Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co robi Audi-GD jest max przezroczyste dla dźwięku. Kingwa ma taką wizje i chwała mu za to :)

Koniówki też są max przezroczyste z dużą szybkością odpowiedzi (żadnych zamuleń w basie itp) i czystą nie męczącą górą. Pasmo jest dobrze zbalansowane z dobrze brzmiącymi skrajnymi pasmami. Na pierwszy "rzut ucha" może się wydawać ze gra lekko konturowo ale po chwili uświadamiasz sobie ze to odczucie nie pochodzi od niezrównoważonego pasma lecz od jego szerokości. Po prostu doskonale przenosi duł górę i średnice bez uwypuklania czegokolwiek. Przy jego mocy głośnik jest optymalnie wykorzystywany i wszelki piki nawet w bardzo niskich częstotliwościach są reprodukowane przez głośnik, bez strat (to zasługa miedz innymi gigantycznego zasilacza :) ) . Master 10 jest zbudowany na 24 szt. tranzystorów MJL4281/4302 (cena za sztukę 10$ ) i 1500 wat zasilaczem( cztery końcówki mocy pracujące w układzie bridge) - to mała spawarka i mocy nigdy nie zabraknie :D Przy skali podziału głośności 0-99 i kolumnach ESA Credo, 18 na skali głośności to max intensywności w pomieszczeniu ok 30 m2. A należy pamiętać ze nie można wewnętrznie przesterować tego wzmacniacza, gdyż regulacja odbywa się pasywnie, jest tylko sterowana cyfrowo (mikrostyczniki i rezystory) - czyli potrafi duuuużo

Preamp jest zbudowany w technologii ACSS (tu krótki opis na czym to polega http://www.4hifi.pl/info/Opis%20technologii%20Current%20Conveyor.html ), zapewniający wzmocnienie w jednym etapie z tłumieniem pasywnym umiejscowionym pomiędzy preampem i stopniem końcowym. Wszystkie przełączenia kanału są oczywiście pasywne.

Nie należy zapominać ze Audio-GD to tak naprawdę duża manufaktura z dobrym działem badawczo-wdrożeniowym. Serie produktów są stosunkowo krótkie i podlegają częstym modyfikacją, co skutkuje zmianą nazwy produktu. Krótkie serie skutkują małą ilością konkretnych urządzeń na rynku i nieliczną grupą użytkowników mogących coś napisać. Warto poszukać opinii o urządzeniach starszych z tej linii, może natkniesz się na coś interesującego dla ciebie. Wszelkie końcówki Audio-GD oparte na ACSS i MJL4281/4302 będą brzmiały podobnie, a modyfikacje poprawią to brzmienie lub/i funkcjonalność. Takim bezpośrednim protoplastą jest np. C-500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kilka dni temu NFB-1.32, zajrzałem do środka i ku mojemu zdumieniu zobaczyłem, że wtyczki łączące płytkę z elementami z np wyjściami na tylnym panelu są przyklejone do gniazd klejem typu butapren. Groch, czy możesz to wyjaśnić, uzasadnić ? Czy takie rozwiązanie jest stosowane we wszystkich urządzeniach Audio-gd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej, a właściwie masa elastyczna, to zabezpieczenie ze by ci się wtyczka nie wysunęła w transporcie. To nie butapren tylko coś w rodzaj miękkiej gumy, którą można zdrapać paznokciem i wyjąć wtyczkę. Wszystkie elementy są tak zabezpieczone przed wysunięciem np. pamięć flash z firmwarem itp. Jak możemy mieć wpływ na sposób pakowanie to niestety nie mamy wpływu na transport, więc ten zabieg zapewne wynika z doświadczeń firmy w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, jednak ta masa elastyczna bardzo utrudnia wyjęcie wtyczki, mam nadzieję, że nie wyrwę gniazd z płytki.

