Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AH-D2000

Witam! Jestem od tygodnia posiadaczem wzmacniacza słuchawkowego Audio Gd c2c

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/c2/C2CEN.htm

Nie zdążyłem jeszcze dokładnie posłuchać go w różnych konfiguracjach.Zdecydowanie lepiej gra na wyjściu LOW Gain z mojego REF 5.32 po cinch.Owszem,dla 250 ohm Beyerów brakuje mu trochę prądu,podobnie jak mojemu Forum 608 III.

Brzmieniowo to zdecydowanie się różnią.Audio Gd jest zdecydowanie bardziej otwarty i analityczny.Forum nie pokazywał charakteru Beyer 990 pro,czyli zdecydowanego podbicia skrajów pasma i wycofania średnicy.Teraz mam dylemat. Mój wybór padł na Denona AHD 2000.

Czy to trudne słuchawki do wysterowania. C2c dysponuje 560 mW przy 25 Ohm.

Może smykus_likas skrobniesz coś ? Interesuje mnie głównie to,jak zachowuje się basik w Denonach i czy średnica nie jest wycofana ? Na razie to sobie poczytałem sporo i tyle :)

Jutro w miarę możliwości podłączę urządzenia kablem zbalansowanym ,nawiasem sporo lepszym niż cinch ,którego używam.Może coś się zmieni ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10.2 słucham na LOW, 11, czasem jak chcę poszaleć to 20 (ale przy dłuższym odsłuchu jest za głośno, męczy mnie to). Takim krytycznym odsłuchem była solówka w High Hopes Floydów. Na Denonach nic nie kłuło w uszy. Ciężko to określić, ale na 2000 słucham sobie po prostu muzyki. Nic nie podlega analizie, po prostu dźwięki się swobodnie sączą. Nie wiem jak z klasyką, ale do jazzu ich nie polecam, tu dużo lepiej wypadły np ATH-AD 1000 (rewelacyjne jeśli chodzi o wygodę, 990 PRO to klasa niżej). Denonom najbliżej do 990 PRO, które również posiadam, i znalazłem tutaj to czego brakowało mi w Beyerkach. Jest powietrze, nie ma grania skrajami pasma, chociaż bas w Denonach to podstawa brzmienia. I tak, średnica jest lekko wycofana. Były jedne słuchawki... T-70, prawie idealne dla mnie, tylko za dużo wyższego środka, odrobinę, ale w High Hopes... pojawiał się grymas na twarzy.

 

I dwie sprawy czysto techniczne. Koszmarny kabel w Denonach (sztywny, przeszkadza w odsłuchach. Musze go układać na biurku. Do sznurka od 990 PRO lata świetlne). I z wygodą też nie najlepiej. Są dosyć ciężkie a przy okazji mocno ściskają głowę. U mnie ze dwa miesiące już się rozciągają i z każdym tygodniem jest coraz lepiej (przyzwyczajenie też się przydaje). No i bas, na początku w niektórych kawałkach jest go czasem za dużo, ale to się potem zmienia.

 

Ogólnie problem ze słuchawkami jest taki, że niewielu chce je wypożyczyć do domu na odsłuch. Na początku miałem 1500, potem 2000, na końcu dobiło do 3000 zł. Kupiłem w sklepie denony za 1080 zł+ wysyłka (chociaż na początku w ogóle ich nie brałem pod uwagę). Chciałem posłuchać HE-4 (ale dostałem propozycje wypożyczenia za 10% wartości słuchawek). Shure 1840, podobno świetne (dystrybutor ich nie miał). Ultrasone - zapomnij. Nie ukrywam, że jak znajdę coś lepszego w cenie do 3000 to kupię. Denony miały być tylko na chwilę, a okazały się dla mnie najbardziej muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki smykus_likas za wskazówki.Ostatecznie zdecydowałem się na Denony ;) Biorę je w ciemno.

