Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  17 członków

Music Hall Klub
IGNORED

Klub Music Hall


Grendel2012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

po dłuższej przerwie pierwsza nowość czyli Integra A 30.3

 

Specyfikacja :

  • Moc: 85 W / 8 Ω, 160 W / 4 Ω
  • Stosunek S/N: >100 dB
  • Zniekształcenia THD+N: <0.02 % (20 Hz – 20 kHz)
  • Pasmo przenoszenia: RCA: 20 Hz – 20 KHz
  • Czułość wejściowa: RCA: 410 mV,
  • Phono (MM): 2mV
  • Wyjście pre-: 800 mV
  • Wejścia analogowe: 5 liniowych, 1 phono[/color]
  • Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM3 wejścia cyfrowe (USB, TosLink, coax)[/color]
  • Przetwornik D/A: Cirrus Logic CS4398
  • Parametry próbkowania: 24 bit / 192 k (coax, opt., USB)
  • USB: CM6631A
  • Parametry USB: >PCM 24 bit / 192 khz
  • Wersja Bluetooth: V2.1 + APTX
  • Pilot: tak (kompatybilny także z odtwarzaczem cdac15.3)
  • Wymiary (W x S x G): 102 x 430 x 364 mm
  • Waga: 8 kg

post-8854-0-62854500-1522048675_thumb.jpg

post-8854-0-94924200-1522048679_thumb.jpg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

niedawno stałem się użytkownikiem MH a35,2 + cd35,2 i CA Magic 6 . Poszukuję kolumn do tego zestawu (najlepiej używki), muzyka jaką preferuję to trans, vocal trans, pop, muzyka na imprezki domowe, w wolnych chwilach samotności nie pogardzę smooth Jazz, a i Rock,a czasami się posłucha. Głównie słucham radia internetowego i muzyki z programów TV.

 

Obecnie słucham zestawu z Taga Harmony 606v3 i brakuje mi basu nisko schodzącego, czystej średnicy i mniej góry. Na moje laickie oko zestaw gra za jasno i potrzebuję jakichś ciemniejszych kolumn, w Jazzie jest całkiem OK ale rocka czy elektroniki nie da się słuchać, średnica syczy, góra piszczy a dół jakby patelnią uderzać. I tak jest poprawa czystości dźwięku po przesiadce z ONKYO 646 ale to inna bajka i nie tego oczekuję od stereo.

 

Budżet to ok 7000 pln.

Kolumny raczej podłogowe choć wiem że są fajne monitory które też potrafią zagrać. I dobrze by było żeby można je ustawić blisko ściany.

 

Pokój 37m2 z kuchnią w prostokącie podzielony na trzy części - wypoczynkowy 4m na 5m, jadalnia 2,5m na 3,5m i na końcu kuchnia 3.3m na 2,5m. Zestaw stoi na ścianie 4m, a odległość do kanapy to 5m.

 

Proszę o typy kolumn żebym wiedział w jakim kierunku iść i nie słuchać wszystkiego co na wystawie salonów,proszę również o poradę w sprawie kabli głośnikowych i kabli RCA do spięcia audio bo na razie to sprzęt jest połączony kablami "hama" :)

 

Dziękuję za wszystkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno stałem się użytkownikiem MH a35,2 + cd35,2 i CA Magic 6 . Poszukuję kolumn do tego zestawu (najlepiej używki), muzyka jaką preferuję to trans, vocal trans, pop, muzyka na imprezki domowe, w wolnych chwilach samotności nie pogardzę smooth Jazz, a i Rock,a czasami się posłucha. Głównie słucham radia internetowego i muzyki z programów TV.

 

Obecnie słucham zestawu z Taga Harmony 606v3 i brakuje mi basu nisko schodzącego, czystej średnicy i mniej góry. Na moje laickie oko zestaw gra za jasno i potrzebuję jakichś ciemniejszych kolumn, w Jazzie jest całkiem OK ale rocka czy elektroniki nie da się słuchać, średnica syczy, góra piszczy a dół jakby patelnią uderzać. I tak jest poprawa czystości dźwięku po przesiadce z ONKYO 646 ale to inna bajka i nie tego oczekuję od stereo.