Najlepiej najpierw ściągnąć tą masę. Ja używam do tego paznokcia lub pincety :) Można też delikatnie ją przeciąć w miejscu pomiędzy wtyczką a gniazdkiem. Do tego wykorzystaj jakieś cienkie lecz nie ostre narzędzie np mały śrubokręt

Edytowane przez Groh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam.

 

Jak oceniacie jakość preampów w DAC-ach Audio-gd? Czy ktoś korzysta z przedwzmacniacza NFB-10.32 (lub innego modelu) do sterowania aktywnymi monitorami (np. APS) podłączonymi do wyjść XLR? Jak to gra?

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak oceniacie jakość preampów w DAC-ach Audio-gd? Czy ktoś korzysta z przedwzmacniacza NFB-10.32 (lub innego modelu) do sterowania aktywnymi monitorami (np. APS) podłączonymi do wyjść XLR? Jak to gra?

Tu nie można mówić o preampie w czystej postaci takiej jak stosuje się w większości urządzeń audio. W DAC`ach AudioGD nie stosuje się wzmacniaczy operacyjnych. Sygnał jest wzmacniany w jednym kroku przez układ lustra prądowego. ( tu więcej informacji na temat ACSS http://www.4hifi.pl/info/Opis%20technologii%20Current%20Conveyor.html ) Sygnał już po tym stopniu uzyskuje maksymalne wzmocnienie które jest w następnym kroku tłumione pasywnie poprzez rezystory. ( w tańszych wersjach DAC jest to świetny potencjometr ALPS-27 a w droższych system miktrostyczników i drabinki rezystorów)

Regulacja głośności w żaden sposób nie wpływa na barwę DAC`a, jest zupełnie przezroczysta dla dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że zestawienie NFB-10.32 z APS IO ma sens i jest warte posłuchania.

 

Kolega szuka stosunkowo niedrogiego zestawu do grania muzyki z laptopa. Słuchaliśmy już parę zestawów w cenie do 8.000 zł i jakoś nic nas nie zachwyciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrzebałem trochę i zainstalowałem win7. I zaczęła się zabawa z foobarem i 10.2.

 

WASAPI (zarówno push jak i event) nie działają (tzn, czasem coś zadziała, ale wystarczy raz dać pauzę i już po dźwięku).

KS działa prawidłowo (nic się nie wiesza) tylko jeśli w foobarze ustawione jest 16bit. Przy 24, gra, ale wystarczy dać kilka razy pauzę i usłyszymy, trzaski i szumy zamiast muzyki. Przy 16, działa stabilnie, ale pojawiają się trzaski przy przewijaniu muzyki jak i przy przełączaniu plików.

DS (nieszczęsne DS ;))... dział najbardziej stabilnie, ŻADNYCH trzasków, zarówno przy przewijaniu, jak i przy przeskakiwaniu między utworami.

 

Czyli identyczna sytuacja jak przy winXP (poza WASAPI). W sumie ciekawe doświadczenie, kompletnie nie widzę sensu przechodzenia na win7 (choć pewnie z czasem trzeba będzie, jak skończy się wsparcie dla xp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem win7.

Cześć smykus_likas .W chwili obecnej większość nowych komputerów ma już Win8. Win 7 ma jeszcze wsparcie i powinien śmigać bez problemu.Np. Vista nie ma już wsparcia,oprócz aktualizacji zabezpieczeń.Ja używam akurat znienawidzoną Vistę i wiem jedno,teraz a powiedzmy 4-5 lat temu ,to niebo a ziemia.NA pewno,ten system zabiera sporo pamięci,ale chodzi na nim wszystko,czyli dostęp programów jest ogromny.Sądzę,że Win7 jest lepszy,mniej obciąża komputer.

Patrząc na stronę Audio Gd ,nie widzę wsparcia (sterowniki) dla Win8 !? Mozliwe,że ten sterownik ,który jest (WIN7),powinien działać na Win8 !?

Czy masz nowy komputer,czy tylko nowy system na starym komputerze ? Moim zdaniem,dwa systemy na jednym kompie mogą się gryźć,to jedno.Oraz system musi być pewny,tu legalny,aktualizowany .