Dzisiaj podłączyłem Meridiana do Audio Gd C2C,po cinch.Sygnał 2.2 V ,głośność na około 10 we wzmacniaczu i jest bardzo głośno.Dźwięk w takiej konfiguracji jest dużo bardziej otwarty.Nie ma dominacji basu,średnica jest dosadniejsza i na skraju z górą potrafi zakłuć.Góra jest mocna w Beyerach i potrafi zmęczyć.Na szczęście ich niski SPL (98dB ) o ile się nie mylę,nie pozwala się ogłuszyć.

Denony mają 106 dB ,więc zakładam ,że słychać pełne pasmo przy umiarkowanej głośności.

Szukam przede wszystkim muzykalności i wszystko wskazuje na Denony,choć wybór słuchawek jest ogromny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie stoi nic na przeszkodzie aby samemu dobrać OPA z innej firmy, pod własne preferencje brzmienia.

Jak to się robi ? - że tak powiem.

Chodzi mi o jakieś dopasowanie elektryczne oraz mechaniczne... jakie parametry muszę znac aby kupić OPA innej firmy i żeby pasowało do A-GD.

 

ile czasu wygrzewal sie Tobie 5.2 i jakie zmiany zauwazyles wzgledem sprzetu wyjetego z pudelka?

Moje 5.32 zauważalnie zmieniło dźwięk już po 2 miesiącach... szacuje że około 40-80 godzin grało i już słuchać. Po włączeniu nowego miałem wrażenie że niskie tony oderwały się od reszy i są osobno ...nawet jakby dudniły.... w każdym razie przeszkadzało mi to... walczyłem trochę korektorem basu we wzmacniaczu i gąbkami w bass-reflex ...pomagało ale nie zadowalało mnie do końca.

Wczoraj wyjąłem gąbki i pokrętła od jakiegoś czasu są już na zero i jest ok. Nie do końca pewien jestem czy źródłem zakłóceń był DAC ...są podejrzenia że mogły to być też głośniki lub wzmacniacz.... ale skłaniam się do DACa ponieważ trochę tego efektu było tez słychać w słuchawkach więc to by eliminowało kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'artekk'

Kto kupił lub wypożyczył promocyjny dac 3.32 ? Jakie wrażenia ?

Ze mnie wielki audiofil to raczej nie jest.....podchodzę do tego praktycznie, mam NFB 3.32 od kilkunastu dni.Poprzednio używałem DAC-a za parę groszy i tu widać a nawet słychać istotną różnicę,poza tym odpada zabawa w kupowanie "super zaśilaczy" które robią cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj chmiel2k

Patrząc na parametry sekcji wzmacniacza słuchawkowego,są identyczne.Jako urządzenie ,NFB 5.32 jest ciekawsze,choć ciut droższe.Beyerki napędzi dobrze,kwestia jedynie czy sekcja DAC da dźwięk jakiego oczekujesz.Wzmacniacze słuchawkowe Audio Gd są raczej neutralne i pokazują charakter źródła.co przy studyjnych słuchawkach może dać dźwięk krótko mówiąc analityczny i męczący.Najlepiej wypróbować wypożyczając na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szanowny ''Grohu" jak wypada AUDIO-GD-NFB-15.1 na tle Audinst HUD mx-1 oraz mniej znanym Matrix Cube? Przyznam, że "bebechy" NFB-15-1 ma imponujące, szczególnie interesuje mnie ''temperatura dźwięku" (lubię ciepłe) oraz jakość wysokich, które muszą być gładkie, nie ziarniste (ale ciepłe) oraz nie nachalne . Jestem niemal zdecydowany na zakup. Może zbyt wiele wymagam od urządzenia za ok.1000zł ? Proszę Cię o pomoc (innych także).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odpowiedziałem ci na prv. ale pozwolisz ze zacytuje :) będzie informacja też dla innych w tym temacie różnic brzmieniowych pomiędzy urządzeniami opartymi na różnych D/A i wykorzystaniu ich wzmacniaczy słuchawkowych do napędzania DT77pro:

