Skocz do zawartości
IGNORED

Jest ktoś na sali z Cambridge Audio Stream Magic 6 ?


mim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc najlepsza jakość jest jednak po kablu coaxial i tu mam kolejne pytanie co użyć przy takim połączeniu jako transport dla plików flac i sprawa cd rozumiem że najlepiej coxialem podpiąć mój teraźniejszy odtwarzacz cd onkyo 7355 będzie polepszenie jakości przepraszam za naiwne pytania ale ten temat jest dla mnie nowy chciałbym ogarnąć temat plików bo mam ich sporo wypalanie na audio cd na dłuższą mete nie ma sensu z cd nie zrezygnuję bo mam dosyć pokaźną kolekcję płyt

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Napisałem, że dla mnie w moim systemie najlepszą jakość uzyskuję na coaxialu i optyku. Przy czym nie chcę być źle zrozumiany. Porównywałem te same pliki flac 16/44,1 zripowane z moich płyt CD:

1.uruchomione w odtwarzaczu Dune i przesyłane przez optyk do SM6 jako DAC

2.wypalone na płycie cd i przesyłane przez optyk z Denona i Panasonica do Sm6 jako DAC

3.z dysku twardego(NAS) uruchomione w SM6 kolejno w konfiguracji:

a.przez Wi-Fi,

b.przez połączenie USB oraz

c.przez połączenie sieciowe.

Jestem zdania, że najlepsze brzmienie było w konfiguracji pierwszej i drugiej. Z pozostałych konfiguracji najlepiej wypadła sieć (3c) a najgorzej Wi-Fi (3a) - choć jak zaznaczyłem dzwięk i tak jest bardzo dobry. Oczywiście zupełnie inaczej może to wyglądać przy użyciu innych urządzeń jako transport, innego okablowania , innego oprogramowania do odtwarzania z poziomu systemu itd. Można mnożyć przyczyny różnic brzmieniowych i tak naprawdę nie można przyjąć, że jeśli u mnie tak jest to w innym systemie będzie tak samo.

Powracając do twojego pytania Onkyo ma coax i optyk. Połączenie z wejściem cyfrowym SM6 i odtwarzanie z wykorzystaniem jego DAC-a płyt CD da ci moim zdaniem duży skok jakościowy jeśli chodzi o brzmienie. W zasadzie będziesz w podobnej sytuacji jak ja gdy poszukiwałem poprawy brzmienia poprzez zakup nowego odtwarzacza CD lub DAC-a. W moim przypadku SM6 znakomicie wywiązuje się z powierzonego zadania. Jeśli jednak zamierzasz przejść na słuchanie plików powinieneś postawić serwer i łącząc się z nim po sieci przewodowo odtwarzać pliki z wykorzystaniem SM6 jako odtwarzacza plików. Trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób producent zapewnia odtwarzanie plików do 24 bit /96000 hz . Pliki o wyższym próbkowaniu muszą być odtwarzane w innym odtwarzaczu, który z tym sobie poradzi. Ja to robię z wykorzystaniem Dune. Według specyfikacji Dune odtwarza pliki gęste do 24/192000 hz. Odtwarzany plik trafia do SM6 w roli DAC-a i dalej do wzmacniacza. Oczywiście do odtwarzania gęstych plików możesz użyć innego odtwarzacza plików. Wreszcie możesz odtwarzać pliki poprzez wejście USB . Wtedy odtwarzaczem może być komputer. To tak w skrócie. Może inni użytkownicy coś więcej podpowiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby blackromek zrozumial:

 

1. Pliki odtworzysz tylko tak jak napisalem wczesniej, usb albo nas, ewentualnie komputer po usb audio

2. SM6 nie odtwarza 24/192 po usb i z nas, tylko z kompa po usb audio, ale trzeba zainstalowac darmowy sterownik w przypadku windows.

 

Coaxial i optyk tylko jako dac. Czyli do SM6 podlaczasz jakies inne zrodlo w postaci cd, ps3, dvd czy br.

 

Poza tym sciagnij sobie ze strony CA polska instrukcje obslugi, tam jest wszystko napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz używany CD za 3.5 tys, który jako nowy kosztował np. 7 tys, to teoretycznie taki CD będzie grał lepiej. Niestety nie robiłem takich porównań to Ci nie powiem. Natomiast tak jak napisałem wcześniej jeśli porównasz ze sobą SM6 z nowym CD w podobnej cenie, to SM6 będzie lepszy.

