Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

????

Możesz to objaśnić ?

 

SBT szybciej odświeża ekran po przełączeniu utworu. Słychać także to podczas zmiany utworów. Dźwięk przy współpracy SBT z DI-V3 pojawia się bez małej pauzy. W przypadku DI-DSP jest zauważalne opóźnienie.

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu DI-DSP oraz DI-V3. Porównałem ze sobą te urządzonka jak współpracują z SBT. DI-DSP działa wolniej ale za to moim zdaniem ma bardziej analogowy dźwięk góra jest delikatniejsza dół zaś zaokrąglony. DI-V3 działa szybciej gra z większym rozmachem ale góra jest za ostra dół zaś twardy co powoduje że znika ten analogowy czar. Czekam na sprawnie działający fimware z SBT po USB. Podsumowują DI-V3 daje większe możliwości ale jego brzmienie pozostawia trochę do życzenia. Jednak biorąc pod uwagę, że jest to konstrukcja nowa i otwarta jeszcze wiele może się zmienić.

Di-DSP jak sama nazwa wskazuje wyposażony jest w DSP co determinuje lekka obróbkę dźwięku jak i pełny reclocking. Ma zaimplementowany filtr dolnoprzepustowy co powoduje wygładzenie wyższych częstotliwości. Z drugiej strony dla purystów jest to nie dopuszczalne, gdyż nie ma co mówić o bit perfect. DI-V3 daje na wyjściu to co dostanie na wejściu.

 

SBT szybciej odświeża ekran po przełączeniu utworu. Słychać także to podczas zmiany utworów. Dźwięk przy współpracy SBT z DI-V3 pojawia się bez małej pauzy. W przypadku DI-DSP jest zauważalne opóźnienie.

 

 

Podejrzewa ze jest to kwestia trybu transmisji. W przypadku DI-DSP jest już dostępny tryb asynchroniczny, Di-V3 czeka jeszcze na odpowiedni firmware. W przypadku trybu asynchronicznego to SBT musi się dostosować do informacji otrzymywanej z konwertera. On determinuje szybkość przesyłania danych. A jak wiemy SBT to nie demon wydajności więc zajmuje mu to chwile dopasowanie sie do konwertera :)

 

 

Teraz to KS kompletnie nie działa :)

 

U mnie działa wszystko... KS WASAPI ASIO DS ...

Najprawdopodobniej de instalacja starego sterownika nie poszła dobrze. Najlepiej wejść w menadżer uradzeń i odinstalować ręcznie. Pod prawym guzikiem myszy jest opcja odinstaluj. Oczywiście robimy to przy włączonym i podłączonym DAC`u. Następnie de instalacja oprogramowania w "dodaj/usuń programy". Restart i instalacja nowego sterownika, przy wyłączonym DAC,u (dotyczy tylko Tenora, VIA instalujemy przy włączonym DAC`u). Po instalacji i włączeniu DAC,a urządzenie powinno zostać prawidłowo zidentyfikowane. Tak jak w przypadku VIA, Tenor najlepiej chodzi pod ASIO (to moje zdanie :) ) Do foobara należy dodać odpowiedni komponent obsługujący ASIO. Link do tego komponentu jest na poprzedniej stronie klubu.

post-45171-0-62662800-1370799276_thumb.jpg

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie też teraz działa prawidłowo DS, KS no wreszcie i ASIO :) aby wizualizacja działała prawidłowo musiałem jedynie zwiększyć bufor w foobarze oraz w ASIO CPL sterownika tak jak mi radził Misiekskrzypek.

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, był problem ze sterownikiem. Po wyczyszczeniu i zainstalowaniu ponownie, wracamy do objawów starszej wersji. Czyli wystarczyć dać pauzę w foobarze, by po ponownym uruchomieniu usłyszeć piękny szum :). Ale kilkukrotne wciśnięcie pauzy daje szansę, że dźwięk powróci.