 

"hmm to co piszesz bardziej się odnosi do barwy NFB-5.32. Wolfson jest cieplejszy w barwie, bardziej analogowy. Ciekawą opcją NFB-5.32 jest możliwość zainstalowania OPA na dodatkowym obwodzie. w naszej ofercie są OPA złożone z elementów dyskretnych. Myślę ze OPA MOON przypadł by ci do gustu. Sabre jak zapewne wiesz jest świetnym DA i na pewno ma lepsze parametry od Wolfsona lecz dzięki swojej konstrukcji jest niemiłosierny dla nagrań. Maksymalna szczegółowość Sabre uwypukla ewentualne wady nagrania, chodź w przypadku dobrze zrobionych brzmi doskonale i o tym trzeba pamiętać kupując DAC z danym przetwornikiem. Jeżeli podstawą twojej biblioteki muzycznej są nagrania starsze lub mp3 to Wolfson sprawdzi się lepiej. Jeżeli bazujesz na dobrze zrobionym jezze lub rocku, klasyce Sabre jest dla ciebie. Najlepszą opcją jest abyś pożyczył od nas nfb-11 i sprawdził na swoim sprzęcie. Też mam prywatnie 770 pro i doskonale się sprawują z NFB-11 i NFB-5, ale mysle ze z NFB-5 lepiej Ciężko porównywać bezpośrednio te dwa DA bo to trochę inne światy pod względem "filozofii dźwięku" Będziesz zadowolony z jednego lub drugiego DAC`a..Jeżeli jesteś gdzieś ze śląska lub okolic zapraszam na odsłuch :).

Pozdrawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witaj guardiola4 !

W kwestii Foobara,nie ma znaczenia,najlepiej najnowszą wersję v1.2.3(może być jeszcze nowsza) ,do tego component : foo out ks ,czyli Kernel Streaming. Możesz też spróbować WASAPI ( mi nie chodzi na Vista).Dasz sobie radę z instalacją wtyczek

KS i WASAPI ? Są spakowane w 7Zip ,trzeba je rozpakować po ściągnięciu i dodać w Foobar do Components .To tak w skrócie.Trochę zabawy jest.Możesz też odtwarzać na podstawowym sterowniku DS (nawet nie wiem jak to wygląda w Win8).

Pytanie,czy masz układ usb na Tenor czy VIA ? Bo patrząc w specyfikacje 3.2 ma Tenora Te 8802 ,chyba że masz wymieniony moduł na VT1731 ? Skoro masz Win8 64 bit wybierasz 64,tylko jest pytanie,czy jest wsparcie dla Tenora na Win8 ?

pozdrawiam

 

Posiadam Windows 8 64 bit.

ps. Zerknąłem na stronke Foobar,jest najnowszy v1.2.4 ale ! Nie ma mowy o Win8 ! Max, Win 7 ! Teoretycznie powinien dać się zainstalować,ale ,czy nie nastąpi konflikt ? Systemu raczej nie powalisz taką app. Ale gwarancji nie daję ! Ja swoją viściunie nakarmiłem juz parę razy i hula :)

Miłego świętowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Tenora, nie wiem czy w moim przypadku jest możliwość zainstalowania VIA? Tak nawiasem mówiąc gdyby była możliwość upgrade do VIA poczuję poprawę jakości dźwięku w stosunku do Tenora?

Do tej pory używałem sterowników ver 1.1 - 64 bit, foobar2000 1.1.13 (testowałem również nowsze wersje foobara) i co jakiś czas pojawia mi się niebieski ekran windows i restart systemu. Niezależnie czy mam ustawione wyjście DC czy KS. ASIO nie poszło.

Dla jasności dodam jeszcze, że posiadam ASUS'a X202e z intel core i3.

Obecnie zainstalowałem sterownik 1.1, 32 bitowy ale zbyt krótko używałem foobara aby coś stwierdzić. Plus jest taki, że ASIO poszło ale jest problem z wizualizacją w widoku np. spectrum - tak jakby się spóźniała w stosunku do sygnału i nie działa płynnie.

