Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - dlaczego zamawialiście zagramanicą? Taniej? Szybciej? Zważcie proszę, że w tym okresie (BN) jest najwięcej opóźnień i pomyłek :) Sam czekam na nfb 1 i nfb 7 - jeszcze około miesiąca i powinny dotrzeć ...

Czekam na wiadomość od Was - może sam sprowadzę z dalekich stron??

 

Też myślę o NFB-1 v2015 tylko mam pytanie czy ten v2015 jest jakiś lepszy niż te starsze 1P ? Jakie są różnice ?

1P jest okrojony

 

nfb1 ver.2015 w porównaniu z 2014 ma obsługę DSD (bez lutowania dodatkowego modułu) i dodatkowe wejście cyfrowe. Poza tym bez zmian.

 

bardziej ciekawi mnie czy nfb1 różni się brzmieniowo od nfb1.32. Na pewno są różnice w ilości i typie wejść cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :) Też wcześniej pytałem tu o różnice dźwiękowe między 1 a 1.32 ale nikt nie odpowiedział a cenowo to 1000 pln więcej nie wiem czy jest słyszalny ten 1000 pln i na ile jest słyszalny bo jeśli to tylko jakieś minimalne polepszenie to szkoda kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sam czekam na nfb 1 i nfb 7 - jeszcze około miesiąca i powinny dotrzeć ...
Gdzie zamawiałeś? Ja zamawiałem 3 tygodnie temu NFB3 (2014) na Sabre w interprojekcie. Od tamtej pory cisza, na maile nie odpowiadają więc poczekam jeszcze z tydzień i pewnie też zamówię zagramanicą skoro taka olewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiałeś? Ja zamawiałem 3 tygodnie temu NFB3 (2014) na Sabre w interprojekcie. Od tamtej pory cisza, na maile nie odpowiadają więc poczekam jeszcze z tydzień i pewnie też zamówię zagramanicą skoro taka olewka

czekam, bo wiem, że ich nie ma w PL :)

mają dopłynąć na przełomie stycznia i lutego.

 

 

No to jedziemy na tym samym wózku..

Też zamawiałeś NFB-1 v2015 ?

 

dlaczego zdecydowałeś o zakupie poza PL - dostępność, cena ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL NFB-1 v2015 będzie realnie marzec/kwiecień.

W Holandii zamówienie dla Magna HiFi było złożone wcześniej ( tzn. ok początku grudnia ) i dostali je z opóźnieniem czyli koniec grudnia.

Rzekomo są wielkie opóźnienia w produkcji.

Druga sprawa - oficjalna cena NFB-1 jak wyżej wzrosła ( podobnie jak wielu innych urządzeń Audio Gd ).

Podsumowując - czy oprócz mnie i Kolegi dfx5 - jeszcze Ktoś zamawiał z Magna ?

Co do opóźnień w okresie - wszystko ok , ale do innych krajów wyszły normalnie i w terminie..a do Pl w naszym przypadku taka wpadka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawa AGD do polskiego dystrybutora "idzie" od jakiegoś lipca 2014. Najpierw miał to być NFB-1 (2014) DSD, a od jakiegoś czasu NFB-1 (2015). Dostepnosc sie nie zmienia i jest taka sama, czyli jej nie ma. Jako, ze już o tym pisałem, a powtarzac się nie lubie to tylko tak informacyjnie. Oficjalna cena modelu 1 we wszystkich mutacjach nie zmienia się od dawien dawna i wciąż wynosi USD650 +kw.Trudno się dziwic, ze klient czekajac miesiące na dostawe PL, szuka w EU. Jak to jest, ze w EU się oplaca a u nas nie... Cena w magnie to EUR750, dla zainteresowanych we Francji macie EUR 690+kw ETA30dni+. Ja ze swojej strony mam szczera nadzieje, ze zachowanie klientów da do myslenia dystrybutorowi PL.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamawiacie u dystrybutora PL indywidualnie czy czekacie aż się nowy model sam pojawi? Ja jak już pisałem zamówiłem NFB3(2014) w połowie grudnia. Dziś mi potwierdzono, że dostawa ma być w połowie stycznia. Zobaczymy. W ostateczności zamówię pewnie w magnie, ale wolałbym tego uniknąć. Koszt w NL jest dobrych kilka stówek wyższy za sam DAC. Do tego koszty wysyłki, przewalutowania i robi się z tego 500PLN więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i myślę, że trochę z tego się zrobiła nagonka. Sam nie czekałem aż produkt się pojawił na stronie tylko zadzwoniłem, zamówiłem. Doszło myślę że w porównywalnym czasie jak bym zamawiał za granicą. Do tego mam spokój bo 3 lata polskiej gwarancji, nie muszę szastać kasą na wypadek jak by mi sprzęt odmówił posłuszeństwa.