Ja używam Vista 32 Home Premium,oprócz Wasapi wszystkie wtyczki działają bez problemu,preferuję KS.

Aplikację mam Hiend USB Deck .Foobar nie ma znaczenia,mam najnowszego.Oczywiście mam na zapasie V1.11i 1.15.

Z tego co wyczytałem,nowa app. od Audio Gd preferuje wtyczkę Asio4all ,przekształca ją na Via DirectKS Asio (dla układu Via Vinyl).Może spróbuj w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baltfan

Kolega smykus_likas ma 10.2 co oznacza tenora 8802 a nie VIA USB-32 jak w twoim przypadku. VIA USB-32 miala zarowno update'owany firmware jak i driver'y wsparcie od VIA istnieje, a raportowanych problemow jest zdecydowanie mniej niz na tenorze.

@smykus_likas

Ja nie sledze na bierzaco regularnej telenoweli pt. "mam tenor 8802 i problemy" ale wbij sie w head-fi tam masz dedykowany topic. Z tego co pamietam to tylko teac pod koniec zeszlego roku wrzucil nowe drivery do tenora 8802. Mozesz sprobowac jak lubisz eksperymenty, moze to rozwiaze twoje problemy.

http://www.teac.com/product/ud-h01/downloads/

Edytowane przez Alighieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Tak, jest tenor, bo na via były problemy ze stabilnością. TEACa próbowałem, ale nie widzi sterowników. Stawiam na to, że to problem sprzętowy. Płyta główna na P45 (już wiekowa) i tu może być problem.

 

Zostaje na razie tak jak jest (czyli DS). Może kiedyś wrócę do via przy okazji zmiany sprzętu na nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas

 

Ponieważ na liście interesujących mnie DAC-ów jest AudioGD NFB-10.32, zaniepokoiła mnie Twoja uwaga o problemach ze stabilnością "via".

Komputer jest niestabilny, czy DAC?

Czy możesz się obszerniej wypowiedzieć?

Jako OS zamierzam używać linuksa, chociaż W7 też nie wykluczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz po postawieniu systemu to zaaplikowanie aktualnych driver'ow do mobo, in your case

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=3324&DwnldID=22153&keyword=%22Intel%c2%ae+Chipset+Device+Software+for+Intel%c2%ae+Desktop+Boards%22&lang=eng

Jak rozumiem os wybierasz z poziomu boot'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz po postawieniu systemu to zaaplikowanie aktualnych driver'ow do mobo, in your case

https://downloadcent...oards"&lang=eng

Jak rozumiem os wybierasz z poziomu boot'a.

 

Tak. I przy okiazji uaktualniłem stery. Kompletnie nie ma różnicy w zachowaniu się DACa przy zmianie systemu. WASAPI nie działa, na KS (24bit) czasem są problemy (po wznowieniu słychać szum albo trzaski- kilka razy trzeba wciskać pauzę. KS (16bit) chodzi bez takich "udziwnień"). Najbardziej stabilne jest DS.

 

smykus_likas

 

Ponieważ na liście interesujących mnie DAC-ów jest AudioGD NFB-10.32, zaniepokoiła mnie Twoja uwaga o problemach ze stabilnością "via".

Komputer jest niestabilny, czy DAC?

Czy możesz się obszerniej wypowiedzieć?

Jako OS zamierzam używać linuksa, chociaż W7 też nie wykluczam.

 

 

Problemem było to, że np odtwarzacz się zawieszał (foobar). Grało sobie i nagle cisza. Okazywało się, że sterowniki z listy "wyparowały". Trzeba było wyłączyć foobara, DAC i wszystko ponownie uruchomić. Po wymianie VIA na Tenora już nie ma tych problemów. Z perspektywy czasu stawiam na mojego kompa, bo to już wiekowa pozycja. Platforma na P45.