 

I pytanie za "stówę". Dlaczego "przeskakiwanie" po utworze w DS chodzi płynnie (ustawione 50 ms) a przy ASIO jest minimalna zwłoka i delikatne pyknięcie? Bufor ustawiony na 400 ms (deafault). Zmniejszenie poniżej 300 ms powoduje, że przy przeskakiwaniu stron w internecie, foobar dostaje czkawki. Zwiększenie bufora powyżej 400 ms, nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di-DSP jak sama nazwa wskazuje wyposażony jest w DSP co determinuje lekka obróbkę dźwięku jak i pełny reclocking. Ma zaimplementowany filtr dolnoprzepustowy co powoduje wygładzenie wyższych częstotliwości

Witam ! Jestem po pierwszych próbach z ustawieniami w DSP i moge powiedzieć,że zmiany ustawień słychać dość wyraźnie.

Korzystam głównie z wejścia spdif i tu podstawowym ustawieniem jest włączenie oversamplingu.

W moim Ref 5.32 (PCM 1704) najlepsze efekty daje włączony x8 (zworki IPSO,IPS1 wyjęte),co przekłada się na najlepiej otwarty dźwięk(pełne soczyste wysokie tony),szczegółowy a jednocześnie nie nerwowy z najlepiej kontrolowanym basem.Przeciwieństwem jest tryb NOS,który wyraźnie obcina górny skraj pasma,dźwięk robi się bardziej pastelowy z naciskiem na pokazanie zakresu średnicy,bas staje się bardziej miękki.To ustawienie (NOS zworki wsadzone ) jest alternatywą dla sytemu grającego zbyt jasnym dosadnym dźwiękiem,ładnie może taki system złagodzić.

Opisane powyżej wrażenia dotyczą wersji z odbiornikiem DIR 9001 (Burr Brown),którego jedynym mankamentem jest ograniczenie sygnału cyfrowego do rozdzielczości 24/96Khz (dla słuchających plików powyżej tej częstotliwości po spdif ).

Ciekawy efekt daje wyłączenie Data Dithering (zworka wsadzona).Tu niestety dźwięk staje się przybrudzony,jak dla mnie nie do przyjęcia,więc szybko włączyłem ''niwelowanie szumów kwantyzacji'',

Dla korzystających z napędu Cd polecam wyłączenie PLL EN (włożenie zworki).Przy dobrym napędzie CD dźwięk zyska w zakresie przestrzenności ,co być może ma związek z lepszym oddaniem wysokich tonów.Słabszy napęd może pokazywać błędy,co objawiać się będzie przerwami w odtwarzaniu.

Nie eksperymentowałem z filtrem cyfrowym (ATT1,ATTO),nie da się na raz spróbować wszystkiego.Podejrzewam,że daje on podobny efekt co regulacja oversamplingu,w mniejszych krokach.Patrząc na charakterystyki w zakresie 20kHz (wysokie częstotliwości) dla np x4 ,spadek jest -0,4 dB ,co objawi się delikatniejszymi wysokimi tonami.

W momencie próbowania ustawień,najlepiej uzbroić się w cierpliwość i posłuchać konkretnego ustawienia dłużej,żeby z nim się oswoić i móc usłyszeć różnicę.

Zmiana ustawień jest prozaicznie prosta.Należy pamiętać o wyłączeniu dac przyciskiem off,odczekaniu chwilę (robię tak z zasady),wyjmowanie zworek ułatwia penseta. Inna kwestia,obudowa powinna być założona ,jest ekranem poniekąd i pozostawienie urządzenia bez niej,może generować zakłócenia.moim zdaniem może mieć to wpływ na dźwięk.

Może ma ktoś jakąś sprawdzoną konfigurację ustawień DSP ? W różnych modelach ustawienia mogą działać inaczej , w zależności od zastosowanych kości przetwornika (WOLF,SABRE,BB) oraz odbiornika sygnału cyfrowego.

Pozdrawiam

post-6581-0-98219200-1370980028_thumb.jpg

post-6581-0-09789600-1370980282_thumb.jpg

Edytowane przez baltfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Panów.

Cz NFB 15 nadaje się do słuchawek AKG K701.

Od kilkunastu dni szperam i szukam budżetowego wzmacniacza do tych słuchawek, kŧóre podobno ładnie graja tylko z Lebenem za 10900.

Prawie już kupiłem Espressivo , oraz Lovely Cube - aż wpadłem ba firmę Audio GD - doskonały wzmacniacz bez Opampów i genialny przetwornik CA z a 800PLN.