Zresztą chyba trudno aby ktokolwiek miał na stanie od ręki każdy model dostępny u producenta. To moja prywatna opinia i nie chciałbym tutaj wywołać jakiejś zawieruchy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie

Zaszło pewne nieporozumienie

DAC NFB-1 ver 2014 jest dostępny od połowy roku 2014

Natomiast jeżeli chodzi o model DAC NFB-1 ver 2015, to jest możliwość sprowadzenia od producenta na zamówienie.

 

Dodatkowo ważna informacja.

Na wszystkie urządzenia Audio-gd zakupione u polskiego dystrybutora

obowiązuje polska 3 letnia gwarancja, w pierwszym roku DOOR TO DOOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie

Zaszło pewne nieporozumienie

DAC NFB-1 ver 2014 jest dostępny od połowy roku 2014

Natomiast jeżeli chodzi o model DAC NFB-1 ver 2015, to jest możliwość sprowadzenia od producenta na zamówienie.

 

czy nfb1 i nfb7 będą dostępne w styczniu/lutym?

PIerwszy raz słyszę, że model2015 jest dostępny na zamówienie. Dzwoniłem da Państwa 2 razy w tej sprawie, również prowadziłem korespondencję i nie było takiej propozycji... Powiedziano mi , że trzeba czekać na dostawę. Jako zniecierpliwieni potencjalni posiadacze prosimy o odpowiedź :)

Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

No i jest jeszcze jedna ważna sprawa Panowie czy nowy NFB-1 DSD gra lepiej niż inne DACki w cenie ok 3200 pln a i czy jest lepszy od tańszego 1.32 ? Ja poczekam z zakupami aż ktoś porówna nową zabawkę z innymi ;)

To jest następca. Nie będzie już chyba 1.32. Dolar jest z innej bajki teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

W sklepach jeszcze pewnie mają 1.32 a dolar też chyba za jakiś czas wróci do normy ;)

 

Zakładając, że grają podobnie, to lepiej kupić nowsza wersja moim zdaniem. Nawet jeśli potraktować DSD jako ciekawostkę... Dola może wróci jak się wojna skończy:) trzeba by zapytać Putina jakie ma plany na 2015 :)

 

Mając nfb 7.32, to wielkich różnic tam pomiędzy nim a 1.32 którego miałem czasowo nie słyszę. Dopiero Vega Piopiowa trochę lepiej zagrała, ale z "gołym" transportem. Transport musi być bardzo dobry aby wykorzystać możliwości tych DAC. Czy jest za 1 tys, 2, 5 czy 10 :) Wielu osobom się to nie podoba, bo myśli, że kupi sobie nowy daczek z via-vinyl i zapomina o jitterze, ale tak to nie działa w praktyce niestety :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

O jakim jiterze piszesz ?

Dlaczego akurat jiter ?

100 raz o tym samym?? :)

Nie był moim celem w tym kontekście dociekania składowych generowanych przez "słaby transport". A bardziej zwrócenie uwagi na różnice pomiędzy DAC. Dyskusja za każdym razem, czy to jitter, czy inne zakłócenia generowane przez PC chyba nie ma sensu :)

 

Nowsze wersje nie współpracują z Linux co oznacza bycie skazanym na Windows :(

A to jednak cała rodzina DAC z DSD ma ten sam problem?

Jak widzisz nie jest to sprawa softu który mamy identyczny i do mnie przesyłałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja za każdym razem, czy to jitter, czy inne zakłócenia generowane przez PC chyba nie ma sensu :)

Sam napisałeś że jiter :)

 

A to jednak cała rodzina DAC z DSD ma ten sam problem?

Jak widzisz nie jest to sprawa softu który mamy identyczny i do mnie przesyłałeś :)

Opieram się na Twoich doświadczeniach i naszej korespondencji, sam nie testowałem.

Pytałem AGD jaka jest różnica w konwerterach, które wyglądają na oko podobnie i dlaczego wersja z DSD nie pracuje z Linux. Odpowiedz była mniej więcej taka : Nie testowaliśmy na Linux, korzystaj z Windows. Możliwe jest upgrade do DSD.

Czyli, może wiem ale nie powiem :)))

Kiedyś podobna sytuacja dotyczyła współpracy z SBT- brak asynchronicznej transmisji. Ciągłe narzekania użytkowników AGD na forach wymusiły rozwiązanie problemu.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.