinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz dudzinski

(Konto usunięte)

Tomek napisz coś o połoczeniu kabli YP sound głośnikowy + IC w Twoim systemie

 

Daj mi jeszcze trochę czasu .

Jedno jest pewne , że za cholerę nie mogę wyjąc głośnikowych . Przykleiły się czy co :)))

Będzie naprawdę problem z wyjęciem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Przejście z niego na cd , to jak dla mnie przepaść dzwiękowa pod każdym względem .Gramofon to mistrz dynamiki i mikrodetali .

No i o to właśnie chodzi :)

Dlatego praktycznie zrezygnowałem z CD. Sprzedałem drogi odtwarzacz i przeszedłem na pliki bo to "coś" siedzi w analogu.

Owszem, jest utrudniony dostęp do ciekawych pozycji muzycznych ale jak już trafimy dobre tłoczenie to kapcie spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Andrea Bocelli

Jan Garbarek

Chris Jones

Anna Maria Jopek

Super Bass Terminator 2

Patricia Barber

Barb Jungr z płyty love Me Tender przy której najdłużej się zatrzymaliśmy . Oddanie wokalu i fortepianu było tak realistyczne ,że dech zaparło mi w piersiach .

 

Na takich paczkach rewelacyjnie słucha się starego rocka. Sprzęt z tamtych lat i muzyka z tego okresu stanowią idealną całość:) Jak słucham teraz porannej audycji "piosenki bez granic" Wojtka Manna, to od razu sobie przypominam jak słyszałem na JBL moje ulubione "los angelenos" - Billego Joela. Bezcenne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.