 

Z Yamaha CD-S 2000 walczyl jak rowny z rownym ale do poziomu Krella nie doskoczyl. Ani 280 CD ani 300 CD ani KPS 28sc. Porownywalismy jeszcze z Coplandem, Naimem i paroma innymi. Wniosek: bardzo dobre urzadzenie. Lepsze od M-DACa, rDACa i innych. Niestety do poziomu specjalistycznych CD mu daleko.

 

 

PS. Uwaga dla muda44: nie pisz ze sluchales 280 CD jesli nie wiesz jak brzmi po XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Uwaga dla muda44: nie pisz ze sluchales 280 CD jesli nie wiesz jak brzmi po XLR.

W większości wpisów zaznaczam że nie słuchałem go po XLRach .

Po RCA nawet na Nordostach Red Dawn , VDH Orchid grał dobrze ale gorzej od SM6.

Trzeba tez zdać sobie sprawę że znaczna cześć osób nie będzie podłączać Krella po XLRach . nie ma dużo zbalansowanych wzmacniaczy a dobre zbalansowane preampy są drogie.

SM6 potrzebuje też sporo godzin do ułożenia się.

Kwestia też systemu i spasowania całości co nie zmienia faktów że do 300setki dostań części do napędu jak coś padnie.

280CD wykonaniem zewnętrznym nie powala a ta klapiąco szurająca szuflada to koszmar na poziomie DVD za 100zł

Nie wspomnę że przy przewijaniu robi się w głośnikach znacznie wyższy poziom . Jak w najtańszych Philipsach sprzed lat. No i musi być non stop pod prądem i bierze go wtedy co nieco. Nie chodzi nawet o ten pobór ale to że ja dla bezpieczeństwa wyłączam sprzęt gdy wychodzę z domu. A później trzeba czekać X czasu zanim zacznie grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak jak w M-DAC'u SM6 gra lepiej po XLR'ach, ale musi być wzmacniacz w pełni zbalansowany. Warto chociażby pożyczyć IC XLR, aby porównać go ze swoim obecnym RCA. Ja zrobiłem porównanie Audioquest SKY RCA z VDH XLR i nigdy nie wrócę do RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak jak w M-DAC'u SM6 gra lepiej po XLR'ach, ale musi być wzmacniacz w pełni zbalansowany.

Pod warunkiem że korzystasz z zewnętrznej regulacji głośności a nie cyfrowej SM6.

To jednak stratna forma tłumienia sygnału . Nie jest to takie rozwiązanie jak w NAD51 czy Calyx Femto gdzie taka regulacja działa bardzo dobrze.

Wcześniej pisałem ze miałem u siebie topowego XLO XLR Limited za masę kasy z regulacją cyfrową SM6 i wyraźnie lepiej mi grało ze zwykłym IC za 5zł i regulacją pasywną na potencjometrze ( wlutowany w to IC ).

Fakt jest też że moja końcówka nie jest zbalansowana ale też i regulacja cyfrowa po RCA w SM6 wypada wyraźnie słabiej od tej pasywnej na potencjometrze.

Za jakiś tydzień może dwa wypożyczę od Khozmo drabinkę XLR i może RCA .

Porównam obydwie pasywne regulacje w SM6 vs regulacja cyfrowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości wpisów zaznaczam że nie słuchałem go po XLRach .

Po RCA nawet na Nordostach Red Dawn , VDH Orchid grał dobrze ale gorzej od SM6.

Trzeba tez zdać sobie sprawę że znaczna cześć osób nie będzie podłączać Krella po XLRach . nie ma dużo zbalansowanych wzmacniaczy a dobre zbalansowane preampy są drogie.

SM6 potrzebuje też sporo godzin do ułożenia się.

Kwestia też systemu i spasowania całości co nie zmienia faktów że do 300setki dostań części do napędu jak coś padnie.

280CD wykonaniem zewnętrznym nie powala a ta klapiąco szurająca szuflada to koszmar na poziomie DVD za 100zł

Nie wspomnę że przy przewijaniu robi się w głośnikach znacznie wyższy poziom . Jak w najtańszych Philipsach sprzed lat. No i musi być non stop pod prądem i bierze go wtedy co nieco. Nie chodzi nawet o ten pobór ale to że ja dla bezpieczeństwa wyłączam sprzęt gdy wychodzę z domu. A później trzeba czekać X czasu zanim zacznie grać.