Proszę o kilka słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stałem się posiadaczem NFB 15 odpalone Foobar + ASIO jednak mam wrażenie, że ten dac bardzo ciemno gra (NAD 304 + Tannoy Evolution R3) a mianowicie na CD (CA d500SE) dzwięk ma o wiele więcej śradnicy i wyższych tonów natomiast po podpięciu go przez Dac średnie znikają a góra też jakaś taka niemrawa. Co mogę zrobić aby polepszyć jakość dzwięku. Interkonekty mam Sommer Spirit XXL. Czy można np wypożyczyć opampa Sun celem testu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dac bardzo ciemno gra

Witaj! Nie wiem do końca jak zbudowany jest ten dac.Jest jedna kwestia,a mianowicie wygrzanie urządzenia.Po kilkudziesięciu godzinach grania,dźwięk zmieni się wyraźnie.Np. w serii Ref na początku też miałem wrażenie,że dźwięk jest bardzo gęsty (ciemny),co po jakimś czasie ustąpiło ! Kingwa dla niecierpliwych przygotował nawet niespodziankę w postaci możliwości usunięcia z toru kondensatorów filtrujących(przez ich odcięcie lub wylutowanie (co powoduje ,że dźwięk staje się jaśniejszy).Czas po jakim kondensatory układają się to ok. 100 godzin (maks300),

Masz filtry do wyboru,to możesz je ustawić tak,żeby uzyskać mniejsze opadanie pasma na wysokich tonach (oversampling x8),to jednak ograniczy cię do słuchania plików (po usb) do 48kHz. Ja bym wybrał Filter 1 , tylko -0,2 dB przy 20KHz. Jakich plików słuchasz ? 16Bit/44,1 Khz powinny iść bez problemu.

Nie znam IC sommer ,ale podejrzewam ,że wypróbowanie czegoś innego może być panaceum na braki w średnicy i wysokich tonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie słucham FLAC 44 kHz a z wygrzaniem urządzenia to moze masz rację bo nie grało u mnie do tej pory dłużej jak 50 h. Będę czekał może się poprawi. Sommery mam podpiete zarówno do CD jak i DACA więc chyba nie w nich leży problem. Myślałem z początku, żę to wina przewodu cyfrowego z CD jednak z optyku gra tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na maile zawsze odpowiadamy. Przecież to jest podstawa naszej działalności i podstawowy kontakt z klientem. Dostajemy dziennie setki maili z czego 95% to spam. Nie dziwcie się ze jeżeli wasz serwer do maila dołącza reklamę lub załącznik dziwnego pochodzenie (bo i takie sie zdarzają) to nasz filtr odrzuci takiego maila. Zawsze istnieje możliwość zadzwonienia lub kontaktu przez forum

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na kontakt z firmą przed zakupem nie narzekałem - na wszystko odpis był (a jak nie było, bo był długi weekend to sprzedawca mnie przeprosił i pisał ,że wziął dzień urlopu) ,także wszystko okej!

Teraz tylko po zakupie z miesiąc temu pisałem o to ,żeby mi na mejla przesłać jakąś fakture proforme itp, bo niczego w pudełku nie dostałem - także napisze jeszcze raz , bo zawsze w razie awari warto mieć jakiś "papier" , ale puki co sprzęt audio gd chodzi idealnie i gra fajnie !

Dzięki!

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z Wami to dla nas jest bardzo ważny. Wszelkie uwagi dotyczące działania naszych urządzeń są mile widziane:). Jak zapewne zauważyliście, dość często następują modyfikacje sprzętu A-GD, a to jest niewątpliwie determinowane opiniami użytkowników.

 

Problem maili zgłosiłem naszym informatykom... :). Jak będą problemy w przyszłości z kontaktem to proszę dąć mi jakiś sygnał ... :)

 

Faktury są z reguły mocowane w worku na zewnątrz opakowania wraz z listem przewozowym. Interprojekt w grupie której jest 4hifi to duża firma z wielkimi magazynami. Nic nie jest wstanie opuścić firmy bez odpowiedniej papierologii. Jak by się tak zdarzyło ze faktura zaginie w czasie transportu, nie ma problemu z dostarczeniem duplikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha okej - napisze jeszcze raz o tę fakture....

A jeszcze takie pytanko:

czy w dac nfb 3.33 da sie zaktualizować firmware? I jak sprawdzić jakie mam wgrane aktualnie? Mi tam wszystko chodzi perfekt , ale tak profilaktycznie sie pytam....

