Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Impedancja wzmacniacz, w transmisji napięciowej, na wejściu powinna być jak najwyższa, ale to na pewno nie jest problem... Problem może być związany z jakimś pasożytniczym prądem. np. Nie masz zestawu podłączonego do kablówki (kablówka > telewizor > komputer > DAC > wzmacniacz )? Czy wzmacniacz i DAC są zasilane z tego samego źródła (ta sama faza, uziemienie itp...) ? Jak masz miernik elektryczny sprawdź czy nie płynie jakiś prąd (Ampery) po miedzy DAC a wzmacniaczem. No i sprawdź faktyczną temperaturę obudowy, bo 50 stopni to już się można lekko oparzyć... :) Samo zwarcie na wyjściu z DAC sygnału nie jest szkodliwe i nie generuje temperatury.

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność dzisiaj być na odsłuchach audio gd ,w miłej atmosferze dzięki koledze Grohowi posłuchałem kilku daców ,preampów i końcówki mocy.Jestem mile zaskoczony wykonaniem i brzmieniem tych klocków,najlepiej zagrał co pewnie nie jest niespodzianką Master 7 na PCM 1704 u k,ale niewiele gorzej Reference- 5.32 także na PCM 1704 u k,to co te dace pokazują to mistrzostwo ,bardzo ładnie spisał się też NFB-1.32 na sabre,gra bardzo szczegółowo i czysto ,z mocnym basem,NFB-5.32 na Wolfsonach też przyjemnie się słuchało ,najlepiej posłuchać samemu ,tu miałem możliwość bezpośredniego porównania a tak najlepiej,bardzo ciekawie zaprezentował się też preamp NFB-6, z wzmakiem słuchawkowym na pokładzie i pilotem z jednego kawałka alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są w drodze do dystrybutora NFB-1.32. Możesz z nimi pogadać.. pożyczają sprzęt do prób. http://www.interprojekt.pl/koszykMagazynShow.aspx?f=AUDIO_DAC_SABRE

Dołączam do klubu z przysłanym mi 2 dni temu NFB-27. I od razu pytanie. Czy ktoś z was ma doświadczenia z polskim dystrybutorem - 4HiFi z grupy Interprojekt. Przysłali mi NFB-27 bez żadnego dokumentu, goły sprzęt. Brak gwarancji, brak faktury, brak jakiegokolwiek papieru. Na razie brak kontaktu.

Starannie prowadzony portal:

 

http://www.4hifi.pl/

 

gwarancja zgodnie z info na portalu powinna być "door to door", ale wymagana jest karta gwarancyjna, a tej nie przysłali.

Na maile na razie nie mam odpowiedzi - długi weekend.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi? Proste przeoczenie czy rutynowe postępowanie i nie mają zamiaru dotrzymywać zobowiązań gwarancyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi?

Cześć ! Nie obawiaj się,solidna firma ! Gwarancji to raczej nikt już nie daje papierowej :) Poza tym mamy w klubie wsparcie Grocha ,który jest pracownikiem w Interprojekt :) Moze jak przygotowywali sprzęt do wysyłki,zapomnieli wrzucić fakturę !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Nie obawiaj się,solidna firma ! Gwarancji to raczej nikt już nie daje papierowej :) Poza tym mamy w klubie wsparcie Grocha ,który jest pracownikiem w Interprojekt :) Moze jak przygotowywali sprzęt do wysyłki,zapomnieli wrzucić fakturę !?