 

Budżet to ok 7000 pln.

Kolumny raczej podłogowe choć wiem że są fajne monitory które też potrafią zagrać. I dobrze by było żeby można je ustawić blisko ściany.

 

Pokój 37m2 z kuchnią w prostokącie podzielony na trzy części - wypoczynkowy 4m na 5m, jadalnia 2,5m na 3,5m i na końcu kuchnia 3.3m na 2,5m. Zestaw stoi na ścianie 4m, a odległość do kanapy to 5m.

 

Proszę o typy kolumn żebym wiedział w jakim kierunku iść i nie słuchać wszystkiego co na wystawie salonów,proszę również o poradę w sprawie kabli głośnikowych i kabli RCA do spięcia audio bo na razie to sprzęt jest połączony kablami "hama" :)

 

Dziękuję za wszystkie opinie

 

Posłuchaj KEF'y z serii R

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno stałem się użytkownikiem MH a35,2 + cd35,2 i CA Magic 6 . Poszukuję kolumn do tego zestawu (najlepiej używki), muzyka jaką preferuję to trans, vocal trans, pop, muzyka na imprezki domowe, w wolnych chwilach samotności nie pogardzę smooth Jazz, a i Rock,a czasami się posłucha. Głównie słucham radia internetowego i muzyki z programów TV.

 

 

Z MH nawet fajnie grają Dynaudio. Może X38. Nie wiem tylko czy MH35.2 je uciągnie.

 

http://allegro.pl/dynaudio-excite-x38-stan-sklepowy-i7360341520.html

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam

Z MH nawet fajnie grają Dynaudio. Może X38. Nie wiem tylko czy MH35.2 je uciągnie.

 

http://allegro.pl/dynaudio-excite-x38-stan-sklepowy-i7360341520.html

 

Po lekturze obawiam się że X38 mogą być za mocne do mojego zestawu, ale może Emity 30 (w High Fidelity bardzo przychylna opinia) dadzą radę albo X18 jak radzi Q21 (Pozdrawiam z tego miejsca)

 

Narazie mam 3 typy do odsłuchów :

 

http://www.rtvmax.pl/Sklep/Emit-30,2,0,158,10297.htm

 

https://www.q21.pl/kef-r700-outlet.html

 

https://www.olx.pl/oferta/audio-academy-hyperion-iv-CID99-IDum0AH.html#b23b8a7a52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,Czy ktoś miał okazję porówynwać a35.2 do a30.3 ? W którą stronę zmieniło się brzmienie? Czy w ogóle się zmieniło? Polecacie? :)

 

po dłuższej przerwie pierwsza nowość czyli Integra A 30.3

 

Specyfikacja :

Moc: 85 W / 8 Ω, 160 W / 4 ΩStosunek S/N: >100 dBZniekształcenia THD+N: <0.02 % (20 Hz – 20 kHz)Pasmo przenoszenia: RCA: 20 Hz – 20 KHzCzułość wejściowa: RCA: 410 mV,Phono (MM): 2mVWyjście pre-: 800 mVWejścia analogowe: 5 liniowych, 1 phono[/color]Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM3 wejścia cyfrowe (USB, TosLink, coax)[/color]Przetwornik D/A: Cirrus Logic CS4398Parametry próbkowania: 24 bit / 192 k (coax, opt., USB)USB: CM6631AParametry USB: >PCM 24 bit / 192 khzWersja Bluetooth: V2.1 + APTXPilot: tak (kompatybilny także z odtwarzaczem cdac15.3)Wymiary (W x S x G): 102 x 430 x 364 mmWaga: 8 kg

Witam,Czy ktoś miał okazję porówynwać a35.2 do a30.3 ? W którą stronę zmieniło się brzmienie? Czy w ogóle się zmieniło? Polecacie? :)

Edytowane przez hartingh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą grały inaczej . należy pamiętać że to wszystko OEM

post-8854-0-60345100-1536740750_thumb.jpg

post-8854-0-93546300-1536740755_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc OEM? Czy mam przez to rozumieć, że MH korzysta z gotowców dostępnych na rynku, pakuje w obudowę i tylko przykleja znaczek Music Hall? Czy zatem może się okazać, że tą samą elektronikę (moduł) mogę znaleźć we wzmacniaczu no name (np. zwyczajny "chińczyk") i w produkcie za 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja witam z Dac 25.3. Mam zamiar mu wepchac OPA Burson V6 Vivid i Classic plus może jakaś inna lampka.