 

Jak kazdy dobry odtwarzacz 280 CD potrzebuje dobrego towarzystwa. Podlaczony do slabej elektroniki nie zagra lepiej od niej. Do tego aby zaczal grac potrzebuje czasu. Duzo czasu. Jednak w systemie z FPB 600 KRC 3 i VA Beethoven Concert Grand potrafi zagrac tak ze dobremu badz co badz przetwornikowi CA daleko do niego. Co do wad 280 CD zgoda. Ale czy jest jakis sprzet bez wad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zrobił szału a elektronikę mam dobrą.

To nie tylko moja opinia. Jest wiele osób które też tak uważa ale nie chce wbijać kija w mrowisko fanatykom Krella .

Miałem VA Beethoven i grało to razem fajnie bo to kolumny maskujące niedoskonałości elektroniki i potrzebują prądu którego pod dostatkiem ma Krell..

Taki jest polipropylen a na górze Scany 9300 . Zawsze ładnie i przyjemnie.

Z Vienn zrezygnowałem i po raz kolejny mam kolumny na aluminium od góry do dołu bo cenie precyzję z wyciąganiem wszystkiego co zostało zapisane na płycie i brak umilania.

Może i też dlatego M2TECH Yang grał mi lepiej bo wyciągał więcej informacji z płyt od 280tki a w tym przypadku XLR nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie znasz i nigdy nie poznales Krella. Wbijanie kija w mrowisko brzmi co najmniej komicznie. Twoja opinia tak naprawde nikogo nie interesuje. Krell mial i ma swoja renome i nie zmieni to Twoja autorska amatorska analiza. Relatywnie FPB 200 jest co najmniej dwie klasy lepszy od Xindaka A600P. Tak sie sklada ze ma go moj znajomy. Sam zastanawia sie ile lat mu to pochodzi bo to przeciez nie Krell. Dzwiekowo jest niezle choc zawsze moze byc lepiej i tutaj piece firm specjalistycznych potrafia o wiele wiecej. Za te same pieniadze a nawet mniej mozna kupic uzywana koncowke Accuphase a ta juz pokazuje Xindakowi miejsce w szeregu. Podobnie jak wspomniany Krell. Oczywiscie masz prawo miec swoja opinie natomiast nie bardzo jest ona miarodajna. Powiem Ci ze dalem kilku znajomym do przeczytania te bzdury ktore wypisujesz i mieli niezly ubaw. Zwlaszcza teksty o rozdzielczosci Cambridge i M2Tech vs 280 CD. Oni wiedza ze jak dobierzesz zla metodologie to i Unitra okaze sie znakomita. Ty widac musisz do tego dojrzec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia tak naprawde nikogo nie interesuje

A Twoja tym bardziej. Temat traktuje o "Cambridge Audio Stream Magic 6" a nie "Mój Krell jest najfajnieszy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie znasz i nigdy nie poznales Krella

Miałem 280CD wystarczająco długo żeby się przekonać co jest wart i z ulgą go sprzedałem.

Największa jego zaletą było to że poszedł od ręki bo to legenda jest...

Mam gdzieś legendę która wygląda i zwłaszcza działa jak tanie DVD z marketu .

Forumowy Kolega miał NOWEGO topowego Krella za 30 000USD a jak to stwierdził woli słuchać rDACa .

 

Do tego większość tego na rynku to kombinowane i naprawiane szroty .

Piszesz o trwałości Xindaka ?

Zabawne , bo kilka dni temu był podobny bój jakie to Krelle są fantastyczne i bezawaryjne. Zobacz co siedzi w dzisiejszych Krellach a co w tym Xindaku.

Wpisz sobie na Ebay " Kendeil Krell " i zobaczysz jakie to bezawaryjne urządzenia skoro tyle jest do nich zastępczych kondensatorów.

Podniecaj się Ty i Twoi znajomi pełnoletnimi wzmacniaczami przechodzącymi przez masę rąk jak i większości po mniej lub bardziej udanych wymianach czy naprawach. Wystarczy wejść na jakiekolwiek wątki o Krellu i przeróbkach domorosłych elektroników z wersji USA na europejskie jak i to że pewna osoba w kraju skupuje szroty , naprawia je i goni na naszym rynku. Gdzieś przecież trafiają.

Historie o Krellach SACD sa też znane jak to ze nawet nowe w sklepach szwankowały. Mechanika w cenie używanego CD a ile tego jest na aukcjach ?

Pewnie i są jakieś wyjątki i można kupić zadbanego Krella .

