Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

KLUB ROKSAN KANDY K2


Gość cdplay.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Panowie mam takie nietypowe pytanie co do mojego Kandy K2 integra, kupiłem używke kilka tygodni temu na Aleale ;)

 

stan idealny działa wszystko ta jak powinno ale dzis chciałem go włączyć i po włączeniu dioda mode na piecu migała na czerwono, nic nie grało, nie mogłem przełączyć trybu integra/przedwzmacniacz. przeraziłem sie szczerze powiem, ale po kilku minutach odłączyłem zasilanie, podłączyłem ponownie i działa na szczeście, :D uffff.

 

Pytanie moje jest takie czym to mogłobyć spowodowane, co to oznacza i czy czasem nie bedzie sie powtarzać, tak jak wspomniałem zakupiłem używke bez gwarancji a nie chciałbym aby padł za jakiś czas bo gra pieknie :-)

 

Czy ktoś sie orientuje jaka mogła być przyczyna, co oznacz migajaca dioda od przycisku mode i czy to czasem nie oznacza jakiejś awarii. pozdrawiam i gorąco prosze o jakieś odpowiedzi w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe brzmi jak przycisk mute ;) wyciagaj flache z lodowki, kilka stowek zaoszczedzone ;)

 

hehehe :D faktycznie to było to, ale obciach, teraz wyszedłem na kretyna ;-P zdziwilo mnie ze po wyłączeniu i ponownym włączeniu nadal nie było dźwieku.

 

yooro stawiam wielka flache dla Ciebie, niech moc K2 i jego dźwiek bedzie z Tobą i z wami bracia fani K2 :D pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Moje Focusy 160 poległy w nowym salonie (23 m^2) i mam dylemat. Czy bawić się ze wspomaganiem subem, np. REL czy zmienić jednak na jakieś podłogówki? Chodzą mi po głowie Excite X32.

 

Czy macie jakieś sprawdzone podłogówki do Kandy K2? Raczej szukam czegoś używanego koło 4 tyś, ale jeśli było by coś rzeczywiście ciekawego to jestem w stanie wyłożyć do 6 tyś.

 

Muzyka strasznie różna od rocka, trip hopu do popu.

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do kolegów z prośbą, chciałbym podłączyć dwa wzmacniacze k2 + audiolab 8000s. Ten drugi ponoć w trybie pre - power AV pracuje jako końcówka mocy. Czy takie połączenie jest wykonalne bez ryzyka usterki, co z regulacja głośności w audiolabie?

 

Ktoś wie jak dodać zdj serwera?

Edytowane przez dżihad_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Focusy 160 poległy w nowym salonie (23 m^2) i mam dylemat. Czy bawić się ze wspomaganiem subem, np. REL czy zmienić jednak na jakieś podłogówki? Chodzą mi po głowie Excite X32.

 

Czy macie jakieś sprawdzone podłogówki do Kandy K2? Raczej szukam czegoś używanego koło 4 tyś, ale jeśli było by coś rzeczywiście ciekawego to jestem w stanie wyłożyć do 6 tyś.

 

Muzyka strasznie różna od rocka, trip hopu do popu.

 

Kolego ja Ci moge polecić Pylon Audio Sapphire 25 lub 31 w zależności od wielkości pomieszczenia. obecnie uzywam Sapphire 25 z kandy k2 i audiolabem qdackiem jako źródło dla plików hi-res i jest miodzio. rock metal czy kazdy inny rodzaj muzyki nie stanowi dla nich problemu. efektywność 89, 4 Ohm czyli kandy k2 podje im 200w na kanal przy 4 Ohm jest bardzo dynamicznie detalicznie i przede wszystkim przestrzennie z niesamowitym wypelnieniem co bardzo lubie. wiec polecam Pylonki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Focusy 160 poległy w nowym salonie (23 m^2) i mam dylemat. Czy bawić się ze wspomaganiem subem, np. REL czy zmienić jednak na jakieś podłogówki? Chodzą mi po głowie Excite X32.

 

Czy macie jakieś sprawdzone podłogówki do Kandy K2? Raczej szukam czegoś używanego koło 4 tyś, ale jeśli było by coś rzeczywiście ciekawego to jestem w stanie wyłożyć do 6 tyś.

 

Muzyka strasznie różna od rocka, trip hopu do popu.