Mógłbyś Rafał krótko opisać jakie zmiany wniósł ten dac w Twoim zestawie? Czym się głównie charakteryzuje? Nie ukrywam, że pomimo ogólnego zadowolenia z Young'a brakuję mi pewnej analogowej aury w moim obecnym dźwięku przez co dłuższy odsłuch robi się, że tak powiem "mechaniczny" i ostatecznie męczący głównie w cięższej muzyce. Young to fajny dac dający świetny wgląd w nagrania i rozsmakowanie się w szczegółach zwłaszcza muzyki jazzowej, ale zrozumiałem, że pragnienie ocieplenia przekazu wynika z moich preferencji odkrytych dzięki końcówce Accuphase, którą bardzo wspominam i w pewnym sensie tęsknie za tym brzmieniem stąd zainteresowanie dac'em Music Hall'a.

 

Pozdrawiam.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Poszukuję odtwarzacza CD do zestawu: Castle Knight 2 + Music Hall a30.3

Zastanawiam się nad:

1. Music Hall c-dac15.3 - zalety: obsługa jednym pilotem, ta sama marka, wady: wygląd, cena

2. Pioneer PD-50 - zalety: cena, wady: dwa piloty, różne marki, podobno awaryjność (losowa)

3. inne? jakie?

Z góry dzięki za sugestie i ew. opinie o CD Music Hall'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 10.01.2019 o 13:52, hartingh napisał:

Witam,

Poszukuję odtwarzacza CD do zestawu: Castle Knight 2 + Music Hall a30.3

Zastanawiam się nad:

1. Music Hall c-dac15.3 - zalety: obsługa jednym pilotem, ta sama marka, wady: wygląd, cena

2. Pioneer PD-50 - zalety: cena, wady: dwa piloty, różne marki, podobno awaryjność (losowa)

3. inne? jakie?

Z góry dzięki za sugestie i ew. opinie o CD Music Hall'a

Cześć i co kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎03‎.‎05‎.‎2019 o 12:08, margaryna85 napisał:

Cześć i co kupiłeś? 

Cześć, 

Niestety nie. Ostatnie pół roku mam praktycznie wycięte z życiorysu - praca, praca, praca..

Chciałbym do września coś kupić. Może w lipcu uda mi się trochę czasu wygospodarować na wizyty w salonach. Oczywiście też obserwuję ogłoszenia, gdyby się coś ciekawego pojawiło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witajcie,

Dawno tu nikt nie pisał ale mam nadzieję, że ktoś pomoże w dokonaniu zmiany:

1. Music Hall a70.2

2. KEF QX40

Zestaw odziedziczony i w czym problem a mianowicie mało ten zestaw gra dołem, jak na moje ucho zbyt mało jest basu. Zastanawiam się czy ten system tak ma i na co można by podmienić kolumny aby jednak uzyskać trochę więcej dołu.

W grę wchodzą kolumny podłogowe

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Potwierdzam, że Music Hall i Dynaudio to dobre zestawienie. Obecnie gram na a70.2 + Dynaudio x32 i nie ma się praktycznie do czego przyczepić. W porównaniu do NAD c375, którego tez obecnie mam jest większa kultura grania, lepsza przestrzeń i szybszy bas. Potwierdzam tez, ze NAD może być lepszy do ciezszych brzmień. Gra agresywniej na gorze, z większym wykopem w dole, średnica w Nadzie jest grubsza.  Nie chce wchodzić w szczegóły różnic ale ogólnie Music Hall gra najlepiej z Dynaudio x32 spośród wszystkich wzmacniaczy jakie z nimi zestawialem. Były Nad c356, Harman hk680, Denon 1510, Roksan K3, Sabaj a30k no i NAD c375. Music Hall ma sporo mocy i to czuc, bez problemu radzi sobie z x32 czego nie można było powiedzieć przykładowo o Roksan k3 czy Denon 1510.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.