Może powinienem zainstalować sterownik 1.0?

Co ciekawe na systemie Windows XP na innym komputerze stacjonarnym, płyta asusa, procesor intel core 2 duo E6400 i sterowniku 1.0 nie miałem problemów ale działało prawidłowo tylko DS.

Pomożecie drodzy klubowicze? :)

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden mały szczegół, wcześniej używałem 1.5 metrowego przewodu USB z tej racji, że DAC stał blisko komputera stacjonarnego. Ponieważ teraz słucham z netbooka zakupiłem 5 metrowy przewód USB jakości drukarkowej :)

Pozdrawiam wszystkich i wzajemnie życzę udanego Świętowania.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ do moich B&W 704 przydał by mi się jednak mocniejszy piec niż obecny jungson. a zależy mi na tym by brzmienie było maksymalnie analityczne i neutralne - nie musi być "cieple" zastanawiam się czy tym piecykiem nie mógł by być Audio-gd Master 10 integra. czy istnieją jakieś inne niz ta: http://6moons.com/audioreviews/magnepan2/4.html recenzje tego wzmacniacza?

Jak wyglądała by sprawa z ew odsłuchem w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia mi się niebieski ekran windows i restart systemu

Witam! Taka reakcja systemu (Win8) jest oznaką,że Foobar jednak nie jest przygotowany do pracy na najnowszym Windowsie.Może spróbuj innego playera ,który można zainstalować na Win8.

Co do modułu usb,z pewnością da się wsadzić nowy z układem Via ,nie widzę go jednak w ofercie ,nawet na stronie producenta.Po świętach skontaktuj się z dystrybutorem,najlepiej z Grochem udzieli ci konkretnych informacji.

Wspominałeś też o kablu,możliwe,że jego długość i jakość mogą wprowadzać błędy transmisji,podłącz ten krótszy i się przekonasz.

Audio-gd Master 10 integra

Tą integrę ma dystrybutor w Gliwicach ,może być niezła,najlepiej jednak posłuchać u siebie.Pytaj Grocha (ten klub) ,udzieli ci wszelkich info.

 

adres strony dystrybutora :

http://www.4hifi.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master 10 mamy... Jest możliwość posłuchania u nas na ESA Credo... Oczywiście można też przywieść własne kolumny :)

Co do upgrade do VIA to jest problem z tym. Bezpośrednie przełożenie płytek kończy się fatalnie dla DAC`a (przetestowaliśmy, więc nie polecam ... :) ). Jak zdaliśmy pytanie Kingwie odpowiedz brzmiała "in the future".. więc myśli o tym. W przypadku Wolfsonów nie ma co się spodziewać jakiejś znaczącej różnicy w dźwięku. Sprawdzaliśmy to na dwóch bliźniaczych DAC`a (17.32 i 17.2), różnica jest ale minimalna. Przy VIA dźwięk jest leciutko dokładniejszy i minimalnie bardziej przestrzenny i to tylko w momencie korzystania z DS w Foobarze i ustawieniu w sterowniku 32bit dla VIA. Przy wykorzystaniu KS czy WASPI to nie zaobserwowałem żadnej różnicy. Prawdopodobnie jest to związane z dużą tolerancją Wolfsona na ewentualne wady sygnału wejściowego, nie ma to związku z klasą samej kości USB. VIA pojawiła się wtedy kiedy pojawiły się DAC`e oparte na Sabre, które jest bardzo czułe na wszelkie zakłócenia. Tenor najwyraźniej był za "słaby" na tą aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 704

Cześć xsnailx ! No co ty,wypożycz ten wzmacniacz za kaucją i posłuchaj u siebie.Taki odsłuch jest najbardziej miarodajny,w swoim pomieszczeniu ze swoimi klockami (cd,gramiak,kable).Fakt,transport takiego potwora to kłopot,zwłaszcza wysyłka dla dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.