U mnie k2 nie dał rady focusom 110. Obawiam się, że potrzebujesz czegoś innego do 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie posiadalem integre kandy k2 wraz z kolumnami pylon audio sapphire 25 i audiolabem qdackiem i bykem bardzo,zadowolony. Byla przestrzen dynamika wypelnienie analogowo z wybornym basiskiem ale naczytakem sie o caspianie ze niby duzo lepszy od k2 i stwierdzilem ze zaryzykuje. Pozbykem sie k2 kulilem caspiana,mkI jest fajnie ale bez szalu. Jakos k2 dawal mi wiecej radochy niz caspian, k2.bardziej mnie zauroczyl od samego poczatku, z caspianem takiego zachwytu nie bylo. Teraz,wymiienilem caspiana mkI na M1 jest trocje lepiej i generalnie jestem zadowolony ale mimo wszystko nrakuje mi twj magi i analogi ktorej dostarczal mi K2. Czasami nawet.mysle aby do niego wrocic. Pozdrawiam. Szkoda,ze watek umarl bo k2 to kawal dobrego pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie sprzedawania końcówki mocy kandy k2 i jestem zdania, że to naprawdę fajny piec za te pieniądze. Miałem też integrę k2 i grają bardzo podobnie z tymże szczegółem, że końcówka wydaje mi się trochę żywsza. Przesłuchałem trochę wzmacniaczy i dopiero vicek 236mk býł w stanie lepiej zagrać jak na moje uszy. Patrząc na ceny nie jest to 2x lepsze granie a jedynie jakieś 20% lepiej. Często w porównaniach Caspian vs Kandy pomija się fakt, że Caspian jest po prostu droższy. Czy lepszy? Nie miałem Caspiana więc się nie wypowiadam. Pewnie kiedyś zamacam, póki co Vicek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka dobrego połączenia Roksana K2 to u mnie świetnie zgrywa się z Focal Aria 906. DAC to SMSL Sanskrit 6th a kable QED Ruby Anniversary. Dźwięk jest żywy, otwarty nie ma mulenia i "misia", basu jest w sam raz, wysokie nie kaleczą. A najlepsze jest to, że u mnie stoją w niespełna 14m2 zagraconym pokoiku na półkach w regale. Przedni bass reflex robi dobrą robotę w takim małym pomieszczeniu. Aż chciałoby się im zapewnić lepsze warunki :)

Wcześniej grałem z Indiana line Tesi 260, też było dobrze ale dźwięk mniej ciekawy i miałem wrażenie jakby czegoś brakowało.

Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie co zmieni przesiadka z Caspian m1 na końcówkę K2? Gram obecnie Caspianem z Dynaudio Audience 62. Jest bardzo dobrze ale czasem mam wrażenie, że Caspian się nie wyrabia, brak mu mocy i szybkości. W bliskiej przyszłości chciałbym kupić większe Dynki i czy końcówka K2 mnie uszczęśliwi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Właściwie nawiązując do poprzedniego wpisu. Od niedawna mam K3. Bardzo fajny wzmacniacz grający lekko ocieplonym dźwiękiem. Kiedy podlaczylem go jako końcówka mocy do Dac Audio GD NFB 28 mam szlif który mi osobiście odpowiada. Jakie macie doświadczenie z K3 używanymi jako końcówka mocy. Czy faktycznie przedwzmacniacz odpowiada za "kandyzowanie " ? Czy ktos próbował używać z wysokiej jakości przedwzmacniaczem i jakie były efekty?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

 

 

Wg moich doswiadczen to nie jest dokladnie tak ze mozna calkowicie polegac na mocy na papierze.

 

Czasem niby slaby na papierze wzmacniacz daje sobie niezle rade.

 

Innymi slowy trzeba te dwa urzedzenia bezposrednio porownac.

 

 

 

Mam na mysli Caspian vs Kandy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrwało ale stoi system - jakieś 4 lata temu słuchany po raz pierwszy z atc scm 7 którym caspian nie dawał rady scena zrobiła się płaska a kandy k2 sprawił że marcepan jest w niebiesiech i to chwilowo na lektorach 2 - tym bardziej jestem zszokowany muzykalnością i rozdzielcziścią - oj zostanie ze mną ten kozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 to bardzo dobry wzmacniacz...o ile nie najlepszy w swojej cenie. Ale Caspian m2, ktorego tez mialem to troche inna liga, inne granie, inne budowanie sceny, inna charakterystyka brzmienia i wybrzmiewanie dzwiekow... Obydwa godne polecenia.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.