Dzięki za odpowiedź. Uspokoiłeś mnie. Kartę gwarancyjną dają, sami o niej piszą na portalu. Wszyscy ją dają. Dotychczas dostawałem takową z każdym sprzętem. Ostatnio chyba jakieś dwa tygodnie temu była karta gwarancyjna do kupionego wzmacniacza Calyx CTI, jeszcze wcześniej do wzmaka lampowego. Generalnie, firma musi zapewnić jakiś dokument w trwałej postaci, w którym formułuje się warunki gwarancji i jej okres, to jest obowiązkowy element umowy z klientem. Warunki są na moment zawarcia umowy. Jeśli firma je zmieni z jakichś powodów na portalu np. na niekorzyść klientów, to obowiązują te z umowy z klientem, tylko pytanie gdzie byłaby ta umowa jeśli nie ma trwałego śladu, np. maila albo papieru. Edytowane przez ryszard_pp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4HiFi to jak na razie solidna firma. W obu przesyłkach dostarczonych / NFB-7.32 i NFB-6/ było wszystko co trzeba. Faktura była w kopercie doklejona na zewnątrz foliowego opakowania. Sprawdz czy nie przeoczyłeś.

Przeszukaj też dokładnie zawartość paczki. W małych gąbeczkach są zapakowane drobiazgi, które łatwo przeoczyć. O mały włos abym nie zauważył dodatkowej kości pamięci w kartonie od NFB-7.32.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu z przysłanym mi 2 dni temu NFB-27. I od razu pytanie. Czy ktoś z was ma doświadczenia z polskim dystrybutorem - 4HiFi z grupy Interprojekt. Przysłali mi NFB-27 bez żadnego dokumentu, goły sprzęt. Brak gwarancji, brak faktury, brak jakiegokolwiek papieru. Na razie brak kontaktu.

Starannie prowadzony portal:

 

http://www.4hifi.pl/

 

gwarancja zgodnie z info na portalu powinna być "door to door", ale wymagana jest karta gwarancyjna, a tej nie przysłali.

Na maile na razie nie mam odpowiedzi - długi weekend.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi? Proste przeoczenie czy rutynowe postępowanie i nie mają zamiaru dotrzymywać zobowiązań gwarancyjnych?

 

równierz jestem posiadaczem NFB27 równierz nie otrzymałem karty gwarancyjnej , otrzymałem tylko fakturę VAT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nową promocje NFB-15.32 - dobra cena na małego DAC`a. :) Polecam do użytku np. w pracy jako podręczny wzmacniacz słuchawkowy przy komputerze

 

W sprawie gwarancji to już chyba wszystko jasne. :) Nikt się nie musi obawiać o gwarancję. Słowo droższe od pieniędzy. Jesteśmy dużą firmą i nic nie może wyjść z magazynu bez faktury. W samej logistyce pracuje 16 osób i cały mechanizmy wysyłki jest tak skonstruowany ze nie może nic opuścić magazynu bez odpowiedniej papierologii :)) ... tam tez pracują ludzie i może się zdarzyć pomyłka. Tak więc jak będą na przyszłość jakieś problemy z fakturą, doślemy kopie.

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa rodzina DAC X.384 oparta na PCM5102. Pierwsze urządzenia to NFB 3.384 i Compas 384. Jest to druga premiera w tym miesiącu po bardzo ciekawej końcówce mocy SA-300 MKIII Końcówka pracuje w układzie "Bridge" - dwie końcówki pracujące przeciwstawnie na kanał

Nie słyszałem jeszcze jak gra PCM5102, ktoś ma jakieś doświadczenia...? Z parametrów wynika ze jest alternatywą dla Sabre :) (32 bit/384 kHz)

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-GD DI-DSP połączone z Squeezbox Touch przez USB.

Czy ktoś może wie jaka jest szansa przesłać po USB 192 khz. Nie mam tego problemu na złączu coaxial. Jednak po USB mam tylko 96khz jak odtwarzam utwór 192 khz jest totalna cisza. Nie interesuje mnie upsampling chciałbym przesłać z SBT do daca pełny sygnał 192Khz.

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz DI pierwszej generacji, to o ile pamiętam siedzi tam Tenor 7 non async (czyli masz sterowniki auto w win7, a nie dedyki). Tenor 7 ma ograniczenie do 96.

 

Mam coś takiego :Audio-gd Digital interface DI-DSP USB & Coaxia built-in DSP-3.1 + upgrade 2*TCXO.