Ja dziękuję .

NAIM CDX którego miałem to było COŚ !

Coś warte tych pieniędzy .

O dojrzewaniu to Ty mi nie pisz bo pierwszy swój wzmak złożyłem w 1987r i od tego czasu elektronikę znam nie tylko od zewnątrz ale interesuje mnie to co jest w środku . I widziałem niejedną rzeźbę że głowa boli . A im sprzęt bardziej popularny tym jest bardziej używany i przez więcej rąk przechodzi .

 

Po to są fora żeby wyrażać swoje opinie.

To jest moja , Ty masz swoją i niech tak zostanie.

 

Miejcie sobie te wiekowe Krelle i się nimi podniecajcie , a to jest watek o C.A. S.M. 6 i tego się trzymajmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki. czy ktoś z Was wie jak przekonwertować pliki 24/192 na 24/96?

Foobar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak? Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

Zaznaczasz wszystkie pliki, które chcesz przekonwertować na 96 kHz, klikasz prawym przyciskiem myszy na nie i z menu wybierasz

Convert->...

W Output format wybierasz flac (czy co tam chcesz).

Pod Destination wybierasz miejsce, gdzie foobar ma umieścić nowe pliki. Mozna wybrac np. Source Track Folder. Tam również można wybrać wzór nazwy plików.

Teraz najważniejsze: w Processing, w prawym oknie Available DSPs wybierasz np. Resampler (PPHS)(piszę "np." bo może masz inny jakiś resampler zainstalowany, a ten instaluje się razem z foobarem - jeżeli dobrze pamiętam), klikasz strzałeczką, żeby go umieścić w lewym oknie Active DSPs. Klikasz Konfigure Selected i wybierasz nową czestotliwość próbkowania, dodatkowo zaznaczasz Ultra Mode.

I to chyba wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jest dla mnie wybitne źródło poniżej dychy .

Została potwierdzona jego wysoka jakość tak jak i to że M2TECH Young można równać z CDkami za 20 000 i więcej

A ja twierdzę że SM6 jest jeszcze lepszy co tylko potwierdza słuszność wyboru tych co go kupili :)

Dla mnie CA SM6 gra lepiej od NAIMa CDX , Krella KAV 280CD , rDACa , M2TECH YOUNG , M-DACa i DAC20 Xindaka

 

Muda

Ja rozumiem twoją fascynację nowym sprzętem. I dzięki za podkreślanie, że to "twoim zdaniem", bo masz do tego absolutne prawo.

Niemniej ta "nirwana" nie potrwa pewnie długo.

 

Ja sobie ostatnio zestawiłem tytułowego SM6 z moim odtwarzaczem CD (Simaudio Moon CD 3.3) oraz ze streamerem Atoll ST200, który też jest w cenie poniżej 10k zł, i powiem szczerze - SM6 nie zagrzał u mnie miejsca (po 12 dniach grania), jawiąc się jako przeciętnie, bardzo kompromisowo i bez charakteru brzmiące urządzenie. Pompowany bardzo niski, nienaturalny bas (który jest pewnym novum w świecie odtwarzaczy/przetworników cyfrowych, które z reguły cienko przędą w tym zakresie, jak na przykład M-Dac; i pewnie stąd te zachwyty). Ale to tylko "pierwsze wrażenie. Bardzo dobra funkcjonalność i rozsądna cena tego urządzenia są bezdyskusyjne.Niemniej takie hurra-optymistyczne opinie mogą na prawdę ludzi wprowadzić w błąd...

 

To nie jest mistrzostwo świata. To jest mistrzostwo w cenie 3.990 (minus rabat). I tu chylę czoła.

 

Ale już poniżej wspomnianej przez ciebie dychy jest kilka urządzeń, które brzmieniowo na prawdę rzucają na kolana i potrafią stawić czoła np. mojemu CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to musi boleć jak się najpierw wyda 10k pln na odtwarzacz a później czyta że ludzie są bardzo zadowoleni z czegoś co kosztowało "3990 (minus rabat)". Nie wiem po co są te wszystkie przepychanki sprzętowe. Każdy dokonuje wyboru i niech się cieszy z tego co ma a nie wytyka innym że moje musi być fajniejsze bo było droższe. Stop onanizmowi sprzętowemu ! Można odnieść wrażenie , że niektórzy nie słuchają muzyki tylko sprzętu i to najlepiej jak jest za " 10kilo pln" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem twoją fascynację nowym sprzętem. I dzięki za podkreślanie, że to "twoim zdaniem", bo masz do tego absolutne prawo.