Da się zaktualizować. Ostatnia wersja to nr 8 zmodyfikowana wersja nr 7 pod Logitech SB.Polecam zmianę do nr 8 lub 7 - w przypadku kiedy DAC jest użytkowany tylko z komputerem.

Na stronie 10 naszego klubu opisałem proces z filmikami pokazującymi jego przebieg. Niestety narzędzie do aktualizacji nie podaje nr. wersji zainstalowanej w DAC

http://www.audiostereo.pl/klub-audio-gd_95939.html/page__st__270

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na kontakt z firmą przed zakupem nie narzekałem - na wszystko odpis był (a jak nie było, bo był długi weekend to sprzedawca mnie przeprosił i pisał ,że wziął dzień urlopu) ,także wszystko okej!

Teraz tylko po zakupie z miesiąc temu pisałem o to ,żeby mi na mejla przesłać jakąś fakture proforme itp, bo niczego w pudełku nie dostałem - także napisze jeszcze raz , bo zawsze w razie awari warto mieć jakiś "papier" , ale puki co sprzęt audio gd chodzi idealnie i gra fajnie !

Dzięki!

 

o- wczoraj napisałem o fakture na mejla i dziś mi przesłali w pdf-ie - także kontakt mejlowy "chodzi elegancko" ;)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grohu a co z prawidłową wersja firmware na DI-V3. Wersja 8 jest do kitu. SBT nadal milczy. Jeśli zrobili wersję pod daca to dlaczego nie zrobili do przetwornika.

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grohu a co z prawidłową wersja firmware na DI-V3. Wersja 8 jest do kitu. SBT nadal milczy. Jeśli zrobili wersję pod daca to dlaczego nie zrobili do przetwornika.

Przyczyną jest sam sposób transmisji EDO. Niestety nie można narzucić SB transmisji 24 bit. On jak "poczuje" VIA to przełącza się 32 bit, a tyle nie da się przepchać przez spdif. W komputerze możesz narzucić transfer 24 bit poprzez ustawienia sterownika lub programu np. KS. W DAC nie ma problemu bo przez interfejs I2S (wewnętrzna magistrala przesyłu informacji w DAC) można przesłać 32 bit, a wszystkie używane DA przez A-GD są na to przygotowane. (nie dotyczy PCM1704UK ale w tym przypadku zajmuje się tym DSP )

Są dwa rozwiązania:

Albo twórcy EDO umożliwią ręczne ustawienie rozdzielczości bitowej, lub (co bardzie prawdopodobne) powstanie odpowiedni firmware dla DI-V3.

Najważniejsze już i tak za nami, bo VIA pracuje świetnie s SB w trybie asynchronicznym. Problem na pewno zostanie rozwiązany. Firmware`y pisze sama VIA, a Kingwa z tego co mi wiadoma mocno naciska na firmę... VT1731 to sztandarowy produkt VIA i jest obliczony na lata produkcji. Jego parametry są tak duże, ze minie wiele czasu za nim pojawia się odpowiednie pliki aby w pełni wykorzystać VT1731. Kwestią czasu kiedy wszelkie problemy zostaną rozwiązane.

 

ps. wyczytałem ze nowy sterownik pod VIA dobrze chodzi z W8 ... nie mam jak sprawdzić, więc jak ktoś ma jakieś doświadczenia to możne by coś skrobnął... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi który dokładnie model z Audio-GD polecacie dla SBT ? I gdzie go najlepiej zakupić ? : ) Z góry niezmierne dzięki ;)

Witaj

Raczej powinieneś określić co Cię interesuje (czyli półka cenowo-jakościowa), bo każdy model DAC obecnie produkowany ma identyczny port USB i wszystkie obecnie dobrze współpracują ze SB

 

 

Pojawił się nowy firmware nr.9 rozwiązujący problem częstotliwości próbkowania 88,2 kHz dla linuxa i SB. Pakiet do pobrania z naszej strony. Dla użytkowników innych systemów operacyjnych niczego nie wniesie. Jak masz nr. 7 to aktualizacja nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa i dupa dalej nie działa

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam daca z wejściem RCA Spdif to co mam zrobić.

Edytowane przez Lucky

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.