Jest szansa że będzie działać po USB 192khz czy nie ? Podczas słuchania na kablu USB zwróciłem uwagę na delikatne "pykanie" nawet przy 16bit i 44.100 khz. Próbowałem już kernel 11 i 12 plus large buffor i wyłączony ekran.

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di-DSP ma Tenora TE8802 i wspiera 24/196 kHz i tryb asynchroniczny - ale dla czego tego nie robi SB to nie mogę powiedzieć, chodź jak wynika z tabeli opublikowanej przez twórców EDO powinien. .

Tenory klasy 7 pracują w trybie adaptatywnym do 96 kHz.

Niestety Windows nie wspiera natywnie standardu transmisji asynchronicznej i odnosi się to do wszystkich kości, nie tylko używanych przez A-GD. W przypadku Mac OS wystarcz podpiąć VIa lub Tenora TE8802 aby zadziałał. Windows wymaga instalacji sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawił się nowy sterownik 2.0 z nowym Firmware nr 7. Główne zmiany to prawdziwe ASIO :). Do ściągnięcia z naszej strony http://www.4hifi.pl/info/Sterowniki_dokumentacja.html.

Z reguły podchodzę sceptycznie do aktualizacji czegokolwiek jak działa... ale nie w tym przypadku. Zainstalowanie sterownika i zmiana firmware daje naprawdę duzo... :) Szczególnie jak się gra foobarem przez ASIO ...:)

W paczce z narzędziem do zmiany firmware jest też specjalna wersja dla DI-V3 nr 5 aczkolwiek można tez do DI-V3 wgrać nr 7 - warto poeksperymentować

 

Linki do filmów pokazujących proces aktualizacji firmware

, jak i instalacji ASIO w Foobarze
oobar z tym ASIO dostaje skrzydeł :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego :Audio-gd Digital interface DI-DSP USB & Coaxia built-in DSP-3.1 + upgrade 2*TCXO.

Jest szansa że będzie działać po USB 192khz czy nie ? Podczas słuchania na kablu USB zwróciłem uwagę na delikatne "pykanie" nawet przy 16bit i 44.100 khz. Próbowałem już kernel 11 i 12 plus large buffor i wyłączony ekran.

A jak zasilasz DI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawił się nowy sterownik 2.0 z nowym Firmware nr 7. Główne zmiany to prawdziwe ASIO :). Do ściągnięcia z naszej strony http://www.4hifi.pl/info/Sterowniki_dokumentacja.html.

Z reguły podchodzę sceptycznie do aktualizacji czegokolwiek jak działa... ale nie w tym przypadku. Zainstalowanie sterownika i zmiana firmware daje naprawdę duzo... :) Szczególnie jak się gra foobarem przez ASIO ...:)

W paczce z narzędziem do zmiany firmware jest też specjalna wersja dla DI-V3 nr 5 aczkolwiek można tez do DI-V3 wgrać nr 7 - warto poeksperymentować

 

Linki do filmów pokazujących proces aktualizacji firmware http://youtu.be/4tKYiX7adUY , jak i instalacji ASIO w Foobarze

oobar z tym ASIO dostaje skrzydeł :))

 

 

Witam robię tak jaj w filmiku ,instaluję itd.w momencie odpalania utworu mam taki komunikat Unrecoverable playback error: Device has 2 output channels, expected 0 co dalej?interfeis DI-V3

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robię tak jaj w filmiku ,instaluję itd.w momencie odpalania utworu mam taki komunikat Unrecoverable playback error: Device has 2 output channels, expected 0 co dalej?interfeis DI-V3

zauważyłem ,że otwierając na pulpicie te trzy kwadraciki via asio ,u mnie jest w direcks output ports głośniki audio gd a na filmiku interfeis SPDIF jak to zmienić

 

coś pokopałem i odtwarza widać po analizatorze ale brak dżwięku ...na KS słychać normalnie

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.