 

Groh kiedyś pisał, że też miał problemy z intelem. Na AMD, wszystko gra mu cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy :)

Obecnie borykamy się z problemem 10.2 i W7-64bit (dla mniej zorientowanych to seria X.2 oparta miała USB na Tenorze TE8802, obecnie produkowana seria X.32 jest oparta na VIA VT1731 - czyli problem dotyczy starszych urządzeń).

Jestem ciekaw czy komuś uda się uruchomić sterownik TECA, ja zaraz spróbuje ... :) Napisze czy mi się udało

Mam bardzo złe doświadczenia z płytami opartymi na P45 i USB audio. Borykałem się z problemem M-Audio fast track ultra z dwa lata. Montowałem dodatkowe porty USB i na PCI i na PCIe... różne chipy.. i nic. Pomogła zmiana platformy na AMD... Gdzieś wyczytałem ze problem ten ma swoje korzenie w samej budowie procesora intela. Ze względów unifikacyjnych z platformami mobilnymi ograniczono w nim ilość dostępnych magistrali PCIe bodajże do 16, Brakujące magistrale realizowane są poprzez zewnętrzny chip, a zapewne na nich "wisi" USB. W normalnym użytkowaniu to może nie przeszkadza ale w specyfice transferu ciągłego jakim jest transfer danych audio, powoduje komplikacje. Płyta miałem nie byle jaką bo GA-EP45-DS4 Gigabyte ... Najciekawsze w ty wszystkim to to ze z tą płytą dobrze współpracował taki zwykły konwerter USB-Audio za 100 zł, a M-audio współpracował i współpracuje ze wszystkimi innymi komputerami jakie miałem i mam. Chyba tak to juz jest ze są takie konfiguracje które nie chcą razem współpracować i juz... Na szczęście co do VIA mieliśmy tylko jeden przypadek w którym konkretny laptop nie chciał się dogadać z DAC i to pod XP. W przypadku Tenorów to jeszcze nie mieliśmy sygnałów o ewidentnym braku możliwości komunikacji z komputerem, chodz bywają niedogodności...

Fajnie by było jak byśmy pisali nie tylko o problemach lecz np. o swoich konfiguracjach z którymi dobrze VIA czy Tenor współpracuje. To by była wskazówka dla ludzi noszących się z zamiarem zakupu komputera.

Zacznę od siebie :)

 

Płyta głowna: GigaByte GA-990FXA-UD5

System: W7 - 64bit

 

VIA - bez problemowo

 

Tenor - dobrze, problemy po urzyciu ASIO w profesjonalnych programach do obróbki dźwięku.

Objawy - po użyciu ASIO (które działa poprawnie w np w Sony Vegas) i wyjściu z programu jest problem aby DAC podjął współprace z Foobarem (dotyczy to WASPI i KS). Po restarcie systemy problem znika.

Lekkie pyknięcia w momencie zmiany częstotliwości próbkowania (np. przy przejściu pomiędzy rożnie próbkowanymi utworami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB3-2011/NFB3.1EN.htm

tu widze ,że jest dostępny dac 3.33 , a u nas nie ma...?

Czy to jakiś nowy model?

Czym to różni się od dac 3.32 i czy będzie dostępne u nas? (może dojdzie do nas wraz z nadchodzącą dostawą ?)

Jeżeli tak to jaka orientacyjna cena....?

orientuje sie ktoś?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

jestem zaniepokojony wysoką temperaturą nfb 11.32 po podłączeniu do wzmacniacza. Czy nie grozi to uszkodzeniem (wahania temperatury i naprężenia wewnętrzne). obudowa zewnętrzna ma chyba z 50 oC. Gdyby nie ryzyko utraty gwarancji to bym pomyślał o dodatkowym radiatorze. Natomiast w czasie zasilania słuchawek temperatura obudowy jest letnia i pewnie nie przekracza 40oC. Domyślam się że impedancja wzmacniacza jest mała ale czy producent należycie to uwzględnił. Może ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tej materii ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.