Niemniej ta "nirwana" nie potrwa pewnie długo.

Jestem za stary na fascynacje i za długo w tym siedzę żeby chwilowo się podniecać.

Ale już poniżej wspomnianej przez ciebie dychy jest kilka urządzeń, które brzmieniowo na prawdę rzucają na kolana i potrafią stawić czoła np. mojemu CD.

Z chęcią o takich poczytam.

Pod warunkiem że nie będzie to 20 letni sprzęt , do dostania w dobrym stanie i z dostępnym laserem za nie więcej niż 1/10 jego ceny.

 

Warto pooglądać obecne aukcje i zjawiskowy wysyp topowych CDków . W jednym opisie sprzedający nie krył że sprzedaje topowy CD SONY bo przechodzi na pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączył do SM6 modem do blootouch, chodzi o bt100? U kolegi pożyczyliśmy takowy po podłądczeniu do ca w ustawieniach digital input wyskoczył komunikat że znaleziono modem ale nie z ipadem nie chciał się sparować (no connection). Ani telefon ani ipad nie widział sm6 jak to ustawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę otwarcie i odważnie od jakiegoś czasu że wszyscy posiadacze CD przechodzą na pliki stąd taki wysyp odtwarzaczy CD na aukcjach. Tylko raz że nie wszyscy tak otwarcie sie do tego przyznają, a dwa że nalezy uważac, jak pisałem juz w innym wątku, żeby nie zostać tym który kupi taki stary 16 bitowy odtwarzacz CD i da komuś zarobić, a ten ktoś kupi sobie następnie tytułowy SM6 i będzie szczęśliwy.

Panowie- o CD juz zapomnijmy i skupmy się na gestych plikach, inaczej szkoda kasy i zachodu z CD juz nikt niczego nie wyciśnie. Co najwyżej można zostać z palcem (CD) w nocniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Muda

Ja rozumiem twoją fascynację nowym sprzętem. I dzięki za podkreślanie, że to "twoim zdaniem", bo masz do tego absolutne prawo.

Niemniej ta "nirwana" nie potrwa pewnie długo.

 

Ja sobie ostatnio zestawiłem tytułowego SM6 z moim odtwarzaczem CD (Simaudio Moon CD 3.3) oraz ze streamerem Atoll ST200, który też jest w cenie poniżej 10k zł, i powiem szczerze - SM6 nie zagrzał u mnie miejsca (po 12 dniach grania), jawiąc się jako przeciętnie, bardzo kompromisowo i bez charakteru brzmiące urządzenie. Pompowany bardzo niski, nienaturalny bas (który jest pewnym novum w świecie odtwarzaczy/przetworników cyfrowych, które z reguły cienko przędą w tym zakresie, jak na przykład M-Dac; i pewnie stąd te zachwyty). Ale to tylko "pierwsze wrażenie. Bardzo dobra funkcjonalność i rozsądna cena tego urządzenia są bezdyskusyjne.Niemniej takie hurra-optymistyczne opinie mogą na prawdę ludzi wprowadzić w błąd...

 

To nie jest mistrzostwo świata. To jest mistrzostwo w cenie 3.990 (minus rabat). I tu chylę czoła.

 

Ale już poniżej wspomnianej przez ciebie dychy jest kilka urządzeń, które brzmieniowo na prawdę rzucają na kolana i potrafią stawić czoła np. mojemu CD.

 

Bardzo rozsądny wpis. Jakiś czas temu rDAC był fenomenalnym źródłem bijącym wszystko wokół. Potem Naim CDX jednak okazał się lepszy od rDACa. Teraz jest Cambridge a za chwilę będzie coś innego. Sam tak miałem dawno temu ale wyrosłem z tego. Dokładniej rzecz ujmując odsłuchy mnie z tego wyleczyły ;-) No i koledzy z grupy krakowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądny wpis. Jakiś czas temu rDAC był fenomenalnym źródłem bijącym wszystko wokół. Potem Naim CDX jednak okazał się lepszy od rDACa. Teraz jest Cambridge a za chwilę będzie coś innego. Sam tak miałem dawno temu ale wyrosłem z tego. Dokładniej rzecz ujmując odsłuchy mnie z tego wyleczyły ;-) No i koledzy z grupy krakowskiej.

Oj gubisz się w tych swoich wpisach. Gdzie napisałem że bije WSZYSTKO ?

Ale pisałem owszem że jeden ze znajomych z tego forum który miał nowego topowego CD Krella za 30 000USD , ma teraz rDACa i jemu gra on po prostu przyjemniej.

Stary Audiofil ma albo miał DACa Abraxasa za 1000USD i kilka poważnych osób z tego forum potwierdza że zagrał lepiej niż topowy McIntosh za ogromną kasę .

I nie trzeba mu było XLRów tylko zwykłe RCA

To że CDX jest lepszy od rDACa to przecież oczywiste i to że dla mnie CA SM6 jest lepszy od tego NAIMa też.

Niektórzy nie stoją w miejscu i szukają coraz lepszego brzmienia i nie musi mieć to napis KRELL ani kosztować fortunę .

Dzisiaj jest to SM6 jutro może być coś innego , chociaż nie widzę na razie tak dobrej i wszechstronnej konkurencji z nowych urządzeń poniżej dychy.

No właśnie , czekam na te rzucające na kolana modele CDków poniżej dychy.

Naprawdę jestem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądny wpis. Jakiś czas temu rDAC był fenomenalnym źródłem bijącym wszystko wokół. Potem Naim CDX jednak okazał się lepszy od rDACa. Teraz jest Cambridge a za chwilę będzie coś innego. Sam tak miałem dawno temu ale wyrosłem z tego. Dokładniej rzecz ujmując odsłuchy mnie z tego wyleczyły ;-) No i koledzy z grupy krakowskiej.

To ja sobie pogram jeszcze 2 latka na CD a jak juz wyjdzie cos co zagra lepiej niz SM6 a ten zacznie pojawiac sie w dobrej cenie z 2 reki to sobie go kupie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie , czekam na te rzucające na kolana modele CDków poniżej dychy.

wiesz co,korespondowaliśmy trochę-powiem ci więc tak:jak mam na Krella to mam na kabel do niego,nie wiem jak można zrobiną na wariata drabinkę wpiąć do wszystkiego i dodać do tego badziew za 5zł.Kabel na który się powołujesz(xlo) to podróba za 200usd rodem z aliexpres.Akurat niektóre dac-i które tutaj wymieniłeś porównywaliśmy z moim cd-było przy tym parę osób-to budżetuwa pełną gębą i tyle.Jeszcze musi sporo wody upłynąć zanim takie streamery zbliżą się do poziomu Krella.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triode- budżetuwa to nie jest budżetuwa- to jest budżetówa..

przepraszam,poniosło mnie i nie zauważyłem.

 

a tutaj takie prawie oryginalne kable XLO(to tylko jeden sprzedawca):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co,korespondowaliśmy trochę-powiem ci więc tak:jak mam na Krella to mam na kabel do niego,nie wiem jak można zrobiną na wariata drabinkę wpiąć do wszystkiego i dodać do tego badziew za 5zł.Kabel na który się powołujesz(xlo) to podróba za 200usd rodem z aliexpres.Akurat niektóre dac-i które tutaj wymieniłeś porównywaliśmy z moim cd-było przy tym parę osób-to budżetuwa pełną gębą i tyle.Jeszcze musi sporo wody upłynąć zanim takie streamery zbliżą się do poziomu Krella.

Tak i miło się z Tobą wymienia poglądy.

Ta drabinka Khozmo jest uważana jako jedna z najlepszych regulacji i można o tym poczytać na zagranicznych forach.

Kabel - tak z a 5zł jest chwilowo ale właśnie ten kabel z tą drabinką grał lepiej niż dwa bardzo drogie i bardzo dobre preampy za bardzo dużą kasę z drogimi kablami. Więc nie czuję wstydu dalej słuchając na tym kablu. Przyjdzie czas to i kupię porządny interkonekt , rozetnę go i wepnę w niego taką drabinkę.

Jestem w momencie zmiany kolumn i ich niedługiej modyfikacji. Później dobiorę odpowiedni kabel do całości.

To nie jest podróba tylko oryginał z oryginalnym opakowaniem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi SM6 gra lepiej , Tobie Krell i o to chodzi żeby każdy był zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko o taki drobiazg,to że ktoś coś napisze nie znaczy,że jest to prawda.mogę ci znależć taki sam kabel i dokładnie takie same foty.O reszcie to kupuj sobie co chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ten właśnie kabel miałem od kolegi z tego forum zresztą który ma sklep ze sprzętem AUDIO .

Chyba wiedział co kupuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.